W mistrzostwach świata i Europy, złoty start WiR-u Łopuszno. Rok 2003

Drugi rok z rzędu najlepszą świętokrzyską lekkoatletką była Wioletta Frankiewicz-Janowska. Reprezentująca STS Skarżysko-Kamienna biegaczka należała do ścisłej krajowej czołówki, uzyskiwała też wyniki liczące się na arenie międzynarodowej.

Wioletta Frankiewicz-Janowska w latach 2002-2003 odnosiła sukcesy w barwach STS Skarżysko, w 2004 roku odeszła do AZS-AWF Kraków

15 marca jako pierwsza zawodniczka z naszego regionu startowała w halowych mistrzostwach świata. W rozgrywanych w angielskim Birmingham zawodach pobiegła na 3000 m, zajmując siódme miejsce w pierwszej serii eliminacyjnej z czasem 9.09,27. Był to 15. rezultat eliminacji. Do finału, do którego zakwalifikowało się 12 zawodniczek, zabrakło niespełna 6 s.
W najlepszej formie biegaczka STS była miesiąc wcześniej 15 lutego, kiedy to w zawodach halowego Pucharu Europy w niemieckim Lipsku zajęła trzecie miejsce na 3000 m z wynikiem 9.00,77. Dwa tygodnie później w halowych mistrzostwach Polski w Spale mimo przeziębienia zdobyła złoty medal w biegu na 800 m, który nie był jej specjalnością, uzyskując czas 2.08,25. W tych samych zawodach dobre piąte miejsce na 3000 m zajął Robert Pawlak z STS z rezultatem 8.38,93.

Edyta Pura, najlepsza zawodniczka WiR-u Łopuszno

W sezonie halowym zadebiutował Uczniowski Klub Sportowy WiR Łopuszno. Założyli go prezes Świętokrzyskiego OZLA Józef Chudy z żoną Barbarą, skupiając utalentowaną młodzież nie tylko z Łopuszna, ale i innych miejscowości w województwie, w których nie działały sekcje lekkoatletyczne. Był to bardzo udany debiut, ponieważ już w halowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych (24-26 stycznia w Warszawie) zawodniczka WiR-u Edyta Pura wywalczyła złoty medal w biegu na 300 m czasem 41,69 s. Na najwyższym podium stanęła również Kamila Chudzik z Budowlanych Kielce, wygrywając 5-bój z wynikiem 3.269 pkt. W biegu na 1000 m juniorów młodszych siódmy był Przemysław Czesny z Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski z rezultatem 2.39,14.
W mistrzostwach naszego kraju juniorów, które odbywały się w tym samym terminie także w hali stołecznej AWF, najlepiej wypadł Daniel Borkowski z Budowlanych, który 6-kilogramową kulą pchnął 16,48 m i uplasował się na piątej pozycji.

Podczas IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych 22 marca w Międzyzdrojach ponownie złoty medal wywalczyła Edyta Pura, wygrywając bieg juniorek młodszych na 2 km. Dziewiąta na tym dystansie była inna reprezentantka WiR-u Izabela Wijas. Klub z Łopuszna w punktacji klubowej OOM uplasował się na dobrym dziesiątym miejscu. Świętokrzyskie w wojewódzkiej sklasyfikowano na 12.
W rozgrywanych w tym samym dniu i na tych samych trasach mistrzostwach Polski juniorów miejsce w czołowej dziesiątce zajęła jedynie Agata Dróżdż z Juventy-Marbo Starachowice, która na dziewiątej pozycji ukończyła bieg na 4 km. Kilkoro kolejnych starachowickich biegaczy zajęło punktowane
również miejsca w drugiej i czwartej dziesiątce, dzięki czemu Juventa-Marbo w punktacji klubowej sklasyfikowana została na wysokiej szóstej pozycji.
6 kwietnia Wioletta Frankiewicz-Janowska pobiegła w sztafecie maratońskiej w Seulu, w której Polki uplasowały się na piątej pozycji z czasem 2:25.31. Sezon letni miała jednak z powodu problemów zdrowotnych niezbyt udany. Nie zdołała zakwalifikować się na sierpniowe mistrzostwa świata w Paryżu, nie wystartowała też w mistrzostwach Polski, które rozegrano 4-6 lipca w Bielsku-Białej.

Agata Dróżdż z Juventy-Marbo z trenerem Adamem Dzikiem

Dobrze spisały się tam świętokrzyskie biegaczki na 3000 m z przeszkodami – Anna Kądziela z Ostrowii była czwarta z wynikiem 10.21,27, a Agnieszka Morawska z STS piąta z czasem 10.44,63, który przez blisko dwa miesiące był rekordem Polski juniorek. Wielką niespodziankę w mistrzostwach sprawiła Agnieszka Wrona, zdobywając złoty medal w skoku o tyczce z wynikiem 4,10 m. Już jednak nie dla kieleckich Budowlanych, których barwy reprezentowała przez siedem poprzednich lat, ale AZS-AWF Gdańsk.

W mistrzostwach Polski juniorów, 28-29 czerwca w Zamościu, jedyny medal dla województwa świętokrzyskiego zdobyła Agata Dróżdż, zajmując trzecie miejsce na 2000 m z przeszkodami z czasem 6.46,39. Piąta w tym biegu była jej koleżanka klubowa z Juventy-Marbo Ewa Gronostaj (6.49,04), a szósta Agnieszka Morawska (7.00,08). Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasował się Daniel Borkowski w pchnięciu kulą z wynikiem 16,24 m (w eliminacjach miał 16,58 m). Ponadto Morawska zajęła ósmą lokatę na 3000 m (10.19,99).

Wynik uzyskany w Zamościu zapewnił Agacie Dróżdż kwalifikację do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy juniorów, która odbywały się 25-27 lipca w fińskim Tampere. Pobiegła tam również na 2000 m z przeszkodami, zajmując siódme miejsce w pierwszym z dwóch biegów eliminacyjnych. Uzyskała w sumie 14. rezultat eliminacji 6.48,72. Do finału kwalifikowało się 12 zawodniczek, awans ostatniej z nich dał czas 6.45,05.
9 sierpnia Agata Dróżdż startowała w trójmeczu reprezentacji juniorów Polski z Francją i Rosją w Szczecinie. W biegu przeszkodowym na 2000 m była czwarta z wynikiem 6.54,53.
Letnia IX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, rozegrana 21-23 lipca w Gdańsku, znów przyniosła sukces lekkoatletkom WiR-u. Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Izabela Wijas, zdobywając złoty medal na 400 m przez płotki z czasem 61,85 s. Wraz z Edytą Purą, Karoliną Perz i Justyną Miśkowiec pobiegła też w sztafecie 4×400 m, która uplasowała się na trzeciej pozycji z wynikiem 3.56,05.

Izabela Wijas z WiR-u Łopuszno wygrywa bieg na 600 m podczas mityngu „Dzień Miotacza” 26 kwietnia 2003 roku w Kielcach, za nią Marta Król z STS i Agnieszka Tomaszewska z Juventy-Marbo

Sukces z hali powtórzyła Kamila Chudzik, wygrywając 7-bój z dorobkiem 4.566 pkt. Blisko podium była Kamila Perz, zajmując czwartą lokatę na 1500 m z przeszkodami (5.08,12). Edyta Pura na szóstym miejscu ukończyła finałowy bieg na 400 m w czasie 57,02 s (w eliminacjach miała 56,56 s). Także szósta była Magdalena Drop z Wisły Sandomierz w 7-boju (4.101 pkt).
Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej OOM uplasowało się, po dwóch latach przerwy, znów na ostatnim 16. miejscu. W klubowej najlepiej wypadł WiR, sklasyfikowany na 36. pozycji.
W mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowej miejsce w czołowej ósemce zdołał wywalczyć jedynie Maciej Tomiło z Juventy-Marbo, który w rozegranym 21 czerwca w Białogardzie biegu na 10 000 m zajął ósmą lokatę z czasem 31.12,87.

