Archiwum miesiąca maj 2012

Agnieszka Wrona skakała w Ostrawie

Agnieszka Wrona dwa razy startowała w czeskiej Ostrawie. W rozegranym na jednym z placów stolicy Moraw mityngu „Porubská tyčka” pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,80 m. W innych pokazowych zawodach zawodniczka KKL Kielce skoczyła 10 cm wyżej, wyrównując swoje najlepsze osiągnięcie w tym sezonie.

Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zdecydowanie wygrała bieg na 100 m ppł podczas młodzieżowego mityngu w Schwechat pod Wiedniem. Uzyskała czas 13,74 s, wyprzedzając drugą na mecie Austriaczkę Evę Wimberger o 0,60 s. W eliminacjach sandomierzanka miała 13,87.

Kamil Zbroszczyk wygrał konkurs pchnięcia kulą na mityngu w Sosnowcu, zaliczanym do Lekkoatletycznego Pucharu Polski. Miotacz KKL Kielce w swojej najlepszej próbie posłał kulę na odległość 18,84 m.
Trzecie miejsce w biegu na 800 m zajął Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice z czasem 1.50,65. Także trzeci był Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz na 3000 m z przeszkodami z rekordem życiowym 9.05,02. „Życiówkę” na 800 m ustanowiła Sabina Jarząbek z KKL czasem 2.18,82. Jej koleżanka klubowa Marta Stemplewska miała na tym dystansie 2.19,69. Ponadto w rzucie młotem Tomasz Furmanek uzyskał 50,36, junior Marcin Koźbiał 44,01, a juniorka młodsza Katarzyna Furmanek 49,06.

Paweł Tietierin z KKL Kielce wygrał drugą serię biegu na 200 m podczas 33. Memoriału Feliksa Malanowskiego i Czesława Ząbeckiego we Wrocławiu. Uzyskał swój najlepszy tegoroczny rezultat 22,31 s.
Także najdalej w tym roku rzuciła dyskiem na mityngu w Łodzi Renata Misiarczyk – 43,30 m. Zawodniczka KKL zajęła zajęła drugie miejsce w konkursie, ulegając Izabeli Ogórek z Tomaszowa Mazowieckiego, która miała 43.96.

Reprezentacja województwa świętokrzyskiego zajęła trzecie miejsce w czwórmeczu juniorów młodszych w Rzeszowie. Zwyciężyli młodzi lekkoatleci z województwa podkarpackiego z dorobkiem 327 punktów, przed małopolskim – 273. Świętokrzyskie zdobyło 216 pkt, wyprzedzając lubelskie – 206.
Indywidualnie nasi lekkoatleci odnieśli siedem zwycięstw. Bartosz Wierzbiński z Juventy-Kobex Starachowice był najszybszy na 400 m z czasem 51,53, a ponadto drugi na 100 m – 11,15. W obu tych biegach ustanowił rekordy życiowe. Na 800 m zwyciężył Szymon Dobaj z KKL Kielce rezultatem 1.59,66, wyprzedzając Pawła Switka z Żaczka Połaniec, który czasem 2.00,10 wyraźnie poprawił rekord województwa młodzików. Na 1500 m zwyciężył Jakub Sierżęga z sandomierskiej Trójki (4...

Dawid Kubiec z Jeventy-Kobex Starachowice zajął drugie miejsce w biegu na 1500 m z czasem 3.56,96 podczas VIII Mityngu o Różę Kutna. Zwyciężył Tomasz Osmulski z RKS Łódź rezultatem 3.51,88. Dziesiąty na mecie był kolega klubowy Kubca junior Jakub Marczak z rezultatem 4.12,77.

Dobrze spisali się lekkoatleci Trójki Sandomierz startujący poza konkursem w zawodach ligi juniorów w Rzeszowie. Juniorka Karolina Kołeczek zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 100 m przez płotku z czasem 14,00. Pierwszy na mecie na 110 m ppł juniorów był Jakub Chmielnicki, który rezultatem 15,47 wyrównał rekord życiowy. Na 2000 m z przeszkodami aż o 10 s „życiówkę” poprawił junior młodszy Jakub Sierżęga czasem 6.07,69. Ponadto juniorka Agata Wiatrowska przebiegła 1500 m w 4.54,80.

Drużyna juniorów KKL zajęła czwartą lokatę w zawodach ligi juniorów w Łodzi. Młodzi kieleccy lekkoatleci zdobyli 2660 pkt i zostali wyprzedzeni przez rówieśników z Zawiszy Bydgoszcz (3283), AZS AWFiS Gdańsk (3052) i MKL Toruń (2854). Startowało 11 klubów.
Najlepsze wyniki indywidualne zawodnicy KKL uzyskali młociarze. Juniorka młodsza Katarzyna Furmanek rzuciła 3-kilogramowym młotem 61,12 m, a junior Marcin Koźbiał 6-kilogramowym
54,43, poprawiając rekord życiowy. Dobrze wypadła również sztafeta dziewcząt 4×100 m, która miała czas 51,11. „Życiówki” w biegach na 800 m ustanowili juniorka Sabina Jarząbek (2.19,8) i junior młodszy Szymon Dobaj (1.57,3).
Poza konkursem młodziczka KKL Karolina Kozłowska przebiegła 100 m w 12,71, ale przy zbyt silnym wietr...

Nie udało się zdobyć świętokrzyskim biegaczom górskim medalu podczas rozegranych w Iwoniczu-Zdroju mistrzostw Polski seniorów w stylu anglosaskim. W biegu mężczyzn na 9 km (+535 m – 505) Daniel Wosik startujący pod szyldem RMD Montrail Sport Network MUKS THM Ostrowiec był na mecie piąty z czasem 41 min 6 s. Na 7 km kobiet (+420 m – 390 m) Karolina Gacoń z LKB Rudnik zajęła ósme miejsce z wynikiem 40.13.

Agnieszka Wrona wygrała konkurs skoku o tyczce podczas III Mityngu AWF w Katowicach, pokonując wysokość 3,90 m. Był to pierwszy start zawodniczki KKL Kielce po ciężkiej kontuzji (zerwanie ścięgna Achillesa), jakiej doznała pod koniec ubiegłego roku. Świetnie spisał się również miotacz KKL Kamil Zbroszczyk, który zwyciężył w pchnięciu kulą z najlepszym w tym sezonie rezultatem 19,31 m.
W Katowicach startowali również zawodnicy Trójki Sandomierz. Mariusz Kondrat poprawił zdecydowanie rekord życiowy w biegu na 1500 m czasem 3.54,91. 110 m ppł Karol Petelewicz przebiegł w 15,36. Karolina Kołeczek prowadziła w biegu pań na 100 m ppł, ale zbyt blisko podbiegła do płotka i upadła na bieżnię.