Kieleckie szóste w mistrzostwach Polski, Żak siódmy w lidze juniorów. Rok 1992

Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych były najważniejszą imprezą, jaka odbyła się w 1992 roku w Kielcach. Rozegrane 17-19 lipca na stadionie Budowlanych zawody  przyniosły gospodarzom zarówno sukces organizacyjny, jak i sportowy. Kielce w punktacji wojewódzkiej obu kategorii uplasowało się na szóstym miejscu, najwyższym w historii. Juniorzy młodsi zajęli siódmą, a juniorzy ósmą lokatę. W punktacji klubowej juniorów na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Żak Kielce. 

Mistrzowska sztafeta 4×400 m Żaka Kielce, od lewej Iwona Rożej, Anna Zielińska, Małgorzata Jamróz i Małgorzata Sambor, za nimi ich trenerzy Lech Krakowiak, Witold Fitas, Leszek Nowak i Mariusz Brzozowicz

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami mistrzostw w tej starszej kategorii uznani zostali Katarzyna Zakrzewska z Orła Warszawa, która wygrała biegi na 100 m z czasem 11,96 s i 200 m z najlepszym  wynikiem sezonu w Polsce 23,79 s, oraz Robert Ojrzyński z AZS-AWF, zwycięzca rzutu oszczepem z rezultatem 70,38 m. Nagrody dla najlepszych juniorów młodszych otrzymali Lucyna Nowak z Olimpii Grudziądz, która wygrała 7-bój z dorobkiem 4.825 pkt, oraz Piotr Balcerzak z warszawskiej Skry, najszybszy na 100 i 200 m z czasami 10,80 i 21,66 s. Swój pierwszy znaczący sukces w karierze odniósł w Kielcach 16-letni Szymon Ziółkowski z AZS Poznań. Przyszły mistrz olimpijski i świata wygrał z dużą przewagą rzut młotem juniorów młodszych (6,25 kg) wynikiem 63,32 m. 

Jedną z gwiazd mistrzostw była Małgorzata Jamróz z Żaka Kielce. Nie tylko wygrała zdecydowanie bieg na 800 m juniorek z czasem 2.07,80, ale i przyczyniła się do zwycięstwa klubowej sztafety 4×400 m, w której wraz z nią pobiegły Małgorzata Sambor, Iwona Rożej i Anna Zielińska. Biegaczki Żaka uzyskały wynik 3.49,38 s, wyprzedzając drugą na mecie sztafetę Unii Tarnów o 3 s. 

Otwarcie mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Kielcach 17 lipca 1992 r.

 

Juniorzy Kielecczyzny wywalczyli ponadto dziesięć lokat w pierwszej ósemce. Na piątych miejscach uplasowali się zawodnicy Budowlanych Agnieszka Skowerska w rzucie dyskiem (37,80 m) i Grzegorz Lipiński w biegu na 110 m przez płotki (15,07 s z wiatrem 2,4 m/s), szóste miejsca zajęli juniorzy Żaka Iwona Rożej na 400 m ppł (62,63 s), Adam Gębski w skoku o tyczce (4,00 m) i Marcin Krawczyk w 10-boju (5.703 pkt), siódme Katarzyna Szymańska z Granatu Skarżysko w skoku wzwyż (1,60 m) i Krzysztof Krakowiak z Żaka na 5000 m (14.57,54), a ósme Skowerska w pchnięciu kulą (11,58 m), Monika Kornecka z Budowlanych w dysku (35,38 m) oraz sztafeta Żaka 4 x100 m (50,22 s) w składzie: Małgorzata Sambor, Małgorzata Surma, Małgorzata Zwierzyńska i Renata Olszewska. 

Z juniorów młodszych najlepiej spisał się Marcin Świt z Budowlanych, wygrywając rzut oszczepem z rezultatem 60,52 m. Srebrne medale zdobyli Rafał Mazurczak z Nowych-Bis Kielce w biegu na 400 m z czasem 50,61 s i Jacek Wosiek z Granatu na 2000 z przeszkodami z wynikiem 6.05,51. Tuż za podium, na czwartych pozycjach uplasowali się Tomasz Strzelecki z Budowlanych na 400 m ppł (56,25 s) i Wiesław Szewczyk z Granatu na 2000 m z przeszkodami (6.12,03). Piąte miejsca zajęli Anna Zielińska na 400 m (58,20 s, w eliminacjach 57,76 s), Rafał Mazurczak na 200 m (22,41 s) i Michał Koselnik z Granatu na 2000 m z przeszkodami (6.13,99), siódme Ewa Młynarczyk z Żaka na 800 m (2.14,90), Tomasz Tracz z Nowych-Bis na 400 m (51,62 s, w eliminacjach 51,49 s) i Adam Michcik z Budowlanych w rzucie młotem (47,80 m), a ósme Marek Rożej z Żaka na 400 m ppł (58,20 s, w eliminacjach 56,59 s) i Tomasz Skowerski z Budowlanych w rzucie młotem (46,94 m). 

Małgorzata Jamróz na prowadzeniu biegu na 800 m podczas mistrzostw Polski juniorów w Kielcach

Juniorzy Kielecczyzny z powodzeniem startowali też w młodzieżowych mistrzostwach Polski, rozegranych 29-30 sierpnia w Białymstoku. Małgorzata Jamróz zdobyła złoty medal na 1500 m z czasem 4.26,89 i srebrny na 800 z wynikiem 2.07,22. Na najwyższym podium stanął też 20-letni Rafał Wójcik z Granatu, wygrywając bieg na 3000 m z przeszkodami z rezultatem 8.47,55. Drugi na mecie ze stratą 2,13 s był jego niedawny kolega klubowy Artur Osman, który reprezentował już AZS-AWF Gdańsk. Szóste miejsce zajęła Katarzyna Szymańska w tróskoku (11,84 m), a siódme Anna Zielińska na 800 m (2.12,68) i Iwona Rożej na 400 m ppł (63,22 s). 

Małgorzata Jamróz rywalizowała też z seniorkami w mistrzostwach Polski, które odbyły się 19-21 czerwca w Warszawie. Na 800 m uplasowała się na czwartej pozycji (2.08,27), a na 1500 m na siódmej (4.25,52). Najlepszym reprezentantem Kielecczyzny w stolicy był 25-letni Wojciech Pelczar z Budowlanych. Podopieczny trenera Mieczysława Sroki sprawił bardzo miłą niespodziankę, zdobywając brązowy medal w biegu na 1500 m z czasem 3.52,37. Ponadto był czwarty na 800 m, bijąc rekord życiowy 1.50,69. Siódmą pozycję na 3000 m z przeszkodami zajął Rafał Wójcik z rezultatem 8.56,91.  Sztafeta Żaka 4×400 m, w której pobiegły Iwona Rożej, Małgorzata Sambor, Anna Zielińska i Małgorzata Jamróz, została sklasyfikowana na ósmej pozycji z czasem 3.56,54. Ponadto Rożej w eliminacjach 400 m ppł uzyskała dziesiąty wynik 62,90 s. 