Dwa złote medale w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego 27-28 września w Słubicach zdobyli młodzicy. Katarzyna Kopeć z Budowlanych wygrała rzut młotem wynikiem 52,20 m, reprezentujący Ostrowię Damian Rożej był najszybszy na 300 m z czasem 36,07 s. Ponadto czwarte miejsce zajął Rafał Zięba z Budowlanych w rzucie młotem (47,47 m), piątą Rożej na 100 m (11,48 s) i szóstą Zięba w pchnięciu kulą (13,79 m).

Katarzyna Kopeć, najlepsza młodziczka w Polsce w 2003 roku w rzucie młotem, uzyskiwała też dobre wyniki w pchnięciu kulą

W finale ogólnopolskim „Czwartków Lekkoatletycznych” 16-18 czerwca w Warszawie trzecie miejsca zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach: Karolina Młynarczyk na 60 m 12-latek z czasem 8,57 s (w eliminacjach miała 8,43 s) i Aneta Jastrzębska w skoku wzwyż 13-latek z wynikiem 1,48 m.
Do ścisłej czołówki polskich biegaczy górskich w 2003 roku należał Daniel Wosik z Ostrowii. W mistrzostwach naszego kraju nie zdołał jednak zdobyć medalu – w biegu anglosaskim na 11,4 km (przewyższenia +570,-570 m) w Chyrowej uplasował się na piątym miejscu, w biegu alpejskim na 12 km (+1150,-250 m) z Międzygórza na Śnieżnik na szóstym. Zakwalifikował się za to na mistrzostwa świata rozegrane 21 września w amerykańskim Girdwood na Alasce. Indywidualnie w biegu na 11,5 km (+900,-900 m) zajął tam 62. lokatę jako trzeci z Polaków. Drużynowo Polska sklasyfikowana została na 11. pozycji.
Wosik startował też w mistrzostwach Europy 6 lipca we włoskim Trento. W biegu na 13,5 km (+1460 m) był 34. na mecie i wypadł najlepiej z polskich biegaczy. W punktacji drużynowej biało-czerwoni uplasowali się na 12. miejscu. W zawodach Pucharu Świata 20 lipca w ramach Grossglockner Berglauf w Alpach austriackich Wosik zajął 15. miejsce w biegu na 13,6 km (+1079 m). Pobiegł też w polskiej sztafecie, która była dziesiąta w Trofeo Vanoni w Morbegno we Włoszech na dystansie 3×7 km (+500,-500 m).

Kamila Chudzik, najlepsza lekkoatletka Budowlanych Kielce w 2003 roku

W zawodach ligowych ponownie brali udział tylko lekkoatleci Budowlanych. W pierwszym rzucie II ligi seniorów 31 maja w Lublinie zajęli siódme miejsce, kwalifikując się do grupy finałowej walczącej o awans do lekkoatletycznej ekstraklasy. W decydujących o tym zawodach 6 września w Częstochowie niewiele już mieli do powiedzenia, plasując się na 13. pozycji. Budowlani zanotowali duży w drużynowej rywalizacji juniorów. W 2002 r. spadli wprawdzie z I ligi, ale zajęli 14. lokatę w Polsce. W II lidze zupełnie się nie liczyli. Wiosną, po zawodach 24 maja w Łodzi, zajęli dopiero 32. miejsce. Po pierwszym rzucie edycji 2003/2004, kiedy to startowali 13 września także na łódzkim stadionie, było jeszcze gorzej – 38. W sumie w drużynowych mistrzostwach Polski juniorów kielecki klub został sklasyfikowany na 55. pozycji, 41 lokat niżej niż w poprzednim roku.

Lekkoatleci Juventy-Marbo w 2003 roku. W górnym rzędzie od lewej: Maria Pytel, Agnieszka Tomaszewska, Weronika Dudzic, Agata Dróżdż, Dawid Kubiec, Wojciech Jarosz, Piotr Kaczmarski; w środkowym od lewej Joanna Bugajska, Edyta Łodej, Anna Borowiec, Piotr Kleczaj, Iga Michalska, Michał Bogacz; siedzą od lewej: Katarzyna Potrzeszcz, Iwona Różycka, Małgorzata Rostkowska, Sylwia Żak, Marlena Migus, Justyna Miśkowiec i trzy nierozpoznane zawodniczki

Nie dysponujemy końcową klasyfikacją Klubowego Mistrza Polski za 2003 rok, nie znamy więc miejsc zajętych przez świętokrzyskie kluby. W oparciu o zdobyte przez nie punkty możemy jednak podać ich kolejność w województwie. Zdecydowanie najlepsi po raz kolejny byli Budowlani z dorobkiem 263 pkt, w tym 50 za ligę juniorów i 160 za ligę juniorów. Jednak i bez punktów za ligi kielecki klub zająłby pierwsze miejsce, ponieważ drugie w tej klasyfikacji STS Skarżysko zdobyło 46 pkt, a trzecia Juventa-Marbo Starachowice 44 pkt. Kolejne miejsca zajęły: 4. Ostrowia Ostrowiec Świętokrzyski (37 pkt), 5. WiR Łopuszno (35), 6. Wisła Sandomierz (6), 7. Olimp Wzdół Rządowy (3), 8. Delfin Połaniec (1).

Ewa Gronostaj prowadzi bieg na 1000 m podczas mityngu „Dzień Miotacza” 26 kwietnia 2003 roku

Zawodów ogólnopolskich w 2003 roku na terenie województwa świętokrzyskiego nie było. W lipcu na stadionie w Kielcach rozpoczął się generalny remont z wymianą tartanowej nawierzchni. W pierwszej części sezonu rozegrano na nim tylko kilka zawodów, w tym mistrzostwa województwa w kategorii open 17 maja. Biegacze o tytuły najlepszych na przełaj rywalizowali 1 marca w Skarżysku-Kamiennej. Po raz drugi zorganizowane zostały „wyjazdowe” halowe mistrzostwa w Spale – 12 stycznia.
Rekordy okręgu w 2003 roku w kategorii seniorów biły tylko panie. Wioletta Frankiewicz-Janowska 22 lutego w Spale przebiegła 1000 m w 2.43,04, ustanawiając nie tylko halowy, ale i absolutny rekord na tym dystansie. 3 maja na stadionie w Bielsku-Białej miała 2.43,57. 15 lutego w hali w Lipsku biegaczka STS na 3000 m uzyskała czas 9.00,77, o 0,13 s lepszy od należącego do niej rekordu na stadionie z poprzedniego roku. Poprawiła także o 0,09 s swój „stadionowy” rekord na 800 m, przebiegając ten dystans 21 września w Krakowie w 2.06,86.

Anna Kądziela z Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski

Nową rekordzistką na 3000 m z przeszkodami została Anna Kądziela z wynikiem 10.21,27 z mistrzostw Polski w Bielsku. W rzucie młotem własny rekord poprawiła Jadwiga Kal z Budowlanych, uzyskując 14 czerwca w Kielcach 47,74 m. Na zawodach ligowych 13 września w Łodzi także Kamila Chudzik pobiła należący do niej rekord w rzucie oszczepem wynikiem 43,05 m.

