Juniorzy zdobywali medale, reprezentowali Polskę i awansowali do I ligi. Rok 1997

Osiem medali mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, start trojga z nich w biało-czerwonych oraz awans drużyny Budowlanych Kielce do I ligi juniorów – to największe osiągnięcia lekkoatletów Kielecczyzny w 1997 roku. 

Lekkoatleci Budowlanych Kielce, którzy awansowali do I ligi juniorów i zajęli trzecie miejsce w II lidze seniorów. W pierwszym rzędzie od lewej: Konrad Jasiński, Agnieszka Szrek, Agnieszka Mazurek, Dominik Kij, Piotr Człeczyński, Ewelina Biernacka, Monika Wiśniewska, Monika Głowacka, w drugim rzędzie od lewej: Paweł Kępa, Łukasz Lech, Mariusz Zagdański, Agnieszka Pająk, ?, Marta Jóźwik, Marcin Stokowiec i Artur Skóra, w trzecim m.in. Paweł Dryjas, Monika Kręcisz i Anna Komisarczyk

Podobnie jak w poprzednich latach pierwsze sukcesy odnieśli pod koniec stycznia w Spale. W halowych mistrzostwach naszego kraju juniorów młodszych złoty medal wywalczyła zawodniczka Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski Anna Kądziela, wygrywając bieg na 600 m w czasie 1.40,85. W rywalizacji juniorów dwa brązowe medale zdobyli biegacze Budowlanych – Anna Komisarczyk na 600 m z wynikiem 1.40,31 i Piotr Człeczyński na 3000 m z rezultatem 8.40,35. 

Bieg juniorek młodszych na 600 m w halowych MP w Spale, z lewej z nr 6 Anna Kądziela, z nr 599 Monika Wiśniewska

Trzy piąte miejsca zajęły juniorki młodsze Budowlanych: Agnieszka Pająk na 200 m (26,28 s), Monika Kręcisz na 300 m (42,01 s) i Marta Jóźwik na 60 m przez płotki (9,16). W tej samej kategorii wiekowej piąta była także Ewa Plesowicz z WLKS Kielce na 1000 m (3.10,97, w eliminacjach 3.04,26), a Anna Zapała z Budowlanych ósma w pchnięciu kulą (10,42 m). 

Monika Kręcisz wygrywa finał B biegu na 300 m juniorek młodszych podczas halowych MP w Spale

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych 6 kwietnia w Raduczu k. Skierniewic juniorzy młodsi medalu nie zdobyli. Najbliżej podium była Anna Nowicka z STS Skarżyska, która na czwartej pozycji ukończyła bieg na 2 km. Szóstą lokatę na tym dystansie zajęła Anna Kądziela. Ponadto Robert Pawlak z STS zajął ósme miejsce na 3 km. Dzięki nim, a także punktom zdobytym przez innych biegaczy Kielce w klasyfikacji wojewódzkiej OOM uplasowały się na bardzo dobrej trzeciej pozycji. W punktacji klubowej na siódmej sklasyfikowano STS. 

Przełajowe mistrzostwa w pozostałych kategoriach wieku rozegrane zostały 16 marca w miejscowości Długie koło Strzelec Krajeńskich. Z reprezentantów Kielecczyzny najlepiej wypadł Mariusz Kroner z STS, który był szósty na mecie biegu na 3 km juniorów. Sukces sprzed dwóch lat powtórzyli Rafał Wójcik i Artur Osman, zdobywając złote medale w biegach na 5 km i 12 km seniorów. Już jednak nie dla STS, z którego odeszli w 1996 roku, ale dla swoich nowych klubów – pierwszy dla Oleśniczanki Oleśnica, drugi dla Kolejarza Katowice. Na trzecim miejscu bieg na 5 km w kategorii młodzieżowej ukończyła Wioletta Frankiewicz, która kilka miesięcy wcześniej przeszła z STS do AZS AWF Kraków. 

Mariusz Kroner w biegu juniorów na 3000 m podczas halowych MP w Spale

Wójcik zdobył złoty medal także na stadionie, wygrywając bieg na 3000 m z przeszkodami w mistrzostwach seniorów 22-23 czerwca w Bydgoszczy. Podczas tych zawodów w konfrontacji z bardziej doświadczonymi rywalami 20-letni Grzegorz Rogala z STS zajął piąte miejsce na 1500 m z czasem 3.46,92. Był najmłodszym w pierwszej ósemce tego biegu, więc jego występ należy uznać za udany. Nie można tego powiedzieć o starcie 17 sierpnia w młodzieżowych mistrzostwach Polski w Krakowie. Dopiero szósta lokata na 1500 m z wynikiem 3.49,61 sukcesem nie była. Rogala jako jedyny reprezentant Kielecczyzny zdobywał jednak punktowane miejsca na jednych i drugich mistrzostwach. 

Lepiej wypadli na swoich 12-13 lipca w Poznaniu juniorzy. Piotr Człeczyński wywalczył srebrny medal na 3000 m z czasem 8.34,84. Jego klubowy kolega z Budowlanych Domik Kij przebiegł 400 m przez płotki w 53,69 s, zajmując trzecią lokatę. Na 400 m ppł juniorek siódma była Anna Komisarczyk (63,95 s, w elim. 63,42 s), a Paweł Kępa, także z Budowlanych, ósmy w skoku wzwyż (2,00 m). 

O medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorzy młodsi walczyli 18-20 lipca w Krakowie. Dwa złote zdobyły biegaczki – najpierw Agnieszka Adamska z STS na 3000 m z rezultatem 10.08,13, potem Anna Kądziela na 800 m z wynikiem 2.14,39. Robert Pawlak przebiegł 2000 m z przeszkodami w 5.59,77 i stanął na drugim stopniu podium. 

Robert Pawlak, srebrny medalista OOM w biegu na 2000 z przeszkodami

Tylko 0,13 s zabrakło do niego Monice Kręcisz, która była czwarta na 400 m z czasem 57,85 s. Także na czwartej pozycji została sklasyfikowana Monika Głowacka z Budowlanych w rzucie młotem z wynikiem 42,30 m. Piąte lokaty zajęli Ewa Plesowicz na 3000 m (10.12,11) i Radosław Ciosk z Budowlanych w rzucie młotem (49,34 m). Na szóstych uplasowali się Tomasz Świerczyński z STS na 2000 m z przeszkodami (6.16,13) i Artur Skóra z Budowlanych w rzucie młotem (48,84 m). Siódma była sztafeta dziewcząt Budowlanych 4×400 m (3.58,00) w składzie: Marta Jóźwik, Monika Wiśniewska, Agnieszka Pająk i Monika Kręcisz. Ponadto ósme miejsca w finale zajęły: Pająk na 100 m (12,55 s, w elim. 12,50 s), Jóźwik na 100 m ppł (15,25 s, w elim. 15,01 s) i Wiśniewska na 400 m ppł (65,84 s, w elim. 64,33 s). W punktacji wojewódzkiej OOM Kielce zajęły dziewiątą lokatę, w klubowej Budowlani ósmą. 

