Stadion nadal Budowlanych, problemy z wyborem prezesa OZLA. Rok 1990

Praktycznie przez cały rok 1990 toczyła się dyskusja, kto powinien zarządzać nowym stadionem lekkoatletycznym w Kielcach i jak powinien być wykorzystywany. W kwietniu prezydium Miejskiej Rady Narodowej, któremu przewodniczył czołowy kielecki lekkoatleta z drugiej połowy lat 60. Jerzy Suchański, powierzyło użytkowanie i administrowanie obiektem Zrzeszeniu Sportu i Rekreacji „Budowlani”. Jednak tylko do końca roku, aby dać możliwość decydowania w tej sprawie nowym samorządowym władzom miasta, których wybory odbyły się 27 maja. 

Lekkoatleci Żaka podczas treningu na kieleckim stadionie. Od lewej: Iwona Rożej, Anna Komisarczyk, Dorota Grabowska, Edyta Fedon, Agnieszka Stradomska, ?, Justyna Wnuk, Marcin Kulik, Piotr Paluch

Na tymczasowego gospodarza skarżył się nawet klub sportowy… Budowlani, ponieważ chciał od niego zapłaty za wynajem sali na walne zebranie. Narzekano też, że na stadionie niewiele się dzieje i nie ma pomysłu na jego odpowiednie wykorzystanie. 

Pod koniec roku zarząd miasta zdecydował oddać obiekt na kolejne trzy lata klubowi Budowlani. Na jego utrzymanie miał zarabiać m.in. hotel z restauracją, część kosztów zobowiązało się pokryć miasto. 

Na nowym stadionie odbyły się w 1990 roku dwie imprezy rangi ogólnopolskiej. 26-27 maja rozegrany został Memoriał Witolda Gierutty z udziałem czołowych wieloboistów. Najlepszy rezultat – 5.773 pkt. w 7-boju – uzyskała Urszula Włodarczyk z AZS Wrocław. 

Na zdjęciu: Piotr Kotlarski przekazuje pałeczkę Grzegorzowi Bojarskiemu w sztafecie Budowlanych podczas zawodów II ligi w Krakowie w 1988 r. Podczas młodzieżowych MP w Kielcach Bojarski zdobył złoty medal ze sztafetą 4×100 m Legii Warszawa

25-26 sierpnia Kielce były gospodarzem młodzieżowych mistrzostw Polski, w których po raz pierwszy rywalizowali zawodnicy do lat 22 (poprzednio do lat 21). Startowało w nich blisko 500 lekkoatletów z 60 klubów. Wyróżniła się Krystyna Danilczyk z Jagiellonii Białystok, zwyciężczyni pchnięcia kulą z wynikiem 17,27 m. 200 m Marek Zalewski z Pogoni Zduńska Wola przebiegł w 21,01 s, ale z pomocą wiatru 2,8 m/s.   

Reprezentanci Kielecczyzny wywalczyli dwa srebrne medale. Drugi w biegu na 400 m przez płotki był Piotr Kotlarski z Budowlanych z czasem 52,63 s, taką samą pozycję zajął Artur Osman z Granatu Skarżysko, który 3000 m z przeszkodami przebiegł w 8.48,05. Ponadto Krzysztof Piotrowski z Budowlanych uplasował się na ósmej pozycji w rzucie oszczepem z wynikiem 60,78 m. 

Artur Osman srebrny medal zdobył także w mistrzostwach młodzieżowców w biegu przełajowym na 7 km 11 marca w Olsztynie. Piotr Kotlarski przywiózł natomiast brązowy medal z mistrzostw Polski seniorów rozegranych w połowie lipca w Pile. Trzecią lokatę na 400 m ppł dał mu wynik 52,50 s. Osman na 3000 m z przeszkodami był siódmy z czasem 8.56,09. 

Juniorzy i juniorzy młodsi siedmiokrotnie stawali na mistrzowskim podium. Dwa razy ta sztuka udała im się podczas halowych mistrzostw rozgrywanych 27-28 stycznia w Spale i Łodzi. Małgorzata Jamróz z Żaka Kielce wygrała bieg na 600 m juniorek młodszych z czasem 1.36,75. Jej klubowy kolega Robert Pawlak na czwartym miejscu ukończył 7-bój z wynikiem 4.764 pkt. Później jednak przyznano mu brązowy medal, ponieważ zdobywca drugiego miejsca Robert Płochocki z Lubtouru Zielona Góra został zdyskwalifikowany za używanie środków dopingujących. 

Blisko podium byli juniorzy młodsi Granatu. Katarzyna Szymańska uplasowała się na czwartej pozycji w skoku w dal z wynikiem 5,39 m, a Grzegorz Urgacz zajął taką samą lokatę na 1000 m z czasem 2.41,13. Piąty był Sebastian Kabała z Żaka na 60 m przez płotki juniorów  młodszych (8,75 s), siódmy Paweł Kasperek z Budowlanych w 7-boju juniorów (3.848 pkt), ósme juniorki młodsze Budowlanych Barbara Piwowarczyk (10,04 m w pchnięciu kulą) i Agnieszka Lisowska (2.817 w 5-boju). 

Na rozgrywanej 20-23 lipca XVII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w Stargardzie Szczecińskim lekkoatleci Kielecczyzny zdobyli cztery medale. Z juniorów na podium stanął tylko Robert Pawlak, który był drugi w 10-boju z rezultatem 6.341 pkt. Szóstą lokatę w tej konkurencji zajął Paweł Kasperek (5.537). Ósmy był Mariusz Jagieło z Granatu na 2000 m z przeszkodami (6.01,24). 