W tabelach stu najlepszych na świecie w 2003 roku na stadionie znalazły się dwie świętokrzyskie biegaczki. Wioletta Frankiewicz-Janowska z rezultatem 4.10,31 na 1500 m, uzyskanym 6 sierpnia w niemieckim Königs Wusterhausen, uplasowała się na 78. miejscu, ponadto była 97. na 3000 m z wynikiem 9.09,88 z 27 września w Bielsku. Wynik 10.21,27 z mistrzostw Polski dał Annie Kądzieli 85. lokatę na 3000 m z przeszkodami.
Frankiewicz-Janowska zdecydowanie wyżej została klasyfikowana w sezonie halowym. Na 1000 m była 18. na świecie i 12. w Europie, na 3000 m odpowiednio 33. i 18. W tabelach najlepszych polskich biegaczek w hali zajęła drugie lokaty na 1000 i 3000 m oraz trzecią na 800 m.
W tabelach najlepszych na stadionie biegaczka STS uplasowała się na drugich pozycjach na 1000 i 3000 m, na piątej na 1500 m oraz na 11. na 800 m. Anna Kądziela była piąta na 3000 m z przeszkodami i 13. na 1000 m. W biegu przeszkodowym na 3000 m na ósmym miejscu uplasowała się Agnieszka Morawska i na dziewiątym Agata Dróżdż. Ponadto 11. pozycję zajęła sztafeta 4×400 m WiR-u Łopuszno, 12. Morawska na 3000 m i 15. Izabela Wijas na 400 m przez płotki.
W trzeciej dziesiątce znalazły się: Dróżdż na 3000 m, Jadwiga Kal w rzucie młotem i Kamila Chudzik w rzucie oszczepem; w czwartej: Edyta Pura na 400 m, Emilia Wielińska na 400 m ppł i Agnieszka Rusek w rzucie dyskiem (obie z Budowlanych); w piątej: Kądziela i Dróżdż na 1500 m, Sylwia Żak z Juventy-Marbo na 3000 i 5000 m, Magdalena Drop w skoku wzwyż, Chudzik w pchnięciu kulą i Anna Janusz z Delfina Połaniec w chodzie na 5 km.

Marek Kalwat największe sukcesy odnosił w duathlonie i triathlonie

„Tradycyjnie” mężczyźni w tabelach najlepszych w Polsce mieli znacznie skromniejszą reprezentację. Najwyższą 14. pozycję zajął Robert Pawlak w biegu na 3000 m z przeszkodami. W drugiej dziesiątce uplasowali się również Maciej Tomiło i Daniel Chuchała z Ostrowii – na 19. i 20. miejscu na 10 000 m.
W trzeciej dziesiątce znaleźli się: Tomiło i Chuchała na 3000 m z przeszkodami oraz Artur Skóra z Budowlanych w rzucie młotem; w czwartej Grzegorz Hutnik z Budowlanych w rzucie młotem; w piątej: Pawlak na 3000 m, Marek Kalwat z Akweduktu Kielce w półmaratonie, Daniel Borkowski w pchnięciu kulą, Grzegorz Furmanek z Budowlanych w rzucie młotem i sztafeta 4×400 m Budowlanych.
Pod koniec 2003 roku okazało się, że Wioletta Frankiewicz-Janowska odchodzi z STS Skarżysko. Ani w tym mieście, ani w całym województwie nie znalazł się nikt, kto pomógłby jej finansowo w przygotowaniu w odpowiednim przygotowaniu do startów w roku olimpijskim.
W coraz gorszej sytuacji byli kieleccy Budowlani. Szkoleniowcy tego klubu przez cały rok pracowali praktycznie za darmo i nic nie zapowiadało zmiany tego stanu rzeczy. Sen z oczu ludziom zajmującym się lekkoatletyką w Kielcach i regionie spędzało też to, co działo się na stadionie na Pakoszu. Jego remont miał się zakończyć we wrześniu, ale wykonawca nie dotrzymał terminu i nie udało się położyć tartanu przed zimą. Prace nie tylko ślimaczyły się, ale były prowadzone bez fachowego nadzoru. Zarówno przed przystąpieniem do remontu, jak i w jego trakcie gospodarz obiektu – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – zupełnie nie liczył się ze zdaniem środowiska lekkoatletycznego.

 

Tabele najlepszych świętokrzyskich lekkoatletów w 2003 roku 
K o b i e t y 
60 m 
8,30  Magdalena GODZWON  90  Delfin Połaniec  20.05 Kielce 
8,32  Karolina MŁYNARCZYK  91  SP 32 Kielce  20.05 Kielce 
8,35  Aleksandra ADAMCZYK  90  SP 32 Kielce  17.06 Warszawa 
8,37  Aleksandra ŚLIWIŃSKA  90  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
8,42  Monika OZDOBA  91  SP 3 Ostrowiec  20.05 Kielce 
8,48  Edyta BORKOWSKA  90  SP 32 Kielce  20.05 Kielce 
8,51  Monika KORKOWSKA  90  SP 1 Stąporków  20.05 Kielce 
8,59  Joanna NOGA  90  Delfin Połaniec  3.06 Kielce 
 
100 m 
12,56 (1,5)  Justyna MIŚKOWIEC  87  WiR Łopuszno  21.07 Gdańsk 
12,84 (0)  Edyta PURA  86  WiR Łopuszno  10.05 Warszawa 
13,28 (0)  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  6.09 Warszawa 
13,29  Aleksandra ŚLIZOWSKA  88  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
13,40  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
13,45 (1,7)  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  10.07 Kielce 
13,52  Monika WRZESIEŃ  89  SP Szerzawy  22.05 Kielce 
13,70  Katarzyna BUJAK  88  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
13,73  Małgorzata GORAJ  87  Gimnazjum Chmielnik  27.05 Kielce 
13,74 (1,5)  Magdalena GODZWON  90  Delfin Połaniec  26.04 Kielce 
nieprawidłowy pomiar czasu* 
12,87  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  7.08 Kielce 
13,36  Aleksandra ŚLIWIŃSKA  90  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
* – podczas zawodów mierzono czas ręcznie, dodając 0,24 s 
 
200 m 
25,94 (0)  Edyta PURA  87  WiR Łopuszno  6.09 Warszawa 
25,99 (0,3)  Justyna MIŚKOWIEC  87  WiR Łopuszno  29.08 Zielona Góra 
26,30 (0)  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  6.09 Warszawa 
26,84 (0)  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  24.05 Łódź 
26,87 (0)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  22.07 Gdańsk 
27,39 (0)  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  6.09 Warszawa 
27,48 (-0,8)  Aleksandra ŚLIZOWSKA  88  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
28,11 (-0,8)  Magdalena SKOWERSKA  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
28,22 (0)  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  22.07 Gdańsk 
28,66 (0,2)  Izabela MOLENDA  88  Juventa Marbo  4.05 Kraków 
28,66  (1,7)  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  10.05 Częstochowa 
 
300 m 
41,83  Justyna MIŚKOWIEC  87  WiR Łopuszno  6.09 Spała 
42,28  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  4.05 Kraków 
43,82  Magdalena PODSIADŁO  86  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
43,94  Aleksandra ŚLIZOWSKA  88  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
44,33  Aleksandra ŚLIWIŃSKA  90  Budowlani Kielce  10.08 Sopot 
44,63  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  4.05 Kraków 
44,79  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
45,11  Izabela MOLENDA  88  Juventa-Marbo  29.05 Kielce 
45,16  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
45,40  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  26.04 Kielce 
 
400 m 
56,56  Edyta PURA  86  WiR Łopuszno  21.07 Gdańsk 
57,64  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  28.08 Zielona Góra 
58,81  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
59,39  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  21.09 Kraków 
60,45  Magdalena PODSIADŁO  86  Budowlani Kielce  7.06 Łódź 
60,82  Justyna MIŚKOWIEC  87  WiR Łopuszno  21.09 Łódź 
61,08  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  1.06 Kraków 
61,44  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  28.08 Zielona Góra 
61,86  Ewa GIELEC  88  Juventa-Marbo  21.09 Łódź 
62,02  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  14.06 Białystok 
 