Czworo najlepszych młodych lekkoatletów Kielecczyzny wystąpiło w reprezentacji Polski juniorów do lat 18 w zwycięskim meczu z rówieśnikami z Niemiec 9 sierpnia we Frankfurcie nad Odrą. Najlepiej spisała się Agnieszka Adamska, która wygrała bieg na 1500 m w czasie 4.33,91. Drugie lokaty zajęli Anna Kądziela na 800 m (2.11,15) i Piotr Człeczyński na 3000 m (8.28,00), a Dominik Kij był czwarty na 400 m ppł (54,39 s). 

Reprezentanci Polski z Budowlanych Kielce – Dominik Kij (z lewej) i Piotr Człeczyński

W Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, czyli nieoficjalnych mistrzostwach Polski młodzików 27-28 września w Poznaniu, reprezentanci województwa kieleckiego trzykrotnie stawali na podium. Na jego najwyższym stopniu 14-letnia Ewa Gronostaj z STS, która wygrała bieg na 1000 m w świetnym czasie 2.53,66. Jej klubowy kolega Paweł Obarski był drugi na 2000 m z wynikiem 4.48,62, a Grzegorz Ciosk z Budowlanych trzeci w rzucie młotem (48,96 m). Agnieszka Wrona z Budowlanych skoczyła o tyczce 2,70 m. tyle samo co brązowa medalistka, ale nie w pierwszej próbie i zajęła czwarte miejsce. 

We współzawodnictwie drużynowym sukcesy odnosili młodzi lekkoatleci Budowlanych. Zespół juniorów wygrał 17 maja w Kielcach rywalizację w makroregionie, a w zawodach decydujących o awansie do I ligi, 20 września w Lublinie, zajął trzecie miejsce, dające kwalifikację do 16 najlepszych w tej kategorii wiekowej klubów w Polsce. 

Składająca się głównie z juniorów drużyna Budowlanych dobrze wypadła również w II lidze seniorów. W pierwszym rzucie grupy B, 31 maja na własnym stadionie, uplasowała się na trzeciej pozycji. Taką samą lokatę wywalczyła również w drugim rzucie 14 września w Grudziądzu, a także w końcowej punktacji tej grupy. Awans do I ligi wywalczyły dwa pierwsze zespoły – Start Lublin i WMKS Płońsk. 

Ewa Plesowicz, piąta juniorka młodsza na 1000 m w hali i na 3000 m na stadionie

W klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski za 1997 rok Budowlani Kielce uplasowali się na 34. miejscu z dorobkiem 395,2 pkt. Pozostałe kluby z Kielecczyzny zajęły następujące lokaty: 113. STS Skarżysko (71 pkt), 178. Juventa-Marbo Starachowice (15,5), 179. Ostrowia Ostrowiec (15), 223. Żak Kielce i WLKS Kielce (po 7), 229. UKS Jedynka Suchedniów (6), 251. LZS Sędziszów (4), 280. UKS Lider Łopuszno (2). 

Dużym sukcesem lekkoatletów z Kielecczyzny zakończył się rozegrany 24 września w Kielcach finał krajowy ligi szkół ponadpodstawowych. Oparty głównie na zawodniczkach Budowlanych zespół V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego uplasował się na drugiej pozycji wśród dziewcząt, natomiast drużyna Zespołu Szkół Hutniczych z Ostrowca z zawodnikami Ostrowii zajęła szóste miejsce wśród chłopców. 

Zawodniczki Budowlanych i uczennice V LO w Kielcach, od lewej Agnieszka Pająk, Monika Kręcisz, Agnieszka Mazurek i Marta Jóźwik

Zawody te były jedną z niewielu imprez rangi ogólnopolskiej, jakie odbyły się na kieleckim stadionie. Na najwyższym poziomie stał wspomniany już wiosenny rzut II ligi 31 maja. Agata Karczmarek z Legii Warszawa skoczyła w dal 6,41 m, jej klubowy kolega junior Maciej Pałyszko rzucił młotem 71,20 m, a Andrzej Krawczyk z WMKS Płońsk dyskiem 59,65 m. 

24-25 maja już tradycyjnie w Kielcach rozegrany został wielobojowy Memoriał Witolda Gerutty. Zawody nie stały jednak na dobrym poziomie, a najlepsza zawodniczką była Izabela Wójtowicz z Wisły Puławy, która wygrała 7-bój rezultatem 5.270 pkt i zaledwie 50 pkt zabrakło jej do poprawienia rekordu Polski juniorek. 

Jeśli chodzi o okręgowe mistrzostwa, to – podobnie jak w poprzednich latach – biegacze na przełaj rywalizowali w Skarżysku (8 marca), a na stadionie w Kielcach – open 7-8 czerwca, młodzików 6 września i wieloboistów 4-5 października. Ponadto 14 września na kieleckim stadionie odbyły się mistrzostwa makroregionu młodzików. Kielce zwyciężyły w punktacji wojewódzkiej tych zawodów, a Budowlani w klubowej. 

Rekordy okręgowe poprawione zostały tylko w nowych konkurencjach kobiet. W skoku o tyczce 15-letnia Agnieszka Wrona swój najlepszy wynik z poprzedniego roku poprawiała trzykrotnie w Kielcach – 10 maja pokonała wysokość 2,30 m, 8 czerwca 2,50 m, a 14 września 2,70 m. Ten ostatni wynik wyrównała 28 września podczas  Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Poznaniu. 

Także trzykrotnie biła swój rekord z 1996 roku 18-letnia Monika Głowacka w rzucie młotem. Najpierw 15 czerwca w Lublinie rzuciła 41,74 m, 6 cm dalej 5 lipca w Kielcach i 42,30 m podczas OOM w Krakowie. 

Piotr Człeczyński na prowadzeniu biegu na 3000 m podczas halowych mistrzostw Polski juniorów

W tabelach polskich lekkoatletów najwyżej uplasował się Grzegorz Rogala, który jako jedyny lekkoatleta Kielecczyzny uzyskał w 1997 roku wynik na poziomie I klasy – 3.45,46 w biegu na 1500 m. Dał mu on 13. lokatę w tej konkurencji. Na rzadziej rozgrywanym dystansie 1000 m biegacz STS uplasował się na piątej pozycji, a 16. był Piotr Człeczyński. 17. miejsce na 400 m ppł zajął Dominik Kij. 