Dekoracja najlepszych juniorek młodszych na 800 m podczas OSM w Stargardzie, na najwyższym stopniu podium Małgorzata Jamróz z Żaka Kielce

Juniorzy młodsi, a właściwie juniorki młodsze wypadły znacznie lepiej. Małgorzata Jamróz zdobyła złoty medal, wygrywając zdecydowanie bieg na 800 m z czasem 2.08,25. Jolanta Wujek z Budowlanych zajęła drugie miejsce na 300 m przez płotki z wynikiem 43,44 s. Także srebrny medal wywalczyła jej koleżanka klubowa Agnieszka Skowerska, rzucając dyskiem 41,56 m. Tuż za podium, na czwartych pozycjach, uplasowali się Monika Kornecka z Budowlanych w dysku (40,80 m) i Krzysztof Wikło z Granatu na 2000 m z przeszkodami (6.11,53). W tej ostatniej konkurencji piąte miejsce zajął kolejny biegacz skarżyskiego klubu Paweł Resiak (6.13,05). Także piąta była Skowerska w pchnięciu kulą (11,47 m). Ponadto ósme lokaty zajęły Agnieszka Lisowska w 7-boju (4.026 pkt) i sztafeta Żaka 4×400 m (4.07,01), w której pobiegły Małgorzata Sambor, Elżbieta Con, Małgorzata Czyżewska i Edyta Fedon. 

Dzięki tym wynikom Kielce w punktacji wojewódzkiej OSM juniorów młodszych uplasowały się na wysokim siódmym miejscu, a Budowlani w klasyfikacji klubowej na ósmym. 

Z OSM w biegach przełajowych 8 kwietnia we Włocławku reprezentacja Kielecczyzny przywiozła jeden medal. Zdobył go Grzegorz Urgacz, który na trzecim miejscu ukończył bieg juniorów młodszych na 5 km. Jego starszy kolega klubowy z Granatu Robert Osman był ósmy na 6 km juniorów. Z biegaczek najlepiej wypadła Małgorzata Jamróz, która uplasowała się na czwartej pozycji w biegu na 2 km juniorek młodszych. 

Zawodniczka Żaka odniosła też w 1990 roku swój pierwszy sukces na arenie międzynarodowej. Pod koniec maja podczas Światowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w belgijskiej Brugii zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m z czasem 2.08,38. 

W przegranym przez reprezentację Polski halowym meczu z Ukrainą 27 stycznia w Kijowie wystąpił Artur Osman. Wystartował w rzadko rozgrywanym pod dachem biegu na 2000 m z przeszkodami, zajmując w pojedynku ze starszymi i bardziej utytułowanymi rywalami ostatnią czwartą lokatę z wynikiem 5.47,75. 

Jeśli chodzi o rywalizację drużynową, to w roku 1990 nie organizowano zawodów ligowych w kategorii seniorów. PZLA prowadził natomiast klasyfikację klubów, opierającą się głównie na wynikach mistrzostw Polski. Budowlani zajęli w niej 56. miejsce z dorobkiem 159,4 pkt. Na 84. pozycji znalazł się Żak (71 pkt), a na 88. Granat (66,8). 

Lekkoatleci Żaka ma obozie w Poznaniu. Na dole od lewej: Adam Gębski, Beata Świderska, Robert Kantor, Robert Pawlak i Małgorzata Jamróz; w środku od lewej: Rafał Krakowiak, Małgorzata Sambor, trener Lech Krakowiak, Iwona Rożej, Aneta Kostecka; u góry Marcin Krawczyk (z lewej) i Sebastian Kabała

Juniorzy rywalizowali w swojej lidze podczas zawodów w dwóch rzutach. Z klubów Kielecczyzny najlepiej wypadł MKS Żak, zajmując 48. miejsce z wynikiem 3.285 pkt. Zdetronizował tym samym najlepszych w województwie od kilkunastu lat Budowlanych, którzy uplasowali się na 53. pozycji (3.098 pkt). 

Mistrzostw okręgu drugi rok z rzędu nie rozgrywano. Juniorzy i juniorzy młodsi mieli swoje w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży 19-20 maja w Kielcach. Na kieleckim stadionie o tytuły mistrzowskie walczyli także młodzicy (15 września) i wieloboiści (6-7 października). Natomiast gospodarzem mistrzostw okręgu w biegach przełajowych było 17 marca Skarżysko. Rekordy okręgu w 1990 roku zostały poprawione tylko w dwóch konkurencjach Piotr Kotlarski uczynił to 23 czerwca w Kielcach w biegu na 110 m ppł czasem 14,92 s. Także na kieleckim stadionie dwa razy bił swój rekord w rzucie oszczepem nowego typu Krzysztof Piotrowski. 20 maja rzucił 59,72 m, natomiast podczas młodzieżowych mistrzostw Polski 60,78 m. 

W tabelach krajowych kobiet najwyżej plasowała się Małgorzata Jamróz, zajmując siódme miejsce w biegu na 1000 m i 12. na 800 m. W trzeciej dziesiątce znalazły się dyskobolki Budowlanych Agnieszka Skowerska i Monika Kornecka, a w czwartej Iwona Rożej z Żaka na 400 m przez płotki. 

