Brąz juniora młodszego z LKB Rudnik w mistrzostwach Polski w Krynkach

Dariusz Sikora zdobył jedyny medal dla województwa świętokrzyskiego w mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, które rozegrane zostały w Krynkach (gm. Brody). Zawodnik LKB Rudnik zajął trzecią pozycję w biegu na 3,2 km o przewyższeniach +-140 m.

Dariusz Sikora na mecie biegu na 3,2 km juniorów młodszych (fot. Facebook/LKB Rudnik)

Drugi na 1,5 km młodzików (+-60 m) był Kacper Stopa, który w pierwszej części tegorocznego sezonu reprezentował STS Skarżysko-Kamienna, ale w tych mistrzostwach wystąpił już w barwach RLTL Optima Radom. Startujący na tym dystansie Arkadiusz Zawicki z STS zajął czwartą pozycję. W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch młodzików LKB Rudnik: siódmy Adam Kowalczyk i dziewiąty Franciszek Sierpień.

W biegu młodziczek na tej samej trasie 1,5 km jako siódma minęła metę ich klubowa koleżanka Weronika Pater. Ponadto na dziewiątych miejscach uplasowali się juniorzy młodsi LKB: Karolina Kwiatek i Jan Wiecha.

Zawodnicy z klubu z Rudnika dobrze wypadli w biegach dzieci, które nie miały rangi mistrzostw Polski. Wśród chłopców do 13 lat, którzy rywalizowali na 1 km (+-30 m), zwyciężył Jakub Słomiński, a trzeci był Jakub Potrzeszcz. Na 600 m (+-20 m) chłopców do 11 lat drugą lokatę zajął Maksymilian Dziułko, a trzecią Szymon Sierpień. Ponadto na 1 km (+-30 m) dziewcząt do 13 lat trzecią pozycję wywalczyła Amelia Wojtan z Juventy-Kobex Starachowice.

We wszystkich biegach rozegranych na malowniczych trasach na terenie rezerwatu Skały w Krynkach startowało w sumie 105 dziewcząt i chłopców. Honorowym gościem imprezy był półfinalista igrzysk w Tokio na 800 m Mateusz Borkowski, wychowanek LKB Rudnik.