Małgorzata Jamróz i Rafał Wójcik wystąpili w młodzieżowej reprezentacji Polski w trójmeczu z Litwą i Białorusią, rozegranym 25-26 lipca w Suwałkach. Obydwoje zajęli drugie miejsca, zawodniczka Żaka na 800 m (2.08,78), zawodnik Granatu na 3000 m z przeszkodami (8.56,62). W trójmeczu juniorów Francja – Niemcy – Polska 25 lipca we francuskim Sarreguemines biało-czerwone barwy reprezentowała Katarzyna Szymańska, plasując się na czwartej pozycji w trójskoku z wynikiem 11,76 m. 

Grzegorz Rogala i Wioletta Frankiewicz z trenerem Krzysztofem Wolińskim

W biegach przełajowych największe sukcesy odnieśli młodzicy. W Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 5 kwietnia w Poznaniu bieg na 2,5 km wygrał Grzegorz Rogala ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim, zawodnik skarżyskiego Granatu. Na piątym miejscu finiszował Rafał Wasik, uczeń SP w podkieleckiej Wiśniówce trenujący w Budowlanych. W biegu na 1,5 km dziewcząt trzecią pozycję wywalczyła Wioletta Frankiewicz, uczennica SP w Wąchocku i zawodniczka Granatu. 

Na tych samych trasach i w tym samym dniu o medale mistrzostw Polski walczyli juniorzy. Najlepiej wypadła Małgorzata Jamróz, zdobywając „srebro” w biegu na 2 km. Podczas mistrzostw seniorów i młodzieżowców 8 marca w Kędzierzynie w biegu na 6 km w tej drugiej kategorii wiekowej na szóstej pozycji uplasował się Rafał Wójcik. Na 12 km seniorów 16. był Witold Urbaniak z Budowlanych. 

Z halowych mistrzostw Polski młodzieży 24-26 stycznia w Spale lekkoatleci Kielecczyzny przywieźli trzy medale. Złoty wywalczył debiutujący na imprezie takiej rangi Rafał Mazurczak, wygrywając bieg na 300 m juniorów młodszych w czasie 36,76 s. Brązowe medale zdobyły biegaczki na 600 m – wśród juniorek Iwona Rożej z wynikiem 1.37,23, a wśród juniorek młodszych Anna Zielińska z rezultatem 1.37,41. 

Szóste lokaty zajęli juniorzy Małgorzata Sambor na 200 m (26,29 s, w eliminacjach 26,09 s) i Rafał Adamczyk z Budowlanych w 7-boju (4.439 pkt) oraz junior młodszy Marcin Kubec z Żaka na 60 m ppł (8,77 s). W tej drugiej kategorii wiekowej na siódmej pozycji uplasowała się Ewa Młynarczyk na 600 m (1.42,27), a na ósmej Marcin Świt w pchnięciu kulą (11,97 m). 

W halowych mistrzostwach Polski seniorów 15-16 lutego w Spale dwa siódme miejsca zajęli biegacze Granatu – Grzegorz Bernatek na 1500 m (3.57,86) i Rafał Wójcik na 3000 m (8.24,01). 

Indywidualne sukcesy lekkoatletów Żaka Kielce przełożyły się również na osiągnięcia drużynowe. W finale ligi juniorów 6 czerwca w Poznaniu ekipa tego międzyszkolnego klubu wywalczyła siódmą lokatę, najwyższą w historii lekkiej atletyki Kielecczyzny. W końcowej punktacji tych rozgrywek, których pierwszy rzut odbył się jesienią 1991 a drugi wiosną 1992 roku, na 52. miejscu sklasyfikowano Budowlanych, a na 75. Nowych-Bis. Ten ostatni klub prowadził drugi rok trener Edmund Sarna, który powrócił do pracy w sporcie po długiej przerwie, odsunięty od szkolenia młodzieży w stanie wojennym. 

Na pierwszym planie Rafał Mazurczak z Nowych-Bis, który w 1992 r. zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych na 300 m w hali i wicemistrzostwo na 400 m na stadionie

W ligowej klasyfikacji klubów, do której zaliczano osiągnięcia z wszystkich kategorii wiekowych, Żak uplasował się na 28. miejscu z dorobkiem 329,67 pkt. Wyraźnie zdystansował najlepszych w województwie w poprzednich kilkunastu latach Budowlanych, którzy zajęli 60. pozycję z 150 pkt. 67. lokata przypadła Granatowi Skarżysko (130 pkt), 99. Nowym-Bis (56 pkt), a na 166. sklasyfikowano SKS Kusy SP 32 Kielce i LZS Strawczyn (po 20 pkt). 

Prócz wspomnianych na początku mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych Kielce były gospodarzem Memoriału im. Witolda Gerutty. Na rozegrane 23-24 maja zawody nie przyjechali jednak najlepsi polscy wieloboiści i uzyskano słabsze rezultaty. Znacznie ciekawsza była rywalizacji w odbywającym się równocześnie mityngu Grand Prix PZLA. Bieg na 200 m wygrał Robert Maćkowiak ze Śląska Wrocław z czasem 21,18 s, 400 m Barbara Grzywocz z AZS Katowice przebiegła w 53,55 s.   

Mistrzostwa okręgu w biegach przełajowych odbyły się 14 marca w Skarżysku-Kamiennej. O tytuły mistrzowskie na stadionie lekkoatleci Kielecczyzny walczyli w Kielcach – w kategorii open 16-17 maja, młodzicy 19 września, a wieloboiści 3-4 października. 

Bieg Niepodległości w listopadzie 1992 r. w Kielcach, z nr 104 drugi na mecie Rafał Wójcik, na prowadzeniu zwycięzca Andrzej Bułkowski ze Lwowa, wicemistrz Europy juniorów na 1500 m z 1991 r., za nimi Grzegorz Urgacz (z opaską na głowie), który był trzeci

Okręgowe rekordy biły w 1992 roku tylko panie. Małgorzata Jamróz podczas młodzieżowych mistrzostw Polski pobiegła 800 m o 0,03 s szybciej od swego rezultatu z poprzedniego sezonu. Dwa razy własny rekord w trójskoku poprawiała Katarzyna Szymańska – 24 maja w Kielcach skoczyła 11,86 m, a 28 czerwca, także na stadionie Budowlanych, 10 cm dalej. 