Mężczyźni byli w zestawieniach najlepszych polskich lekkoatletów liczniej reprezentowani. Dwóch zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce – Piotr Kotlarski trzecie na 400 m ppł i Artur Osman szóste w biegu na 3000 m z przeszkodami. 11. lokatę w 10-boju zajął Wojciech Podsiadło, który po latach startów w AZS Warszawa i Górniku Zabrze wrócił do Kielc i na koniec kariery reprezentował Budowlanych. 15. w tej konkurencji był Kotlarski, 16. Robert Pawlak i 19. Stanisław Kubik z Budowlanych. Na 18. pozycji w rzucie młotem sklasyfikowany został Robert Orzechowski z Budowlanych. W trzeciej dziesiątce znaleźli się: Osman na 3000 m, Kotlarski na 110 m ppł, Grzegorz Furmanek z Budowlanych w młocie, Krzysztof Piotrowski w oszczepie, Marek Kalwat z Budowlanych i Paweł Kasperek w 10-boju. Ponadto w czwartej dziesiątce uplasowali się Podsiadło w skoku o tyczce, Robert Wojtan z Budowlanych i Tomasz Różyc z Żaka w 10-boju, a w piątej Kotlarski na 400 m, Pawlak i Artur Czekaj z Budowlanych na 110 m ppł.    

Piotr Kotlarski zajął ósme miejsce w plebiscycie czytelników „Słowa Ludu” na najpopularniejszych sportowców województwa kieleckiego w 1990 roku. Wśród wyróżnionych w nim najlepszych juniorów znaleźli się Małgorzata Jamróz i Robert Pawlak, natomiast w gronie trenerów Krzyszfof Woliński, szkoleniowiec lekkoatletów Granatu. 

Adam Jóźwik

Rok 1990 stał także pod znakiem zmian organizacyjnych. Zlikwidowano Wojewódzką Federację Sportu, okręgowe związki uzyskały osobowość prawną. Na walne zebranie OZLA przyjechał w listopadzie do Kielc prezes PZLA Czesław Ząbecki. Były problemy z wyborem prezesa okręgu, w nowym zarządzie początkowo byli dwaj wiceprezesi – Adam Jóźwik z Budowlanych i Leszek Nowak z Żaka. Dopiero kilka tygodni później zdecydowano, że ten pierwszy będzie prezesem Kieleckiego OZLA. Do zarządu weszli ponadto: Tadeusz Świt z Kielc jako sekretarz i skarbnik oraz jako członkowie Adam Kabała, Marek Kalwat i Jerzy Suchański z Kielc, Janusz Adamski z Ostrowca, Maciej Grzelka ze Skarżyska i Wiesław Rożej z Końskich. 

Rok 1990 kończyły informacje, że wiosną następnego przełajowe mistrzostwa Polski odbędą się w Skarżysku, a latem najlepsi polscy lekkoatleci walczyć będą o tytuły mistrzowskie na stadionie w Kielcach. 

Zaczynał się natomiast od smutnej informacji. W styczniu w wieku 44 lat zmarła Zofia Stanisława Stępniewska-Barczewska, czołowa lekkoatletka Kielecczyzny w latach 60., zdobywczyni brązowego medalu mistrzostw Polski w 5-boju, a także nauczycielka WF w kieleckich szkołach. 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1990 roku 
K o b i e t y 
60 m (młodziczki) 
8,22  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  6.06 Kielce 
8,22  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  6.06 Kielce 
(pomiar ręczny) 
8,1  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  3.06 Biała Podlaska 
8,1  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  3.06 Biała Podlaska 
 
100 m 
12,55 (1,6)  Malgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  6.07 Kielce 
12,79 (1,6)  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
12,97 (1,6)  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
13,09 (0,4)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  6.06 Kielce 
13,14  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
13,25 (0,8)  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  5.05 Lublin 
13,27 (1,6)  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
13,31 (1,6)  Urszula PATER  73  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
13,33  Edyta ZAWADA  71  Żak Kielce  26.05 Lublin 
13,37 (1,8)  Edyta MAJ  73  Ostrowia Ostrowiec  26.05 Lublin 
wyniki uzyskane z wiatrem 
12,45 (3,5)  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  26.05 Lublin 
12,95 (2,9)  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  19.05 Kielce 
13,19 (2,2)  Aneta SKARBA  73  Ostrowia Ostrowiec  28.04 Kielce 
13,23 (2,2)  Małgorzata OZIMEK  73  Budowlani Kielce  28.04 Kielce 
13,31 (2,4)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  28.04 Kielce 
13,32 (3,0)  Agnieszka STĘPIEŃ  73  Ostrowia Ostrowiec  19.05 Kielce 
13,33 (2,1)  Edyta ZAWADA  71  Żak Kielce  26.05 Lublin 
150 m                                                                                                                                                                                19,04                Jolanta WUJEK                                73   Budowlani Kielce                   7.07 Kielce                      19,40                Agnieszka LISOWSKA                     73   Budowlani Kielce                   7.07 Kielce                      19,80                Elżbieta SZCZEPANIK                    73    Budowlani Kielce                   7.07 Kielce
200 m 
26,11 (0,1)  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  17.07 Kielce 
26,63 (1,4)  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
27,30 (0,2)  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  9.06 Kielce 
27,39 (0,6)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  6.10 Kielce 
27,51 (1,6)  Urszula PATER  73  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
27,55 (0,4)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  23.06 Kielce 
27,64 (0,4)  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  23.06 Kielce 
27,95 (1,5)  Aneta ZAPAŁA  71  Ostrowia Ostrowiec  22.09 Kielce 
28,01 (0,0)  Iwona CIOCH  73  Ostrowia Ostrowiec  10.06 Kielce 
28,24 (1,6)  Agnieszka STĘPIEŃ  73  Ostrowia Ostrowiec  20.05 Kielce 
28,24 (0,9)  Edyta MAJ  73  Ostrowia Ostrowiec  10.06 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
27,42 (2,7)  Ewa KRĘCISZ  72  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
28,02 (2,7)  Edyta ZAWADA  71  Żak Kielce  24.06 Kielce 
28,21 (2,7)  Beata ŚWIDERSKA  72  Żak Kielce  24.06 Kielce 
 
