Złota seria biegaczy ze Skarżyska, Rafał Wójcik trzy razy mistrzem. Rok 1994

Pod znakiem sukcesów biegaczy Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego stał rok 1994 w lekkiej atletyce Kielecczyzny. Podopieczni trenera Krzysztofa Wolińskiego wywalczyli na bieżni i trasach przełajowych aż dziewięć medali mistrzostw Polski, w tym sześć złotych. Troje z nich reprezentowało biało-czerwone barwy w mistrzostwach świata i Pucharze Europy. 

Biegacze STS Skarżysko na obozie zimowym z trenerem Krzysztofem Wolińskim, na pierwszym planie Rafał Wójcik, na zdjęciu także m.in. Grzegorz Rogala, Artur Osman i Wioletta Frankiewicz

Medalowe żniwo rozpoczęli juniorzy młodsi w halowych mistrzostwach naszego kraju 29-30 stycznia w Spale. Grzegorz Rogala w imponującym stylu wygrał bieg na 2000 m w czasie 5.34,42, wyprzedzając rywali o kilkadziesiąt metrów. Srebrny medal zdobyła Wioletta Frankiewicz na 1000 m z rezultatem 2.56,01. 

Największy triumf biegacze STS odnieśli w przełajowych mistrzostwach Polski 13 marca w Bydgoszczy. Złote medale wywalczyli Frankiewicz i Rogala na 2 i 3 km juniorów młodszych oraz Rafał Wójcik na 6 km młodzieżowców. Artur Osman, który powrócił do Skarżyska po dwóch latach reprezentowania AZS-AWF Gdańsk, był trzeci na 9 km seniorów. Dzięki temu zakwalifikował się na mistrzostwa świata w biegach przełajowych 26 marca w Budapeszcie. Pobiegł tam na 12 km, zajmując 69. miejsce, najlepsze z Polaków. W stolicy Węgier w reprezentacji Polski zadebiutowała Frankiewicz, która była 87. na 4,3 km juniorek. Osman startował też 2 kwietnia w akademickich mistrzostwach świata w irlandzkim Limerick, gdzie uplasował się  na 31. pozycji w biegu przełajowym na 12,5 km. 

Wioletta Frankiewicz i Grzegorz Rogala, mistrzowie Polski juniorów młodszych

Na stadionie z biegaczy STS, których sponsorowała działająca także na terenie Skarżyska radomska telewizja kablowa Dami, najlepiej radził sobie Rafał Wójcik. 25 czerwca w Pile wywalczył mistrzostwo Polski seniorów na 3000 m z przeszkodami z czasem 8.45,98, pokonując m.in. klubowego kolegę Artura Osmana, który był szósty (8.55,89). 28 sierpnia w Lublinie Wójcik zdobył trzeci raz z rzędu w tej konkurencji złoty medal młodzieżowych mistrzostw naszego kraju. 

Trzykrotnie startował w biało-czerwonych barwach. W zawodach I ligi Pucharu Europy 11 czerwca w Walencji był czwarty na 3000 m z przeszkodami z czasem 8.43,81, zdobywając pięć punktów dla męskiej reprezentacji Polski, która z dorobkiem 112,5 pkt zajęła drugą lokatę za Hiszpanią i awansowała do superligi. W wygranych przez Polaków zawodach grupy B młodzieżowego Pucharu Europy 30-31 lipca w norweskim Lillehammer Wójcik wygrał swoją koronną konkurencję z wynikiem 9.00,50. Ponadto startował 30 czerwca w Krakowie w czwórmeczu reprezentacji Polski, Białorusi, Ukrainy i Węgier, w którym zajął czwarte miejsce na 2000 m z przeszkodami z rezultatem 5.38,73. 

Rafał Wójcik podczas biegu z przeszkodami na stadionie w Kielcach

W mistrzostwach Polski juniorów młodszych na stadionie z powodu kontuzji nie mógł wystartować Grzegorz Rogala. Kolejny medal dla STS zdobyła natomiast Wioletta Frankiewicz, zajmując drugą lokatę na 1500 m z wynikiem 4.39,61. 

Mistrzostwa te rozegrane zostały w dniach 7-10 lipca w Kielcach z udziałem ponad 1500 zawodników. Na stadionie Budowlanych wyróżnili się młociarze. 18-letni Szymon Ziółkowski z AZS Poznań, przyszły mistrz olimpijski z Aten, młotem o wadze 7,26 kg rzucił 71,88 m, ponad 17 m dalej od srebrnego medalisty w konkursie juniorów. Wśród juniorów młodszych, którzy rzucali lżejszym młotem (6,25 kg), zwyciężył również zdecydowanie 16-letni Maciej Pałyszko z Legii Warszawa z wynikiem 65,94 m. W konkurencjach żeńskich najlepsze rezultaty uzyskały Lucyna Nowak z Olimpii Grudziądz (1,83 m w skoku wzwyż i 6,24 m w skoku w dal) i Aneta Sadach ze Startu Łódź, która wyrównała rekord Polski juniorek w trójskoku wynikiem 12,78 m. 

Marta Cedro z Nowych-Bis Kielce

Jedyny złoty medal dla lekkoatletów Kielecczyzny wywalczyła Marta Cedro z Nowych-Bis Kielce, wygrywając 7-bój juniorek młodszych rezultatem 4.324 pkt. Srebrny medal w biegu na 800 m juniorów młodszych zdobył Rafał Wasik z Budowlanych z czasem 1.56,42. 

W tej samej kategorii wiekowej miejsca w czołowej ósemce zajęli jeszcze Tomasz Lorencik z Budowlanych (siódme w rzucie młotem – 46,78 m) i Mariusz Kroner z STS (ósme na 2000 m z przeszkodami – 6.18,44). 

W rywalizacji juniorów najlepszą czwartą lokatę zajęła sztafeta 4×400 m Budowlanych. Pobiegli w niej Rafał Wasik, Sławomir Przywała, Sylwester Stanik i Tomasz Strzelecki, uzyskując czas 3.22,35. Na 2000 m z przeszkodami piąty był Jacek Wosiek z STS (5.52,88), a ósmy Marcin Stokowiec z Budowlanych (5.58,31). W finale 400 m przez płotki na siódmej pozycji uplasował się Marek Rożej z Olimpu Końskie (54,83 s) i na ósmej Stanik (55,02 s). Czas 45,05 s dał ósme miejsce sztafecie 4×100 m Budowlanych w składzie: Stanik, Paweł Niewadził, Michał Guzikowski i Sebastian Zychowicz. 

Zawiódł kandydat do miejsca na podium w skoku wzwyż juniorów Michał Sarnot z Żaka Kielce, który nie pokonał pierwszej wysokości. Bardzo dobrze wypadł natomiast w halowych mistrzostwach Polski, podczas których skoczył 2,04 m i wywalczył brązowy medal. Czwarte pozycje na tych zawodach w Spale zajęli biegacze Justyna Wnuk z Budowlanych na 2000 m (6.31,67) i Michał Koselnik z STS na 3000 m (8.42,12). Na 600 m piąta była Anna Zielińska z Olimpu (1.39,13), a szósta Wioletta Domagała z Budowlanych (1.39,49). Ponadto na szóstym miejscu uplasował się Tomasz Strzelecki na 300 m (36,29 s) i na ósmym Renata Olszewska z Olimpu w 5-boju (2.996 pkt). 