W tabelach krajowych najwyższe miejsca zajmowała Małgorzata Jamróz – czwarte na 800 m i dziesiąte na 1500 m. Sztafeta 4×400 m Żaka z jej udziałem sklasyfikowana została na szóstej pozycji. Katarzyna Szymańska uplasowała się na 11. w trójskoku, a Iwona Rożej na 17. w biegu na 400 m ppł i na 20. w 7-boju. 

W trzeciej dziesiątce znalazły się: Anna Zielińska na 800 m, Ewa Młynarczyk na 1000 m, Agnieszka Skowerska w pchnięciu kulą i Monika Kornecka w rzucie dyskiem; w czwartej: Zielińska na 400 m, Wioletta Frankiewicz na 1000 m, Szymańska w skoku wzwyż i 7-boju, Bożena Furmanek z Budowlanych w kuli, Skowerska w dysku oraz Jamróz w 7-boju; w piątej: Jamróz na 400 m, Młynarczyk na 800 m, Agnieszka Świt z Budowlanych na 1000 m, Rożej na 100 m ppł, Kornecka i Jadwiga Lanckorońska z Budowlanych w kuli. 

Małgorzata Jamróz

Wśród mężczyzn Wojciech Pelczar był szósty na 1000 m, 11. na 800 m i 21. na 1500 m. Rafał Wójcik uplasował się na dziewiątej pozycji na 3000 m z przeszkodami. W 10-boju 10. miejsce zajął Rafał Adamczyk, 14. Grzegorz Lipiński i 20. Marcin Krawczyk. W rzucie młotem na 15. został sklasyfikowany Grzegorz Furmanek z Budowlanych.   

W trzeciej dziesiątce znalazł się Lipiński na 110 m ppł, w czwartej: Adam Gębski w skoku o tyczce, Robert Orzechowski z Budowlanych w młocie, Marcin Świt w rzucie oszczepem, Marcin Małkowski z Żaka i Rafał Wójcik w 10-boju, a w piątej: Wójcik na 1000 m, Gębski i Ireneusz Bugajski z Nowych-Bis w 10-boju. 

Małgorzata Jamróz, zdobywczyni czterech medali indywidualnie i piątego w sztafecie w mistrzostwach Polski, zajęła czwarte miejsc w plebiscycie „Słowa Ludu” na najlepszych sportowców Kielecczyzny w 1992 roku. Ponadto znalazła się w piątce „Nadziei Olimpijskich” w plebiscycie „Gazety Lokalnej” i Radia Kielce dla sportowców z województw kieleckiego, radomskiego i tarnobrzeskiego. Po sezonie odeszła jednak z Żaka Kielce, przenosząc się do Polkoloru Piaseczno. 

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1992 roku 
K o b i e t y 
100 m 
12,48 (0,9)  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  12.05 Kielce 
12,79 (1,5)  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  14.06 Kielce 
12,85 (0)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  12.05 Kielce 
13,08 (2,0)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  14.06 Kielce 
13,08 (0)  Małgorzata SURMA  74  Żak Kielce  27.06 Kielce 
13,28 (-0,1)  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  16.05 Kielce 
13,31 (1,5)  Magdalena ŁOSIŃSKA  66  Nowi Bis Kielce  14.06 Kielce 
13,38 (1,5)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
13,50 (0)  Marta CEDRO  78  Nowi Bis Kielce  16.10 Kielce 
13,56 (0)  Magdalena ULMAN  76  Żak Kielce  27.06 Kielce 
 
200 m 
25,58 (0,1)  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  18.07 Kielce 
26,33 (0)  Małgorzata SURMA  74  Żak Kielce  28.06 Kielce 
26,34 (0)  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  12.07 Kielce 
26,36 (0)  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  12.07 Kielce 
26,70 (0,3)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  3.10 Kielce 
26,98 (1,9)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  24.05 Kielce 
27,41 (1,7)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
27,64 (0)  Anna WESOŁOWSKA  75  Nowi Kielce  28.06 Kielce 
27,67 (1,7)  Dorota BŁASZCZYK  77  Żak Kielce  14.06 Kielce 
27,71  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  20.06 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
25,73 (3,0)  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  17.05 Kielce 
26,30 (3,0)  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  17.05 Kielce 
 
300 m 
42,67  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  2.05 Łódź 
43,64  Małgorzata SURMA  74  Żak Kielce  25.04 Kielce 
44,26  Agnieszka MAZUREK  79  Żak Kielce  26.09 Kielce 
44,31  Magdalena ŁOSIŃSKA  76  Nowi Bis Kielce  25.04 Kielce 
44,73  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
44,78  Agnieszka MANIA  79  Żak Kielce  12.05 Kielce 
44,95  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  25.04 Kielce 
45,10  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  20.10 Kielce 
45,28  Anna WESOŁOWSKA  75  Nowi Bis Kielce  25.04 Kielce 
45,55  Agnieszka ŻOŁOWICZ  75  Nowi Bis Kielce  19.09 Kielce 
 
400 m 
57,76  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  17.07 Kielce 
58,48  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  16.08 Warszawa 
59,86  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  8.05 Kielce 
60,86  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  14.06 Kielce 
61,85  Wioletta FRANKIEWICZ  77  Granat Skarżysko  17.05 Kielce 
62,15  Magdalena ŁOSIŃSKA  76  Nowi Bis Kielce  7.06 Kielce 
62,45  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  10.06 Kielce 
62,64  Wioletta SADLIŃSKA  76  Żak Kielce  16.06 Kielce 
62,67  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  16,10 Kielce 
62,89  Katarzyna JAMORSKA  76  Nowi Bis Kielce  28.06 Kielce 
 
600 m 
1.42,01  Wioletta FRANKIEWICZ  77  Granat Skarżysko  7.05 Skarżysko 
1.42,01  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  27.06 Kielce 
1.42,31  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
1.45,48  Justyna WNUK  75  Żak Kielce  25.04 Kielce 
1.46,01  Katarzyna DOBROWOLSKA  78  Żak Kielce  25.04 Kielce 
1.46,51  Edyta CISZEK  78  Żak Kielce  19.09 Kielce 
1.46,79  Anna KOMISARCZYK  78  Żak Kielce  9.06 Kielce 
1.46,92  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  20.10 Kielce 
 
800 m 
2.07,22  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  29.08 Białystok 
2.12,68  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  29.08 Białystok 
2.14,90  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  18.07 Kielce 
2.19,22  Sylwia KRAWIECKA  76  Żak Kielce  14.06 Kielce 
2.19,58  Wioletta FRANKIEWICZ  77  Granat Skarżysko  28.06 Kielce 
2.21,36  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  4.10 Kielce 
2.22,23  Agnieszka ŚWIT  75  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
2.22,61  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
2.23,60  Justyna WNUK  75  Żak Kielce  6.06 Poznań 
2.27,90  Katarzyna JAMORSKA  76  Nowi Bis Kielce  12.05 Kielce 
 
