Wygrane 400 m i „życiówka” Adama Wąchały w Mazovia Track Cup

Adam Wąchała (fot. KKL Kielce)

Bardzo dobrze spisał się Adam Wąchała podczas zawodów Mazovia Track Cup. Memoriał Józefa Nojiego i Stanisława Marusarza w Piasecznie. 17-latek z KKL Kielce wygrał zdecydowanie bieg na 400 m z czasem 49,96 s. To rekord życiowy podopiecznego trenera Krzysztofa Jóźwika, lepszy od poprzedniego o ponad sekundę.

Swoją „życiówkę” w Piasecznie na 400 m ustanowił też starszy kolega z klubu i grupy treningowej Adama – junior Łukasz Łakomiec. Minął metę na drugim miejscu z rezultatem 50,87 s. Trzecią lokatę w tym biegu zajął kolejny junior KKL Jakub Pączkiewicz, który uzyskał czas 51,57 s.

Warto dodać, że wszyscy ci zawodnicy najlepsze wyniki uzyskiwali do tej pory na dystansie dwukrotnie dłuższym. Adam Wąchała w lipcu zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorów młodszych, a kilka dni temu ustanowił rekord życiowy na 800 m czasem 1.54,87.