300 m (młodziczki) 
44,50  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  30.09 Lublin 
44,52  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  15.07 Kielce 
44,61  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  30.09 Lublin 
44,68  Sylwia KRAWIECKA  76  Żak Kielce  15.07 Kielce 
45,87  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  15.09 Kielce 
pomiar ręczny 
43,8  Monika SZCZUKIEWICZ  75  SP Chmielnik  3.06 Biała Podlaska 
44,2  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  3.06 Biała Podlaska 
 
400 m 
58,59  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  23.06 Kielce 
59,65  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  26.05 Lublin 
60,28  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  9.09 Łódź 
61,97  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  9.09 Łódź 
62,07  Elżbieta CON  74  Żak Kielce  23.07 Stargard 
62,73  Beata ŚWIDERSKA  72  Żak Kielce  24.08 Poznań 
63,12  Małgorzata CZYŻEWSKA  73  Żak Kielce  23.07 Stargard 
63,61  Edyta FEDON  74  Żak Kielce  23.07 Stargard 
64,34  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  19.05 Kielce 
64,75  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  19.05 Kielce 
 
600 m 
1.33,37  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  15.07 Kielce 
1.39,36  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  7.07 Kielce 
1.40,40  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  15.07 Kielce 
1.41,38  Beata ŚWIDERSKA  72  Żak Kielce  15.07 Kielce 
1.41,99  Elżbieta CON  74  Żak Kielce  15.09 Kielce 
1.42,11  Sylwia KRAWIECKA  76  Żak Kielce  30.09 Lublin 
1.45,03  Katarzyna BILSKA  76  Granat Skarżysko  15.09 Kielce 
1.46,05  Kazimiera BĄK  75  Ostrowia Ostrowiec  30.09 Lublin 
1.46,32  Wioletta SADLIŃSKA  76  Żak Kielce  30.09 Lublin 
1.47,54  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  30.09 Lublin 
 
800 m 
2.08,25  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  22.07 Stargard 
2.18,41  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  23.06 Kielce 
2.21,85  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  7.10 Kielce 
2.24,12  Beata ŚWIDERSKA  72  Żak Kielce  10.06 Kielce 
2.25,00  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  26.05 Lublin 
2.25,51  Sylwia KRAWIECKA  76  Żak Kielce  23.06 Kielce 
2.27,32  Elżbieta CON  73  Żak Kielce  10.06 Kielce 
2.28,96  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
2.32,72  Agnieszka STRADOMSKA  74  Żak Kielce  10.06 Kielce 
2:33,43  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
 
1000 m 
2.53,69  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  7.07 Kielce 
3.04,14  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  30.09 Lublin 
3.04,98  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
 
1500 m 
4.53,45  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  9.06 Kielce 
4.59,62  Elżbieta CON  74  Żak Kielce  26.05 Lublin 
5.28,94  Agnieszka STRADOMSKA  74  Żak Kielce  26.05 Lublin 
 
100 m ppł 
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
14,78 (0,1)  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  20.07 Stargard 
15,00 (1,9)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  15.09 Kielce 
15,15 (0,5)  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  20.07 Stargard 
15,41 (1,6)  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  23.06 Kielce 
15,76 (0,1)  Aneta BORYS  73  Granat Skarżysko  19.05 Kielce 
15,87 (1,0)  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  22.09 Kielce 
15,94 (1,4)  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  9.06 Kielce 
16,09 (1,6)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  23.06 Kielce 
16,32 (1,6)  Aneta KOSTECKA  73  Żak Kielce  23.06 Kielce 
76,2 cm/8 m (młodziczki) 
15,88 (-0,2)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  30.09 Lublin 
16,50 (1,3)  Magdalena ZAJĄC  76  Budowlani Kielce  15.09 Kielce 
pomiar ręczny 
15,8  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  3.06 Biała Podlaska 
16,4  Magdalena ZAJĄC  76  Budowlani Kielce  3.06 Biała Podlaska 
 
200 m ppł 
31,07  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  16.05 Łódź 
 
300 m ppł (juniorki młodsze) 
43,44  Jolanta WUJEK  73  Budowlani Kielce  23.07 Stargard 
46,60  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  24.06 Kielce 
48,66  Urszula PATER  73  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
 
400 m ppł 
64,39  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  26.08 Poznań 
73,36  Edyta DZIERŻAK  72  Budowlani Kielce  26.05 Lublin 
 
4×100 m 
50,40  BUDOWLANI Kielce  26.05 Lublin 
(M. OZIMEK, 72 – U. PATER, 73 – J. WUJEK, 73 – A. LISOWSKA, 73) 
51,25  ŻAK Kielce  20.05 Kielce 
(M. SUSŁO, 74 – M. ZWIERZYŃSKA, 75 – M. SAMBOR, 74 – G. SZCZUKIEWICZ, 73) 
53,40  OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  26.05 Lublin 
(E. MAJ, 73 – I. CIOCH, 73 – A. SKARBA, 73 – B. SAŁAPA, 74) 
55,78  GRANAT Skarżysko-Kamienna (młodziczki)  15.09 Kielce 
56,44  OSTROWIA II Ostrowiec Świętokrzyski  15.09 Kielce 
(A. GONTAREK, 77 – K. BĄK, 75 – A. MICHALSKA, 75 – K. LESZCZYŃSKA, 76) 
56,81  BUDOWLANI Kielce (młodziczki)  30.04 Kielce 
sztafeta łączona 
52,19  KIELECKIE (reprezentacja okręgu młodziczek)  29.09 Lublin 
(A. PIĘTAK, 76 – E. ROGALA, 75 – E. LIPIENIECKA, 76 – M ZWIERZYŃSKA, 75) 
 
