Archiwum miesiąca wrzesień 2011

Młodzicy walczą o medale w Kielcach

Kilkuset młodych lekkoatletów z całej Polski wystartuje w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego, który rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę 1-2 października na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej w Kielcach. To najważniejsza lekkoatletyczna impreza dla młodzików, uważana za nieoficjalne mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej.
Pierwszego dnia (w sobotę) zawody rozpocznie o godz. 11.30 konkurs rzutu młotem dziewcząt. Na godz. 13.30 zaplanowano uroczyste otwarcie, a potem rywalizację w innych konkurencjach. W niedzielę rywalizację o medale zainaugurują młodzi młociarze o godz. 9.30, od godz. 11 rozgrywane będą biegi, skoki i pozostałe rzuty.
W walce o medale powinni się liczyć świętokrzyscy młodzicy...

Czytaj więcej

KKL czwarty, rekordy Furmanek i Gradzika

Podczas zawodów ligi juniorów w Kielcach Patryk Gradzik z KKL przebiegł 110 m ppł (wys. 91,4 cm) w czasie 14,61 s, poprawiając o 0,04 s własny rekord województwa juniorów młodszych. Własne rekordy poprawiała również startująca poza konkursem jego koleżanka klubowa Katarzyna Furmanek. Dyskiem o wadze 1 kg rzuciła 40,21 m, o 1 m i 2 cm dalej od rekordu województwa młodziczek z sierpnia. W rzucie 4-kilogramowym młotem trzykrotnie rozprawiała się z rekordem młodziczek i juniorek młodszych z czerwca, który wynosił 51,02 m. Najpierw rzuciła 51,72, potem 52,37, a w ostatniej próbie 52,81 m.
Wartościowy rekord zyciowy w rzucie dyskiem – 44,13 m – ustanowiła juniorka Renata Misiarczyk z KKL...

Czytaj więcej

„Mechanik” trzeci w ponadgimnazjalnej lidze

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach zajęli trzecie miejsce w ogólnopolskim finale ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych. W rozegranych w Zielonej Górze zawodach najlepiej wypadli kulomioci z „Mechanika” – Krzysztof Pękalski pchnął 6-kilogramową kulą 13,27 m, a Grzegorz Janus 12,85 m. Dużo punktów zdobyła także sztafeta 4×100 m, która uzyskała czas 45,58 s. Ponadto Robert Kmieć skoczył w dal 6,24 m, a Kamil Wróblewski przebiegł 100 m w 11,70 s. W sumie podopieczni nauczyciela Henryka Bielachy zdobyli 1395 pkt. Zwyciężyli w lidze lekkoatleci z Zespołu Szkół w Trzcinicy (1532), przed V LO z Rzeszowa (1439).

Czytaj więcej

Dawid Kubiec wygrał na milę

Podczas I Mityngu Silesiathletics w Sosnowcu Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice wygrał zdecydowanie bieg na rzadko rozgrywanym na polskich stadionach dystansie 1 mili. 1609 m pokonał w czasie 4.07,79, co jest nieoficjalnym rekordem województwa. Drugiego na mecie Łukasza Oślizłę (AZS AWF Katowice) wyprzedził o ponad 3 s.

Czytaj więcej

Kamil Zbroszczyk zakończył sezon z mistrzami

W doborowym towarzystwie – mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, byłego mistrza świata Christiana Cantwella z USA i aktualnego wicemistrza Dylana Armstronga z Kanady – zakończył sezon miotacz KKL Kielce Kamil Zbroszczyk. Konkurs pchnięcia kulą podczas II Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie rozegrano w nietypowy sposób. Zawodnicy pchali czterema rodzajami kul, mieli po dwie próby każdą, a wyniki sumowano. Najcięższą o wadze 8 kg Zbroszczyk pchnął 17,98 m, kulę ważącą 7,26 kg, jakiej używają na co dzień zawodnicy, posłał na odległość 18,42 m, a 6-kilogramową na 20,16 m. Niestety, miał nieudane obydwa pchnięcia kulą 5-kilogramową i to sprawiło, że zajął ostatnie miejsce z wynikiem 56,56 m...

