Archiwum miesiąca luty 2011

Medal i rekord Agnieszki Wrony

Agnieszka Wrona zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw Polski w skoku o tyczce. Zawodniczka KKL Kielce w drugiej próbie pokonała wysokość 4,20 m. To nowy absolutny rekord województwa świętokrzyskiego, lepszy od poprzedniego wyniku Agnieszki z lipca ubiegłego roku o 5 cm. Swój najlepszy rezultat w hali poptawiła o 10 cm.
Mistrzynią Polski z wynikiem 4,61 została Anna Rogowska z SKLA Sopot. Na drugim stopniu podium stanęła Karmen Bunikowska (AZS-AWFiS Gdańsk), która w pierwszym podejściu pokonała 4,20.
W drugim dniu rozegranych w hali COS mistrzostw startowało jeszcze trzech świętokrzyskich lekkoatletów. Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice uplasował się na dziewiątym miejscu w biegu na 3000 m z czasem 8.30,15. Dziesiąty był biegacz KKL Marcin Fudalej – 8.32,78...

Czytaj więcej

Kamil Zbroszczyk wicemistrzem Polski!

Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce zdobył tytuł halowego wicemistrza Polski w pchnięciu kulą! W pierwszej próbie konkursu rezultatem 18,69 m poprawił o 13 cm swój rekord województwa sprzed dwóch tygodni i objął prowadzenie w konkursie. W drugiej kolejce wyprzedził go jednak Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck), który pchnął 18,92. Kamil uzyskał 18,63. Kownatke w trzeciej próbie poprawił się na 19,18, rozstrzygając sprawę złotego medalu.
Kamila nie stać jeszcze na rezultaty powyżej 19 m. – Muszę popracować nad siłą i techniką – mówił zadowolony ze srebrnego medalu. To jego największy sukces w kategorii seniorów. Jako junior młodszy i junior zdobywał w latach 2004-2005 wicemistrzostwo Polski, był szósty w mistrzostwach Europy...

Czytaj więcej

Rywalizował z najlepszymi na świecie

Kamil Zbroszczyk jako jedyny Polak startował w konkursie pchnięcia kulą podczas prestiżowego VI Halowego Mityngu Pedro’s Cup w Bydgoszczy. W rywalizacji z czołowymi kulomiotami świata zajął wprawdzie ostatnie ośme miejsce, ale nie musi się wstydzić swojego występu. W pierwszej próbie uzyskał wynik 18,50 m, zaledwie 6 cm gorszy od swojego rekordu życiowego sprzed kilku dni. Do siódmego w konkursie Niemca Andy Dietmara zabrakło miotaczowi KKL Kielce 20 cm.
Zwyciężył z rezultatem 20,78 Ryan Whiting z USA, posiadacz najlepszego w tym roku wyniku na świecie (21,31). Drugie miejsce zajął utytułowany Amerykanin Adam Nelson, złoty i dwa razy srebrny medalista mistrzostw świata, dwukrotny wicemistrz olimpijski, który pchnął 20,51...

Czytaj więcej

Rekordowe starty w Spale

Bardzo dobrze wypadli świętokrzyscy lekkoatleci w kolejnych zawodach kontrolnych, jakie PZLA zorganizował w Spale. Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce wygrał konkurs pchnięcia kulą rezultatem 18,56 m, rewanżując się za porażkę sprzed tygodnia Mateuszowi Mikosowi z AZS AWF Kraków, który uzyskał 18,15. Wynik kieleckiego miotacza to nowy absolutny rekord województwa, lepszy o 5 cm od jego osiągnięcia z sierpnia ubiegłego roku. Swój rekordowy rezultat w hali ze stycznia br. podopieczny trenera Grzegorza Furmanka poprawił o 56 cm.
Konkurs skoku o tyczce wygrała Agnieszka Wrona, pokonując w drugiej próbie wysokość 4,10 m. Tym wynikiem zawodniczka KKL wyrównała własny halowy rekord województwa sprzed pięciu lat.
Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice, który przed dwoma ...

Czytaj więcej

Świętokrzyskie kluby daleko

Polski Związek Lekkiej Atletyki opublikował wyniki rywalizacji o tytuł Klubowego Mistrza Polski za 2010 rok. W punktacji, w której brane są pod uwagę m.in. rezultaty w mistrzostwach świata, Europy i kraju we wszystkich kategoriach wiekowych oraz zawodów ligowych, zwyciężył AZS-AWF Warszawa z dorobkiem 1965,25 pkt. Drugie miejsce zajął Zawisza Bydgoszcz (1926 pkt.), a trzecie Podlasie Białystok (1819,25 pkt.).
Najlepszy świętokrzyski klub – KKL Kielce – sklasyfikowany został na 26. pozycji z 484 pkt. Przypomnijmy, że w klasyfikacji KMP za 2009 rok KKL zajął 18. miejsce, a za 2008 rok dziesiąte.

Lokaty pozostałych świętokrzyskich klubów w punktacji KMP za 2010 rok:
118. WiR Łopuszno – 53 pkt.
123. Trójka Sandomierz – 50,5
153. Gryf Rytwiany – 37
187...

Czytaj więcej

Wrona pierwsza, Zbroszczyk drugi

Podczas drugich w tym roku zawodów kontrolnych PZLA w hali COS w Spale Agnieszka Wrona z KKL Kielce wygrała konkurs skoku o tyczce rezultatem 3,90 m. Jej kolega klubowy Kamil Zbroszczyk był drugi w pchnięciu kulą z wynikiem 17,88. Zwyciężył Mateusz Mikos z AZS AWF Kraków, który pchnął 18,40.
Szóste miejsca, ale z rezultatami znacznie odbiegającymi od ich możliwości zajęli Magdalena Drop z Trójki Sandomierz (1,70 w skoku wzwyż) oraz Dariusz Zagdański z KKL (2.02,19 na 800 m). Ponadto Katarzyna Kozak z KKL przebiegła 200 m w 26,93.

Czytaj więcej