Rekordowe biegi starachowiczanek na mityngu w Częstochowie

Maja Peryt (z prawej) i Weronika Wojnar (fot. Facebook Juventa-Kobex Starachowice)

Bardzo dobrze wypadły młode biegaczki Juventy-Kobex Starachowice, podopieczne trenera Dawida Kubca, w ogólnopolskim wakacyjnym mityngu kwalifikacyjnym w Częstochowie. 16-letnia Maja Peryt zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m w czasie 2.15,88, poprawiając aż o 4,4 s rekord życiowy ustanowiony przed tygodniem w zawodach z Łodzi. Rezultatem tym wypełniła również normę na II klasę sportową.

Niespełna 17-letnia Weronika Wojnar pobiegła po raz pierwszy na bieżni na dystansie 3000 m. Był to udany debiut, ponieważ była trzecia i uzyskała dobry wynik 10.49,70.

Rezultaty starachowiczanek należą do najlepszych w tym opóźnionym z racji epidemii koronawirusa sezonie lekkoatletycznym w Polsce w kategorii juniorek młodszych i prawdopodobnie zapewnią im kwalifikację do startu w 26. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która ma zostać rozegrana 18-20 września w Łodzi.

W zawodach w Częstochowie startowała też młodziczka Patrycja Mucha z UKS Czwórka Ostrowiec Świętokrzyski. Ustanowiła rekordy życiowe w biegach na 80 i 200 m przez płotki czasami 13,13 i 33,34 s.