Królowa wraca po przerwie na stadion. Dzień Miotacza 20 czerwca

Stadion MOSiR w Kielcach

Dwa miesiące później niż zwykle, ale sezon Królowej Sportu doczeka się otwarcia. Mityng Dzień Miotacza, od którego lekkoatleci zaczynali starty na stadionie w poprzednich latach pod koniec kwietnia, odbędzie się  w Kielcach w sobotę 20 czerwca. O godz. 14 rozegrany zostanie konkurs rzutu młotem, godzinę później rozpoczną się inne konkurencje, nie tylko rzutowe, ale również biegi i skoki.

W programie są biegi na 100, 300, 600 i 1000 m kobiet i mężczyzn, 2000 m mężczyzn, skoki w dal i o tyczce, pchnięcie kulą, rzuty oszczepem i młotem. Zawody będą się odbywać z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa, zgodnie z wytycznymi ministerstw zdrowia i sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Może w nich wziąć udział do 150 osób. Zawodnicy i sędziowie zobowiązani będą do dezynfekcji nie tylko rąk, ale i używanego sprzętu. Osoby na trybunach powinny zachować odpowiedni dystans.

W kalendarzu Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki na ten rok planowane są jeszcze cztery imprezy w Kielcach, m.in. Memoriał Zdzisława Furmanka w rzutach (1 sierpnia) i Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń 75-lecia OZLA (3 października). Na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza w ostatnich miesiącach poprawiono stan bieżni i innych urządzeń. Przypomnijmy, że po poprzednim sezonie Komisja Obiektów i Urządzeń PZLA zdecydowała o jego zamknięciu. To oznaczało, że uzyskane na nim wyniki nie byłyby uznawane. Jak nas poinformował Wiesław Rożej, prezes ŚZLA, po załataniu dziur na bieżni i wykonaniu innych prac stadion został warunkowo dopuszczony do rozgrywania zawodów na dwa lata.

Kalendarz ŚZLA na 2020 rok (projekt)

20 czerwca – Otwarcie Sezonu – Mityng „Dzień Miotacza” w Kielcach

27 czerwca – Mityng Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki w Kielcach

1 sierpnia – XI Memoriał Zdzisława Furmanka (tylko rzuty) w Kielcach

22 sierpnia – mistrzostwa województwa młodzików w Kielcach

6 września – mistrzostwa województwa juniorów i juniorów młodszych w Kielcach

3 października – Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń 75-lecia OZLA

17 października – mistrzostwa województwa w biegach przełajowych w Starachowicach

7 listopada – międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w biegach przełajowych w Strawczynie