Czytaj więcej

Osiem zwycięstw naszych młodzików

Katarzyna Furmanek była najlepszą zawodniczą międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w Kielcach. Zawodniczka KKL zwyciężyła w rzucie młotem rezultatem 59,08 m i w pchnięciu kulą wynikiem 12,91 m. W tej pierwszej konkurencji wyprzedziła rywalki o ponad 20 m, a w drugiej o prawie 3 m. Na wyróżnienie zasłużył także Mateusz Wójcik z KKL, który wygrał skok o tyczce z rekordem życiowym 3,61 m. Już tylko 9 cm brakuje mu do rekordu województwa młodzików, który 42 lata temu ustanowił Włodzimierz Furmanek z Budowlanych Kielce.
Zwycięstwa odnieśli również: Agnieszka Filipowska (1000 m – 3.14,84) i Mateusz Borkowski (2000 m – 6...

Czytaj więcej

KKL szósty w pierwszej lidze

Drużyna Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zajęła drugie miejsce w zawodach I grupy I ligi seniorów w Częstochowie z dorobkiem 1858 pkt. Zwyciężył zdecydowanie AZS KU Politechniki Opolskiej (2460), a trzecia lokata przypadła częstochowskim Budowlanym (1755). W grupie II, która rywalizowała w Łodzi, lepsze wyniki od KKL uzyskały cztery kluby: AZS Łódź (2295), RKS Łódź (2282), Start Lublin (2162) i Podlasie II Białystok (1986). W sumie więc KKL uplasował się na szóstym miejscu w pierwszej lidze. W jej obu grupach wystartowało zaledwie 14 klubów. 12 najlepszych wyłonionych w wiosennych eliminacjach rywalizowało w ekstraklasie, którą wygrał AZS AWF Kraków.
Warto podkreślić, że reprezentanci KKL uzyskali najlepsze indywidualne wyniki zawodów w Częstochowie – wś...

Czytaj więcej

Rekordy Kasi Furmanek i Pawła Switka

Katarzyna Furmanek z KKL Kielce i Paweł Switek z Żaczka Połaniec byli najlepszymi zawodnikami rozegranych w Kielcach mistrzostw województwa młodzikow. Obydwoje ustanowili wartościowe rekordy województwa w tej kategorii wieku. Furmanek uczyniła to w rzucie dyskiem wynikiem 44,82, o ponad półtora metra lepszym od jej rekordu z czerwca. 14-letni Switek przebiegł 600 m w 1.25,30, poprawiając o 0,63 s ośmioletni rekord Damiana Rożeja z Końskich.
Dobrą formę zaprezentowały też sprinterki KKL. 14-letnia Karolina Kozłowska przebiegła 100 m w 12,79, a o rok młodsza Martyna Młynarczyk w 13,07. Obie uzyskały wyniki lepsze od rekordów życiowych, ale nie mogą być one uznane, ponieważ podczas biegu wiał zbyt silny wiatr 3,4 m/s.

Inne ciekawsze wyniki mistrzostw:
Młodziczk...

Czytaj więcej

Agnieszka Wrona skakała w Niemczech

Agnieszka Wrona zajęła czwarte miejsce w silnie obsadzonym konkursie tyczkarek na mityngu w Königs Wusterhausen pod Berlinem. Zawodniczka KKL pokonała wysokość 4,10 m. Zwyciężyła siódma zawodniczka ostatnich mistrzostw świata w koreańskim Daegu Jirina Ptačnikova z Czech rezultatem 4,51.

Czytaj więcej

Młodzicy walczą o tytuły i medale

Mistrzostwa województwa świętokrzyskiego młodzików odbędą się w piątek 9 września na stadionie MOSiR przy ul. Bocznej w Kielcach. Zawody rozpocznie konkurs w rzucie młotem o godz. 10. W sobotę 17 września na tym samym stadionie rozegrane zostaną międzywojewódzkie mistrzostwa, w których świętokrzyscy młodzicy rywalizować będą z rówieśnikami z województwa Łódzkiego. Walczyć będą nie tylko o medale, ale także zakwalifikowanie się na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Te nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików rozegrane zostaną także w Kielcach – 1 i 2 października.

Kominikaty organizacyjne zawodów w dziale „Regulaminy”

Czytaj więcej