Cztery mistrzynie, dwóch mistrzów, 13 medali w 2020 roku

W sumie 13 razy świętokrzyscy lekkoatleci stawali na podium mistrzostw Polski w 2020 roku. Trzykrotnie tej sztuki dokonała Karolina Młodawska z KKL Kielce, zdobywając złoty medal w skoku w dal w hali oraz złoto w trójskoku i brąz w dal na stadionie. W tej samej kategorii seniorek, a właściwie open, mistrzostwo wywalczyła jej klubowa koleżanka Katarzyna Furmanek w rzucie młotem.

Karolina Młodawska trzykrotnie „wskoczyła” w 2020 r. na podium mistrzostw Polski, dwukrotnie na najwyższy stopień

Wśród juniorów mamy dwóch mistrzów Polski – Adama Masaczyńskiego z KKL w biegu na 1500 m w hali i Adama Kołodzieja z Wisły Junior Sandomierz na 2000 m z przeszkodami. Złote medale wywalczyły ponadto juniorka młodsza Wiktoria Wijas i młodziczka Zuzanna Pałyga z KKL w rzucie młotem.

Medale z mistrzostw Polski zdobyli  jeszcze inni zawodnicy KKL: srebrne młodziczka Alicja Borek (wieloskok), junior Jakub Sobura-Durma (400 m ppł) oraz Anna Skowronek, Oliwia Skrzyniarz, Masaczyński i Sobura-Durma (sztafeta mieszana 4×400 m juniorów), a brązowe junior Masaczyński (800 m) i młodziczka Natalia Biskupska (skok o tyczce).

Informacje o tych i innych sukcesach, tabele najlepszych zawodników i wykaz ustanowionych rekordów publikujemy w „Roczniku 2020 świętokrzyskiej lekkiej atletyki” w zakładce „Roczniki ŚZLA i KKL”.

Równocześnie informujemy, że zakończyliśmy omawianie osiągnięć lekkoatletów i tabel najlepszych w poszczególnych latach. Kilkadziesiąt odcinków, od lat 20. ubiegłego wieku do 2003 roku, znajduje się w zakładce „Historia”. Osiągnięcia i tabele wyników z lat 2004-2008 znaleźć można w rocznikach ŚZLA i KKL na naszej archiwalnej stronie. Z kolejnych lat znajdują się natomiast na stronie aktualnej we wspomnianej wyżej zakładce.

Zainteresowanych statystyką historyczną informujemy, że wkrótce rozpoczniemy publikację szczegółowych opracowań poszczególnych konkurencji, m.in. z tabelami najlepszych 50 zawodników i historią rekordów okręgu/województwa. Zaczniemy od biegów na 60 m i krótszych.