Łódzkie – Świętokrzyskie 3:1 w przełajowych mistrzostwach młodzików

Biegacze z województwa łódzkiego okazali się lepsi od rówieśników ze świętokrzyskiego w międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych. Zwyciężyli w trzech z czterech biegów rozegranych na trasach wokół stadionu przy ul. Południowej w Końskich.

Bieg na 2 km młodzików, na prowadzeniu Karol Bąk (nr 6) i Kuba Tałaj (nr 4), za nimi z nr 603 późniejszy zwycięzca Wiktor Markowski (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Świętokrzyscy młodzicy triumfowali tylko w jednym biegu, na dystansie 2 km, zajmując w nim pięć pierwszych miejsc. Zwyciężył Wiktor Markowski z KKL Kielce, wyprzedzając Karola Bąka i Kubę Tałaja z Żaczka Połaniec.

Reprezentanci naszego województwa zajęli jeszcze trzy miejsca na podium. Na 1,5 km młodziczek druga była Oliwia Bełczew, a trzecia Natalia Kosińska (obie z KKL). Na 3 km młodzików na drugim miejscu uplasował sie Fabian Wieczorkiewicz z Juventy-Kobex Starachowice.

Pozostałe miejsca świętokrzyskich młodzików w pierwszej dziesiątce:

1,5 km dziewcząt: 6. Anna Szwajda, Juventa-Kobex Starachowice, 7. Anna Kawecka, Słoneczko Busko-Zdrój, 8. Zofia Dróżdż, Juventa-Kobex;

2 km chlopców: 4. Mikołaj Szota, Nadir Jędrzejów, 5. Maciej Błaszczyk, Olimp Strawczyn, 7. Igor Szydłowski, 9. Kacper Golba (obaj Żaczek Połaniec);

3 km chłopców: 8. Krystian Sokołowski, 9. Jakub Łukaszek (obaj Żaczek), 10. Filip Gaj, Olimp Strawczyn

Punktacja województw: 1. Łódzkie 45, 2. Świętokrzyskie 30

Punktacja klubów: 1. UKS Błyskawica Domaniewice 9, 2. KKL Kielce 8, 4. Żaczek Połaniec 8, 7. Olimp Strawczyn 5, 9. Juventa-Kobex Starachowice 4, 13. Słoneczko Busko-Zdrój 3, 14. Nadir Jędrzejów 1, 15. LKB Rudnik 1

Rozegrano też biegi dodatkowe dla innych kategorii wiekowych. Na 2 km juniorek i juniorek młodszych zwyciężyła Maja Peryt z Juventy-Kobex, na 600 m chłopców do lat 13 najlepszy był Filip Podolski ze Słoneczka, a na 3 km juniorów Patryk Sobczyński z Olimpu Strawczyn.