600 m 
1.39,72  Ewa GIELEC  88  Juventa-Marbo  10.08 Sopot 
1.40,81  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  4.05 Kraków 
1.43,38  Dominika UMAŃSKA  89  STS Skarżysko  29.05 Kielce 
1.43,99  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  26.04 Kielce 
1.45,82  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
1.45,82  Iwona RÓŻYCKA  89  Juventa-Marbo  10.08 Sopot 
1.46,07  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  4.05 Kraków 
1.46,82  Sylwia PAWLICKA  88  Ostrowia Ostrowiec  10.08 Sopot 
1.46,91  Weronika DUDZIC  87  Juventa-Marbo  4.05 Kraków 
1.47,18  Edyta ŁODEJ  89  Juventa-Marbo  10.08 Sopot 
 
800 m 
2.06,86  Wioletta FRANKIEWICZ 77  STS Skarżysko  21.09 Kraków 
2.13,30  Edyta PURA  86  WiR Łopuszno  11.05 Warszawa 
2.16,88  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
2.17,96  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  24.05 Częstochowa 
2.18,10  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  15.06 Białystok 
2.18,26  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  18.05 Warszawa 
2.18,41  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  15.06 Białystok 
2.22,39  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  15.06 Białystok 
2.24,06  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  17.05 Kielce 
2.27,30  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  17.05 Kielce 
 
1000 m 
2.43,57  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  3.05 Bielsko-Biała 
2.51,47  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  4.05 Kraków 
2.59,88  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  24.05 Łódź 
3.00,10  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  6.09 Spała 
3.05,89  Iwona RÓŻYCKA  89  Juventa-Marbo  28.09 Słubice 
3.08,42  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  4.05 Kraków 
3.10,06  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
3.10,42  Dominika UMAŃSKA  89  STS Skarżysko  6.09 Spała 
3.11,23  Agnieszka KWASEK  89  Wisła Sandomierz  6.09 Spała 
3.11,52  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  4.05 Kraków 
 
1500 m 
4.10,31  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  6.08 Königs Wusterhausen 
4.32,25  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  31.05 Lublin 
4.33,26  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  3.08 Sopot 
4.38,11  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  14.06 Białystok 
4.42,04  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  14.06 Białystok 
4.45,08  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  14.06 Białystok 
4.47,37  Edyta PURA  86  WiR Łopuszno  21.09 Warszawa 
4.52,00  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  10.05 Częstochowa 
5.01,28  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  24.05 Łódź 
5.11,72  Anna MASTERNAK  82  Politechnika Św.  24.05 Poznań 
 
3000 m 
9.09,88  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  27.09 Bielsko-Biała 
9.58,71  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  15.06 Białystok 
10.04,61  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  29.08 Zielona Góra 
10.23,67  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  15.06 Białystok 
10.56,95  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  15.06 Białystok 
 
5000 m 
18.55,11  Sylwia ŻAK  85  Juventa-Marbo  29.06 Zamość 
 
100 m ppł 
76,2 cm/8,50 m (juniorki młodsze) 
15,14 (0)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  7.06 Łódź 
15,51 (0,7)  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  20.09 Warszawa 
15,99 (0)  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  7.06 Łódź 
 
300 m ppł 
44,88  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  13.09 Warszawa 
48,20  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  13.09 Warszawa 
48,58  Anna WALIGÓRSKA  89  WiR Łopuszno  27.09 Słubice 
50,77  Monika ŁĘCZYŃSKA  88  Budowlani Kielce  6.09 Spała 
nieprawidłowy pomiar czasu* 
48,22  Anna WALIGÓRSKA  89  WiR Łopuszno  7.08 Kielce 
* – podczas zawodów mierzono czas ręcznie, dodając 0,24 s 
 
400 m ppł 
61,85  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  22.07 Gdańsk 
63,74  Emilia WIELIŃSKA  85  Budowlani Kielce  14.06 Kraków 
66,91  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  14.09 Warszawa 
69,74  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  29.08 Zielona Góra 
74,74  Monika ŁĘCZYŃSKA  88  Budowlani Kielce  13.09 Łódź 
 
1500 m prz 
4.50,08  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia Ostrowiec  7.06 Bielsko-Biała 
4.55,12  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  7.06 Bielsko-Biała 
5.06,89  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  7.06 Bielsko-Biała 
5.23,60  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  7.06 Bielsko-Biała 
5.27,12  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  7.06 Bielsko-Biała 
 
2000 m prz 
6.46,39  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  29.06 Zamość 
6.49,04  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  29.06 Zamość 
6.57,39  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  10.05 Częstochowa 
7.59,77  Marta KRÓL  85  STS Skarżysko  29.06 Zamość 
 
3000 m prz 
10.21,27  Anna KĄDZIELA  80  Ostrowia  6.07 Bielsko-Biała 
10.44,63  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  6.07 Bielsko-Biała 
10.48,40  Agata DRÓŻDŻ  84  Juventa-Marbo  27.09 Białogard 
 
4×100 m 
51,88  BUDOWLANI Kielce  13.09 Łódź 
(K. CHUDZIK, 86 – A. ŚLIZOWSKA, 88 – M. ŁĘCZYŃSKA, 88 – M. PODSIADŁO, 86) 
55,39  BUDOWLANI II Kielce  6.09 Spała 
(K. ADAMCZYK, 88 – I. JANICKA, 88 – A. MOGIELSKA, 88 – K. BUJAK, 88) 
56,06  UKS WiR Łopuszno  6.09 Spała 
(A. PERZ, 89 – K. WYRAZ, 89 – E. GŁOWACKA, 89 – A. WALIGÓRSKA, 89) 
szkoły 
55,62  GIMNAZJUM Nowiny  27.05 Kielce 
(M. NOWAK, 87 – E. SKRZYNIARZ, 87 – P. STARZ, 88 – M. KOWALSKA, 87) 
55,93  GIMNAZJUM 9 Kielce  22.05 Kielce 
(K. PABIS, 87 – T. DYBIEC, 87 – M. GAJOS, 87 – A. ZAKRZEWSKA, 87) 
55,95  GIMNAZJUM 1 Kielce  14.05 Kielce 
(P. JANICKA, 87 – K. ADAMCZYK, 88 – I. JANICKA, 88 – A. MOGIELSKA, 88) 
 
4×400 m 
3.56,05  UKS WiR Łopuszno  23.07 Gdańsk 
(K. PERZ, 87 – J. MIŚKOWIEC, 87 – I. WIJAS, 87 – E. PURA, 86) 
sztafeta łączona 
4.04,21  ŚWIĘTOKRZYSKIE LZS (WiR Łopuszno/Juventa-Marbo)  29.08 Zielona Góra 
(E. PURA, 86 – I. WIJAS, 87 – J. MIŚKOWIEC, 87 – A. TOMASZEWSKA, 85) 
 
wzwyż 
1,67  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  30.08 Mielec 
1,52  Kamil CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  7.06 Łódź 
1,51  Katarzyna SOBCZYK  87  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,51  Karolina MUSIAŁ  89  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,50  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
1,48  Aneta JASTRZĘBSKA  90  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,45  Aleksandra GOLONKA  87  Gimnazjum 16 Kielce  13.05 Kielce 
1,45  Ilona JANICKA  88  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,45  Małgorzata MROCZEK  88  Gim. 4 Ostrowiec  22.05 Kielce 
1,40  Monika SĘK  87  Gimnazjum Chmielnik  26.04 Kielce 
1,40  Magdalena GŁOWACZ  87  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,40  Magdalena CHABIK  87  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,40  Monika GŁOWACKA  90  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
1,40  Ewelina GŁOWACKA  89  WiR Łopuszno  6.09 Spała 
 