W halowych mistrzostwach juniorów młodszych poza wymienionymi już zdobywcami medali z STS Grzegorzem Rogalą i Wiolettą Frankiewicz dobrze wypadli lekkoatleci Nowych-Bis. Marta Cedro zajęła czwartą pozycję w 5-boju (3.121 pkt), a Michał Mazurczak ósmą na 300 m (37,63 s). 

W młodzieżowych mistrzostwach Polski na stadionie prócz złotego medalu Rafała Wójcika lekkoatleci Kielecczyzny wywalczyli dwa czwarte miejsca. Zajęli je Justyna Wnuk na 10 000 m z czasem 37.38,32 i jej kolega klubowy z Budowlanych Rafał Adamczyk w 10-boju, który z rezultatem 6.387 pkt sklasyfikowany został także na siódmej pozycji w kategorii seniorów. Wnuk z kolei 26 lutego uplasowała się na piątym miejscu w halowych mistrzostwach w Spale w biegu seniorek na 1500 m (4.51,25), ale tylko tyle zawodniczek stanęło na starcie tej konkurencji. 

W przełajowych mistrzostwach w Bydgoszczy, gdzie cztery medale wywalczyli biegacze ze Skarżyska, wysoką piątą lokatę na 2 km juniorek zajęła Ewa Młynarczyk z Budowlanych. Ponadto Michał Koselnik był szósty na 6 km juniorów, a Justyna Wnuk dziewiąta na 4 km juniorek. 

W rywalizacji z rówieśnikami z innych województw sukcesy odnieśli też młodzicy. W Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 20-22 czerwca w Krakowie dwa razy na podium stanął Artur Pedrycz z Budowlanych, który wygrał skok wzwyż wynikiem 1,88 m i był drugi na 110 m ppł z czasem 15,80 s. W zawodach tych startowali zawodnicy do lat 15. W Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego 24 września w Poznaniu dla 14-latków i młodszych Marta Jóźwik z Budowlanych wygrała bieg na 200 m ppł z wynikiem 31,00 s, a jej klubowy kolega Radosław Ciosk rzucił młotem 39,86 m i był trzeci. 

Medaliści lipcowych mistrzostw Polski w biegu na 800 m juniorów młodszych, na drugim stopniu podium Rafał Wasik z Budowlanych Kielce

W ogólnopolskiej klubowej rywalizacji liczyli się tylko Budowlani. 28 maja w Warszawie kielecki klub zajął dziesiąte miejsce w finale drużynowych mistrzostw Polski juniorów z dorobkiem 2.315 pkt. 17 września w Kielcach wygrał natomiast regionalne eliminacje do finału tych zawodów w 1995 roku. 

Budowlani dobrze spisywali się również w reaktywowanej po sześciu latach lidze seniorów. 22 maja w Łodzi wygrali zawody decydujące o zakwalifikowaniu do I i II ligi, mających liczyć po 12 zespołów. Zdobyli 1514 pkt, ale to okazało się zbyt mało do kwalifikacji. Wywalczyli natomiast awans do II ligi na 1995 roku, wygrywając 11 września zawody w Kielcach.

W klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski za 1994 rok Budowlani zajęli, głównie dzięki występom ligowym i ilości zdobytych klas sportowych, dobre 23. miejsce z dorobkiem 713 pkt. Na 80. pozycji sklasyfikowano STS (259 pkt), na 111. Nowych-Bis (111), na 128. konecki Olimp (74), na 175. Ostrowię Ostrowiec Świętokrzyski (34), na 239. Zryw Łopuszno (8), na 247. Znicz Podzamcze (6), na 251. Kusego Kielce (5), na 263. Leśnika Zagnańsk (3) i na 273. Star Starachowice (2).

Bardzo dobrze wypadły kieleckie szkoły średnie w rozegranych 22 czerwca w Warszawie drużynowych zawodach o Puchar Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego i „Przeglądu Sportowego”. Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 zajęła w nich drugie, a Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2 piąte miejsce. 

Najważniejszą imprezą 1994 roku w stolicy województwa były wspomniane mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lipcu. 17-19 czerwca o medale i tytuły mistrzowskie na stadionie Budowlanych walczyli też niepełnosprawni lekkoatleci (niewidomi i z wadami narządów ruchu). Na koniec sezonu, 8-9 października, odbywały się na nim mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego, podczas których Maciej Pałyszko ustanowił rekord Polski juniorów młodszych w rzucie młotem 6,25 kg wynikiem 73,66 m. 

Mistrzostwa okręgu (open) rozegrane zostały w Kielcach 14-15 maja, 18 września o tytuły mistrzowskie na stadionie Budowlanych walczyli młodzicy, natomiast 2-3 października wieloboiści. Skarżysko było gospodarzem mistrzostw okręgu w biegach przełajowych 19 lutego oraz regionalnych mistrzostw regionu kielecko-lubelskiego 27 lutego. 

Artur Osman w zwycięskim sylwestrowym biegu ulicznym w Szydłowie 30 grudnia 1993 roku

Rekordów okręgowych w 1994 roku mieliśmy niewiele. Wśród kobiet dwa ustanowiła Justyna Wnuk na 5000 i 10 000 m. 23 lipca na Memoriale Józefa Żylewicza w Sopocie przebiegła ten pierwszy dystans w 18.02,80, a 13 sierpnia w Krakowie drugi w 37.38,32. Była pierwszą biegaczką z Kielecczyzny, która wystartowała w tak długich biegach na bieżni. 

Podwójnym rekordzistą został też lwowiak Leon Jażyński, który jako zawodnik Budowlanych przebiegł 18 maja w Kielcach 100 m w 10,70 s i 13 sierpnia w Krakowie 400 m w 47,42 s. Michał Sarnot 29 maja na kieleckim stadionie wyrównał swój rekord w skoku wzwyż wynikiem 2,08 m, a 11 czerwca na mityngu „Nadziei Olimpijskich” w Warszawie poprawił go o 2 cm. 

W tabelach najlepszych polskich lekkoatletów w 1994 roku bardziej eksponowane pozycje zajęli mężczyźni.  Artur Osman uplasował się na czwartych miejscach w biegach na 3000 m i 3000 m z przeszkodami. Wobec wyjątkowo niskiego poziomu sprinterów Leon Jażyński na 100 m znalazł się na czwartej pozycji na 100 m, ponadto był siódmy na 400 m i 19. na 200 m. 

Rafał Wójcik zajął szóstą lokatę na 3000 m z przeszkodami, 11. na 3000 m i 19. na 1000 m. Na dziewiątej pozycji w 10-boju został sklasyfikowany Rafał Adamczyk, a na 13. w skoku wzwyż Michał Sarnot. Ponadto 12. miejsce zajęła sztafeta 4×400 m Budowlanych i 20. sztafeta 4×100 m Nowych-Bis. 

W trzeciej dziesiątce znaleźli się: Wójcik na 5000 m, Marek Rożej, Sylwester Stanik i Tomasz Strzelecki na 400 m ppł, Wojciech Podsiadło z Nowych-Bis w skoku o tyczce, Grzegorz Furmanek w rzucie młotem i sztafeta 4×400 m Nowych-Bis; w czwartej dziesiątce: Tomasz Tracz z Nowych-Bis na 200 m, Rafał Wasik na 1000 m, Osman na 1500 m, Jacek Wosiek na 3000 m z przeszkodami, Adamczyk w skoku wzwyż, Ireneusz Bugajski z Nowych-Bis w skoku o tyczce, Sławomir Przywała i Michał Guzikowski w 10-boju; w piątej dziesiątce: Strzelecki na 400 m, Michał Koselnik na 3000 m, Przywała na 400 m ppł, Adamczyk w skoku o tyczce, Tomasz Lorencik w rzucie młotem oraz Wójcik, Stanik i Tracz w 10-boju. 