1000 m 
3.00,96  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  25.04 Kielce 
3.02,50  Wioletta FRANKIEWICZ  77  Granat Skarżysko  24.05 Kielce 
3.03,42  Agnieszka ŚWIT  75  Budowlani Kielce  12.07 Kielce 
3.09,38  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
3.12,80  Elżbieta CON  74  Żak Kielce  25.04 Kielce 
3.15,00  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
3.16,26  Agnieszka ŻOŁOWICZ  76  Nowi Bis Kielce  25.04 Kielce 
3.19,16  Wiesława JAGODZKA  78  Nowi Bis Kielce  25.04 Kielce 
3.20,49  Małgorzata RYMARCZYK  79  Granat Skarżysko  26.09 Kielce 
 
1500 m 
4.24,88  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  22.08 Warszawa 
4.42,95  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  19.09 Suwałki 
4.44,85  Elżbieta CON  74  Żak Kielce  21.06 Zabrze 
4.54,58  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  19.07 Kielce 
5.03,16  Justyna WNUK  75  Żak Kielce  28.06 Kielce 
5.25,15  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
 
100 m ppł 
15,53 (0,2)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  3.10 Kielce 
17,98 (0,2)  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
14,95 (1,7)  Małgorzata ZWIERZYŃSKA  75  Żak Kielce  13.06 Warszawa 
15,94 (0,2)  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  3 .10 Kielce 
76,2 cm/8 m (młodziczka) 
16,15 (0,5)  Marta CEDRO  78  Nowi Bis Kielce  26.09 Kielce 
 
200 m ppł 
32,20 (0,1)  Marta CEDRO  78  Nowi Bis Kielce  26.09 Kielce 
34,00 (0)  Anna SYZDÓŁ  77  Żak Kielce  26.09 Kielce 
35,08 (0)  Anna MRÓZ  78  LZS Strawczyn  19.09 Kielce 
 
300 m ppł 
48,73  Agnieszka ŻOŁOWICZ  76  Nowi Bis Kielce  14.06 Kielce 
49,23  Monika JANASZEK  76  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
50,84  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
 
400 m ppł 
62,27  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  27.07 Białystok 
 
4×100 m 
49,39  MKS ŻAK Kielce  15.06 Warszawa 
(M. ULMAN, 76 – M. SAMBOR, 74 – M. ZWIERZYŃSKA, 75 – M. SURMA, 74) 
50,24  MKS ŻAK II Kielce  14.06 Kielce 
(D. BŁASZCZYK, 77 – I. ROŻEJ, 73 – R. OLSZEWSKA, 76 – A. ZIELIŃSKA, 76) 
53,50  NOWI BIS Kielce  12.05 Kielce 
(KAZIK – K. JAMORSKA, 76 – A. WESOŁOWSKA, 75 – A. ŻOŁOWICZ, 75) 
55,15  BUDOWLANI Kielce  26.09 Kielce 
(M. KRĘCISZ, 80 – B., STRZELECKA, 78 – M. JÓŹWIK, 80 – A. SZREK, 78) 
55,93  NOWI BIS II Kielce  26.09 Kielce 
(KUMOR, 80 – R. KRZYSIEK, 77 – M. CEDRO, 78 – M. KUBIAKOWSKA, 78) 
szkoły 
49,78  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  12.05 Kielce 
53,38  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 1 Kielce  16.10 Kielce 
(A. SYZDÓŁ, 77 – R. OLSZEWSKA, 76 – D. BŁASZCZYK, 77 – W. DOMAGAŁA, 76) 
53,58  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  12.05 Kielce 
(KAZIK – KOZIOŁ – A. CECHA, 76 – A. ŻOŁOWICZ, 75) 
54,10  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 32 Kielce  13.05 Kielce 
54,11  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Końskie  12.05 Kielce 
(ADACH – A. ZIELIŃSKA, 76 – CZYŻEWSKA – M. JAMRÓZ, 73) 
55,51  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 30 Kielce  13.05 Kielce 
 
4×400 m 
3.49,38  MKS ŻAK Kielce  19.07 Kielce 
(M. SAMBOR, 74 – M. JAMRÓZ, 73 – I. ROŻEJ, 73 – A. ZIELIŃSKA, 76) 
4.27,25  BUDOWLANI Kielce  7.06 Kielce 
(M. JANASZEK, 76 – A. CECHA, 76 – M. STARZ, 76 – W. DOMAGAŁA, 76) 
 
wzwyż 
1,66  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  27.06 Kielce 
1,58  Aleksandra SZAFRAŃSKA  78  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,48  Marta CEDRO  78  Nowi Bis Kielce  3.10 Kielce 
1,45  Ewelina KOTONOWICZ  76  Budowlani Kielce  6.05 Kielce 
1,45  Monika KUPIS  76  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
1,39  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  3.10 Kielce 
1,39  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  3.10 Kielce 
1,36  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
1,35  Magdalena WĄCHAŁA  79  Kusy SP 32 Kielce  13.05 Kielce 
1,35  Jolanta MALIK  79  Kusy SP 32 Kielce  13.05 Kielce 
1,35  Julita RACZYŃSKA  78  LZS Strawczyn  13.05 Kielce 
1,35  Monika JANASZEK  76  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
1,35  Anna KULESZYŃSKA  76  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
1,35  Katarzyna KOSZARA  79  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
1,35  Anna SYZDÓŁ  78  Żak Kielce  3.10 Kielce 
 
w dal 
5,35 (1,5)  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  30.05 Lublin 
5,32 (1,6)  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  4.10 Kielce 
4,94 (0)  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  16.10 Kielce 
4,85  Anna SYZDÓŁ  77  Żak Kielce  5.06 Kielce 
4,83 (0,8)  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
4,77 (1,2)  Magdalena ULMAN  76  Żak Kielce  12.05 Kielce 
4,75  Anita SIEŚKIEWICZ  78  Kusy SP 32 Kielce  13.05 Kielce 
4,73 (2,0)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
4,71  Małgorzata KACZMARSKA  77  SP 30 Kielce   
4,67 (0,4)  Elżbieta SZCZEPANIK  73  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
 
trójskok 
11,96 (0,1)  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  28.06 Kielce 
 
kula 
12,05  Agmieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
11,78  Bożena FURMANEK  65  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
11,26  Monika KORNECKA  73  Budowlani Kielce  27.06 Kielce 
11,15  Jadwiga LANCKOROŃSKA  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
9,77  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  4.10 Kielce 
9,76  Magdalena JEDYNAK  76  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
9,35  Magdalena DOSTAL  74  I LO Kielce  12.05 Kielce 
8,71  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  4.10 Kielce 
8,52  Justyna ŚLIWA  74  Żak Kielce  16.10 Kielce 
8,44  Agnieszka ROGALA  77  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
 