tyczka 
2,45  Karolina MUSIAŁ  89  Budowlani Kielce  6.09 Spała 
2,40  Anna STACHURA  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
2,20  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
 
w dal 
5,42 (0)  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
5,10  Aleksandra ŚLIWIŃSKA  90  Budowlani Kielce  31.07 Lublin 
4,91 (1,1)  Karolina MUSIAŁ  89  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
4,83 (1,2)  Anna WALIGÓRSKA  89  WiR Łopuszno  17.05 Kielce 
4,83  Karolina SZYMAŃSKA  87  Gim. 1 Skarżysko  29.05 Kielce 
4,79  Małgorzata GORAJ  87  Gimnazjum Chmielnik  27.05 Kielce 
4,76  Katarzyna PABIS  87  Budowlani Kielce  27.05 Kielce 
4,73 (0,2)  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
4,73  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  17.07 Kielce 
4,70  Katarzyna SOBCZYK  87  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
wynik uzyskany z wiatrem 
4,73 (5,4)  Katarzyna SOBCZYK  87  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
odbicie ze strefy 
5,00  Magdalena GODZWON  90  Delfin Połaniec  13.06 Zielona Góra 
4,82  Aleksandra ŚLIWIŃSKA  90  Budowlani Kielce  18.06 Warszawa 
4,70  Marta BŁESZYŃSKA  90  SP 1 Włoszczowa  20.05 Kielce 
 
kula 
11,97  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  7.06 Łódź 
11,40  Agnieszka RUSEK  82  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
10,79  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  1.05 Stalowa Wola 
10,13  Jadwiga KAL  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
10,08  Justyna SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
10,07  Martyna BARAN  87  STS Skarżysko  28.07 ???? Zielona Góra 
10,01  Justyna WRZOSEK  86  Wisła Sandomierz  14.06 Mielec 
9,78  Monika GŁOWACKA  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
9,54  Magdalena PODSIADŁO  86  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
9,50  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  24.05 Poznań 
3 kg (młodziczki) 
11,04  Katarzyna KOPEĆ  88  Budowlani Kielce  6.09 Spała 
10,66  Karolina ADAMCZYK  88  Budowlani Kielce  6.09 Spała 
3 kg (juniorki młodsze) 
11,11  Katarzyna JĘDRASZEWSKA  87  Gimnazjum Wielgus  22.05 Kielce 
10,86  Martyna BARAN  87  STS Skarżysko  27.05 Kielce 
 
dysk 
39,65  Agnieszka RUSEK  82  Budowlani Kielce  6.09 Częstochowa 
33,33  Anna ZAPAŁA  81  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
33,03  Monika GŁOWACKA  80  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
27,30  Katarzyna KOPEĆ  88  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
25,71  Joanna KOWALSKA  87  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
25,59  Jadwiga KAL  84  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
25,55  Dominika STANISZEWSKA  88  Gim. 4 Ostrowiec  22.05 Kielce 
23,10  Joanna NOWAK  87  Gimnazjum 16 Kielce  13.05 Kielce 
22,83  Marlena PRZYGODZKA  89  Gim. 4 Ostrowiec  22.05 Kielce 
22,60  Marika KUBIEC  87  Gimnazjum Chmielnik  22.05 Kielce 
 
oszczep 
43,05  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  13.09 Łódź 
32,44  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  23.07 Gdańsk 
28,78  Marika KUBIEC  87  Gimnazjum Chmielnik  27.05 Kielce 
28,54  Katarzyna JĘDRASZEWSKA  87  Gimnazjum Wielgus  29.05 Kielce 
28,52  Magdalena PODSIADŁO  86  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
27,45  Izabela RELIDZYŃSKA  89  WiR Łopuszno  6.09 Spała 
26,70  Karolina BODZIOCH  89  Gimnazjum 16 Kielce  29.05 Kielce 
25,96  Justyna WRZOSEK  86  Wisła Sandomierz  31.05 Lublin 
25,05  Kinga SZAFRAŃSKA  87  Gimnazjum 16 Kielce  29.05 Kielce 
24,38  Anna CIEŚLA  87  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
 
młot 
47,74  Jadwiga KAL  84  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
41,57  Katarzyna KOPEĆ  88  Budowlani Kielce  13.09 Łódź 
41,06  Justyna PODOLSKA  86  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
36,15  Małgorzata ZUBER  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
33,43  Monika GŁOWACKA  80  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
25,05  Agnieszka RUSEK  82  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
24,55  Martyna BARAN  87  STS Skarżysko  14.06 Białystok 
20,35  Joanna KOWALSKA  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
20,05  Karolina WOŹNIAK  89  Gimnazjum 24 Kielce  10.10 Kielce 
3 kg (młodziczka) 
52,20  Katarzyna KOPEĆ  88  Budowlani Kielce  27.09 Słubice 
 
7-bój 
płotki 76,2/8,50 m (juniorki młodsze) 
4.584  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  8.06 Łódź 
(15,14 – 11,97 – 1,52 – 26,97 – 5,12 – 36,72 – 2.42,22) 
4.101  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  23.07 Gdańsk 
(16,11 – 10,37 – 1,63 – 28,22 – 4,58 – 32,44 – 2.47,53) 
 
chód 3000 m (bieżnia) 
17.38,03  Anna JANUSZ  87  Delfin Połaniec  1.05 Stalowa Wola 
 
chód 5 km (szosa) 
29.42  Anna JANUSZ  87  Delfin Połaniec  18.05 Mielec 
 
Najlepsze wyniki uzyskane w hali 
60 m 
pomiar ręczny 
8,5  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
8,6  Izabela MOLENDA  88  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
 
200 m 
26,95  Edyta PURA  86  WiR Łopuszno  19.01 Warszawa 
 
300 m 
41,69  Edyta PURA  86  WiR Łopuszno  26.01 Warszawa 
44,73  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  18.01 Warszawa 
46,37  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  12.01 Warszawa 
pomiar ręczny 
44,2  Justyna MIŚKOWIEC  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
46,4  Agnieszka TOMASZEWSKA  85  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
48,4  Izabela MOLENDA  88  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
49,1  Marlena MIGUS  91  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
 
600 m 
1.37,52  Edyta PURA  86  WiR Łopuszno  12.01 Warszawa 
1.40,64  Izabela WIJAS  87  WiR Łopuszno  25.01 Warszawa 
1.46,5  Dominika UMAŃSKA  89  STS Skarżysko  12.01 Spała 
1.46,85  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  18.01 Warszawa 
 
800 m 
2.08,25  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  1.03 Spała 
 
1000 m 
2.43,04  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  22.02 Spała 
3.02,4  Agnieszka MORAWSKA  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
3.03,6  Ewa GRONOSTAJ  85  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
3.09,86  Kamila PERZ  87  WiR Łopuszno  25.01 Warszawa 
3.15,1  Agata KRÓL  86  STS Skarżysko  12.01 Spała 
3.21,7  Anna BOROWIEC  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
 
3000 m 
9.00,77  Wioletta FRANKIEWICZ  77  STS Skarżysko  15.02 Lipsk 
 
60 m ppł 
76,2 cm/8,50 m (juniorka młodsza) 
9,17  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  25.01 Warszawa 
 
wzwyż 
1,60  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  25.01 Kielce 
1,55  Magdalena DROP  86  Wisła Sandomierz  11.01 Lublin 
1,40  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
w dal 
5,22  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  26.01 Warszawa 
 
trójskok 
11,57  Dagmara BOKSIŃSKA  82  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
10,35  Maria DANIEL  85  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
10,02  Paulina STĘPIEŃ  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
kula 
10,31  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  25.01 Warszawa 
 