W tabelach kobiet najwyżej uplasowała się Wioletta Frankiewicz, która była dziewiąta na 1000 m. Na tym samym dystansie 18. miejsce zajęła Wioletta Domagała i 19. Ewa Młynarczyk. Justyna Wnuk uplasowała się na 12. pozycji na 10 000 m i na 17. na 5000 m. 

W trzeciej dziesiątce znalazły się: Frankiewicz i Anna Zielińska na 800 m, Frankiewicz na 1500 m, Wnuk na 3000 m, Bożena Furmanek w pchnięciu kulą; w czwartej: Domagała na 800 m, Wnuk i Edyta Ciszek na 1000 m, Renata Olszewska w kuli i sztafeta 4×100 m Budowlanych; w piątej: Anna Soczomska z Budowlanych na 1000 m, Młynarczyk na 1500 m, Marta Cedro na 100 m ppł, Agnieszka Cecha z Budowlanych w trójskoku i sztafeta 4×400 m Budowlanych. 

Na koniec udanego 1994 roku Rafał Wójcik (z nr 104) wygrał 30 grudnia bieg sylwestrowy w Szydłowie

Trzykrotny mistrz i reprezentant Polski Rafał Wójcik zajął czwarte miejsce w plebiscycie „Słowa Ludu” na najlepszych sportowców Kielecczyzny w 1994 roku. Ponadto był siódmy w plebiscycie „Gazety Lokalnej” i Radia Kielce na najlepszych sportowców województw kieleckiego, radomskiego i tarnobrzeskiego. Na piątej pozycji wśród trenerów znalazł się Krzysztof Woliński.

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1994 roku 
K o b i e t y 
60 m 
8,10  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  19.05 Kielce 
 
75 m 
10,21  Agnieszka MAZUREK  79  Olimp Końskie  3.07 Edemissen/Niemcy 
10,61  Monika SZABELAK  80  Olimp Końskie  3.07 Edemissen/Niemcy 
 
100 m 
12,85 (0,3)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  28.09 Kielce 
12,93  Dorota BŁASZCZYK  77  Żak Kielce  22.06 Warszawa 
13,10 (0)  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  5.06 Kielce 
13,11 (0)  Małgorzata LOEFFLER  79  Budowlani Kielce  21.05 Kielce 
13,12 (0,3)  Katarzyna WUDARCZYK  77  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
13,13 (0,7)  Agnieszka GRYZ  78  Ostrowia Ostrowiec  29.05 Kielce 
13,16 (0,3)  Agnieszka MAZUREK  79  Olimp Końskie  28.09 Kielce 
13,17 (1,9)  Barbara STRZELECKA  78  Budowlani Kielce  18.05 Kielce 
13,26 (1,9)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
13,37 (0,4)  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
pomiar ręczny 
13,2  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  06 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
12,87 (4,3)  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  23.04 Kielce 
12,93  Dorota BŁASZCZYK  77  Żak Kielce  18.05 Kielce 
13,07 (2,4)  Małgorzata LOEFFLER  79  Kusy SP 32 Kielce  21.05 Kielce 
 
200 m 
26,24 (0,1)  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  15.05 Kielce 
26,31  Dorota BŁASZCZYK  77  Żak Kielce  5.06 Kielce 
26,94 (0)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
27,38 (0,5)  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  29.05 Kielce 
27,46 (1,8)  Magdalena SOBURA  79  Budowlani Kielce  15.06 Kielce 
27,46 (-0,2)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
27,62 (1,0)  Katarzyna BEDNARSKA  78  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
27,62 (0)  Katarzyna WUDARCZYK  77  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
27,65 (1,1)  Anna ZIELIŃSKA  76  Olimp Końskie  3.09 Kielce 
27,68 (0)  Agnieszka MAZUREK  79  Olimp Końskie  5.06 Kielce 
27,68 (1,8)  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  15.06 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
26,76 (3,0)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
27,37 (3,0)  Agnieszka MAZUREK  79  Olimp Końskie  2.10 Kielce 
 
300 m 
42,98  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  3.05 Kielce 
43,90  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
44,18  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  24.09 Poznań 
44,26  Katarzyna BEDNARSKA  78  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
44,30  Magdalena SOBURA  79  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
44,55  Agnieszka ŻOŁOWICZ  76  Nowi-Bis Kielce  3.05 Kielce 
44,56  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
44,61  Monika MAJCHER  79  Nowi-Bis Kielce  3.05 Kielce 
44,93  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
45,43  Małgorzata KACZMARSKA  79  Nowi-Bis Kielce  5.05 Kielce 
pomiar ręczny 
45,0*  Anna WESOŁOWSKA  75  Nowi-Bis Kielce  06 Kielce 
*wynik uzyskany na bieżni o obwodzie 300 m 
 
400 m 
59,04  Anna ZIELIŃSKA  76  Olimp Końskie  18.06 Łódź 
60,18  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  18.05 Kielce 
60,79  Katarzyna BEDNARSKA  78  Budowlani Kielce  22.06 Warszawa 
61,19  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  17.09 Kielce 
61,57  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
61,64  Anna WESOŁOWSKA  75  Nowi-Bis Kielce  14.05 Kielce 
62,28  Agnieszka ŻOŁOWICZ  76  Nowi-Bis Kielce  14.05 Kielce 
62,28  Iwona JAWOR  76  Nowi-Bis Kielce  14.05 Kielce 
62,29  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  3.09 Kielce 
62,75  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  5.06 Kielce 
pomiar ręczny 
59,2  Anna ZIELIŃSKA  76  Olimp Końskie  23.04 Lwów 
61,1  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  23.04 Lwów 
 
600 m 
1.34,26  Anna ZIELIŃSKA  76  Olimp Końskie  2.07 Kielce 
1.39,16  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
1.39,51  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1.39,5  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  24.04 Stalowa Wola 
1.40,28  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  24.09 Poznań 
1.40,87  Anna WESOŁOWSKA  75  Nowi-Bis Kielce  3.05 Kielce 
1.41,15  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1.43,03  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
1.43,54  Iwona JAWOR  76  Nowi-Bis Kielce  23.04 Kielce 
1.44,56  Małgorzata KURANDA  79  LZS Sędziszów  12.05 Kielce 
 
800 m 
2.14,10  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  15.05 Kielce 
2.14,57  Anna ZIELIŃSKA  76  Olimp Końskie  9.10 Kielce 
2.15,37  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  27.08 Lublin 
2.16,65  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  28.05 Warszawa 
2.19,17  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
2.20,30  Edyta CISZEK  78  Olimp Końskie  12.06 Mielec 
2.23,07  Justyna WNUK  76  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
2.23,44  Anna WESOŁOWSKA  75  Nowi-Bis Kielce  18.05 Kielce 
2.24,17  Ewa PLESOWICZ  81  Budowlani Kielce  13.08 Kraków 
2.24,25  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
 
