Sukces 12-latki z Kielc w ogólnopolskich zawodach w Toruniu

Duży sukces odniosła Zuzanna Karbownik w ogólnopolskich halowych zawodach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Trenująca pod okiem Krzysztofa Januchty w KKL Kielce 12-latka zajęła w biegu na 60 m pierwsze miejsce ex aequo z Julią Czupryńską z Piasta Głogów. Obydwie uzyskały czas 8,39 s.

Na 60 m chłopców w tej samej grupie wiekowej blisko medalu był Bartosz Kowalski z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, który w finale uplasował się na czwartej pozycji z wynikiem 8,26 s. Także czwartą lokatę wywalczyła Angelika Kozioł z KKL, która piłką lekarską o wadze 2 kg rzuciła 11,20 m. Wiktor Markowski z KKL przebiegł 300 m w 44,90 s, zajmując piąte miejsce. Ponadto Jakub Strzelecki z Czwórki został sklasyfikowany na szóstym miejscu w rzucie piłką 2-kilogramową z wynikiem 11,10 m.

W kategorii wiekowej 13-14 lat najlepiej wypadła Adrianna Makuła z KKL w biegu na 60 m. W eliminacjach uzyskała czwarty czas 8,15 s, w finale pobiegła 8,26 s i była siódma. Ósme lokaty zajęły jej koleżanki klubowe Oliwia Bełczew na 600 m z wynikiem 1.43,57 i Alicja Borek, która skoczyła w dal 4,56 m.

Zuzanna Karbownik z trenerem Krzysztofem Januchtą (fot. lekkoatletykadlakazdego.pl)

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej zawodów w młodszej grupie wiekowej (do 12 lat) uplasowało się na 12. pozycji, a w starszej (13-14 lat) na 15.

Kolejny start młodych lekkoatletów już w piątek 6 grudnia. O godz. 11 w Hali Legionów odbędą się otwarte halowe mistrzostwa województwa oraz wojewódzkie mistrzostwa programu „Lekkoatletyka dla każdego”.