W trzeciej dziesiątce znaleźli się Paweł Kępa w skoku wzwyż i Artur Knez z Budowlanych w rzucie młotem, w czwartej: Robert Pawlak na 1000 m, Człeczyński na 5000 m, Mariusz Puchała z Budowlanych w młocie i sztafeta Budowlanych 4×400 m; w piątej: Tomasz Szwajkowski ze Zrywu Łopuszno na 200 m, Rogala na 800 m, Człeczyński na 1500 m, weteran Mirosław Żerkowski z Budowlanych na 5000 m, Marcin Michcik z WLKS Kielce na 10 000 m, Artur Knez w dysku, Artur Skóra i Radosław Ciosk w młocie, Mariusz Skuta z Nowych-Bis w 10-boju. 

Wśród kobiet mieliśmy w pierwszej dziesiątce dwie zawodniczki STS na nietypowym dystansie 1000 m – na szóstej pozycji Sylwię Karasek i na siódmej Agnieszkę Adamską. Ponadto 19. była Ewa Plesowicz. Na 19. miejscu uplasowały się również Anna Komisarczyk na 400 m ppł, Agnieszka Wrona w skoku o tyczce oraz sztafeta 4×400 m Budowlanych. Na 17. w rzucie młotem została sklasyfikowana Monika Głowacka. 

Anna Komisarczyk (nr 104) w biegu po brązowy medal na 600 m podczas halowych MP juniorek w Spale, z nr 582 złota medalistka Danuta Weronowicz z MZKS Kozienice

W trzeciej dziesiątce znalazły się: Agnieszka Pająk na 100 m, Anna Kądziela na 800 m, Adamska na 1500 m, Monika Wiśniewska na 400 m ppł, Beata Werstak z Budowlanych w tyczce i Agnieszka Szrek z Budowlanych w 7-boju oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych; w czwartej: Adamska na 3000 m, Agnieszka Mazurek z Budowlanych na 400 m ppł, Dagmara Boksińska z Budowlanych w skoku wzwyż, Ewelina Biernacka z Budowlanych w trójskoku, Emilia Snochowska z Budowlanych w młocie; w piątej: Monika Kręcisz i Kądziela na 400 m, Plesowicz na 3000 m, Dominika Łyjak z Żaka Kielce w dal, Anna Zapała i Emilia Szwej z Budowlanych w młocie. 

Grzegorz Rogala po sezonie opuścił nasz okręg, przeniósł się na studia do Krakowa i wkrótce zakończył karierę. 

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1997 roku 
K o b i e t y 
100 m 
12,16 (1,9)  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  31.05 Kielce 
12,60 (1,1)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
12,97 (1,1)  Agnieszka MAZUREK  79  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
13,03 (1,1)  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
13,03 (0,6)  Katarzyna ARENDARCZYK  81  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
13,03 (1,1)  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  14.09 Kielce 
13,49 (1,4)  Magdalena KRÓLIK  84  Żak Kielce  6.09 Kielce 
13,51 (0)  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  5.07 Kielce 
13,54 (0,8)  Marlena LEŚNIAK  82  WLKS Kielce  6.05 Kielce 
13,55 (0)  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
12,95 (5,3)  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  14.09 Kielce 
13,09 (2,2)  Katarzyna SZMIGIEL  82  SP 1 Kazimierza Wielka  20.05 Kielce 
13,46 (2,1)  Ewelina POCIECHA  82  Juventa-Marbo Starachowice  20.05 Kielce 
 
200 m 
25,42 (0,4)  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
25,65 (0,4)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
25,70 (0,4)  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
26,20 (0,4)  Agnieszka MAZUREK  79  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
27,31 (1,5)  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  25.05 Kielce 
27,40 (1,1)  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  4.10 Kielce 
27,55 (0,8)  Marlena LEŚNIAK  82  WLKS Kielce  06 Kielce 
28,22 (0,7)  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  8.06 Kielce 
28,31 (1,2)  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
28,45 (1,1)  Daria WĄSIK  83  Żak Kielce  4.10 Kielce 
 
300 m 
42,20  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  14.09 Kielce 
43,03  Agnieszka MAZUREK  79  Budowlani Kielce  10.05 Kielce 
43,36  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  10.05 Kielce 
43,67  Marlena LEŚNIAK  82  WLKS Kielce  6.05 Kielce 
44,32  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  5.07 Warszawa 
44,60  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  5.07 Warszawa 
44,64  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
45,06  Bernadetta ROMAN  83  Starachowice  15.05 Kielce 
46,32  Monika WRÓBEL  82  Starachowice  15.05 Kielce 
46,33  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  5.07 Warszawa 
 
400 m 
57,85  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  19.07 Kraków 
57,98  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  28.08 Wrocław 
58,56  Anna KOMISARCZYK  78  Budowlani Kielce  6.09 Łódź 
59,49  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
60,02  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  28.08 Paryż 
60,35  Agnieszka MAZUREK  79  Budowlani Kielce  24.09 Kielce 
61,80  Marlena LEŚNIAK  82  WLKS Kielce  11.06 Kielce 
62,00  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  17.05 Kielce 
63,42  Justyna TARNOWSKA  79  Juventa-Marbo Starachowice  7.06 Kielce 
64,91  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  7.06 Kielce 
 
600 m 
1.39,93  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko  20.09 Warszawa 
1.40,53  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
1.41,07  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  6.09 Warszawa 
1.42,12  Marlena LEŚNIAK  82  WLKS Kielce  26.04 Kielce 
1.42,27  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  14.09 Kielce 
1.44,38  Iwona KUNICKA  81  Ostrowia Ostrowiec  26.04 Kielce 
1.45,00  Magdalena CHRABĄSZCZ  83  Budowlani Kielce  5.07 Kielce 
1.45,05  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo Starachowice  14.09 Kielce 
1.47,59  Aneta PIASTA  84  STS Skarżysko  9.10 Ostrowiec 
 
800 m 
2.10,94  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  20.09 Wrocław 
2.14,13  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  23.07 Warszawa 
2.15,27  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  8.06 Lublin 
2.18,44  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  31.05 Kielce 
2.19,56  Anna KOMISARCZYK  78  Budowlani Kielce  24.09 Kielce 
2.20,82  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
2.21,21  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  11.06 Kielce 
2.22,62  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  30.08 Paryż 
2.22,68  Małgorzata KURANDA  79  LZS Sędziszów  25.05 Kielce 
2.24,76  Anna PASTERNAK  81  WLKS Kielce  10.05 Kielce 
 
1000 m 
2.53,66  Sylwia KARASEK  82  STS Skarżysko  28.09 Poznań 
2.54,50  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  5.07 Kielce 
2.56,94  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  5.07 Kielce 
3.07,21  Małgorzata KURANDA  79  LZS Sędziszów  26.04 Kielce 
3.07,90  Barbara ZMYJ  82  Juventa-Marbo Starachowice  4.07 Warszawa 
3.08,82  Magdalena CHRABĄSZCZ  83  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
3.13,84  Karolina PIĘTA  83  Zryw Łopuszno  18.09 Kielce 
3.17,53  Agata ROSÓŁ  83  LZS Sędziszów  18.09 Kielce 
3.17,72  Renata URBAŃCZYK  83  Zryw Łopuszno  14.09 Kielce 
3.20,35  Mariola JELEŃ  84  Zryw Łopuszno  21.04 Kielce 
 