dysk 
39,60  Monika KORNECKA  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
38,58  Agnieszka SKOWERSKA  74  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
33,46  Magdalena JEDYNAK  76  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
32,34  Jadwiga LANCKOROŃSKA  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
25,40  Anna SAŃPRUCH  77  Budowlani Kielce  26.09 Kielce 
24,00  Ewa AKSAMIT  76  Budowlani Kielce  12.07 Kielce 
23,14  Agnieszka ROGALA  77  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
21,42  Beata PEDRYCZ  76  Nowi Bis Kielce  25.04 Kielce 
20,50  Monika SOŁTYSIK  79  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
 
oszczep 
33,36  Monika KUPIS  77  Budowlani Kielce  20.10 Kielce 
28,52  Marta CEDRO  78  Nowi Bis Kielce  7.06 Kielce 
28,28  Małgorzata STĘPIEŃ  78  Budowlani Kielce  26.09 Kielce 
27,92  Marzena ŚWIT  77  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
26,74  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  4.10 Kielce 
26,64  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  4.10 Kielce 
26,60  Marta WIŚNIEWSKA  76  Nowi Bis Kielce  25.04 Kielce 
26,46  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  4.10 Kielce 
25,78  Monika KUBIAKOWSKA  78  Nowi Bis Kielce  28.06 Kielce 
24,52  Katarzyna NOWAK  78  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
 
7-bój 
4.297  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  4.10 Kielce 
(15,53 – 1,39 – 8,32 – 26,73 – 5,32 – 26,74 – 2.21,36) 
3.645  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  4.10 Warszawa 
3.141  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  4.10 Kielce 
(17,98 – 1,61 – 8,71 – 30,47 – 5,13 – 26,64 – 0) 
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
3.722  Renata OLSZEWSKA  76  Żak Kielce  4.10 Kielce 
(15,94 – 1,39 – 9,26 – 26,38 – 4,23 – 26,46 – 2.48,32) 
3.181  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
(17,67 – 1,36 – 6,67 – 29,27 – 4,83 – 21,12 – 2.45,06) 
płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg (młodziczka) 
3.532  Marta CEDRO  78  Nowi Bis Kielce  4.10 Kielce 
(16,80 – 1,48 – 8,71 – 28,55 – 4,52 – 22,82 – 2.45,88) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
8,05  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  11.01 Warszawa 
 
200 m 
26,09  Małgorzata SAMBOR  74  Żak Kielce  25.01 Spała 
 
400 m 
61,09  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  12.01 Łódź 
 
500 m 
1.19,89  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  4.01 Spała 
 
600 m 
1.37,23  Iwona ROŻEJ  73  Żak Kielce  25.01 Spała 
1.37,41  Anna ZIELIŃSKA  76  Żak Kielce  25.01 Spała 
1.39,91  Ewa MŁYNARCZYK  76  Żak Kielce  18.01 Warszawa 
1.41,46  Sylwia KRAWIECKA  76  Żak Kielce  18.01 Warszawa 
 
1000 m 
2.55,72  Małgorzata JAMRÓZ  73  Żak Kielce  11.01 Warszawa 
 
60 m ppł 
9,90  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  11.01 Warszawa 
 
w dal 
5,25  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  4.01 Warszawa 
 
kula 
9,04  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  11.01 Warszawa 
 
7-bój 
2.792  Katarzyna SZYMAŃSKA  74  Granat Skarżysko  25.01 Spała 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
11,41 (0,1)  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi Bis Kielce  27.06 Kielce 
11,42 (0,5)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
11,49 (1,2)  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  12.05 Kielce 
11,50 (-0,6)  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  12.06 Lublin 
11,59 (0,5)  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
11,66 (0)  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
11,68 (1,5)  Zbigniew WIKTOROWICZ  73  Leśnik Zagnańsk  30.05 Piła 
11,72 (1,5)  Paweł NIEWADZIŁ  76  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
11,72 (-1,1)  Jarosław JASKÓLSKI  68  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
11,75 (1,2)  Paweł ŚWIERCZYŃSKI  75  I LO Końskie  12.05 Kielce 
11,75 (-1,1)  Tomasz TRACZ  76  Nowi Bis Kielce  3.10 Kielce 
 
200 m 
22,41 (0,6)  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi Bis Kielce  19.07 Kielce 
22,93 (0,1)  Tomasz TRACZ  76  Nowi Bis Kielce  12.07 Kielce 
22,95 (0,2)  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  14.06 Kielce 
23,16  Zbigniew WIKTOROWICZ  73  Leśnik Zagnańsk  31.05 Piła 
23,22 (1,4)  Jarosław JASKÓLSKI  68  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
23,42 (1,4)  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
23,46 (0,7)  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  12.07 Kielce 
23,54 (1,4)  Adam PALUCH  75  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
23,58 (1,4)  Dariusz STELMASZCZYK  75  Nowi Bis Kielce  24.05 Kielce 
23,85 (1,0)  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  28.06 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
22,33 (2,8)  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi-Bis Kielce  17.05 Kielce 
22,75 (2,8)  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  17.05 Kielce 
22,75 (2,8)  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  17.05 Kielce 
 
300 m 
35,16  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi Bis Kielce  25.04 Kielce 
35,65  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
36,90  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
37,54  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
37,61  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
38,00  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
młodzicy 
38,15  Mariusz SKÓRA  77  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
38,89  Krzysztof GRABALSKI  77  SKS Kusy SP 32 Kielce  25.04 Kielce 
 
400 m 
50,61  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi Bis Kielce  18.07 Kielce 
51,01  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
51,08  Tomasz TRACZ  76  Nowi Bis Kielce  27.06 Kielce 
52,34  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
52,39  Marek ROŻEJ  76  Żak Kielce  27.06 Kielce 
52,39  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  27.06 Kielce 
52,45  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  16.10 Kielce 
52,91  Zbigniew WIKTOROWICZ  73  Leśnik Zagnańsk  12.05 Kielce 
53,00  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
53,35  Dariusz STELMASZCZYK  75  Nowi Bis Kielce  18.07 Kielce 
 
600 m 
młodzicy 
1.27,73  Grzegorz ROGALA  77  Granat Skarżysko  24.05 Kielce 
1.31,46  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
 