4×400 m 
4.03,40  ŻAK Kielce  24.06 Kielce 
(M. CZYŻEWSKA, 73 – M. SAMBOR, 74 – M. JAMRÓZ, 73 – I. ROŻEJ, 73) 
 
wzwyż 
1,56  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  19.05 Kielce 
1,53  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
1,50  Anna GÓRA  73  Ostrowia Ostrowiec  8.05 Kielce 
1,50  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
1,45  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  23.06 Kielce 
1,40  Anna SŁOMKA  73  Żak Kielce  20.05 Kielce 
1,40  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  6.10 Kielce 
1,39  Zofia BARCZEWSKA  76  Żak Kielce  15.09 Kielce 
1,39  Marta CEDRO  78  Budowlani Kielce  15.09 Kielce 
1,36  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  10.06 Kielce 
 
w dal 
5,44 (0,4)  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
5,02 (0,0)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  20.05 Kielce 
5,01 (0,4)  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  23.06 Kielce 
4,96 (0,0)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  7.10 Kielce 
4,93 (0,4)  Aneta KOSTECKA  73  Żak Kielce  9.06 Kielce 
4,93 (0,1)  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
4,86 (1,8)  Izabela PABIAN  72  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
4,86 (0,7)  Anna SŁOMKA  73  Żak Kielce  19.05 Kielce 
4,85 (1,0)  Małgorzata SOBURA  75  Żak Kielce  11.10 Kielce 
4,80  Małgorzata SURMA  74  Żak Kielce  23.06 Kielce 
 
kula 
11,48  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  20.07 Stargard 
11,46  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  2.06 Lublin 
11,36  Jadwiga LANCKOROŃSKA  73  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
11,17  Barbara PIWOWARCZYK  73  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
10,64  Monika SUŁEK  72  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
10,01  Monika KORNECKA  73  Budowlani Kielce  23.06 Kielce 
9,77  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  23.06 Kielce 
9,68  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  9.06 Kielce 
9,06  Anna ŁUSIAKOWSKA  74  Budowlani Kielce  9.06 Kielce 
9,04  Magdalena DOSTAL  74  Budowlani Kielce  23.06 Kielce 
 
dysk 
41,56  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  22.07 Stargard 
40,80  Monika KORNECKA  73  Budowlani Kielce  22.07 Stargard 
35,06  Monika SUŁEK  72  Granat Skarżysko  10.06 Kielce 
34,20  Izabela KOSIŃSKA  72  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
33,82  Jadwiga LANCKOROŃSKA  73  Budowlani Kielce  22.07 Stargard 
33,72  Barbara PIWOWARCZYK  73  Budowlani Kielce  7.07 Kielce 
33,40  Hanna ANIOŁ  72  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
30,00  Elżbieta PIOTROWSKA  73  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
28,80  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
20,34  Anna ŁUSIAKOWSKA  74  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
 
oszczep 
38,62  Izabela PABIAN  72  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
36,72  Agnieszka CZAJKOWSKA  73  Budowlani Kielce  22.07 Stargard 
32,92  Aneta KOSTECKA  73  Żak Kielce  22.09 Kielce 
32,08  Eliza MYTYCH  74  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
31,84  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
30,50  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  10.05 Kielce 
29,10  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
28,36  Magdalena DOSTAL  74  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
27,64  Edyta STOKOWIEC  75  Budowlani Kielce  30.04 Kielce 
27,42  Monika KUBICKA  75  Budowlani Kielce  25.05 Kielce 
 
7-bój 
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
4.204  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
(15,30 – 9,68 – 1,39 – 27,30 – 4,93 – 28,96 – 2.28,96) 
4.028  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  7.10 Kielce 
(15,53 – 1,40 – 7,95 – 27,39 – 4,94 – 21,94 – 2.21,25) 
3.927  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
(15,94 – 8,48 – 1,48 – 28,71 – 4,60 – 30,96 – 2.33,43) 
3.898  Grażyna SZCZUKIEWICZ  73  Żak Kielce  24.06 Kielce 
(15,47 – 9,77 – 1,33 – 27,64 – 5,01 – 29,98 – 2.49,57) 
3.612  Aneta KOSTECKA  73  Żak Kielce  24.06 Kielce 
(16,32 – 8,97 – 1,24 – 28,26 – 4,91 – 30,26 – 2.46,75) 
3.375  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  24.06 Kielce 
(16,09 – 6,30 – 1,45 – 27,55 – 4,49 – 23,78 – 3.00,18) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
8,30  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  10.03 Lublin 
8,35  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  10.03 Lublin 
 
200 m 
29,07  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  21.01 Łódź 
29,08  Edyta LIPIENIECKA  76  Granat Skarżysko  21.01 Warszawa 
29,27  Anna PIĘTAK  76  Granat Skarżysko  21.01 Warszawa 
 
600 m 
1.36,75  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  28.01 Łódź 
1.43,98  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
 
800 m 
2.23,23  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  21.01 Łódź 
 
