W Kielcach pierwsze w tym roku w Polsce zawody na stadionie

Katarzyna Furmanek

Zawodami pod nazwą „Wiosenny mityng w rzutach – Kielce 2021” rozpoczną tegoroczne starty na stadionie polscy lekkoatleci. Już w sobotę 20 marca rzucać będą dyskiem i młotem zawodniczki i zawodnicy z kilkunastu klubów, w tym reprezentantki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, który jest organizatorem imprezy.

Z nadesłanych już zgłoszeń wynika, że najciekawsza rywalizacja zapowiada się w rzucie młotem. W konkursie kobiet wystąpi bowiem aktualna mistrzyni Polski Katarzyna Furmanek z KKL, a jej najgroźniejszymi rywalkami będą: koleżanka klubowa Marika Kaczmarek i Ewa Różańska z AZS-AWF Warszawa. Obydwie również zaliczają się do krajowej czołówki. W tej konkurencji wystartują również ubiegłoroczne mistrzynie naszego kraju w kategorii juniorek młodszych i młodziczek – Wiktoria Wijas i Zuzanna Pałyga z KKL.

Na liście startowej w konkursie mężczyzn znajdują się m.in. Arkadiusz Rogowski z Agrosu Zamość, który legitymuje się rekordem życiowym 73,10 m, a także junior Dawid Piłat ze Stali Mielec, rzucający seniorowskim młotem już blisko 70 m.

Sobotnie zawody mają klasę MM, co uznacza, że można będzie na nich zdobyć  klasę mistrzowską międzynarodową, a także uzyskać minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Początek rywalizacji na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza 1 w Kielcach o godz. 11.30.