5-bój 
płotki 76,2 cm/8,50 m (juniorka młodsza) 
3.269  Kamila CHUDZIK  86  Budowlani Kielce  26.01 Warszawa 
(9,17 – 1,60 – 10,31 – 5,22 – 2.47,63) 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
11,48 (0,7)  Damian ROŻEJ  88  Ostrowia Ostrowiec  27.09 Słubice 
11,57 (0)  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
11,68 (0)  Paweł KAMIŃSKI  81  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
11,73 (-2,4)  Mariusz ZAGDAŃSKI  81  Politechnika Św.  24.05 Poznań 
11,76 (1,6)  Artur DROBNIAK  86  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
11,80 (0)  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
11,84 (0,8)  Marek MARCINKÓW  86  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
11,84  Grzegorz PAPIERZ  87  Delfin Połaniec  27.05 Kielce 
11,93 (-1,4)  Piotr SZCZĘK  84  ZSME Kielce  3.05 Kielce 
11,99  Krystian KOZŁOWSKI  87  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
Wyniki uzyskane z wiatrem 
11,15 (5,3)  Karol FIDOR  83  Olimp Końskie  3.05 Kielce 
11,97 (2,1)  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  30.08 Mielec 
 
200 m 
23,51 (1,8)  Damian ROŻEJ  88  Ostrowia Ostrowiec  10.07 Kielce 
23,60 (0)  Łukasz LAŃCZYK  84  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
23,70 (0)  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
24,03 (-1,2)  Paweł KAMIŃSKI  81  Budowlani Kielce  25.05 Poznań 
24,28 (-0,9)  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
24,45 (1,3)  Dawid KUBIEC  87  Juventa-Marbo  10.05 Częstochowa 
24,73 (1,8)  Artur DROBNIAK  86  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
24,85 (1,9)  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  10.08 Mielec 
25,14 (1,8)  Wiesław MALINOWSKI  87  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
25,26 (-0,5)  Konrad WITECKI  79  Politechnika Św.  25.05 Poznań 
 
300 m 
36,07  Damian ROŻEJ  88  Ostrowia Ostrowiec  28.09 Słubice 
38,11  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
38,47  Dawid KUBIEC  87  Juventa-Marbo  29.05 Kielce 
38,65  Wiesław MALINOWSKI  87  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
38,79  Paweł KAMIŃSKI  81  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
38,81  Krzysztof SUCHENIA  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
38,88  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
39,02  Szymon GARYCKI  83  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
39,11  Bartłomiej BRZOZA  87  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
39,43  Paweł ZIĘTAL  84  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
 
400 m 
51,24  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  10.05 Częstochowa 
52,12  Dawid BRZOZA  85  Budowlani Kielce  13.09 Łódź 
52,43  Damian ROŻEJ  88  Ostrowia Ostrowiec  13.07 Warszawa 
52,73  Paweł KULKA  84  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
52,84  Dawid KUBIEC  87  Juventa-Marbo  28.08 Zielona Góra 
52,92  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
53,99  Wiesław MALINOWSKI  87  Budowlani Kielce  24.05 Łódź 
54,05  Szymon GARYCKI  83  Budowlani Kielce  18.09 Wrocław 
54,60  Artur PISKULAK  86  WiR Łopuszno  28.08 Zielona Góra 
55,19  Daniel PĘCZKOWICZ  86  ZSME Kielce  18.09 Wrocław 
 
600 m 
1.25,48  Dawid KUBIEC  87  Juventa-Marbo  10.08 Sopot 
1.25,93  Damian ROŻEJ  88  Ostrowia Ostrowiec  10.08 Sopot 
1.27,09  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1.28,64  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
1.29,62  Piotr KLECZAJ  85  Juventa-Marbo  6.09 Spała 
1.31,52  Wojciech JAROSZ  89  Juventa-Marbo  10.08 Sopot 
1.31,54  Łukasz BEDNARSKI  88  Ostrowia Ostrowiec  27.09 Słubice 
1.32,47  Adrian BARTOSIŃSKI  88  WiR Łopuszno  6.09 Spała 
1.32,56  Mateusz GRZEGOLEC  87  UKS Górno  3.05 Kielce 
1.33,58  Karol SZCZĘK  88  STS Skarżysko  31.08 Kraków 
 
800 m 
1.53,93  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
1.55,78  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  8.06 Łódź 
1.57,01  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  21.09 Warszawa 
1.58,18  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  29.06 Zamość 
1.58,48  Arkadiusz DUMA  82  Politechnika Św.  22.06 Kraków 
1.59,28  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  17.05 Kielce 
1.59,31  Dawid KUBIEC  87  Juventa-Marbo  21.09 Łódź 
1.59,66  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  17.05 Kielce 
2.01,34  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
2.02,10  Przemysław CZESNY  86  Ostrowia Ostrowiec  17.05 Kielce 
 
1000 m 
2.34,64  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  4.05 Kraków 
2.34,71  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  4.05 Kraków 
2.35,15  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  4.05 Kraków 
2.35,55  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  4.05 Kraków 
2.36,88  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  4.05 Kraków 
2.38,18  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  4.05 Kraków 
2.40,30  Przemysław CZESNY  86  Ostrowia Ostrowiec  4.05 Kraków 
2.40,48  Arkadiusz DUMA  82  Politechnika Św.  26.04 Kielce 
2.41,05  Miłosz CEDRO  86  STS Skarżysko  4.05 Kraków 
2.42,72  Michał DZIURA  85  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
 
1500 m 
3.53,95  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  24.05 Poznań 
3.57,90  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  3.08 Sopot 
4.00,56  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  10.05 Częstochowa 
4.01,38  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  24.05 Poznań 
4.06,75  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  7.06 Łódź 
4.08,52  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  22.06 Warszawa 
4.08,96  Arkadiusz DUMA  82  Politechnika Św.  24.05 Poznań 
4.09,45  Miłosz CEDRO  86  STS Skarżysko  13.07 Warszawa 
4.13,21  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  14.06 Białystok 
4.13,37  Andrzej SWATOWSKI  78  Politechnika Św.  24.05 Poznań 
 
2000 m 
5.31,39  Robert PAWLAK  89  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
5.33,95  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
5.39,49  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  26.04 Kielce 
5.40,21  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
5.42,82  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
5.43,51  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  26.04 Kielce 
5.46,85  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
5.51,24  Przemysław CZESNY  86  Ostrowia Ostrowiec  26.04 Kielce 
5.54,70  Miłosz CEDRO  86  STS Skarżysko  26.04 Kielce 
5.54,86  Piotr MARCZAK  87  Juventa-Marbo  26.04 Kielce 
 
3000 m 
8.33,53  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  10.05 Częstochowa 
8.34,92  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  10.05 Częstochowa 
8.38,98  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  6.09 Częstochowa 
8.45,69  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  10.05 Częstochowa 
8.49,29  Paweł OBARSKI  82  STS Skarżysko  7.06 Łódź 
9.00,06  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  10.05 Częstochowa 
9.04,37  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  7.06 Łódź 
9.19,55  Piotr MARCZAK  87  Juventa-Marbo  10.05 Częstochowa 
9.19,93  Piotr KLECZAJ  85  Juventa-Marbo  10.05 Częstochowa 
9.27,85  Karol ŁAKOMIEC  85  STS Skarżysko  24.05 Łódź 
 
5000 m 
15.06,23  Michał JAMIOŁ  80  Budowlani Kielce  30.08 Częstochowa 
15.07,70  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  30.08 Częstochowa 
15.25,12  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  28.08 Zielona Góra 
15.32,20  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  29.06 Zamość 
 