1000 m 
3.11,28  Katarzyna DOMAŃSKA  73  Granat Skarżysko  20.01 Warszawa 
 
60 m ppł 
76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
9,38  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  27.01 Spała 
 
w dal 
5,39  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  27.01 Spała 
4,86  Agnieszka LISOWSKA  73  Budowlani Kielce  27.01 Spała 
 
kula 
10,04  Barbara PIWOWARCZYK  73  Budowlani Kielce  28.01 Spała 
 
5-bój 
płotki 76,2/8,20 m (juniorka młodsza) 
2.817  Agnieszka LISOWSKA  72  Budowlani Kielce  27.01 Spała 
(9,38 – 8,80 – 4,86 – 1,30 – 2.37,4) 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
11,11 (0,1)  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
11,47 (1,3)  Mariusz MATACHOWSKI  72  Budowlani Kielce  26.05 Lublin 
11,55 (1,3)  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  26.05 Lublin 
11,58 (1,5)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  9.06 Kielce 
11,60  Grzegorz WÓJCIK  73  Żak Kielce  26.05 Lublin 
11,67  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  6.10 Kielce 
11,71  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
11,74  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
11,86  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi Kielce  11.10 Kielce 
11,96  Paweł SOJA  71  Ostrowia Ostrowiec  19.05 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
11,11 (2,9)  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
11,40 (2,9)  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  19.05 Kielce 
11,43 (3,8)  Grzegorz WÓJCIK  73  Żak Kielce  26.05 Lublin 
11,44 (3,8)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  22.07 Stargard 
11,47  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  20.07 Stargard 
150 m                                                                                                                                                                                17,35                   Grzegorz LIPIŃSKI                         73    Budowlani Kielce                   7.07 Kielce                    18,32                  Paweł WACH                                    73     Budowlani Kielce                   7.07 Kielce
200 m 
22,62 (0,1)  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
23,30 (-0,2)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  22.09 Kielce 
23,35 (-0,2)  Dariusz GIEŁŻECKI  74  Budowlani Kielce  22.09 Kielce 
23,40 (-0,2)  Michał SOPRYCH  74  Żak Kielce  22.09 Kielce 
24,07  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
24,13  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  26.08 Poznań 
24,66  Artur CZEKAJ  72  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
24,71  Hubert JANKOWICZ  75  Granat Skarżysko  20.05 Kielce 
24,74  Tomasz GRUSZCZYŃSKI  74  Budowlani Kielce  26.05 Kielce 
24,81  Robert JEDYNAK  74  Żak Kielce  10.06 Kielce 
 
300 m 
37,61  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi Kielce  11.10 Kielce 
pomiar ręczny 
38,2  Dariusz MOJECKI  75  Budowlani Kielce  3.06 Biała Podlaska 
38,3  Hubert JANKOWICZ  75  Granat Skarżysko  3.06 Biała Podlaska 
 
400 m 
49,03  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  17.06 Warszawa 
51,52  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  23.07 Stargard 
51,65  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  23.06 Kielce 
52,93  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
53,07  Józef KASPRZYK  70  Znicz Podzamcze Chęc.  19.05 Kielce 
53,07  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
53,73  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  20.07 Stargard 
54,09  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  23.07 Stargard 
54,10  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  23.07 Stargard 
54,51  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
 
800 m 
1.54,88  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  25.08 Kielce 
1.58,08  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  23.06 Kielce 
1.59,30  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  23.06 Kielce 
2.01,50  Józef KASPRZYK  70  Znicz Podzamcze Chęc.  20.05 Kielce 
2.01,85  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  23.06 Kielce 
2.05,54  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  15.09 Lublin 
2.06,19  Grzegorz KUCBRAT  73  Żak Kielce  23.06 Kielce 
2.07,38  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  29.07 Warszawa 
2.08,65  Paweł KWIETNIEWSKI  73  Granat Skarżysko  23.06 Kielce 
 
1000 m 
2.31,82  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
2.31,87  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
2.32,08  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  29.04 Skarżysko 
2.33,48  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
2.34,35  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
2.36,48  Andrzej NOWAKOWSKI  71  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
2.37,13  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
2.38,52  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
2.39,07  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
2.46,12  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  14.07 Lublin 
 
1500 m 
3.53,20  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  18.08 Warszawa 
4.01,63  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  5.08 Lublin 
4.03,72  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
4.04,24  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  9.06 Kielce 
4.05,03  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  5.08 Lublin 
4.06,20  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  18.08 Warszawa 
4.11,59  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  19.05 Kielce 
4.14,56  Tomasz KAZIK  74  Żak Kielce  19.05 Kielce 
4.14,84  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  19.05 Kielce 
4.15,00  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  19.05 Kielce 
 
2000 m 
5.23,92  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
5.37,36  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
5.38,04  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
5.52,48  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
5.52,63  Tomasz KAZIK  74  Żak Kielce  6.05 Lublin 
5.55,93  Sławomir JANKOWSKI  72  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
5,59,98  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  30.09 Lublin 
6.02,94  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  6.05 Lublin 
6.04,59  Tomasz ŁUCZYŃSKI  73  Żak Kielce  6.05 Lublin 
 
3000 m 
8.14,85  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  8.07 Lublin 
8.51,90  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  24.06 Kielce 
9.10,69  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  26.05 Lublin 
9.24,99  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  18.08 Warszawa 
9.28,30  Sławomir JANKOWSKI  72  Granat Skarżysko  26.05 Lublin 
10.14,16  Mariusz SZEWCZYK  71  Znicz Podzamcze Chęc.  20.05 Kielce 
10.32,51  Jarosław BORCUCH  72  LZS Krzelów  20.05 Kielce 
10.32,54  Marcin DYK  72  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
 