1000 m 
2.50,97  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  17.07 Sopot 
2.57,03  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
2.57,29  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
3.01,59  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
3.03,38  Edyta CISZEK  78  Olimp Końskie  2.07 Kielce 
3.04,59  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
3.07,16  Małgorzata RYMARCZYK  79  STS Skarżysko  23.04 Kielce 
3.07,35  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
3.12,26  Ewa PIOTROWSKA  78  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
3.13,51  Anna KOMISARCZYK  78  Olimp Końskie  23.04 Kielce 
 
1500 m 
4.30,47  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  23.07 Sopot 
4.39,68  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
4.46,10  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
4.46,18  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
4.55,37  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
4.59,42  Edyta CISZEK  78  Olimp Końskie  17.09 Kielce 
5.00,65  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
5.03,94  Ewa PIOTROWSKA  78  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
5.04,06  Anna KOMISARCZYK  78  Olimp Końskie  29.05 Kielce 
5.13,29  Agnieszka PRĘDOTA  78  Zryw Łopuszno  15.06 Kielce 
 
3000 m 
10.12,11  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  8.07 Kielce 
10.45,48  Agnieszka ŚWIT  76  Budowlani Kielce  28.05 Warszawa 
         
5000 m 
18.02,80  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  23.07 Sopot 
 
10 000 m 
37.38,32  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  13.08 Kraków 
 
100 m ppł 
15,61 (-0,5)  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  8.10 Kielce 
18,09 (0,4)  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
18,49 (-0,5)  Katarzyna OSTROWSKA  75  Nowi-Bis Kielce  8.10 Kielce 
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
14,73 (1,3)  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  29.05 Kielce 
15,05 (1,3)  Barbara STRZELECKA  78  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
16,26 (0)  Katarzyna BEDNARSKA  78  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
17,44 (0,8)  Renata KRZYSIEK  77  Nowi-Bis Kielce  14.05 Kielce 
76,2 cm/8 m (młodziczki) 
15,42 (0,4)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
15,66 (0,4)  Agnieszka MAZUREK  79  Olimp Końskie  2.10 Kielce 
16,31 (0,4)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
 
200 m ppł (młodziczki) 
30,84 (0,1)  Agnieszka MAZUREK  79  Olimp Końskie  11.05 Kielce 
31,00 (0,1)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  24.09 Poznań 
31,73 (0,1)  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
31.90 (-0,7)  Małgorzata KACZMARSKA  79  Nowi-Bis Kielce  3.05 Kielce 
33,80 (0,8)  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
30,85 (2,5)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  21.05 Kielce 
 
300 m ppł 
48,55  Katarzyna BEDNARSKA  78  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
48,90  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
50,64  Renata KRZYSIEK  77  Nowi-Bis Kielce  15.05 Kielce 
 
400 m ppł 
69,99  Agnieszka ŻOŁOWICZ  76  Nowi-Bis Kielce  15.05 Kielce 
 
4×75 m 
40,53  MKS OLIMP Końskie  3.07 Edemissen/Niemcy 
(A. DROGOSZ, 79 – A . MAZUREK, 79 – A. KOWALCZYK, 80 – M. SZABELAK, 80) 
42,03  SKS NOWI-BIS Kielce  3.07 Edemissen/Niemcy 
(M. MAJCHER, 79 – J. SOBCZYK, 79 – M. KACZMARSKA, 79 – S. SKŁADOWSKA, 78) 
 
4×100 m 
50,48  BUDOWLANI Kielce  28.05 Warszawa 
(K. WUDARCZYK, 77 – B. STRZELECKA, 78 – A. CECHA, 76 – M. KRĘCISZ, 80) 
52,47  SKS NOWI-BIS Kielce  29.05 Kielce 
(M. KUBIAKOWSKA, 78 – I. JAWOR, 76 – K. OSTROWSKA, 75 – M. CEDRO, 78) 
55,73  OLIMP Końskie  18.09 Kielce ????? 
(A. MAZUREK, 79 – A. DROGOSZ, 79 – A. KOZŁOWSKA, 79 – M. SZABELAK, 80) 
najlepsze juniorki młodsze 
50,77  BUDOWLANI Kielce  11.09 Kielce 
(M. JÓŹWIK, 80 – K. WUDARCZYK, 77 – B. STRZELECKA, 78 – M. KRĘCISZ, 80) 
najlepsze młodziczki 
52,08  BUDOWLANI II Kielce  18.09 Lublin 
(M. KRĘCISZ, 80 – M. JÓŹWIK, 80 – A. PAJĄK, 81 – A. SKOWRON, 80) 
szkoły 
51,60  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 1 Kielce  18.05 Kielce 
(R. OLSZEWSKA, 76 – A. SYZDÓŁ, 77 – D. BŁASZCZYK, 77 – ?) 
52,31  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  28.09 Kielce 
(A. MAZUREK, 79 – B. STRZELECKA, 78 – A. CECHA, 76 – M. KRĘCISZ, 80) 
53,91  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 1 II Kielce  28.09 Kielce 
(A,. SZREK, 79 – M. MAJCHER,79 – M. KACZMARSKA, 79 – M. LOEFFLER, 79) 
53,82  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 32 Kielce  22.05 Kielce 
(A. DZIĘCIOŁ, 79 – M. SOBURA, 79 – M. LOEFFLER, 79 – A. JARZĄBEK, 79) 
54,05  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 30 Kielce  12.05 Kielce 
(M. KACZMARSKA, 79 – J. SOBCZYK, 79 – A. BAKALARZ, 79 – M. MAJCHER, 79) 
54,69  SZKOŁA PODSTAWOWA Chmielnik  12.05 Kielce 
 
4×400 m 
4.08,86  BUDOWLANI Kielce  22.05 Łódź 
(K. BEDNARSKA, 78 – W. DOMAGAŁA, 76 – E. MŁYNARCZYK, 76 – A. SOCZOMSKA, 78) 
4.14,53  SKS NOWI-BIS Kielce  15.05 Kielce 
(I. JAWOR, 76 – R. KRZYSIEK, 77 – A. ŻOŁOWICZ, 76 – M. CEDRO, 78) 
4.35,15  ZRYW Łopuszno  15.05 Kielce 
(B. WOJDA, 80 – A. SOCHACKA, 79 – A. MAZUR, 81 – A. PRĘDOTA, 79) 
4.51,57  LZS Włoszczowa  24.05 Kielce 
 
wzwyż 
1,54  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  7.07 Kielce 
1,46  Anna JEŚKO  79  Ostrowia Ostrowiec  11.05 Kielce 
1,46  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,45  Katarzyna BEDNARSKA  78  ZSE 1 Kielce  15.06 Kielce 
1,45  Izabela KAŁUŻA  79  SP 17 Kielce  3.05 Kielce 
1,45  Jolanta MILIK  79  Kusy SP 32 Kielce  11.05 Kielce 
1,45  Ewelina BIAŁOGOŃSKA  79  Kusy SP 32 Kielce  5.05 Kielce 
1,45  Katarzyna KOSZARA  79  SP 9 Kielce  11.05 Kielce 
1,40  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Kusy SP 32 Kielce  19.05 Kielce 
1,40  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
1,40  Aleksandra LOEFFLER  79  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
 
