Będą ciekawe pojedynki na 11. Memoriale Zdzisława Furmanka

Zdzisław Furmanek (1935-2010)

Świadkami kilku ciekawych pojedynków będziemy podczas 11. Memoriału Zdzisława Furmanka w niedzielę 2 sierpnia w Kielcach. Zawody upamiętniające zmarłego przed 10 laty zasłużonego dla świętokrzyskiej lekkiej atletyki zawodnika, trenera i działacza ograniczone zostały w tym roku do rzutów i skoków. To wcale jednak nie oznacza, że będą mniej interesujące od tych z poprzednich lat, kiedy to na stadionie MOSiR padały  rezultaty światowej klasy.

Takich należy spodziewać się także i w niedzielę, na listach startowych znajdują się bowiem znakomici zawodnicy. W pchnięciu kulą aktualny mistrz Europy i rekordzista Polski (22,32 m) Michał Haratyk ze Sprintu Bielsko-Biała zmierzy się z Jakubem Szyszkowskim z AZS-AWF Katowice, który przed tygodniem uzyskał bardzo wynik 20,60 m.

W rzucie oszczepem pań dojdzie do pojedynku najlepszych polskich specjalistek w tej konkurencji – Marii Andrejczyk z Hańczy Suwałki i Marceliny Witek z AML Słupsk. Do tej pierwszej należy rekord naszego kraju 67,11 m, druga legitymuje się niewiele gorszą „życiówką” 66,53 m. W konkursie oszczepników wystąpi rekordzista Polski Marcin Krukowski z Warszawianki (88,09 m), który w czerwcu na kieleckim stadionie rzucił 82,85 m. Jego rywalem będzie m.in. Mateusz Kwaśniewski z AZS UMCS Lublin, mający rekord życiowy z tego roku 80,15 m.

W rzucie młotem pań Katarzyna Furmanek z KKL Kielce, wnuczka patrona imprezy, zmierzy się z bardziej utytułowaną Malwiną Kopron z AZS UMCS. Kielczanka w czerwcu po raz pierwszy w karierze pokonała granicę 70 m, rzucając w Chorzowie 71,02 m. Rywalka, która w tym sezonie jeszcze nie startowała, legitymuje się rekordem życiowym 76,85 m.

Kolejny interesujący pojedynek zapowiada się w skoku w dal pań. Rywalką kielczanki Karoliny Młodawskiej, tegorocznej halowej mistrzyni Polski, będzie czołowa zawodniczka Ukrainy w tej konkurencji Krystina Gryszutina, która od kilku miesięcy trenuje w Kielcach i również reprezentuje KKL.

Program minutowy 11. Memoriału Zdzisława Furmanka (projekt):

15:00 – Tyczka Kobiety/Mężczyźni
16:00 – W dal K, Młot M, Kula K
16:50 – Młot K, Kula M
17:15 – W dal M
18:00 – Oszczep K, Trójskok K/M
18:45 – Oszczep M