1500 m 
4.29,15  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  26.07 Sopot 
4.43,22  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  14.06 Lublin 
4.56,30  Małgorzata KURANDA  79  LZS Sędziszów  18.09 Kielce 
5.08,17  Anna PASTERNAK  81  WLKS Kielce  7.06 Kielce 
5.16,04  Marta ZGANIACZ  84  Zryw Łopuszno  29.08 Siedlce 
 
3000 m 
10.08,13  Agnieszka ADAMSKA  80  STS Skarżysko  18.07 Kraków 
10.12,11  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  18.07 Kraków 
10.37,67  Małgorzata KURANDA  79  LZS Sędziszów  12.07 Poznań 
11.06,23  Anna PASTERNAK  81  WLKS Kielce  31.05 Kielce 
 
100 m ppł 
15,99 (1,2)  Agnieszka MAZUREK  79  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
18,59 (1,1)  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
wynik wątpliwy 
14,96*  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  31.05 Kielce 
* – taki wynik podany jest w relacjach prasowych, nie figuruje w zestawieniach PZLA, ani w rocznikach OZLA i Budowlanych 
76,2 cm/8,50 m (juniorki młodsze) 
14,64 (1,3)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  5.07 Kielce 
16,03 (1,4)  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
14,40 (2,7)  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
76,2 cm/8,20 m (młodziczki) 
15,99 (1,9)  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
16,23 (1,9)  Daria WĄSIK  83  Żak Kielce  4.10 Kielce 
16,52 (1,9)  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
16,70 (1,9)  Magdalena WĄSIK  82  Żak Kielce  4.10 Kielce 
16,88 (1,9)  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  4.10 Kielce 
16,99 (0)  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
 
200 m ppł 
31,86 (1,4)  Daria WĄSIK  83  Żak Kielce  12.05 Kielce 
32,25 (0)  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  20.05 Kielce 
32,79 (1,1)  Magdalena WĄSIK  82  Żak Kielce  20.05 Kielce 
33,64 (1,1)  Agnieszka KWIATKOWSKA  82  Kusy SP 32 Kielce  20.05 Kielce 
34,22 (1,1)  Justyna KWIATKOWSKA  83  Kusy SP 32 Kielce  20.05 Kielce 
34,26 (1,8)  Anna ZAPART  82  Żak Kielce  20.05 Kielce 
 
300 m ppł 
48,55  Beata PROSTAK  83  Juventa-Marbo Starachowice  14.09 Kielce 
48,67  Daria WĄSIK  83  Żak Kielce  27.09 Poznań 
 
400 m ppł 
63,32  Anna KOMISARCZYK  78  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
64,33  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  18.07 Kraków 
64,91  Agnieszka MAZUREK  79  Budowlani Kielce  12.07 Poznań 
69,11  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  12.07 Poznań 
72,00  Justyna TRACZYŃSKA  79  Juventa-Marbo Starachowice  8.06 Kielce 
77,24  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
 
4×100 m 
49,06  BUDOWLANI Kielce  24.09 Kielce 
(M. JÓŹWIK, 80 – A. MAZUREK, 79 – A. PAJĄK, 81 – E. BIERNACKA, 80) 
53,69  MKS ŻAK Kielce  14.09 Kielce 
(D. WĄSIK, 83 – I. PASEK, 82 – E. KRÓLIK, 82 – M. KRÓLIK, 82) 
53,93  JUVENTA-MARBO Starachowice  7.06 Kielce 
54,21  BUDOWLANI II Kielce  7.06 Kielce 
(B. WERSTAK, 82 – W. PAZDEJ, 84 – M. ZDRODOWSKA, 82 – D. BOKSIŃSKA, 82) 
55,94  BUDOWLANI III Kielce  7.06 Kielce 
(K. KOSZARA, 79 – J. KRĘCIKIJ, 82 – I. WALCZAK, 83 – I. PIÓRO, 83) 
najlepsze juniorki młodsze 
49,37  BUDOWLANI Kielce  31.05 Kielce 
(M. JÓŹWIK, 80 – M. KRĘCISZ, 80 – A. PAJĄK, 81 – E. BIERNACKA, 80) 
szkoły 
49,06  V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Kielce  24.09 Kielce 
(M. JÓŹWIK, 80 – A. MAZUREK, 79 – A. PAJĄK, 81 – E. BIERNACKA, 80) 
53,06  ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH nr 1 Kielce  27.05 Kielce 
(E. PASTUSZKA, 80 – M. WIŚNIEWSKA, 81 – A. SZREK, 79 – E. KRZYSIEK, 81) 
54,66  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 17 Kielce  20.05 Kielce 
(K. MISIOWIEC, 83 – D. WRÓBEL, 82 – D. WĄSIK, 83 – M. WĄSIK, 82) 
 
4×400 m 
3.58,00  BUDOWLANI Kielce  20.07 Kraków 
(M. JÓŹWIK, 80 – M. KRĘCISZ, 80 – A. PAJĄK, 81 – M. WIŚNIEWSKA, 81) 
4.13,32  WLKS Kielce  8.06 Kielce 
(A. PASTERNAK, 81 – M. LEŚNIAK, 82 – E. PLESOWICZ, 81 – M. KURANDA, 79) 
4.22,30  KLKS JUVENTA-MARBO Starachowice  8.06 Kielce 
(J. TARNOWSKA, 79 – A. DRÓŻDŻ, 83 – B. PROSTAK, 83 – A. TRACZYŃSKA, 83) 
4.36,01  LKS ZRYW Łopuszno  20.06 Kielce 
(E. KLIMCZAK, 85 – M. GOŁDA, 85 – J. KWAŚNIAK, 83 – D. ZGANIACZ, 83) 
 
wzwyż 
1,66  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
1,60  Barbara CEDRO  80  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
1,55  Katarzyna KOSZARA  79  Budowlani Kielce  10.05 Kielce 
1,55  Magdalena CIEŚLA  82  SP 9 Kielce  15.05 Kielce 
1,55  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
1,50  Anna ŁUKOMSKA  81  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
1,50  Magdalena WĄSIK  82  Żak Kielce  9.10 Kielce 
1,45  Kama KRUPA  83  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
1,45  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
1,45  Katarzyna GAJDA  82  Żak Kielce  7.06 Kielce 
1,45  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  4.10 Kielce 
1,45  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
 
tyczka 
2,70  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  14.09 Kielce 
2,60  Beata WERSTAK  82  Budowlani Kielce  28.09 Poznań 
2,00  Urszula ROZPARA  82  Budowlani Kielce  14.09 Kielce 
 