5000 m 
16.17,97  Sławomir JANKOWSKI  72  Granat Skarżysko  23.06 Kielce 
 
110 m ppł 
14,92 (1,1)  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  23.06 Kielce 
15,48 (0,8)  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  26.05 Lublin 
15,70 (1,1)  Artur CZEKAJ  72  Budowlani Kielce  23.06 Kielce 
16,10 (-1,8)  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
16,18 (1,5)  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  7.07 Kielce 
16,74 (0,1)  Sebastian KABAŁA  73  Żak Kielce  25.08 Poznań 
16,93 (-1,8)  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
17,00 (-1,8)  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
17,02 (1,2)  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  21.07 Stargard 
17,93 (0,3)  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  20.05 Kielce 
100 cm (juniorzy młodsi) 
15,46 (1,9)  Sebastian KABAŁA  73  Żak Kielce  22.07 Stargard 
15,54 (1,5)  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  7.07 Kielce 
16,87 (1,8)  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  22.09 Kielce 
91,4 cm (młodzik) 
16,79 (-0,1)  Marcin KUBEC  75  Żak Kielce  30.09 Lublin 
 
200 m ppł (młodzicy) 
29,96  Marcin KRAKOWIAK  75  Budowlani Kielce  30.09 Lublin 
pomiar ręczny 
29,4  Marcin KUBEC  75  Żak Kielce  3.06 Biała Podlaska 
 
400 m ppł 
51,52  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  5.06 Kraków 
57,21  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
57,79  Artur CZEKAJ  72  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
62,54  Zbigniew SIEWIERSKI  72  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
65,10  Artur ŚWITALSKI  72  Nowi-Bis Kielce  20.05 Kielce 
67,85  Tomasz GAWĘCKI  71  Znicz Podzamcze Chęc.  20.05 Kielce 
84 cm (junior młodszy) 
60,06  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
 
2000 m prz 
5.49,90  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  24.06 Kielce 
5.59,12  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  10.06 Warszawa 
6.06,09  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  10.06 Warszawa 
6.10,02  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
6.11,53  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  23.07 Stargard 
6.13,05  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  23.07 Stargard 
6.24,10  Tomasz KAZIK  74  Żak Kielce  26.05 Kielce 
 
3000 m prz 
8.40,93  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  12.08 Zabrze 
 
4×100 m 
45,04  ŻAK Kielce  26.08 Poznań 
(R. KRAKOWIAK, 74 – S. KABAŁA, 73 – M. KRAWCZYK, 73 – R. PAWLAK, 72) 
45,07  BUDOWLANI Kielce  26.05 Lublin 
(A. CZEKAJ, 72 – G. ŚWIT, 71 – R. ADAMCZYK, 74 – M. MATACHOWSKI, 72) 
47,73  OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  26.05 Lublin 
(D. MAZUR, 74 – K. MAJ, 74 – S. KWAŚNIEWSKI, 72 – T. KUREK, 72) 
 
4×400 m 
3.44,13  ŻAK Kielce  26.05 Lublin 
(T. RÓŻYC, 71 – G. SZYBA, 73 – M. KRAWCZYK, 73 – M. MAŁKOWSKI, 74) 
3.45,75  BUDOWLANI Kielce  22.09 Kielce 
(D. GIEŁŻECKI, 73 – R. WOJTAN, 71 – P. WACH, 74 – G. ŚWIT, 71) 
 
wzwyż 
2,00  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  22.09 Kielce 
1,89  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  6.10 Kielce 
1,88  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  20.05 Kielce 
1,86  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
1,86  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
1,80  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
1,80  Tomasz MACIEJEC  72  Żak Kielce  20.05 Kielce 
1,80  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  6.10 Kielce 
1,75  Robert KANTOR  74  Żak Kielce  8.05 Kielce 
1,75  Mariusz MATUSIAK  73  Ostrowia Ostrowiec  8.05 Kielce 
1,75  Sebastian KABAŁA  73  Żak Kielce  15.05 Kielce 
 
tyczka 
4,20  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
4,00  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
4,00  Tomasz MACIEJEC  72  Żak Kielce  26.05 Lublin 
3,80  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  10.05 Kielce 
3,70  Adam GĘBSKI  73  Żak Kielce  22.09 Kielce 
3,60  Ireneusz BUGAJSKI  60  Nowi Kielce  20.05 Kielce 
3,60  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  22.09 Kielce 
3,60  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
3,40  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  22.09 Kielce 
3,20  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
 
w dal 
6,95 (0,1)  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  22.09 Kielce 
6,92 (0,4)  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
6,57 (0,2)  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
6,41 (1,4)  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  15.09 Kielce 
6,38 (0,0)  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  22.09 Kielce 
6,38 (0,1)  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
6,32 (0,6)  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  22.09 Kielce 
6,15 (0,8)  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  19.05 Kielce 
6,14 (1,5)  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  7.07 Kielce 
6,13 (0,0)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
 
trójskok 
12,20 (1,6)  Robert HEBA  74  Ostrowia Ostrowiec  22.09 Kielce 
 
kula 
13,47  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
12,88  Maciej SZCZYKUTOWICZ  72  Żak Kielce  26.05 Lublin 
12,56  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
12,39  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  12.05 Lublin 
11,87  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
11,31  Tomasz KUREK  72  Ostrowia Ostrowiec  22.09 Kielce 
10,80  Jarosław BEDNARSKI  72  Ostrowia Ostrowiec  22.09 Kielce 
10,68  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
10,51  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  23.06 Kielce 
10,36  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  6.10 Kielce 
5 kg (młodzik) 
12,94  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
 
dysk 
38,30  Mirosław STĘPIEŃ  71  Budowlani Kielce  26.05 Lublin 
37,80  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
37,38  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
35,30  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
34,50  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  20.05 Kielce 
33,68  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
31,18  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  7.10 Kielce 
28,94  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
28,02  Tomasz KUREK  72  Ostrowia Ostrowiec  20.05 Kielce 
27,78  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
1,5 kg (juniorzy młodsi) 
39,42  Michał KAMIŃSKI  74  Granat Skarżysko  20.05 Kielce 
36,78  Paweł KOWALSKI  73  Ostrowia Ostrowiec  10.06 Kielce 
 
oszczep 
60,78  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  25.08 Kielce 
53,04  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
51,34  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
51,34  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
48,02  Roman WOSIK  73  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
47,36  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
45,72  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
45,02  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  10.05 Kielce 
43,56  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
42,36  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  24.06 Kielce 
600 g (młodzik) 
59,58  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
 
młot 
55,62  Robert ORZECHOWSKI  67  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
52,42  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
43,14  Grzegorz KAŁUŻA  72  Budowlani Kielce  28.04 Kielce 
40,90  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  12.05 Lublin 
31,70  Grzegorz SZEWCZYK  72  Ostrowia Ostrowiec  10.06 Kielce 
5 kg (młodzik) 
35,22  Sebastian STĘPIEŃ  75  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
 