800 m 
1.50,69  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  20.06 Warszawa 
1.57,28  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  22.08 Kraków 
2.00,50  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  22.08 Kraków 
2.00,94  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  16.08 Warszawa 
2.01,21  Tomasz ŁUCZYŃSKI  73  Żak Kielce  6.06 Poznań 
2.02,54  Michał KOSELNIK  76  Granat Skarżysko  28.06 Kielce 
2.03,31  Augustyn CZEKAJ  71  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
2.04,03  Wiesław SZEWCZYK  75  Granat Skarżysko  28.06 Kielce 
2.04,08  Michał URBAŃSKI  76  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
 
1000 m 
2.24,74  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  12.07 Kielce 
2.30,80  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  16.09 Kielce 
2.31,45  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  25.04 Kielce 
2.33,32  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  12.07 Kielce 
2.34,02  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  12.07 Kielce 
2.37,45  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  10.07 Lublin 
2.37,49  Michał URBAŃSKI  76  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
2.38,04  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  20.06 Kielce 
2.38,26  Paweł METRYCKI  76  Żak Kielce  12.07 Kielce 
2.38,72  Tomasz ŁUCZYŃSKI  73  Żak Kielce  25.04 Kielce 
2.38,98  Grzegorz ROGALA  77  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
 
1500 m 
3.45,88  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  31.05 Kijów 
3.55,74  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  27.07 Białystok 
3.57,20  Grzegorz BERNATEK  62  Granat Skarżysko  30.05 Lublin 
4.01,43  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  16.05 Kielce 
4.02,20  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  27.07 Białystok 
4.02,84  Krzysztof KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  12.05 Kielce 
4.04,40  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  16.05 Kielce 
4.06,35  Tomasz KAZIK  74  Żak Kielce  27.06 Kielce 
4.08,59  Wiesław SZEWCZYK  75  Granat Skarżysko  27.07 Białystok 
4.09,75  Michał URBAŃSKI  76  Budowlani Kielce  27.06 Kielce 
 
2000 m 
5.28,44  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
5.29,33  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  10.07 Lublin 
5.43,00  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  1.05 Stalowa Wola 
5.48,00  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  1.05 Stalowa Wola 
5.54,42  Grzegorz ROGALA  76  Granat Skarżysko  26.09 Kielce 
5.57,30  Michał KOSELNIK  76  Granat Skarżysko  1.05 Stalowa Wola 
6.03,00  Wiesław SZEWCZYK  75  Granat Skarżysko  1.05 Stalowa Wola 
6.05,92  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  26.09 Kielce 
6.19,20  Marcin KRONER  78  Granat Skarżysko  26.09 Kielce 
 
3000 m 
8.31,16  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  10.06 Warszawa 
8.31,20  Krzysztof KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  21.06 Zabrze 
8.32,66  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
8.49,08  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  30.05 Lublin 
8.55,20  Tomasz KAZIK  74  Żak Kielce  21.06 Zabrze 
9.02,14  Paweł METRYCKI  76  Żak Kielce  27.06 Kielce 
9.06,12  Sebasian DZIUBIŃSKI  76  Żak Kielce  27.06 Kielce 
9.23,76  Mariusz JAWORSKI  76  Budowlani Kielce  27.06 Kielce 
 
5000 m 
14.57,54  Krzysztof KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  18.07 Kielce 
 
półmaraton 
1:09.35  Witold URBANIAK  62  Marbo Kielce  5.09 Brzeszcze 
 
maraton 
2:51.04  Sławomir JANKOWSKI  72  Nowa Słupia  18.10 Kędzierzyn-Koźle 
krótka trasa (41 km 845 m) 
2:59,38  Witold URBANIAK  62  Marbo Kielce  17.05 Wrocław 
 
110 m ppł 
15,15 (2,0)  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  19.07 Kielce 
15,77 (0,9)  Sebastian KABAŁA  73  Żak Kielce  14.06 Kielce 
16,27 (0,1)  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  18.07 Kielce 
16,52 (0,7)  Rafał KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  19.09 Suwałki 
16,94 (1,1)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
17,34 (-0,6)  Marcin MAŁKOWSKI  74  Żak Kielce  13.06 Lublin 
17,86 (0,9)  Mariusz KOWALCZYK  74  Nowi Bis Kielce  14.06 Kielce 
18,34 (0,8)  Ireneusz BUGAJSKI  60  Nowi Bis Kielce  4.10 Kielce 
19,60 (0,8)  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  4.10 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
15,07 (2,4)  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  19.07 Kielce 
100 cm (junior młodszy) 
16,26 (1,4)  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
16,40 (1,1)  Marcin KUBEC  75  Żak Kielce  11.09 Lublin 
16,69 (1,4)  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
16,98 (-1,1)  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
15,96 (2,2)  Marcin KUBEC  75  Żak Kielce  19.07 Kielce 
91,4 cm (młodzik) 
16,84 (1,9)  Michał MAZURCZAK  77  Nowi Bis Kielce  4.10 Kielce 
 
200 m ppł (młodzicy) 
28,51 (0,1)  Michał MAZURCZAK  77  Nowi Bis Kielce  26.09 Kielce 
31,24 (0)  Krzysztof WAWRZEŃCZYK  78  LZS Strawczyn  19.09 Kielce 
 
400 m ppł 
57,98  Marek ROŻEJ  76  Żak Kielce  20.09 Suwałki 
61,05  Piotr NALEPA  74  Nowi Bis Kielce  17.05 Kielce 
62,53  Daniel VESELY  74  Nowi Bis Kielce  7.06 Kielce 
84 cm (juniorzy młodsi) 
56,25  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  18.07 Kielce 
56,59  Marek ROŻEJ  76  Żak Kielce  17.07 Kielce 
57,26  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
57,80  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
 
2000 m prz 
5.49,62  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  14.06 Kielce 
5.58,64  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  28.06 Kielce 
5.58,84  Tomasz KAZIK  74  Żak Kielce  20.09 Suwałki 
6.02,94  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  21.06 Warszawa 
6.06,07  Krzysztof KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  6.06 Poznań 
6.12,03  Wiesław SZEWCZYK  75  Granat Skarżysko  19.07 Kielce 
6.13,48  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  21.06 Warszawa 
6.13,99  Michał KOSELNIK  76  Granat Skarżysko  19.07 Kielce 
6.18,89  Paweł METRYCKI  76  Żak Kielce  14.06 Kielce 
6.24,78  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
 
3000 m prz 
8.47,55  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  30.08 Białystok 
 
