Kieleckie młociarki bezkonkurencyjne w Pucharze Kujaw

Marika Kaczmarek

Katarzyna Furmanek wygrała konkurs rzutu młotem podczas zawodów z cyklu Puchar Kujaw we Włocławku. Do czwartego już w tym sezonie zwycięstwa zawodniczce KKL Kielce wystarczył rezultat 68,84 m. Na drugiej pozycji uplasowała się jej klubowa koleżanka Marika Kaczmarek, która uzyskała swój najlepszy tegoroczny wynik 63,96 m. Do rekordu życiowego z 2017 roku brakuje jej już tylko 39 cm.

Wśród juniorek młodszych, które rzucają młotem 3-kilogramowym, o 1 kg lżejszym od seniorek i juniorek, bezkonkurencyjna była kolejna reprezentantka KKL Wiktoria Wijas. 17-letnia zawodniczka w najlepszej próbie posłała młot na odległość 56,17 m.

Za dwa tygodnie młociarki KKL wystartują na stadionie w Kielcach podczas 11. Memoriału Zdzisława Furmanka. Zawody te, których program został ograniczony do rzutów młotem i oszczepem, pchnięcia kulą oraz skoków o tyczce, w dal i trójskoku, odbędą się w niedzielę 2 sierpnia. Pod koniec sierpnia Katarzyna Furmanek i Marika Kaczmarek znów pojadą do Włocławka, gdzie walczyć będą o medale mistrzostw Polski.