10-bój 
6.509  Wojciech PODSIADŁO  58  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
(11,74 – 6,57 – 12,56 – 1,83 – 54,51 – 16,10 – 35,30 – 4,00 – 51,34 – 4.42,28) 
6.441  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
(11,11 – 6,34 – 10,36 – 1,92 – 49,54 – 15,09 – 28,94 – 3,40 – 39,50 – 4.37,67) 
6.341  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  21.07 Stargard 
(11,47 – 6,74 – 10,32 – 1,86 – 51,52 – 15,64 – 29,98 – 3,60 – 39,26 – 4.33,61) 
6.184  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
(11,74 – 6,51 – 13,47 – 1,86 – 56,33 – 16,93 – 37,80 – 4,00 – 47,24 – 5.21,30) 
5.874  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
(12,00 – 6,38 – 10,68 – 1,86 – 55,80 – 17,00 – 27,78 – 3,60 – 43,56 – 4.41,34) 
5.537  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  21.07 Stargard 
(12,06 – 5,65 – 10,51 – 1,71 – 54,56 – 17,25 – 33,68 – 2,80 – 45,72 – 4.33,04) 
5.085  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
(12,70 – 5,92 – 8,97 – 1,68 – 54,94 – 19,44 – 24,04 – 3,20 – 41,90 – 4.33,04) 
4.992  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  20.05 Kielce 
(12,18 – 6,15 – 9,40 – 1,60 – 56,40 – 17,93 – 23,74 – 3,40 – 35,18 – 4.57,53) 
kula 6,25 kg, płotki 100 cm, dysk 1,5 kg (juniorzy młodsi) 
5.508  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  21.07 Stargard 
(11,44 – 6,08 – 9,52 – 1,59 – 53,73 – 17,23 – 32,30 – 2,90 – 40,40 – 4.39,65) 
5.118  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  7.10 Kielce 
(11,76 – 6,36 – 11,76 – 1,80 – 54,21 – 17,00 – 32,08 – 2,20 – 29,44 – 5.02,90) 
4.622  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
(12,34 – 6,01 – 9,04 – 1,70 – 57,67 – 16,25 – 30,34 – 2,20 – 31,22 – 5.49,67) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
7,37  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  27.01 Spała 
7,60  Hubert JANKOWICZ  75  Granat Skarżysko  10.03 Lublin 
7,69  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  27.01 Spała 
 
300 m 
39,47  Hubert JANKOWICZ  75  Granat Skarżysko  21.01 Warszawa 
 
600 m 
1.27,12  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
1.28,32  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
 
1000 m 
2.38,55  Krzysztof WIKŁO  73  Granat Skarżysko  20.01 Warszawa 
2.41,13  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  28.01 Łódź 
2.48,34  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  28.01 Spała 
2.53,12  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  28.01 Spała 
2.57,34  Michał KOSELNIK  76  Granat Skarżysko  20.01 Warszawa 
 
2000 m 
5.23,63  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
5.37,16  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
5.47,45  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
6.03,25  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
6.03,95  Sławomir JANKOWSKI  72  Granat Skarżysko  13.01 Warszawa 
 
3000 m 
9.03,28  Robert OSMAN  72  Granat Skarżysko  27.01 Łódź 
9.14,89  Andrzej NOWAKOWSKI  71  Budowlani Kielce  21.01 Łódź 
 
60 m ppł 
8,92  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  28.01 Spała 
9,46  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  28.01 Spała 
100 cm (junior młodszy) 
8,75  Sebastian KABAŁA  73  Żak Kielce  28.01 Spała 
 
2000 m prz 
5.47,75  Artur OSMAN  72  Granat Skarżysko  27.01 Kijów 
 
wzwyż 
1,83  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  27.01 Spała 
 
tyczka 
4,10  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  28.01 Spała 
3,00  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  28.01 Spała 
 
w dal 
6,52  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  27.01 Spała 
 
kula 
10,43  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  27.01 Spała 
 
7-bój 
4.764  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  28.01 Spała 
(7,37 – 6,52 – 10,43 – 1,83 – 8,92 – 4,10 – 2.53,12) 
3.848  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  28.01 Spała 
(7,69 – 5,49 – 9,75 – 1,59 – 9,46 – 3,00 – 2.48,34) 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Tabele najlepszych wyników OZLA Kielce za 1990 rok, maszynopis z archiwum OZLA; 

2. Rocznik PZLA 1990, tom 1 (seniorzy, wyniki imprez), tom 2 (juniorzy, juniorzy młodsi), tom 3 (młodzicy, dzieci), Warszawa czerwiec 1991; 

3. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego; 

4. Historia pięciu sezonów sekcji MKS Żak Kielce, maszynopis; 

5. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1990 – luty 1992; 

Zdjęcia ze zbiorów Iwony Rożej-Banasik, Małgorzaty Jamróz i Piotra Kotlarskiego