Kolejne zwycięstwo i rekord Karoliny Młodawskiej w trójskoku

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska wygrała zdecydowanie konkurs trójskoku podczas drużynowych mistrzostw Polski i finału lekkoatletycznej ekstraklasy. Zawodniczka KKL Kielce w piątej kolejce uzyskała rezultat 13,79 m, poprawiając o 19 cm należący do niej rekord województwa świętokrzyskiego.

W zawodach tych startowałą na zasadzie wypożyczenia w barwach lubelskiego AZS UMCS. Wywalczyła osiem punktów dla tego klubu, który z dorobkiem 124 pkt. obronił tytuł drużynowego mistrza Polski. Wicemistrzem, także ponownie, zostało Podlasie Białystok, które wzmocniła Katarzyna Furmanek z KKL. Jest już w wakacyjnej formie, ale zdobyła siedem ze 104 pkt białostockiej drużyny za drugą pozycję w rzucie młotem z rezultatem 63,34 m. Najlepsza w konkursie była brązowa medalistka olimpijska Malwina Kopron z AZS UMCS, która rzuciła 71,75 m.

Trzecią lokatę w zawodach, także z dorobkiem 104 pkt, ale mniejszą liczbą indywidualnych zwycięstw, zajął AZS-AWF Warszawa. Na czwartym, z tylko jednym punktem mniej, uplasował się RKS Łódź, w barwach którego wystąpiła kolejna zawodniczka KKL Marika Kaczmarek. Wywalczyła w sumie osiem punktów – pięć za czwartą pozycję w rzucie młotem z wynikiem 60,76 m i trzy za szóstą w pchnięciu kulą z rezultatem 10,53 m.

W finale drużynowych mistrzostw Polski i równocześnie lekkoatletycznej ekstraklasy rywalizowało osiem klubów wyłonionych w eliminacjach, które trwały od 8 maja do 4 lipca. KKL Kielce został w nich sklasyfikowany na 12. pozycji.