4×100 m 
44,82  BUDOWLANI Kielce  16.05 Kielce 
(M. GUZIKOWSKI, 75 – G. LIPIŃSKI, 73 – P. NIEWADZIŁ, 76 – R. ADAMCZYK, 74) 
45,51  NOWI BIS Kielce  12.05 Kielce 
(D. STELMASZCZYK, 75 – P. BATOR, 75 – R. MAZURCZAK, 75 – T. TRACZ, 76) 
45,80  MKS ŻAK Kielce  20.09 Suwałki 
(M. SARNOT, 76 – M. KUBEC, 73 – R. KRAKOWIAK, 74 – M. MAŁKOWSKI, 74) 
46,75  LEŚNIK Zagnańsk  16.05 Kielce 
(Z. WIKTOROWICZ, 73 – P. CHRZĘSZCZYK, 72 – KORZEKWA – MAJ) 
szkoły 
45,37  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH nr 1 Kielce  12.05 Kielce 
(G. LIPIŃSKI, 73 – M. GUZIKOWSKI, 75 – WÓJCIK – A. JARZĄB, 76) 
46,04  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Końskie  12.05 Kielce 
(P. ŚWIERCZYŃSKI, 75 – P. DĘBOWSKI, 75 – A. KURCBART, 76 – A. SZEJNA, 73) 
46,34  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 2 Kielce  16.10 Kielce 
46,86  ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH Kielce  12.05 Kielce 
(MOSKAL – KWIATEK – M. SALWA, 75 – M. SARNOT, 76) 
47,92  ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZYCH Podzamcze Chęcińskie  12.05 Kielce 
(GORZELAK – PIETRZYK – WÓJCIK – WÓJCICKI) 
47,93  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  12.05 Kielce 
(LIS – KRASZEWSKI – P. NALEPA, 74 – ?) 
 
4×400 m 
3.30,26  NOWI BIS Kielce  19.07 Kielce 
(D. STELMASZCZYK, 75 – P. BATOR, 75 – R. MAZURCZAK, 75 – T. TRACZ, 76) 
3.35,81  BUDOWLANI Kielce  11.09 Lublin 
(R. ADAMCZYK, 74 – S. STANIK, 75 – S. PRZYWAŁA, 75 – P. POTOCKI, 76) 
3.36,70  MKS ŻAK Kielce  20.09 Suwałki 
(M. ROŻEJ, 76 – T. ŁUCZYŃSKI, 73 – T. KAZIK, 74 – K. KRAKOWIAK, 74) 
3.38,20  GRANAT Skarżysko-Kamienna  11.09 Lublin 
 
wzwyż 
1,95  Robert KANTOR  74  Żak Kielce  19.07 Kielce 
1,95  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  11.09 Lublin 
1,92  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  18.07 Kielce 
1,91  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
1,90  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  30.05 Lublin 
1,85  Ireneusz BUGAJSKI  60  Nowi Bis Kielce  16.05 Kielce 
1,83  Piotr KWIECIEŃ  76  Żak Kielce  27.06 Kielce 
1,80  Marcin MAŁKOWSKI  74  Żak Kielce  18.07 Kielce 
1,74  Rafał WÓJCIK  73  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
1,72  Piotr KOZŁOWSKI  75  Żak Kielce  05 Kielce 
 
tyczka 
4,20  Adam GĘBSKI  73  Żak Kielce  6.06 Poznań 
3,80  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
3,80  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  16.05 Kielce 
3,20  Ireneusz BUGAJSKI  60  Nowi Bis Kielce  4.10 Kielce 
3,10  Marcin MAŁKOWSKI  74  Żak Kielce  14.06 Lublin 
3,00  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  4.10 Kielce 
2,80  Piotr KOZŁOWSKI  75  Żak Kielce  4.10 Kielce 
2,80  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
2,70  Bartłomiej POSOBKIEWICZ  76  Żak Kielce  17.05 Kielce 
2,60  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
2,60  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
 
w dal 
6,86 (0,5)  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  19.09 Kielce 
6,86 (0)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  16.10 Kielce 
6,63 (1,2)  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
6,37 (0)  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  17.05 Kielce 
6,32 (1,5)  Marcin SALWA  75  ZSB Kielce  12.05 Kielce 
6,31 (0)  Marcin MAŁKOWSKI  74  Żak Kielce  13.06 Lublin 
6,18  Łukasz DZIEWIĘCKI  77  Kusy SP 32 Kielce  13.05 Kielce 
6,16 (1,2)  Piotr JAKUBOWSKI  74  I LO Końskie  12.05 Kielce 
6,03 (0,4)  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
6,01 (0,7)  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
 
kula 
11,92  Piotr CHRZĘSZCZYK  72  Leśnik Zagnańsk  05 Kielce 
11,50  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
10,25  Marcin DUDEK  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
10,08  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
10,07  Marcin MAŁKOWSKI  74  Żak Kielce  13.06 Lublin 
9,24  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  18.07 Kielce 
6,25 kg (junior młodszy) 
13,00  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
5 kg (młodzik) 
11,98  Konrad JAŁOWIEC  77  Budowlani Kielce  26.09 Kielce 
 
dysk 
36,62  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
35,70  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  12.07 Kielce 
32,90  Piotr CHRZĘSZCZYK  72  Leśnik Zagnańsk  16.05 Kielce 
32,34  Marcin MAŁKOWSKI  74  Żak Kielce  14.06 Lublin 
30,18  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
29,36  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  18.07 Kielce 
28,84  Paweł SADOWSKI    Leśnik Zagnańsk  05 Kielce 
27,66  Marcin DUDEK  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
1,5 kg (juniorzy młodsi) 
41,82  Piotr JAKUBCZYK  75  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
39,48  Tomasz SKOWERSKI  76  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
37,08  Adam MICHCIK  75  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
1 kg (młodzicy) 
43,26  Konrad JAŁOWIEC  77  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
40,22  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
 
młot 
55,08  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
48,26  Robert ORZECHOWSKI  67  Budowlani Kielce  16.05 Kielce 
41,40  Tomasz SKOWERSKI  76  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
40,16  Wojciech BRACICHOWICZ  76  Budowlani Kielce  16.10 Kielce 
40,02  Adam MICHCIK  75  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
36,24  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  16.10 Kielce 
36,06  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  16.10 Kielce 
34,50  Grzegorz MAJ  76  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
31,80  Piotr JAKUBCZYK  76  Budowlani Kielce  19.09 Kielce 
29,62  Robert SNOCH  73  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
6,25 kg (juniorzy młodsi) 
47,80  Adam MICHCIK  75  Budowlani Kielce  18.07 Kielce 
47,16  Tomasz SKOWERSKI  76  Budowlani Kielce  12.07 Kielce 
41,50  Wojciech BRACICHOWICZ  76  Budowlani Kielce  20.10 Kielce 
38,60  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
38,54  Grzegorz MAJ  76  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
38,54  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  26.09 Kielce 
36,42  Piotr JAKUBCZYK  75  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
5 kg (młodzik) 
45,90  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
 
oszczep 
60,52  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  19.07 Kielce 
49,22  Mariusz MOLENDA  75  Nowi-Bis Kielce  7.06 Kielce 
46,72  Mirosław POLIT  72  Znicz Podzamcze Ch.  05 Kielce 
44,02  Piotr CHRZĘSZCZYK  72  Leśnik Zagnańsk  17.05 Kielce 
43,36  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
42,36  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
39,58  Sylwester BOROWIEC  75  Leśnik Zagnańsk  05 Kielce 
39,08  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
38,34  Paweł SADOWSKI    Leśnik Zagnańsk  5.06 Kielce 
36,80  Ireneusz BUGAJSKI  60  Nowi Bis Kielce  4.10 Kielce 
 
