Polska sztafeta 4×400 m z kielczaninem szósta w mistrzostwach świata

Jakub Sobura-Durma pobiegł w polskiej sztafecie 4×400 m, która zajęła szóste miejsce w mistrzostwach świata juniorów w Nairobi. Zawodnik KKL Kielce wystąpił na drugiej zmianie, przejmując pałeczkę od Michała Wróbla z Czwórki Żory. Po zbiegnięciu z toru do wewnętrznej części bieżni zajmował szóstą lokatę, walczył o piąte miejsce, ale ostatecznie jako szósty przekazał pałeczkę Jakubowi Kozackiemu z AZS UWM Olsztyn. Polacy spadli na siódmą pozycję, którą poprawił na ostatniej zmianie Patryk Grzegorzewicz z Victorii Racibórz.

Polska sztafeta 4×400 m podczas prezentacji, od lewej: Michał Wróbel, Jakub Sobura-Durma, Jakub Kozacki i Patryk Grzegorzewicz

Zwyciężyła sztafeta juniorów z Botswany z wynikiem 3.05,22, przed Jamajką (3.05,76) i Kenią (3.05,94). Na czwartej pozycji uplasowali się Nigeryjczycy (3.07,19), a na piątej Ekwadorczycy (3.09.32). Polacy uzyskali czas 3.09,74, za nimi minęli metę Rumuni (3.10,07) i Włosi (3.12,16).

A oto czasy polskich juniorów: Wróbel 47,64 (3. na pierwszej zmianie), Sobura-Durma 47,26 (6. na drugiej zmianie), Kozacki 48,41 (7. na trzeciej zmianie), Grzegorzewicz 46,43 (5. na czwartej zmianie).

Przypomnijmy, że Polacy zajęli także szóste miejsce w sztafecie 4×400 m podczas lipcowych mistrzostw Europy w Tallinnie. Pobiegli wtedy w nieco zmienionym składzie (z Mateuszem Materą z AZS Łódź zamiast Jakuba Kozackiego) i uzyskali lepszy rezultat 3.09,19.