w dal 
5,29 (1,3)  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  29.05 Kielce 
5,28 (0,1)  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  23.04 Kielce 
5,11 (0,2)  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
5,11  Joanna GRZESZCZAK  79  VIII LO Kielce  11.10 Kielce 
5,09 (1,8)  Anita SIEŚKIEWICZ  78  Budowlani Kielce  15.06 Kielce 
5,05 (0,9)  Magdalena SOBURA  79  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
4,95 (1,8)  Katarzyna GRZEGOLEC  79  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
4,87 (0,8)  Joanna KOZŁOWSKA  77  Żak Kielce  23.04 Kielce 
4,85 (0)  Katarzyna WUDARCZYK  77  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
4,79 (0,3)  Monika MAJCHER  79  Nowi-Bis Kielce  8.09 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
5,16 (2,6)  Magdalena SOBURA  79  Budowlani Kielce  14.05 Kraków 
 
trójskok 
11,10 (1,9)  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
 
kula 
11,92  Bożena FURMANEK  65  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
11,60  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  8.10 Kielce 
9,65  Joanna DUDAŁA  78  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
9,47  Magdalena JEDYNAK  76  Budowlani Kielce  28.09 Kielce 
9,36  Monika KUBIAKOWSKA  78  Nowi-Bis Kielce  06 Kielce 
8,88  Anna SYZDÓŁ  77  Olimp Końskie  3.05 Kielce 
8,85  Anna MARZEC  76  ZSR Chroberz  24.05 Kielce 
8,77  Agnieszka SNOCHOWSKA  78  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
8,56  Joanna KAL  80  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
8,51  Grażyna NICIŃSKA  77  ZSE 2 Kielce  24.05 Kielce 
3 kg (młodziczki) 
10,22  Joanna KAL  80  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
9,86  Katarzyna PYTEL  79  SP 3 Starachowice  22.05 Kielce 
 
dysk 
29,60  Ewa AKSAMIT  76  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
26,52  Anita KUFLIKOWSKA  80  Ostrowia Ostrowiec  18.09 Kielce 
26,42  Monika PAKUŁA  78  Ostrowia Ostrowiec  5.06 Kielce 
26,28  Monika SOŁTYSIK  79  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
24,58  Magda WOJCIECHOWSKA  80  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
24,14  Agnieszka SNOCHOWSKA  78  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
23,08  Anna SOBCZYK  80  Zryw Łopuszno  18.09 Kielce 
22,86  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  11.09 Kielce 
22,22  Joanna SABAT  79  Budowlani Kielce  11.05 Kielce 
22,10  Katarzyna KOSZARA  79  Budowlani Kielce  5.05 Kielce 
 
oszczep 
38,00  Joanna DUDAŁA  78  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
37,58  Monika KUPIS  77  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
32,00  Dominika BARSZCZ  79  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
31,24  Anna SYZDÓŁ  78  Olimp Końskie  5.06 Kielce 
29,88  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  8.07 Kielce 
29,62  Monika KUBIAKOWSKA  78  Nowi-Bis Kielce  3.05 Kielce 
27,52  Magdalena LITWINKO  79  SP 3 Starachowice  11.05 Kielce 
26,84  Edyta PAŁYGA  80  Budowlani Kielce  5.05 Kielce 
26,80  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  29.05 Kielce 
24,96  Agnieszka CECHA  76  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
 
7-bój 
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
4.324  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  8.07 Kielce 
(14,96 – 1,54 – 8,22 – 27,19 – 5,10 – 29,88 – 2.34,29) 
płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg (młodziczki) 
3.424  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(16,31 – 1,46 – 7,45 – 26,76 – 4,51 – 12,68 – 2.47,87) 
2.952  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(18,03 – 1,28 – 6,80 – 27,88 – 4,01 – 17,50 – 2.40,86) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
200 m 
27,20  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  16.01 Warszawa 
 
400 m 
67,48  Ewa PLESOWICZ  81  Budowlani Kielce  22.01 Łódź 
 
600 m 
1.36,49  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  23.01 Warszawa 
1.39,13  Anna ZIELIŃSKA  76  Olimp Końskie  29.01 Spała 
1.39,37  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  9.01 Łódź 
1.40,32  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  22.01 Łódź 
1.42,92  Edyta CISZEK  78  Olimp Końskie  16.01 Warszawa 
1.43,35  Anna KOMISARCZYK  78  Olimp Końskie  22.01 Łódź 
1.45,12  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  28.01 Spała 
1.50,20  Ewa PLESOWICZ  81  Budowlani Kielce  9.01 Łódź 
1.57,34  Anita PASOWSKA  81  Zryw Łopuszno  02 Lwów 
 
800 m 
2.24,23  Wioletta DOMAGAŁA  76  Budowlani Kielce  22.01 Łódź 
2.32,99  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  28.01 Spała 
 
1000 m 
2.54,84  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  16.01 Warszawa 
3.01,35  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  16.01 Warszawa 
3.02,20  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  9.01 Łódź 
3.15,65  Anna SOCZOMSKA  78  Budowlani Kielce  02 Lwów 
3.27,17  Beata BARAŃSKA  79  Zryw Łopuszno  02 Lwów 
 
1500 m 
4.51,25  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  26.02 Spała 
 
2000 m 
6.31,67  Justyna WNUK  75  Budowlani Kielce  30.01 Spała 
 
60 m ppł 
9,70  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  28.01 Spała 
76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
9,32  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  22.01 Łódź 
 
wzwyż 
1,48  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  28.01 Spała 
1,42  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  28.01 Spała 
 
w dal 
5,32  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  22.01 Łódź 
5,08  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  28.01 Spała 
 
kula 
10,67  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  28.01 Spała 
8,63  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  28.01 Spała 
 
5-bój 
2.996  Renata OLSZEWSKA  76  Olimp Końskie  28.01 Spała 
(9,70 – 1,42 – 10,67 – 5,08 – 2.43,00) 
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
3.121  Marta CEDRO  78  Nowi-Bis Kielce  28.01 Spała 
(9,33 – 1,48 – 8,63 – 5,09 – 2.32,99) 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
10,70 (0,3)  Leon JAŻYŃSKI  66  Budowlani Kielce  18.05 Kielce 
11,27 (0,7)  Krzysztof DĄBROWSKI  77  Ostrowia Ostrowiec  29.05 Kielce 
11,27  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  2.10 Kielce 
11,33 (0,9)  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  18.05 Kielce 
11,45 (0,9)  Arkadiusz SAJNOK  75  Budowlani Kielce  18.05 Kielce 
11,47 (2,0)  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
11,47 (1,9)  Sebastian ZYCHOWICZ  77  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
11,49 (1,0)  Krzysztof CIELEBĄK  78  Ostrowia Ostrowiec  29.05 Kielce 
11,50 (1,4)  Paweł NIEWADZIŁ  76  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
11,53 (0,9)  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
pomiar ręczny 
11,2  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  06 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
11,15 (3,0)  Sebastian ZYCHOWICZ  77  Budowlani Kielce  8.07 Kielce 
 
200 m 
21,93 (-0,6)  Leon JAŻYŃSKI  66  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
22,16 (0,1)  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  2.07 Kielce 
22,39 (0,8)  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi-Bis Kielce  29.05 Kielce 
22,81 (0,4)  Krzysztof DĄBROWSKI  77  Ostrowia Ostrowiec  29.05 Kielce 
22,86 (0,6)  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  28.06 Lublin 
23,06 (0,3)  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
23,07 (0,6)  Michał MAZURCZAK  77  Nowi-Bis Kielce  29.05 Kielce 
23,64 (-0,6)  Paweł NIEWADZIŁ  76  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
23,65 (0,6)  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  15.06 Kielce 
23,70 (-0,6)  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
 