10 000 m 
31.12,87  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  21.06 Białogard 
31.36,64  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  21.06 Białogard 
 
półmaraton 
1:09.18  Marek KALWAT  63  Akwedukt Kielce  8.11 Bochnia 
1:12.24  Daniel WOSIK  80  Ostrowia Ostrowiec  8.11 Bochnia 
1:17.44  Leszek ZAJĄC  50  Akwedukt Kielce  17.05 Wałbrzych 
 
maraton 
2:43.02  Daniel WOSIK  80  Ostrowia Ostrowiec  5.10 Poznań 
2:56.57  Hieronim ŚCIĘGAJ  58  Rodzina Kielce  5.10 Poznań 
2:57.06  Jacek ŁABUDZKI  60  Sandomierz  5.10 Poznań 
 
110 m ppł 
91,4 cm (junior młodszy) 
16,78 (1,3)  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  7.06 Łódź 
 
300 m ppł 
43,07  Krzysztof WIELIŃSKI  87  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
43,84  Bartłomiej BRZOZA  87  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
44,29  Grzegorz DZIURA  87  STS Skarżysko  22.05 Kielce 
45,04  Kamil PRZEŹDZIK  87  STS Skarżysko  22.05 Kielce 
45,27  Krystian MENDYK  87  Gim. 2 Ostrowiec  22.05 Kielce 
46,02  Maciej PIOTROWSKI  88  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
 
400 m ppł 
84 cm (junior młodszy) 
60,97  Krzysztof WIELIŃSKI  87  Budowlani Kielce  8.06 Łódź 
 
2000 m prz 
5.58,97  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  29.08 Zielona Góra 
5.59,81  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  18.05 Warszawa 
5.59,88  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  15.06 Białystok 
6.04,21  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  29.08 Zielona Góra 
6.10,76  Miłosz CEDRO  86  STS Skarżysko  23.07 Gdańsk 
6.13,95  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  15.06 Białystok 
6.27.51  Kamil PRZEŹDZIK  87  STS Skarżysko  15.06 Białystok 
6.48,51  Tomasz KOWALSKI  87  Budowlani Kielce  13.09 Łódź 
 
3000 m prz 
9.01,19  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  31.05 Lublin 
9.11,67  Maciej TOMIŁO  83  Juventa-Marbo  31.05 Lublin 
9.13,76  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  31.05 Lublin 
 
4×100 m 
46,01  BUDOWLANI Kielce  7.06 Łódź 
(M. DOROZIŃSKI, 86 – P. GIL, 86 – W. MALINOWSKI, 87 – A. DROBNIAK, 86) 
49,35  UKS WiR Łopuszno  6.09 Spała 
(D. GIL, 89 – M. FALĘCKI, 89 – Ł. KARKUSIEWICZ, 88 – A. BARTOSIŃSKI, 88) 
szkoły 
46,82  POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA Kielce  24.05 Poznań 
(H. MIERZWIŃSKI, 81 – P. ORDYSIŃSKI, 81 – M. WESOŁOWSKI, 82 – M. ZAGDAŃSKI, 81) 
47,83  AKADEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA Kielce  24.05 Poznań 
(K. ŁUCZYŃSKI, 83 – P. KAMIŃSKI, 81 – D. ZIÓŁKOWSKI, 78 – R. DOBROWOLSKI, 83) 
48,01  GIMNAZJUM 2 Ostrowiec Świętokrzyski  22.06 Białystok 
(K. WÓJCIK, 87 – A. ANDRZEJCZAK, 88 – K. MENDYK, 87 – D. ROŻEJ, 88) 
49,08  GIMNAZJUM Tumlin  27.05 Kielce 
(P. KOZA, 88 – T. MOĆKO, 87 – T. NAWARA, 87 – K. ROGOWSKI, 87) 
pomiar ręczny 
46,4  ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNO-EKONOM. Kielce  18.09 Wrocław 
(P. WĘGLICKI, 86 – K. PAPROS, 86 – P. SALWA, 86 – P. SZCZĘK, 84) 
 
4×400 m 
3.27,38  BUDOWLANI Kielce  31.05 Lublin 
(D. BRZOZA, 85 – Ł. LAŃCZYK, 84 – P. KULKA, 84 – M. JAMIOŁ, 80) 
3.36,98  POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA Kielce  25.05 Poznań 
(K. WITECKI, 79 – A. DUMA, 82 – P. OBARSKI, 82 – A. SWATOWSKI, 78) 
 
wzwyż 
1,92  Tomasz KRÓL  87  Budowlani Kielce  8.06 Łódź 
1,85  Grzegorz ŻMUDA  85  Wisła Sandomierz  26.04 Kielce 
1,75  Piotr SZCZĘK  84  ZSME Kielce  17.05 Kielce 
1,75  Przemysław WÓJCIK  87  Gim. 2 Włoszczowa  29.05 Kielce 
1,75  Kamil KAPUSTA  86  Wisła Sandomierz  14.06 Mielec 
1,75  Konrad MOKRZYSZCZAK  88  Ostrowia Ostrowiec  10.08 Sopot 
1,75  Krzysztof RADZISZEWSKI  87  Budowlani Kielce  13.09 Łódź 
1,70  Michał NIEBORAK  88  Gimnazjum 16 Kielce  29.05 Kielce 
1,65  Przemysław PIOTROWICZ  87  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
1,65  Łukasz MORAWIECKI  87  Gimnazjum 2 Kielce  3.05 Kielce 
1,65  Marcin PAŚKO  87  Gimnazjum Zagnańsk  29.05 Kielce 
1,65  Paweł PAJDA  88  Ostrowia Ostrowiec  10.08 Sopot 
 
tyczka 
2,80  Milan MAKUCH  89  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
 
w dal 
6,32 (0,8)  Artur PISKULAK  86  WiR Łopuszno  17.05 Kielce 
6,15  Tomasz KRÓL  87  Budowlani Kielce  7.08 Kielce 
6,13  Kamil ROGOWSKI  87  Gimnazjum Tumlin  27.05 Kielce 
6,08 (1,1)  Łukasz PAWŁOWICZ  85  Nowi-Bis Kielce  17.05 Kielce 
6,03  Grzegorz ŻMUDA  85  Wisła Sandomierz  17.07 Kielce 
5,91  Tomasz WIECZOREK  84  Budowlani Kielce  24.07 Kielce 
5,87 (0,2)  Rafał DOBROWOLSKI  82  Akademia Świętok.  17.05 Kielce 
5,84  Rafał LECH  87  Olimp Wzdół Rządowy  29.05 Kielce 
5,80  Łukasz STANECKI  89  Gimnazjum Szerzawy  29.05 Kielce 
5,77 (1,1)  Paweł RAK  87  UKS Górno  26.04 Kielce 
wyniki uzyskane z wiatrem 
5,98 (4,7)  Rafał DOBROWOLSKI  82  Akademia Świętok.  3.05 Kielce 
5,90 (5,2)  Dominik PALUCH  86  ZSME Kielce  3.05 Kielce 
5,76 (6,9)  Michał KĘPA  87  Gimnazjum 26 Kielce  3.05 Kielce 
 
trójskok 
12,88  Grzegorz ŻMUDA  85  Wisła Sandomierz  13.09 Zamość 
11,98  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
11,87  Artur DROBNIAK  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
11,72  Łukasz PAWŁOWICZ  85  Nowi-Bis Kielce  17.05 Kielce 
11,46  Milan MAKUCH  89  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
11,27  Przemysław PIOTROWICZ  87  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
 