w dal 
5,62 (0,9)  Dominika ŁYJAK  81  Żak Kielce  17.05 Kielce 
5,43 (0,1)  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  28.08 Lublin 
5,37 (0,6)  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
5,15 (1,0)  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  5.10 Kielce 
4,96 (1,5)  Barbara CEDRO  80  Budowlani Kielce  24.09 Kielce 
4,84 (1,4)  Ewelina POCIECHA  82  SP 3 Starachowice  21.05 Kielce 
4,76 (0)  Katarzyna SZMIGIEL  82  Kazimierza Wielka  21.05 Kielce 
4,72 (1,8)  Beata PROSTAK  82  Juventa-Marbo Starachowice  5.10 Kielce 
4,67 (0,9)  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
4,59 (0,4)  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
 
trójskok 
11,61 (0,5)  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  5.07 Lublin 
9,17  Agata ZATORSKA  83  Jedynka Suchedniów  12.06 Suchedniów 
 
kula 
11,37  Bożena FURMANEK  65  Budowlani Kielce  31.05 Kielce 
10,66  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
10,29  Monika GŁOWACKA  80  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
9,99  Agnieszka SOLARSKA  80  Budowlani Kielce  27.05 Kielce 
9,91  Ewa PASEK  82  Żak Kielce  18.09 Kielce 
9,27  Anna PITUCH  81  Gryf Miechów  7.06 Kielce 
9,12  Joanna DUDAŁA  78  Budowlani Kielce  27.05 Kielce 
9,12  Edyta WROŃSKA  81  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
8,49  Justyna GAJ  81  Budowlani Kielce  24.09 Kielce 
8,24  Ewelina RYNDYK  82  Budowlani Kielce  24.09 Kielce 
3 kg (młodziczka) 
10,77  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  14.09 Kielce 
 
dysk 
36,10  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
33,46  Monika GŁOWACKA  80  Budowlani Kielce  22.06 Lublin 
29,72  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  14.09 Kielce 
27,00  Małgorzata IWANOWSKA  83  LUKS Ćmińsk  20.05 Kielce 
24,50  Anna BIELECKA  83  Budowlani Kielce  21.05 Kielce 
24,44  Paulina ARMATA  83  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
24,20  Emilia SZWEJ  83  Budowlani Kielce  5.07 Kielce 
23,96  Karolina WIKŁO  82  Jedynka Suchedniów  20.05 Kielce 
21,14  Monika STOBIECKA  82  Jedynka Suchedniów  24.04 Suchedniów 
20,48  Kinga MANDECKA  82  Łękawa  20.05 Kielce 
 
oszczep 
33,56  Anna PITUCH  81  Gryf Miechów  5.07 Kielce 
33,12  Agata ZATORSKA  83  Jedynka Suchedniów  8.06 Kielce 
31,68  Joanna DUDAŁA  78  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
29,72  Ewa PITUCH  79  Gryf Miechów  5.07 Kielce 
29,40  Sylwia PIĘTA  79  Nowi-Bis Kielce  17.05 Kielce 
27,00  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
26,36  Edyta WROŃSKA  81  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
26,02  Beata WERSTAK  82  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
26,02  Wioletta GAWEŁ  83  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
25,98  Karolina WIKŁO  82  Jedynka Suchedniów  5.06 Suchedniów 
 
młot 
42,30  Monika GŁOWACKA  80  Budowlani Kielce  19.07 Kraków 
37,72  Emilia SNOCHOWSKA  80  Budowlani Kielce  14.06 Lublin /15.06? 
35,36  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
34,92  Emilia SZWEJ  83  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
34,42  Dorota PYCZEK  80  Budowlani Kielce  14,06 Lublin/15.06 ? 
26,12  Edyta WROŃSKA  81  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
24,02  Anna BIELECKA  83  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
3 kg (młodziczki) 
39,00  Emilia SZWEJ  83  Budowlani Kielce  27.09 Kielce 
30,32  Nina SZYMKIEWICZ  83  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
 
7-bój 
2.878  Agnieszka SZREK  79  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(18,59 – 6,97 – 1,25 – 28,72 – 4,35 – 19,50 – 2.45,52) 
płotki 76,2 cm/8,50 m (juniorka młodsza) 
2.947  Barbara CEDRO  80  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(18,00 – 6,99 – 1,55 – 30,08 – 4,44 – 19,00 – 3.08,94) 
płotki 76,2 cm/8,20 m, kula 3 kg (młodziczki) 
3.650  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(16,52 – 9,25 – 1,60 – 29,06 – 5,33 – 27,00 – 3.26,01) 
3.533  Anna TRACZYŃSKA  83  Juventa-Marbo Starachowice  5.10 Kielce 
(16,88 – 6,25 – 1,45 – 27,40 – 5,15 – 12,14 – 2.34,27) 
3.385  Weronika PAZDEJ  84  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(15,99 – 9,08 – 1,45 – 28,31 – 4,59 – 17,32 – 3.02,96) 
3.261  Agnieszka WRONA  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(17,50 – 8,55 – 1,35 – 28,78 – 4,50 – 20,76 – 2.44,41) 
3.244  Beata PROSTAK  82  Juventa-Marbo Starachowice  5.10 Kielce 
(17,05 – 7,72 – 1,30 – 28,29 – 4,72 – 16,24 – 2.42,26) 
3.069  Anna STYRCZ  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(17,63 – 7,82 – 1,35 – 30,29 – 4,65 -18,82 – 2.46,61) 
3.044  Beata WERSTAK  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(18,00 – 8,14 – 1,35 – 29,67 – 4,11 – 24,14 – 2.46,20) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
60 m 
8,30  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  11.01 Łódź 
 
200 m 
26,28  Agnieszka PAJĄK  81  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
         
300 m 
42,01  Monika KRĘCISZ  80  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
42,88  Agnieszka MAZUREK  79  Budowlani Kielce  24.01 Spała 
 
600 m 
1.40,31  Anna KOMISARCZYK  78  Budowlani Kielce  25.01 Spała 
1.40,85  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  26.01 Spała 
1.44,47  Monika WIŚNIEWSKA  81  Budowlani Kielce  11.01 Łódź 
1.48,35  Magdalena CHRABĄSZCZ  83  Budowlani Kielce  11.01 Łódź 
 
800 m 
2.21,54  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  22.02 Spała 
 
1000 m 
3.04,26  Ewa PLESOWICZ  81  WLKS Kielce  25.01 Spała 
3.04,93  Ewa MŁYNARCZYK  76  Budowlani Kielce  11.01 Łódź 
3.06,15  Anna NOWICKA  81  STS Skarżysko  12.01 Warszawa 
 
