Archiwum miesiąca luty 2012

Seniorzy poza podium w HMP w Spale

Jedno czwarte i dwa piąte miejsca zajęli świętokrzyscy lekkoatleci w pierwszym dniu halowych mistrzostw Polski seniorów w Spale. Czwarta lokata przypadła Marioli Ślusarczyk w biegu na 3000 m z czasem 10.06,44. Medal był jednak poza zasięgiem zawodniczki UKS WiR Łopuszno, ponieważ do trzeciej na mecie Matyldy Szlęzak z AZS AWF Kraków straciła ponad pół minuty. Zwyciężyła z rezultatem 9.18,56 utytułowana biegaczka krakowskiego klubu Wioletta Frankiewicz, która zaczynała długą i bogatą karierę w Granacie i STS Skarżysko.
Bardzo dobrze w biegu na 1500 m spisał się Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice, zajmując piąte miejsce z czasem 3.51,77. Miejsce na podium dawał wynik 3.49,88.
Także piąty w pchnięciu kulą był Kamil Zbroszczyk, ale jego występ to duży zaw...

Dawid Kubiec zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m podczas mityngu kontrolnego PZLA w Spale. Biegacz Juventy-Kobex Starachowice uzyskał czas 1.53,05, zaledwie o 0,05 s gorszy od halowego rekordu województwa, który ustanowił przed rokiem.
Pierwszy na mecie był Michał Makowski (AZS AWF Warszawa) z wynikiem 1.50,16, a drugi były rekordzista Polski w hali Paweł Czapiewski (Lubusz Słubice) – 1.51,14.

Wojciech Jarosz zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m podczas mityngu z okazji 60-lecia Rudzkiego Klubu Sportowego w Łodzi. Biegacz Juventy-Kobex Starachowice uzyskał czas 1.53,58. Zwyciężył z rezultatem 1.51,16 Sebastian Papuga (BKL Bełchatów), przed Kamilem Gurdakiem (Stal Nowa Dęba) – 1.52,31.
W zawodach startowały też juniorki KKL Kielce. Katarzyna Kozak uzyskała trzeci czas w biegu na 300 m – 44,96, a Ewelina Dryja była druga na 600 m – 1.45,14.

Kamil Zbroszczyk zwyciężył w konkursie pchnięcia kulą podczas mityngu kontrolnego PZLA w hali COS w Spale. Miotacz KKL Kielce tym razem nie przekroczył 19 m, wygrywając rezultatem 18,66. Drugie miejsce zajął Dominik Witczak z RLTL ZTE Radom, który pchnął 18,30.

Bardzo dobrze spisał się Kamil Zbroszczyk w VIII Pedro’s Cup, czyli mityngu gwiazd światowej lekkiej atletyki w hali „Łuczniczki” w Bydgoszczy. Miotacz KKL Kielce dwukrotnie poprawiał halowy rekord województwa w pchnięciu kulą, najpierw w drugiej próbie uzyskał odległość 19,06 m, a w trzeciej poprawił się na 19,34 m. Rezultat ten dał mu szóste miejsce w bardzo silnie obsadzonym konkursie.
Zwyciężył mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem 21,05, przed halowym mistrzem świata z 2010 roku Christianem Canwellem z USA – 20,96. Trzecią lokatę zajął Portugalczyk Marco Fortes (20,77), czwartą halowy mistrz świata z 2006 roku Amerykanin Reese Hoffa (20,61), a piątą Rosjanin Maksim Sidorow (19,64)...

Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice startował w halowym mityngu Botnia Games w fińskim Korsholm. W biegu na 800 m zajął szóste miejsce z czasem 1.51,04. Zwyciężył wicemistrz olimpijski z Pekinu Ismail Ahmed Ismail z Sudanu, uzyskując najlepszy w tym roku rezultat na świecie 1.45,71.
Wynik starachowiczanina jest o blisko 2 sek. lepszy od halowego rekordu województwa. Uzyskany jednak został na bieżni o obwodzie 400 m, jaka znajduje się w Botnia Hall w Korsholm, a w przypadku rekordów halowych wymagana jest bieżnia 200-metrowa.

Kamil Zbroszczyk z KKL Kielce zdecydowanie wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas mityngu kontrolnego PZLA w Spale. W czwartej próbie miotacz KKL Kielce uzyskał odległość 19,04 m, poprawiając o 35 cm własny halowy rekord województwa sprzed roku.
W rozegranych w hali COS zawodach startował również Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice, zajmując trzecie miejsce w biegu na 1500 m z czasem 3.58.37.