300 m 
35,29  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
35,75  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi-Bis Kielce  23.04 Kielce 
35.94  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  23.04 Kielce 
36,64  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
37,16  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
37,25  Krzysztof DĄBROWSKI  77  Ostrowia Ostrowiec  23.04 Kielce 
37,25  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
37,41  Marek ROŻEJ  76  Olimp Końskie  23.04 Kielce 
37,46  Michał MAZURCZAK  77  Nowi-Bis Kielce  23.04 Kielce 
37,75  Tomasz SKOWRONEK  75  Nowi-Bis Kielce  23.04 Kielce 
pomiar ręczny 
37,7*  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  06 Kielce 
* – wynik uzyskany na bieżni o obwodzie 300 m 
 
400 m 
47,42  Leon JAŻYŃSKI  66  Budowlani Kielce  13.08 Kraków 
49,92  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
50,14  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi-Bis Kielce  18.05 Kielce 
50,89  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  18.05 Kielce 
51,02  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
51,06  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
51,39  Marek ROŻEJ  76  Olimp Końskie  18.05 Kielce 
51,62  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
52,08  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
52,29  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  20.08 Zielona Góra 
pomiar ręczny 
52,1  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  04 Lwów 
 
800 m 
1.55,68  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  15.05 Kielce 
1.56,42  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  9.07 Kielce 
1.57,32  Marcin FUDALEJ  76  Ostrowia Ostrowiec  8.10 Kielce 
1.58,19  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  15.05 Kielce 
1.59,09  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  17.09 Kielce 
2.00,15  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
2.01,42  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
2.02,10  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
2.03,52  Grzegorz PLISAK  76  Nowi-Bis Kielce  29.05 Kielce 
2.05,39  Roman URA  78  Nowi-Bis Kielce  15.05 Kielce 
 
1000 m 
2.28,70  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  3.09 Kielce 
2.31,50  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
2.33,6  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  24.04 Stalowa Wola 
2.35,43  Rafał TUTAJ  76  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
2.35,6  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  24.04 Stalowa Wola 
2.37,08  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
2.37,83  Marcin FUDALEJ  76  Ostrowia Ostrowiec  23.04 Kielce 
2.38,43  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
2.38,75  Mariusz JAWORSKI  76  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
2.39,09  Adam PODCZASI  76  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
 
1500 m 
3.53,56  Artur OSMAN  70  STS Skarżysko  18.06 Kielce 
3.56,02  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  14.05 Kielce 
3.57,24  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  11.09 Kielce 
3.58,20  Mirosław ŻERKOWSKI  56  Budowlani Kielce  29.05 Łódź 
4.04,47  Jacek WOSIEK  72  STS Skarżysko  14.05 Kielce 
4.04,80  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
4.10,07  Marcin FUDALEJ  76  Ostrowia Ostrowiec  14.05 Kielce 
4.10,16  Rafał TUTAJ  76  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
4.12,96  Michał KOSELNIK  76  STS Skarżysko  14.05 Kielce 
4.13,54  Sebastian DZIUBIŃSKI  76  Olimp Końskie  18.05 Kielce 
 
2000 m 
5.26,05  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  20.08 Kraków 
5.38,37  Michał KOSELNIK  76  STS Skarżysko  20.08 Kraków 
5.43,44  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  20.08 Kraków 
5.52,09  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
5.55,55  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
5.55,55  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
5.57,70  Paweł ZIOMEK  79  Ostrowia Ostrowiec  12.05 Kielce 
6.11,63  Radosław SAK  79  Olimp Końskie  12.05 Kielce 
 
3000 m 
8.02,06  Artur OSMAN  70  STS Skarżysko  4.06 Lublin 
8.14,78  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  4.06 Lublin 
8.35,37  Michał KOSELNIK  76  STS Skarzysko  17.07 Sopot 
8.36,71  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  17.07 Sopot 
8.48,29  Rafał TUTAJ  76  Budowlani Kielce  28.05 Warszawa 
8.52,33  Mariusz JAWORSKI  76  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
8.52,65  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
9.18,23  Sebastian DZIUBIŃSKI  76  Olimp Końskie  3.10 Blankenburg/Niem. 
9.38,71  Marcin MICHCIK  78  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
9.46,81  Grzegorz KUPIS  77  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
 
5000 m 
14.17,26  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  23.07 Sopot 
14.43,35  Mirosław ŻERKOWSKI  56  Budowlani Kielce  22.05 Łódź 
14.43,54  Mariusz KACZMARSKI  66  Budowlani Kielce  22.05 Łódź 
14.54,78  Michał KOSELNIK  76  STS Skarżysko  23.07 Sopot 
15.10,93  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  23.07 Sopot 
15.19,13  Mariusz JAWORSKI  76  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
15.33,90  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
15.36,47  Rafał TUTAJ  76  Budowlani Kielce  9.07 Kielce 
16.49,56  Marcin MICHCIK  78  Budowlani Kielce  17.09 Kielce 
 
20 km 
1:01.07  Mirosław ŻERKOWSKI  56  Budowlani Kielce  15.08 Radzymin 
 
półmaraton 
1:07.16  Mariusz KACZMARSKI  66  Exbud/Budowlani Kielce  29.05 Bocheniec 
1:10.12  Witold URBANIAK  62  Chemar Kielce  5.06 Pszczyna 
1:15.16  Sławomir JANKOWSKI  72  Nowa Słupia  29.05 Bocheniec 
 
maraton 
2:24.40  Mirosław ŻERKOWSKI  56  Budowlani Kielce  23.10 Capri/Włochy 
2:30.13  Sławomir JANKOWSKI  72  Nowa Słupia  26.09 Berlin 
 
110 m ppł 
16,39 (0,3)  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
16,44 (0,3)  Marcin KUBEC  75  Żak Kielce  15.05 Kielce 
16,76 (0)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  21.08 Zielona Góra 
17,21 (0,4)  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
18,17 (0,4)  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
18,75 (0,4)  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
18,91 (0,1)  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  3.10 Kielce 
18,92 (0,4)  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  3.10 Kielce 
19,23 (0,1)  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  3.10 Kielce 
91,4 cm (młodzicy) 
15,56 (0,7)  Artur PEDRYCZ  79  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
16,36 (0,2)  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
17,04 (2,0)  Bartłomiej WĘGRZYN  79  Kusy SP 32 Kielce  22.05 Kielce 
 
200 m ppł (młodzicy) 
28,10 (0,9)  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
28,97  Seweryn BANASIK  79  Budowlani Kielce  5.05 Kielce 
29,08 (0)  Łukasz STRYCHARZ  80  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
30,17 (0)  Paweł KITA  79  Budowlani Kielce  12.05 Kielce 
 
400 m ppł 
54,57  Marek ROŻEJ  76  Olimp Końskie  8.07 Kielce 
54,94  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  28.05 Warszawa 
55,00  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  11.06 Warszawa 
57,23  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  28.05 Warszawa 
58,35  Robert CEDRO  76  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
59,12  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  17.09 Kielce 
59,37  Piotr POTOCKI  76  Budowlani Kielce  28.05 Warszawa 
84 cm (juniorzy młodsi) 
59,27  Piotr KACZOROWSKI  77  Budowlani Kielce  10.06 Mielec 
60,24  Michał MAZURCZAK  77  Nowi-Bis Kielce  15.05 Kielce 
 