60 m ppł 
76,2 cm/8,50 m (juniorka młodsza) 
9,16  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
pomiar ręczny 
9,1  Marta JÓŹWIK  80  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
 
w dal 
5,39  Dominika ŁYJAK  81  Żak Kielce  11.01 Łódź 
5,27  Ewelina BIERNACKA  80  Budowlani Kielce  24.01 Spała 
 
kula 
10,73  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  11.01 Łódź 
9,82  Monika GŁOWACKA  80  Budowlani Kielce  26.01 Spała 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
11,11 (-0,8)  Tomasz SZWAJKOWSKI  79  Zryw Łopuszno  21.06 Wrocław 
11,42 (0,3)  Paweł DRYJAS  78  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
11,74 (1,3)  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  5.07 Kielce 
11,76 (1,6)  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Budowlani Kielce  10.05 Kielce 
11,85 (1,6)  Stanisław BERNADZKI  78  Nowi-Bis Kielce  10.05 Kielce 
11,87 (0,1)  Przemysław HOYER  78  Ostrowia Ostrowiec  7.10 Kielce 
11,93 (1,4)  Kamil JANUSZKIEWICZ  82  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
11,93 (0)  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
12,00 (0,3)  Przemysław SALWA  77  ZSME Kielce  27.05 Kielce 
12,00 (1,2)  Arkadiusz SKOMRA  81  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
wynik uzyskany z wiatrem 
11,79 (5,0)  Michał CHWALIŃSKI  82  Budowlani Kielce  14.09 Kielce 
 
200 m 
22,16 (1,6)  Tomasz SZWAJKOWSKI  79  Zryw Łopuszno  5.07 Kielce 
23,72 (0,5)  Stanisław BERNADZKI  78  Nowi-Bis Kielce  8.06 Kielce 
23,81 (0)  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  7.05 Kielce 
24,20 (1,6)  Piotr SZUMIELEWICZ  80  Juventa-Marbo Starachowice  28.08 Paryż 
24,55 (0)  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
24,63 (0)  Paweł WACH  73  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
25,10 (0)  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  7.05 Kielce 
25,21 (0)  Michał CHWALIŃSKI  83  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
25,32 (0,5)  Rafał MAZUR  78  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
 
300 m 
36,10  Paweł DRYJAS  78  Ostrowia Ostrowiec  26.04 Kielce 
37,17  Piotr SZUMIELEWICZ  80  Juventa-Marbo Starachowice  26.04 Kielce 
młodzicy 
38,31  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  28.09 Poznań 
39,65  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
39,68  Michał CHWALIŃSKI  83  Budowlani Kielce  5.07 Kielce 
 
400 m 
49,47  Krzysztof DĄBROWSKI  77  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
50,20  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  14.06 Lublin 
50,33  Paweł DRYJAS  78  Ostrowia Ostrowiec  22.06 Lublin 
52,30  Piotr SZUMIELEWICZ  80  Juventa-Marbo Starachowice  5.07 Warszawa 
52,59  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  7.10 Kielce 
52,77  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
52,99  Dawid OLESIŃSKI  82  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
53,14  Stanisław BERNADZKI  78  Nowi-Bis Kielce  17.05 Kielce 
53,71  Rafał WASIK  77  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
53,80  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  24.05 Kielce 
 
800 m 
1.53,71  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  8.06 Lublin 
1.55,13  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  8.06 Lublin 
1.57,10  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
2.00,66  Piotr SZUMIELEWICZ  80  Juventa-Marbo Starachowice  20.09 Lublin 
2.02,84  Paweł ZIOMEK  79  Ostrowia Ostrowiec  10.05 Kielce 
2.04,00  Rafał TUREK  80  Juventa-Marbo Starachowice  8.06 Kielce 
2.04,21  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  17.05 Kielce 
2.05,74  Daniel DOMAGAŁA  80  Zryw Łopuszno  3.06 Kielce 
2.07,06  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  11.06 Kielce 
2.15,74  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo Kielce  8.06 Kielce 
 
1000 m 
2.25,60  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  5.07 Kielce 
2.28,72  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  5.07 Kielce 
2.32,19  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  5.07 Kielce 
2.33,25  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  5.07 Kielce 
2.33,89  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  5.07 Kielce 
2.38,39  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  18.09 Kielce 
2.39,54  Daniel DOMAGAŁA  80  Zryw Łopuszno  5.07 Kielce 
2.40,07  Łukasz DUDA  79  STS Skarżysko  6.09 Warszawa 
2.41,08  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  5.07 Kielce 
2.41,90  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  5.07 Kielce 
 
1500 m 
3.45,46  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  14.06 Sopot 
3.53,24  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  7.09 Kraków 
3.55,13  Mirosław ŻERKOWSKI  56  Budowlani Kielce  27.07 Durban/RPA 
3.57,97  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  24.05 Poznań 
4.02,22  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  27.08 Lublin 
4.03,54  Paweł ZIOMEK  79  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
4.03,80  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  25.05 Kielce 
4.07,08  Łukasz DUDA  79  STS Skarżysko  14.09 Kielce 
4,07,30  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  31.05 Kielce 
4.09,27  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  18.07 Kraków 
 
1 mila 
4.14,38  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  23.07 Warszawa 
4.16,88  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  23.07 Warszawa 
 
2000 m 
5.48,62  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  27.09 Poznań 
5.56,30  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  26.04 Kielce 
6.03,83  Dominik ŁĘCKI  82  STS Skarżysko  27.09 Poznań 
6.03,97  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Kobex Starachowice  27.09 Poznań 
 
3000 m 
8.23,66  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
8.27,46  Grzegorz ROGALA  77  STS Skarżysko  31.05 Kielce 
8.39,41  Marcin STOKOWIEC  76  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
8.46,79  Paweł ZIOMEK  79  Ostrowia Ostrowiec  7.06 Warszawa 
8.53,24  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  6.09 Lublin 
9.05,04  Tomasz ŚWIERCZYŃSKI  81  STS Skarżysko  8.06 Lublin 
9.06,52  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  8.06 Lublin 
9.13,08  Daniel DOMAGAŁA  80  Zryw Łopuszno  8.10 Kielce 
9.22,93  Karol STELMASZCZYK  81  WLKS Kielce  20.09 Kielce 
9.24,84  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  10.05 Kielce 
 
5000 m 
14.35,85  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  13.09 Grudziądz 
14.52,37  Mirosław ŻERKOWSKI  56  Budowlani Kielce  1.06 Białystok 
15.02,90  Paweł ZIOMEK  79  Ostrowia Ostrowiec  8.06 Lublin 
15.28,33  Łukasz DUDA  79  STS Skarżysko  14.06 Lublin 
15.52,23  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  14.06 Lublin 
 
10 000 m 
32.53,81  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  7.09 Kraków 
33.53,52  Daniel DOMAGAŁA  80  Zryw Łopuszno  7.09 Kraków 
 