kula 
14,55  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
12,08  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  24.05 Poznań 
11,81  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  6.09 Częstochowa 
10,98  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  24.05 Poznań 
6 kg (juniorzy) 
16,95  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
15,01  Maciej BURY  84  LKS Sandomierz  26.04 Kielce 
13,53  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
13,18  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
5 kg (juniorzy młodsi, młodzicy) 
13,96  Ireneusz PAWŁOWICZ  87  Budowlani Kielce  13.05 Kielce 
13,93  Michał CHIDZYŃSKI  87  Gimn. 4 Ostrowiec  22.05 Kielce 
13,79  Rafał ZIĘBA  88  Budowlani Kielce  27.09 Słubice 
12,68  Grzegorz KRAWIEC  86  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
12,59  Jarosław JASIŃSKI  87  Gim. 3 Ostrowiec  22.05 Kielce 
12,31  Kamil ZBROSZCZYK  87  Budowlani Kielce  18.09 Wrocław 
12,26  Mateusz RECZKA  87  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
12,03  Dawid KUROWSKI  86  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
 
dysk 
39,42  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
37,72  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
34,91  Adam HUTNIK  82  Budowlani Kielce  26.04 Kielce 
33.15  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
33,07  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
30,43  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
1,75 kg (juniorzy) 
40,80  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
39,54  Maciej BURY  84  LKS Sandomierz  26.04 Kielce 
38,26  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
34,53  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
1 kg (młodzik) 
41,63  Rafał ZIĘBA  88  Budowlani Kielce  22.05 Kielce 
1 kg (junior młodszy) 
46,85  Michał CHODZYŃSKI  87  Gim. 4 Ostrowiec  22.05 Kielce 
 
młot 
53,49  Artur SKÓRA  80  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
46,14  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
40,63  Grzegorz FURMANEK  66  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
36,64  Jakub SURDYK  86  Budowlani Kielce  31.05 Lublin 
6 kg (juniorzy) 
55,80  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
42,70  Jakub SURDYK  86  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
41,54  Rafał ZIĘBA  88  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
36,32  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  10.07 Kielce 
35,02  Paweł RUTYNA  88  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
34,42  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  14.06 Kielce 
5 kg (juniorzy młodsi, młodzicy) 
49,91  Jakub SURDYK  86  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
47,47  Rafał ZIĘBA  88  Budowlani Kielce  28.09 Słubice 
42,15  Adam KOWALCZYK  87  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
38,10  Paweł RUTYNA  88  Budowlani Kielce  14.05 Kielce 
 
oszczep 
49,89  Mateusz RECZKA  87  Budowlani Kielce  6.09 Częstochowa 
47,43  Łukasz LECH  80  Budowlani Kielce  17.05 Kielce 
45,22  Grzegorz HUTNIK  84  Budowlani Kielce  3.05 Kielce 
700 g (juniorzy młodsi) 
55,89  Mateusz RECZKA  87  Budowlani Kielce  13.09 Łódź 
37,93  Dariusz WIJAS  87  ZSME Kielce  26.04 Kielce 
35,75  Dawid ŁUKASZEK  87  Gimnazjum Rytwiany  26.04 Kielce 
35,73  Mateusz TRYBUSZKIEWICZ  86  LO Bogoria  17.05 Kielce 
600 g (juniorzy młodsi) 
52,00  Mateusz RECZKA  87  Budowlani Kielce  29.05 Kielce 
43,48  Paweł KOMINEK  87  Gimnazjum Zagnańsk  29.05 Kielce 
43,06  Bartłomiej ADAMCZYK  87  Gimnazjum 26 Kielce  29.05 Kielce 
42,88  Dawid ŁUKASZEK  87  Gimnazjum Rytwiany  29.05 Kielce 
 
Najlepsze wyniki uzyskane w hali 
60 m 
7,87  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  25.01 Warszawa 
pomiar ręczny 
7,3  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
7,4  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
7,6  Wiesław MALINOWSKI  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
7,6  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
 
200 m 
pomiar ręczny 
24,4  Piotr GIL  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
25,3  Kamil STĘPIEŃ  86  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
 
300 m 
pomiar ręczny 
38,3  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
38,9  Paweł ŁYGOŃSKI  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
39,2  Dawid KUBIEC  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
40,1  Krzysztof WIELIŃSKI  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
40,2  Wiesław MALINOWSKI  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
600 m 
1.28,6  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
1.31,6  Grzegorz DZIURA  87  ULKS Strawczyn  12.01 Spała 
1.32,4  Mateusz GRZEGOLEC  87  UKS Górno  12.01 Spała 
1.33,9  Tomasz KOWALSKI  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
1.34,9  Łukasz BEDNARSKI  88  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
 
800 m 
1.56,44  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  22.02 Spała 
2.03,14  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  24.01 Warszawa 
 
1000 m 
2.33,94  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  18.01 Warszawa 
2.34,22  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  18.01 Warszawa 
2.39,14  Przemysław CZESNY  86  Ostrowia Ostrowiec  26.01 Warszawa 
2.39,90  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  18.01 Warszawa 
2.44,61  Miłosz CEDRO  86  STS Skarżysko  18.01 Warszawa 
2.44,69  Piotr KULICKI  85  STS Skarżysko  18.01 Warszawa 
2.45,45  Andrzej ZIELIŃSKI  84  STS Skarżysko  18.01 Warszawa 
 
1500 m 
4.17,21  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  24.01 Warszawa 
 
2000 m 
5.32,6  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
5.34,7  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  12.01 Spała 
5.40,4  Daniel CHUCHAŁA  83  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
5.41,5  Szymon SKORUPSKI  85  STS Skarżysko  12.01 Spała 
5.42,5  Dominik JAROSZEK  84  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
5.48,1  Przemysław CZESNY  86  Ostrowia Ostrowiec  12.01 Spała 
5.52,6  Andrzej ZIELIŃSKI  84  STS Skarżysko  12.01 Spała 
5.53,2  Piotr MARCZAK  87  Juventa-Marbo  12.01 Spała 
5.54,69  Miłosz CEDRO  86  STS Skarżysko  26.01 Warszawa 
6.15,8  Kamil PRZEŹDZIK  87  ULKS Strawczyn  12.01 Spała 
 
3000 m 
8.38,93  Robert PAWLAK  80  STS Skarżysko  2.03 Spała 
9.28,12  Paweł ROGALA  85  STS Skarżysko  25.01 Warszawa 
 
wzwyż 
1,65  Przemysław PIOTROWICZ  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
1,65  Tomasz KRÓL  87  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
1.65  Maciej BATORY  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
1,65  Milan MAKUCH  89  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
trójskok 
11,70  Mariusz DOROZIŃSKI  86  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
kula 
6 kg (juniorzy) 
16,48  Daniel BORKOWSKI  84  Budowlani Kielce  24.01 Warszawa 
12,37  Robert ZARZYCKI  85  Budowlani Kielce  12.01 Spała 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Rocznik Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki 2003, oprac. Janusz Kędracki 

2. Klub Sportowy Budowlani Kielce, Rocznik 2003, oprac. Adam Jóźwik 

3. Zestawienie tabel 2003 roku, seniorzy –  seniorki, młodzicy – młodziczki, Hala mężczyźni – kobiety, Dział Sportowo-Techniczny PZLA, oprac. Mirosław Chobot, Michał Wróblewski, współpraca Zbigniew Jonik, Janusz Rozum, Włodzimierz Szymański, Warszawa – luty 2004 

4. „Lekkoatleta”, miesięcznik PZLA, red. naczelny Andrzej Lasocki, nr 1-6/2003 

Zdjęcia: Jarosław Kubalski, Paweł Małecki i Facebook/Juventa-Kobex Starachowice