2000 m z przeszkodami 
5.38,37  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  30.06 Kraków 
5.38,89  Artur OSMAN  70  STS Skarżysko  29.05 Kielce 
5.52,88  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  10.07 Kielce 
5.55,79  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  11.06 Warszawa 
6.07,01  Michał KOSELNIK  76  STS Skarżysko  11.06 Warszawa 
6.12,78  Sebastian DZIUBIŃSKI  76  Olimp Końskie  29.05 Kielce 
6.17,28  Andrzej BIBER  77  STS Skarżysko  29.05 Kielce 
6.18,44  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  10.07 Kielce 
 
3000 m z przeszkodami 
8.38,99  Artur OSMAN  70  STS Skarżysko  20.08 Białystok 
8.43,72  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  1.06 Grudziądz 
9.38,82  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  28.08 Lublin 
 
4×100 m 
43,08  SKS NOWI-BIS Kielce  29.05 Kielce 
(T. SKOWRONEK, 75 – 7. TRACZ, 76 – M. MAZURCZAK, 77 – R. MAZURCZAK, 75) 
44,64  BUDOWLANI Kielce  22.05 Łódź 
(S. PRZYWAŁA, 75 – S. ZYCHOWICZ, 77 – M. GUZIKOWSKI, 75 – P. NIEWADZIŁ, 76) 
46,08  MKS OLIMP Końskie  18.05 Kielce 
(J. PYTEL, 75 – M. ROŻEJ, 76 – J. KURP, 76 – M. RURARZ, 77) 
46,96  BUDOWLANI II Kielce  11.09 Kielce 
(P. GRZESIK, 79 – A. PEDRYCZ, 79 – T. SZWAJKOWSKI, 79 – D. KIJ, 79) 
47,54  LZS LEŚNIK Zagnańsk  24.05 Kielce 
szkoły 
43,61  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 2 Kielce  18.05 Kielce 
44,87  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH nr 1 Kielce  29.05 Kielce 
(M. BRUDNY, 75 – M. GUZIKOWSKI, 75 – S. STANIK, 75 – D. TWOREK, 75) 
45,23  I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  18.05 Kielce 
(A. SAJNOK, 75 – D. DAŁOWSKI – T. STRZELECKI, 76 – K. GRABALSKI) 
47,10  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 1 Kielce  28.09 Kielce 
(P. MARKOWSKI, 76 – P. STACHURA, 79 – A. PEDRYCZ, 79 – P. GROCHOWINA, 79) 
47,30  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH Końskie  28.09 Kielce 
(M. ROŻEJ, 76 – J. KURP, 76 – M. JAWORSKI, 76 – T. TKACZYK, 76) 
47,94  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  28.09 Kielce 
(M. KRZYŻEK, 77 – R. CEDRO, 76 – P. POTOCKI, 76 – A. UJMA, 76) 
 
4×400 m 
3.22,35  BUDOWLANI Kielce  10.07 Kielce 
(S. PRZYWAŁA, 75 – S. STANIK, 75 – T. STRZELECKI, 76 – R. WASIK, 77) 
3.27,07  SKS NOWI-BIS Kielce  15.05 Kielce 
(M. MAZURCZAK, 77 – T. SKOWRONEK, 75 – R. MAZURCZAK, 75 – T. TRACZ, 76) 
3.43,60  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  9.09 Kielce 
(P. HOYER, 78 – P. DRYJAS, 78 – M. FUDALEJ, 76 – K. DĄBROWSKI, 77) 
3.43,61  SKARŻYSKIE TOWARZYSTWO SPORTOWE Skarżysko  15.05 Kielce 
(K. KOPEĆ, 78 – M. KRONER, 78 – J. WOSIEK, 75 – A. BIBER, 77) 
 
wzwyż 
2,10  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  11.06 Warszawa 
1,96  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
1,94  Piotr KOZŁOWSKI  75  Żak Kielce  8.10 Kielce 
1,94  Piotr KWIECIEŃ  76  Żak Kielce  8.10 Kielce 
1,88  Artur PEDRYCZ  79  Budowlani Kielce  20.06 Kraków 
1,80  Bartłomiej POSOBKIEWICZ  76  Żak Kielce  23.04 Kielce 
1,75  Paweł KĘPA  79  Budowlani Kielce  18.09 Kielce 
1,71  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,68  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  2.10 Kielce 
1,68  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  2.10 Kielce 
1,68  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,68  Robert CEDRO  76  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,68  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
1,68  Paweł NIEWADZIŁ  76  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
 
tyczka 
4,30  Wojciech PODSIADŁO  58  Nowi-Bis Kielce  3.09 Kielce 
4,00  Ireneusz BUGAJSKI  60  Nowi-Bis Kielce  3.09 Kielce 
3,80  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
3,50  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
3,00  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  3.10 Kielce 
2,90  Bartłomiej WĘGRZYN  79  Kusy SP 32 Kielce  5.05 Kielce 
2,60  Jacek KRZEMIŃSKI  79  Kusy SP 32 Kielce  5.05 Kielce 
2,60  Tomasz RÓŻYC  71  Żak Kielce  15.05 Kielce 
2,60  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  3.10 Kielce 
2,60  Marcin LEWANDOWSKI  78  Nowi-Bis Kielce  3.10 Kielce 
2.60  Piotr RAJECKI  77  Nowi-Bis Kielce  3.10 Kielce 
2,60  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
 
w dal 
6,67 (0,6)  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  23.04 Kielce 
6,57 (0,9)  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  18.05 Kielce 
6,44 (0,7)  Tomasz RÓZYC  71  Żak Kielce  15.05 Kielce 
6,43 (1,4)  Piotr KOZŁOWSKI  75  Żak Kielce  23.04 Kielce 
6,38 (0,8)  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  20.08 Zielona Góra 
6,34 (-0,8)  Jarosław KURP  76  Olimp Końskie  18.05 Kielce 
6,20 (1,0)  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  2.10 Kielce 
6,18  Marcin LEWANDOWSKI  78  Nowi-Bis Kielce  3.07 Edemissen/Niemcy 
6,10 (0,6)  Marcin SALWA  75  ZSB Kielce  18.05 Kielce 
6,08 (2,0)  Artur PEDRYCZ  79  Budowlani Kielce  28.09 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
6,16 (2,9)  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
6,14 (2,6)  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
 
trójskok 
12,09  Marcin ŚCIEGIENNY  77  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
 
kula 
12,46  Sławomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
11,51  Rafał ADMCZYK  74  Budowlani Kielce  20.08 Zielona Góra 
11,42  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
10,15  Janusz KĘDRACKI  60  Kielce  15.05 Kielce 
9,83  Grzegorz SOWIŃSKI  75  Nowi-Bis Kielce  29.05 Kielce 
9,72  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
6,25 kg (junior młodszy) 
11,47  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  28.09 Kielce 
6,25 kg (junior) 
13,49  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  18.05 Kielce 
5 kg (młodzicy) 
12,81  Paweł KOPEĆ  79  Budowlani Kielce  3.09 Kielce 
11,95  Łukasz CHODZYŃSKI  79  Ostrowia Ostrowiec  21.05 Kielce 
 
dysk 
38,66  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  21.08 Zielona Góra 
38,08  Slawomir MALARCZYK  65  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
32,44  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
26,70  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
26,60  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
26,02  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
1,5 kg (juniorzy młodsi) 
43,34  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
40,30  Artur KNEZ  78  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
 