20 km 
1:08.08  Witold URBANIAK  62  Dotex Kielce  8.06 Gniezno 
 
półmaraton 
1:11.45  Marcin MICHCIK  78  WLKS Kielce  25.05 Bukowa 
 
110 m ppł 
19,27 (1,2)  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  5.10 Kielce 
100 cm (juniorzy młodsi) 
16,45 (1,8)  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
16,78 (1,8)  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
17,32 (1,8)  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
91,4 cm (młodzik) 
16,40 (1,2)  Andrzej KACZMARCZYK  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
 
200 m ppł (młodzicy) 
29,30  Jacek SĘDECKI  82  SP Nowiny  21.05 Kielce 
30,09  Tomasz LIS  82  Jedynka Suchedniów  21.05 Kielce 
 
400 m ppł 
53,69  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  13.07 Poznań 
58,53  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  7.06 Kielce 
84 cm (juniorzy młodsi) 
58,24  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
60,90  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
 
2000 m prz 
5.54,95  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  7.06 Warszawa 
5.59,77  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  18.07 Kraków 
6.16,13  Tomasz ŚWIERCZYŃSKI  81  STS Skarżysko  18.07 Kraków 
6.19,72  Paweł ZIOMEK  79  Ostrowia Ostrowiec  29.08 Wrocław 
6:40,00  Tomasz WALEROWICZ  81  Ostrowia Ostrowiec  29.08 Wrocław 
6.44,64  Rafał TUREK  80  Juventa-Marbo Starachowice  14.06 Lublin 
 
4×100 m 
44,97  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  30.05 Kielce 
(P. HOYER, 78 – G. JUNGIEWICZ, 79 – P. DRYJAS, 78 – K. DĄBROWSKI, 77) 
45,89  BUDOWLANI Kielce  13.09 Grudziądz 
(M. ZAGDAŃSKI, 81 – R. MAZUR, 78 – P. LATO, 81 – Ł. LECH, 80) 
47,32  BUDOWLANI II Kielce  14.09 Kielce 
(K.JANUSZKIEWICZ, 82 – M.CHWALIŃSKI, 83 – A.KACZMARCZYK, 82 – D.OLESIŃSKI, 82) 
szkoły 
44,29  ZESPÓŁ SZKÓŁ HUTNICZYCH Ostrowiec Świętokrzyski  24.09 Kielce 
46,47  ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH nr 1 Kielce  7.10 Kielce 
46,95  ZESPÓŁ SZKÓŁ LEŚNYCH Zagnańsk  30.05 Kielce 
(M. ZAGDAŃSKI, 81 – Z. MEDUCKI, 77 – M. MATYSIAK, 81 – M. MATYSEK, 77) 
47,18  ZESPÓŁ SZKÓŁ PRZEMYSŁU SPOŻYWCZEGO Kielce  30.05 Kielce 
(R. WASIK, 77 – P. NIEWADZIŁ, 76 – D. KIJ, 79 – G. WĘGRZYNOWICZ, 79) 
47,20  ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNO-EKONOMICZNYCH Kielce  30.05 Kielce 
(P. SALWA, 77 – K. SALWA, 78 – P. KAMIŃSKI, 81 – K. FRONCZEK, 77) 
 
4×400 m 
3.25,95  BUDOWLANI Kielce  13.09 Grudziądz 
(D. KIJ, 79 – K. JASIŃSKI, 79 – P. CZŁECZYŃSKI, 79 – M. JAMIOŁ, 80) 
 
wzwyż 
2,08  Paweł KĘPA  79  Budowlani Kielce  7.06 Warszawa 
1,86  Ireneusz WITKOWSKI  79  Leśnik Zagnańsk  22.06 Wrocław 
1,85  Piotr KOZŁOWSKI  75  Żak Kielce  17.05 Kielce 
1,85  Robert GIEDYK  81  Żak Kielce  6.09 Kielce 
1,83  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  14.06 Lublin 
1,80  Szczepan RÓŻYCKI  80  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
1,77  Tomasz ADAMCZYK  82  Żak Kielce  5.10 Kielce 
1,77  Jarosław MADEJ  82  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
1,75  Adrian SANECKI  81  Żak Kielce  3.05 Kielce 
1,75  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  10.05 Kielce 
1,75  Łukasz WUDARCZYK  81  Żak Kielce  10.05 Kielce 
1,75  Piotr JANUCHTA  82  Budowlani Kielce  15.05 Kielce 
 
tyczka 
3,30  Szczepan RÓŻYCKI  80  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
3,20  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
2,60  Paweł IWAN  82  Budowlani Kielce  14.09 Kielce 
2,30  Dawid KALETA  82  Budowlani Kielce  14.09 Kielce 
2,30  Piotr LATO  81  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
2,10  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
2,00  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  5.10 Kielce 
 
w dal 
6,75 (1,7)  Marcin STRZELEC  76  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
6,52 (1,4)  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
6,48 (1,8)  Tomasz SZWAJKOWSKI  79  WLKS Kielce  25.05 Kielce 
6,39 (0,2)  Marcin CHICHŁOWSKI  75  ZSME Kielce  27.05 Kielce 
6,38 (1,1)  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
6,25 (1,8)  Jacek MATYSIAK  81  Zryw Łopuszno  7.06 Kielce 
6,16 (0,8)  Piotr SZUMIELEWICZ  80  Juventa-Marbo Starachowice  4.07 Warszawa 
6,07 (0,2)  Mariusz MUCHA  78  Ostrowia Ostrowiec  27.05 Kielce 
5,96 (1,0)  Marcin KOCHAŃSKI  82  Ostrowia Ostrowiec  20.05 Kielce 
5,89 (0,3)  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
6,55 (3,2)  Piotr KOZŁOWSKI  75  Żak Kielce  17.05 Kielce 
5,40 (5,4)  Jacek MATYSIAK  81  Zryw Łopuszno  31.05 Kielce 
 
trójskok 
12,93 (0,9)  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
 
kula 
12,86  Paweł KOPEĆ  79  Budowlani Kielce  5.07 Kielce 
12,20  Sylwester BĘTKOWSKI  78  Leśnik Zagnańsk  11.06 Kielce 
11,77  Artur KNEZ  78  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
10,84  Łukasz CHODZYŃSKI  79  Ostrowia Ostrowiec  5.07 Spała 
6,25 kg (juniorzy młodsi) 
12,49  Klaudiusz MOĆKO  80  Budowlani Kielce  27.05 Kielce 
12,16  Sebastian KOŁODZIEJ  81  Ostrowia Ostrowiec  5.07 Spała 
6,25 kg (junior) 
13,10  Paweł KOPEĆ  79  Budowlani Kielce  27.05 Kielce 
5 kg (młodzicy) 
13,12  Adam HUTNIK  82  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
11,98  Paweł IWAN  82  Budowlani Kielce  9.10 Kielce 
 
