Katarzyna trzecia wśród gwiazd świętokrzyskiego sportu, Jakub w trójce nadziei

Katarzyna Furmanek zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2019, zorganizowanym przez kieleckie media. Kibice i plebiscytowa kapituła docenili jej ubiegłoroczne osiągnięcia – brązowe medale zdobyte w rzucie młotem podczas XXX Letniej Uniwersjady w Neapolu i mistrzostw Polski w Radomiu.

Trzecia w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu Katarzyna Furmanek (fot. Paweł Małecki)

Przed zawodniczką Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w plebiscycie znaleźli się  jedynie piłkarze ręczni PGE Vive Kielce – zwycięzca Alex Dujszebajew i Blaz Janc, zdobywca drugiego miejsca.  Za nią uplasowali się m.in. jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych Arkadiusz Moryto z PGE Vive,  motocyklista Maciej Giemza, uczestnik Rajdu Dakar i wicemistrz Europy w rajdach enduro oraz piłkarz nożny Korony Marcin Cebula. Blisko dziesiątki najlepszych świętokrzyskich sportowców w 2019 znalazła się Karolina Młodawska, także z KKL. Halowa wicemistrzyni Polski i brązowa medalistka ze stadionu w skoku w dal zajęła 13. pozycję.

Nadzieja Świętokrzyskiego Sportu – Jakub Sobura-Durma (fot. Paweł Małecki)

Podczas plebiscytowej gali w Targach Kielce piękną statuetkę Katarzynie Furmanek wręczyła Mirosława Sarna, najlepsza świętokrzyska lekkoatletka w historii. Wyróżniony też został jej młodszy kolega klubowy Jakub Sobura-Durma, złoty medalista ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na 400 m przez płotki. Znalazł się w trójce „Nadziei Świętokrzyskiego Sportu”, obok utalentowanego bramkarza PGE Vive Miłosza Wałacha i Radosława Sewerysia, młodego piłkarza Korony Kielce, powoływanego do reprezentacji Polski U-16.