10-bój 
6.244  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
(11,48 – 6,78 – 11,29 – 1,77 – 52,34 – 52,34 – 16.94 – 33,88 – 3,60 – 42,36 – 4.38,01) 
5.893  Grzegorz LIPIŃSKI  73  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
(11,66 – 6,63 – 10,08 – 1,86 – 53,00 – 15,52 – 30,18 – 2,60 – 43,36 – 4.55,74) 
5.703  Marcin KRAWCZYK  73  Żak Kielce  18.07 Kielce 
(11,61 – 6,38 – 9,24 – 1,92 – 54,33 – 16,27 – 29,36 – 3,30 – 34,62 – 5.00,87) 
5.120  Marcin MAŁKOWSKI  74  Żak Kielce  18.07 Kielce 
(12,03 – 6,09 – 10,03 – 1,80 – 56,21 – 17,50 – 29,88 – 3,20 – 27,02 – 5.11,15) 
4.770  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  4.10 Kielce 
(13,03 – 5,40 – 8,29 – 1,74 – 54,87 – 19,60 – 21,78 – 3,00 – 31,80 – 4.05,73) 
4.450  Adam GĘBSKI  73  Żak Kielce  4.10 Kielce 
(12,35 – 5,94 – 8,89 – 1,59 – 59,11 – 19,01 – 21,88 – 4,00 – 32,00 – 5.54,00) 
4.266  Ireneusz BUGAJSKI  60  Nowi Bis Kielce  4.10 Kielce 
(12,67 – 5,89 – 7,32 – 1,71 – 60,81 – 18,34 – 19,76 – 3,20 – 36,80 – 5.39,95) 
4.144  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
(11,94 – 5,65 – 7,56 – 1,53 – 53,87 – 20,08 – 18,82 – 2,20 – 24,44 – 4.56,71) 
kula 5 kg, płotki 100 cm, dysk 1,5 kg (juniorzy młodsi) 
5.260  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
(11,78 -5,98 – 9,21 – 1,50 – 52,52 – 16,26 – 31,28 – 2,40 – 39,08 – 4.51,29) 
5.181  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
(11,69 – 5,88 – 8,78 -1,65 – 54,54 – 17,70 – 32,04 – 2,80 – 34,16 – 4.45,22) 
5.035  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
(12,13 – 6,03 – 8,76 – 1,50 – 54,25 – 16,69 – 27,76 – 2,60 – 36,36 – 4.44,37) 
 
6-bój (kula 5 kg, płotki 91,4 cm, oszczep 600 g – młodzik) 
2.839  Marcin JANTURA  77  Nowi Bis Kielce  4.10 Kielce 
(12,70 – 5,50 – 9,64 – 17,21 – 1,53 – 34,26) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
7,42  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  25.01 Spała 
 
300 m 
36,76  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi-Bis Kielce  26.01 Spała 
38,66  Marek ROŻEJ  76  Żak Kielce  25.01 Spała 
 
600 m 
1,30,00  Marek ROŻEJ  76  Żak Kielce  11.01 Łódź 
 
1000 m 
2.30,48  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  4.01 Warszawa 
2.35,50  Paweł RESIAK  74  Granat Skarżysko  11.01 Warszawa 
2.40,92  Jacek WOSIEK  75  Granat Skarżysko  11.01 Warszawa 
2.46,06  Michał KOSELNIK  76  Granat Skarżysko  4.01 Warszawa 
2.47,73  Wiesław SZEWCZYK  75  Granat Skarżysko  4.01 Warszawa 
2.48,50  Grzegorz ROGALA  77  Granat Skarżysko  4.01 Warszawa 
2.48,81  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
2.57,10  Andrzej BIBER  77  Granat Skarżysko  4.01 Warszawa 
 
1500 m 
3.53,12  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
3.57,86  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  15.02 Spała 
 
2000 m 
5.26,90  Wojciech PELCZAR  67  Budowlani Kielce  11.01 Warszawa 
5.27,41  Grzegorz URGACZ  73  Granat Skarżysko  11.01 Warszawa 
5.28,49  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  11.01 Warszawa 
5.49,32  Krzysztof KRAKOWIAK  74  Żak Kielce  11.01 Warszawa 
5.54,97  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  4.01 Warszawa 
 
3000 m 
8.24,01  Rafał WÓJCIK  72  Granat Skarżysko  16.02 Spała 
 
60 m ppł 
9,46  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
100 cm (junior młodszy) 
8,73  Marcin KUBEC  75  Żak Kielce  12.01 Warszawa 
 
wzwyż 
1,83  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  25.01 Spała 
 
tyczka 
3,50  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
 
w dal 
6,35  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  25.01 Spała 
 
kula 
6,25 kg (junior młodszy) 
12,35  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  12.01 Warszawa 
 
7-bój 
4.439  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
(7,42 – 6,35 – 9,82 – 1,83 – 9,46 – 3,50 – 2.48,81) 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Materiały sprawozdawcze Kieleckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki, Tabele 1992, oprac. Wiesław Rożej, Adam Jóźwik, Leszek Nowak, Kielce 1992; 

2. KS Budowlani Kielce, sekcja lekkiej atletyki. Sprawozdanie za rok 1992, oprac. Adam Jóźwik; 

3. Rocznik PZLA 1992. Tabele seniorów i młodzików, oprac. Michał Wróblewski i Janusz M. Łukasik, Warszawa luty 1993; 

4. Rocznik PZLA 1992. Tabele juniorów i juniorów młodszych, oprac. Michał Wróblewski i Janusz M. Łukasik, Warszawa styczeń 1993; 

5. Bilans sezonu 1992, najlepsze wyniki, Komisja Statystyczna PZLA, Warszawa 1993; 

6. Informator PZLA, oprac. Michał Wróblewski, Warszawa marzec kwiecień 1992; 

7. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego; 

8. Dzienniki „Słowo Ludu”, „Echo Dnia” i „Gazeta Lokalna”, kielecki dodatek „Gazety Wyborczej” 

9. Miesięcznik „Lekkoatleta”, styczeń-grudzień 1992 

Zdjęcia ze zbiorów Małgorzaty Jamróz, Iwony Rożej i Jolanty Wolińskiej.