dysk 
43,34  Artur KNEZ  78  Budowlani Kielce  4.05 Spała 
40,74  Łukasz CHODZYŃSKI  79  Ostrowia Ostrowiec  15.06 Lublin 
35,68  Sylwester BĘTKOWSKI  78  Leśnik Zagnańsk  7.06 Kielce 
34,46  Mariusz PUCHAŁA  79  Budowlani Kielce  7.06 Kielce 
1,5 kg (juniorzy młodsi) 
42,78  Sebastian KOŁODZIEJ  81  Ostrowia Ostrowiec  10.05 Kielce 
39,12  Kamil CHODZYŃSKI  81  Ostrowia Ostrowiec  5.07 Spała 
1 kg (młodzicy) 
45,24  Adam HUTNIK  82  Budowlani Kielce  7.10 Kielce 
44,54  Grzegorz CIOSK  82  Budowlani Kielce  21.05 Kielce 
 
oszczep 
54,86  Ireneusz WITKOWSKI  79  Leśnik Zagnańsk  8.06 Kielce 
44,80  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  15.06 Lublin 
42,36  Paweł NOWAK  80  Ostrowia Ostrowiec  26.04 Kielce 
41,24  Paweł STACHURA  79  Zryw Łopuszno  15.05 Kielce 
40,48  Szczepan RÓŻYCKI  80  Budowlani Kielce  25.05 Kielce 
34,78  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  5.10 Kiece 
600 g (młodzik) 
47,78  Paweł IWAN  82  Budowlani Kielce  6.09 Kielce 
 
młot 
54,02  Artur KNEZ  78  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
48,92  Mariusz PUCHAŁA  79  Budowlani Kielce  14.06 Lublin 
45,80  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  13.09 Grudziądz 
44,22  Radosław CIOSK  82  Budowlani Kielce  31.05 Kielce 
43,40  Andrzej KNEZ  76  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
37,76  Paweł KOPEĆ  79  Budowlani Kielce  31.05 Kielce 
6,25 kg (juniorzy młodsi) 
54,20  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
51,44  Radosław CIOSK  80  Budowlani Kielce  20.09 Lublin 
36,26  Grzegorz CIOSK  82  Budowlani Kielce  8.06 Kielce 
5 kg (młodzik) 
50,10  Grzegorz CIOSK  82  Budowlani Kielce  4.10 Kielce 
 
10-bój 
4.023  Mariusz SKUTA  78  Nowi-Bis Kielce  5.10 Kielce 
(12,34 – 5,70 – 6,99 – 1,56 – 56,50 – 19,27 – 20,60 – 2,00 – 34,78 – 5.23,07) 
kula 6,25 kg, płotki 100 cm, dysk 1,5 kg (juniorzy młodsi) 
5.359  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  15.06 Lublin 
(12,43 – 5,36 – 10,14 – 1,83 – 55,55 – 16,98 – 29,62 – 3,00 – 44,80 – 4.43,15) 
5.139  Szczepan RÓŻYCKI  80  Budowlani Kielce  15..06 Lublin 
(12,83 – 5,69 – 11,07 – 1,77 – 57,51 – 18,50 – 33,74 – 3,20 – 37,76 – 4.535) 
4.312  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  5.10 Kielce 
(12,39 – 5,89 – 8,26 – 1,62 – 56,36 – 17,69 – 22,24 – 2,10 – 20,50 – 5.01,47) 
 
6-bój (młodzik) 
kula 5 kg, płotki 100 cm, oszczep 600 g 
2.81  Tomasz  ADAMCZYK  82  Żak Kielce  5.10 Kielce 
(12,63 – 9,68 – 5,31 – 17,85 – 1,53 – 36,88) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
200 m 
23,70  Paweł DRYJAS  78  Ostrowia Ostrowiec  18.01 Spała 
 
300 m 
36,13  Dominik KIJ  79  Budowlani Kielce  24.01 Spała 
38,37  Krzysztof DĄBROWSKI  77  Ostrowia Ostrowiec  11.01 Łódź 
38,44  Paweł DRYJAS  78  Ostrowia Ostrowiec  11.01 Łódź 
 
2000 m 
5.37,90  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  12.01 Warszawa 
5.42,39  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  12.01 Warszawa 
5.44,90  Konrad JASIŃSKI  79  Budowlani Kielce  12.01 Warszawa 
5.54,98  Tomasz ŚWIERCZYŃSKI  81  STS Skarżysko  26.01 Spała 
6.03,32  Karol STELMASZCZYK  81  LZS Kielce  26.01 Spała 
 
3000 m 
8.40,35  Piotr CZŁECZYŃSKI  79  Budowlani Kielce  25.01 Spała 
9.02,93  Łukasz DUDA  79  STS Skarżysko  25.01 Spała 
9.06,16  Paweł ZIOMEK  79  Ostrowia Ostrowiec  25.01 Spała 
9.10,60  Mariusz KRONER  78  STS Skarżysko  25.01 Spała 
 
wzwyż 
2,00  Paweł KĘPA  79  Budowlani Kielce  11.01 Lublin 
1,80  Szczepan RÓŻYCKI  80  Budowlani Kielce  11.01 Lublin 
 
w dal 
6,09  Jacek MATYSIAK  81  Zryw Łopuszno  26.01 Spała 
 
7-bój 
płotki 100 cm, kula 6,25 kg (juniorzy młodsi) 
3.712  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  25.01 Spała 
3.257  Szczepan RÓŻYCKI  80  Budowlani Kielce  25.01 Spała 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Kielecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, Rocznik 1997, oprac. Wojciech i Aldona Podsiadło; 

2. KS Budowlani Kielce, Rocznik 1997, Sekcja Lekkiej Atletyki, oprac. Adam Jóźwik; 

3. Polski Związek Lekkiej Atletyki, Zestawienia tabel 1997 roku (50 zawodników), seniorki i seniorzy, młodziczki i młodzicy, oprac. Michał Wróblewski, współpraca Wojciech Gaczkowski, Janusz Rozum, Warszawa, styczeń 1997; 

4. Polski Związek Lekkiej Atletyki, Zestawienia tabel 1997 roku (50 zawodników), juniorki i juniorzy, juniorki młodsze i juniorzy młodsi, oprac. Michał Wróblewski, współpraca Wojciech Gaczkowski, Janusz Rozum; Warszawa, styczeń 1998; 

5. Biuletyn Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, nr 1-12, styczeń – grudzień 1997; 

6. rocznik „Lekkoatleta” 1997; 

7. dzienniki „Echo Dnia”, „Słowo Ludu”, „Gazeta Lokalna”, kielecki dodatek „Gazety Wyborczej”, styczeń – grudzień 1997. 

Zdjęcia Krzysztof Jóźwik, Jarosław Kubalski i Paweł Małecki oraz ze strony internetowej V LO w Kielcach (5lo.kielce.eu)