młot 
51,14  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
45,36  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  11.09 Kielce 
41,16  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
36,72  Grzegorz MAJ  76  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
35,14  Artur KNEZ  78  Budowlani Kielce  22.05 Łódź 
6,25 kg (juniorzy młodsi) 
51,06  Tomasz LORENCIK  77  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
48,42  Artur KNEZ  78  Budowlani Kielce  2.10 Kielce 
39,52  Rafał JÓŹWIK  78  Budowlani Kielce  5.06 Kielce 
37,60  Michał BRUŚNICKI  78  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
5 kg (młodzicy) 
42,86  Mariusz PUCHAŁA  79  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
40,08  Radosław CIOSK  80  Budowlani Kielce  10.09 Lublin 
 
oszczep 
57,90  Marcin ŚWIT  75  Budowlani Kielce  23.04 Kielce 
47,00  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  21.08 Zielona Góra 
45,98  Sylwester BOROWIEC  75  Leśnik Zagnańsk  24.05 Kielce 
40,08  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  3.10 Kielce 
39,42  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
39,16  Jarosław KRAWCZYK  77  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
36,96  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  2.07 Kielce 
36,72  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
36,30  Tomasz LERENCIK  77  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
35,52  Sylwester BĘTKOWSKI  77  Leśnik Zagnańsk  24.05 Kielce 
600 g (młodzicy) 
45,24  Marcin BURAS  79  Kusy SP 32 Kielce  11.10 Kielce 
45,08  Paweł STACHURA  79  Zryw Łopuszno  18.09 Kielce 
 
10-bój 
6.387  Rafał ADAMCZYK  74  Budowlani Kielce  21.08 Zielona Góra 
(11,86 – 6,38 – 11,51 – 1,86 – 52,29 – 16,76 – 38,66 – 3,70 – 47,00 – 4.35,57) 
5.289  Sławomir PRZYWAŁA  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(11,98 – 6,16 – 8,87 – 1,71 – 54,43 – 17,21 – 26,60 – 2,60 – 39,42 – 4.33,47) 
5.288  Michał GUZIKOWSKI  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(11,64 – 6,16 – 9,20 – 1,68 – 55,78 – 18,17 – 26,70 – 3,50 – 36,72 – 4.42,78) 
5.062  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  3.10 Kielce 
(12,62 – 5,60 – 7,90 – 1,68 – 54,68 – 18,92 – 23,84 – 3,00 – 40,08 – 4.01,62) 
4.917  Sylwester STANIK  75  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(11,67 – 5,98 – 6,98 – 1,65 – 52,75 – 16,72 – 20,02 – 2,40 – 27,00 – 4.34,84) 
4.656  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  3.10 Kielce 
(11,27 – 6,20 – 7,79 – 1,65 – 52,43 – 18,91 – 17,04 – 2,60 – 23,82 – 5.05,57) 
4.504  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  3.10 Kielce 
(12,36 – 6,01 – 7,70 – 1,65 – 54,83 – 19,23 – 20,00 – 0 – 31,06 – 4.11,98) 
4.291  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(12,20 – 5,79 – 8,22 – 1,47 – 54,43 – 18,75 – 18,00 – 2,00 – 33,76 – 4.45,35) 
kula 6,25 kg, płotki 100 cm, dysk 1,5 kg (junior młodszy) 
4.505  Marcin LEWANDOWSKI  78  Nowi-Bis Kielce  3.10 Kielce 
(12,19 – 6,01 – 8,28 – 1,59 – 55,21 – 20,74 – 26,34 – 2,60 – 25,78 – 4.39,68) 
 
6-bój (młodzicy) 
kula 5 kg, płotki 91,4 cm, oszczep 600 g 
3.460  Artur PEDRYCZ  79  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(11,71 – 6,06 – 9,18 – 15,74 – 1,87 – 27,56) 
3.068  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(12,14 – 6,14 – 9,34 – 16,36 – 1,54 – 27,28) 
2.960  Tomasz SZWAJKOWSKI  79  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
(11,85 – 5,83 – 9,85 – 17,77 – 1,54 – 29,14) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
7,32  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  22.01 Łódź 
 
200 m 
24,05  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  16.01 Warszawa 
24,15  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  16.01 Warszawa 
 
300 m 
36,29  Tomasz STRZELECKI  76  Budowlani Kielce  30.01 Spała 
37,28  Tomasz TRACZ  76  Nowi-Bis Kielce  20.01 Spała 
37,42  Rafał MAZURCZAK  75  Nowi-Bis Kielce  22.01 Łódź 
37,63  Michał MAZURCZAK  77  Nowi-Bis Kielce  29.01 Spała 
 
600 m 
1.25,68  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  22.01 Łódź 
1.28,38  Marek ROŻEJ  76  Olimp Końskie  16.01 Warszawa 
 
1000 m 
2.31,92  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  23.01 Warszawa 
2.39,33  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  28.01 Spała 
2.47,08  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  23.01 Warszawa 
2.47,42  Andrzej BIBER  77  STS Skarżysko  23.01 Warszawa 
2.51,89  Grzegorz BUSIEK  78  STS Skarżysko  23.01 Warszawa 
2.53,50  Marcin MICHCIK  78  Budowlani Kielce  02 Lwów 
 
2000 m 
5.26,86  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  23.01 Warszawa 
5.31,94  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  16.01 Warszawa 
5.38,99  Michał KOSELNIK  76  STS Skarżysko  16.01 Warszawa 
5.41,40  Jacek WOSIEK  75  STS Skarżysko  16.01 Warszawa 
6.02,66  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  16.01 Warszawa 
6.03,18  Andrzej BIBER  77  STS Skarżysko  16.01 Warszawa 
6.15,26  Grzegorz BUSIEK  78  STS Skarżysko  16.01 Warszawa 
 
3000 m 
8.26,48  Rafał WÓJCIK  72  STS Skarżysko  27.02 Spała 
8.42,12  Michał KOSELNIK  76  STS Skarżysko  29.01 Spała 
 
wzwyż 
2,04  Michał SARNOT  76  Żak Kielce  30.01Spała 
1,90  Piotr KWIECIEŃ  76  Żak Kielce  9.01 Łódź 
1,90  Piotr KOZŁOWSKI  75  Żak Kielce  9.01 Łódź 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Materiały sprawozdawcze Kieleckiego OZLA, Kielce 1994, oprac. Wojciech Podsiadło; 

2. Klub Sportowy Budowlani Kielce, sekcja lekkiej atletyki, sprawozdanie z działalności za rok 1994, oprac. Adam Jóźwik; 

3. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego; 

4. Polski Związek Lekkiej Atletyki, Zestawienie tabel 1994 roku (50 zawodników), seniorki i seniorzy, młodziczki i młodzicy, oprac. Michał Wróblewski i Janusz M. Łukasik; 

5. Polski Związek Lekkiej Atletyki, Zestawienie tabel 1994 roku (50 zawodników), juniorki i juniorzy, juniorki młodsze i juniorzy młodsi, oprac. Michał Wróblewski i Janusz M. Łukasik; 

6. miesięcznik „Lekkoatleta”, styczeń – grudzień 1994; 

7. Dzienniki „Słowo Ludu”, „Echo Dnia” i „Gazeta Lokalna” – regionalny dodatek „Gazety Wyborczej”, styczeń – grudzień 1994. 

Zdjęcia ze zbiorów Jolanty Wolińskiej, Paweł Małecki i miesięcznik „Lekkoatleta”