Mateusz Borkowski halowym wicemistrzem Europy na 800 m!

Wielki sukces odniósł Mateusz Borkowski, wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu. 24-letni biegacz, który od 2017 roku reprezentuje barwy RKS Łódź, po wspaniałym finiszu wywalczył srebrny medal na 800 m.

Mateusz Borkowski w zwycięskim biegu półfinałowym na 800 m (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

W niedzielnym finale pokonał ten dystans w czasie 1.46,90, w sobotę wygrał swój półfinał i ustanowił rekord życiowy w hali 1.45,79. Sensacyjnym mistrzem Starego Kontynentu z wynikiem 1.46,81 został inny reprezentant Polski Patryk Dobek, który do tej pory specjalizował się w biegu na 400 m przez płotki.

Pecha w zakończonych w Arenie Toruń mistrzostwach miała pochodzaca z Sandomierza Karolina Kołeczek, która od 2018 roku jest zawodniczką AZS UMCS Lublin. Wygrała swoją serię eliminacyjną na 60 m przez płotki w czasie 7,98 s i miała duże szanse na zakwalifikowanie się do finału. Niestety, w półfinałowym biegu uderzyła w drugi płotek, co wybiło ją z rytmu i zajęła piąte miejsce z wynikiem 8,12 s.

Karolina Koleczek w półfinałowym biegu na 60 m przez płotki (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)