Nasz junior pobiegł z medalistami olimpijskimi w Memoriale Skolimowskiej

Jakub Sobura-Durma (fot. KKL Kielce)

Jakub Sobura-Durma znalazł się wśród najlepszych polskich juniorów, którzy zostali wyróżnieni możliwością startu z gwiazdami światowej lekkiej atletyki w LOTTO Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej. 19-latek z KKL Kielce w biegu na 400 m przez płotki rywalizował na Stadionie Śląskim w Chorzowie z ośmioma starszymi i utytułowanymi zawodnikami z siedmiu krajów. Większość z nich ma rekordy życiowe znacznie poniżej 50 s, a Alison dos Santos z Brazylii, brązowy medalista olimpijski z Tokio, legitymuje się trzecim wynikiem w historii na świecie – 46,72 s.

Kielczanin, który w tym roku ustanowił rekord życiowy 51,32 s, nie miał więc szans na nawiązanie walki z takimi rywalami. – Pobiegł po doświadczenie – skomentowali sprawozdawcy w telewizyjnej transmisji, gdy mijał metę na ostatniej dziewiątej pozycji.

Zwyciężył wspomniany Brazylijczyk z rekordem memoriału 48,50 s. Drugie miejsce z czasem 48,80 s zajął reprezentant Turcji Yasmani Copello, brązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, a trzecie Jaheel Hyde z Jamajki z wynikiem 48,89 s.

Podopieczny trenera Pawła Tietierina, tegoroczny mistrz Polski juniorów, szósty w mistrzostwach Europy i 13. w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej, nie jest już w najwyższej formie. Uzyskał rezultat 52,54 s.