Rzucali w przenikliwym zimnie. Mało wiosenny to był mityng

Termometr wskazywał wprawdzie około zera, czasem zza chmur wyglądało słońce, ale odczuwalna temperatura za sprawą porywistego wiatru była przynajmniej o kilka stopni niższa. Rozegrany w takich warunkach „Wiosenny mityng rzutów – Kielce 2021” nie mógł przynieść  rekordowych rezultatów.

Katarzynie Furmanek do pierwszego zwycięstwa w tym roku wystarczył rezultat 66,57 m

W konkursie młociarek dominowała Katarzyna Furmanek z KKL Kielce. W pierwszych pięciu próbach rzucała regularnie w granicach 65 m (od 64,62 do 65,88 m), w ostatniej poprawiła się na 66,57 m.  To 7 m bliżej od ubiegłorocznego rekordu życiowego, ale i tak bardzo dobry wynik jak na pierwszy w tym roku start i przenikliwe zimno.

Kilka metrów bliżej od swoich „życiówek” rzucały też inne doświadczone zawodniczki. Drugie miejsce zajęła Marika Kaczmarek z KKL z wynikiem 61,73 m, a kolejne dwa reprezentantki AZS-AWF Warszawa Ewa Różańska (58,94 m) i Kinga Łepkowska (55,89 m).

Marika Kaczmarek uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem 61,73 m

Piąta była startująca pierwszy rok w kategorii juniorek Wiktoria Wijas z KKL z rezultatem 52,01 m, zaledwie 1 cm gorszym od rekordu życiowego w rzucie młotem 4-kilogramowym. „Życiówkę” w rywalizacji tym „seniorowskim” sprzętem ustanowiła natomiast juniorka młodsza Zuzanna Pałyga, także z KKL, która była ósma w konkursie z wynikiem 45,40 m. Obydwie kielczanki stać było na lepsze wyniki, ale w większości ich prób młot lądował poza regulaminowym sektorem.

Zuzanna Pałyga ustanowiła rekord życiowy w rzucie młotem o wadze 4 kg

Zwycięzcy pozostałych konkurencji:

rzut młotem mężczyzn 7,26 kg – Dawid Piłat, Stal Mielec 65,86 m

rzut młotem juniorów 6 kg – Tomasz Ratajczyk, AZS-AWF Warszawa 67,21 m

rzut dyskiem kobiet – Justyna Piechota, MKS Aleksander Łódzki 41,24 m

Wiktorii Wijas do rekordu życiowego zabrakło zaledwie 1 cm