Archiwum dnia 17 czerwca 2012

Rekordowe 1500 m Jakuba Sierżęgi

Junior młodszy Jakub Sierżęga z Trójki Sandomierz zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 m podczas zawodów w Rzeszowie. Przygotowujący się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży biegacz uzyskał czas 4.02,43, poprawiając o 2,49 s rekord życiowy.
Jego koledzy klubowi młodzieżowiec Karol Petelewicz i junior Jakub Chmielnicki, którzy specjalizują się w biegu na 110 m ppł, startowali tym razem na 100 i 200 m. Na tym dłuższym dystansie pierwszy uzyskał 23,11, a drugi 23,20.
W zawodach startowali również lekkoatleci Żaczka Połaniec. Na uwagę zasługują rezultaty 13-latek Aleksandry Sojdy (13,51 na 100 i 28,48 na 200 m) i Pauliny Witek (1.49,69 na 600 m). Junior młodszy Sebastian Szydłowski przebiegł 110 m ppł w 15,90.

Karolina Kołeczek wicemistrzynią Polski!

Mamy medal 88. Mistrzostw Polski Seniorów w Bielsku-Białej. Zdobyła go Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz w biegu na 100 m przez płotki. Czasem 13,43 poprawiła należący do niej rekord województwa juniorek i seniorek. Do złotej medalistki Urszuli Bhebhe z AZS-AWF Warszawa sandomierzanka straciła 0,09 s.

Podobnie jak w ubiegłorocznych mistrzostwach czwarte lokaty zajęły Mariola Ślusarczyk z UKS WiR Łopuszno i Agnieszka Wrona z KKL Kielce. Ślusarczyk uczyniła to w biegu na 3000 m z przeszkodami, który ukończyła w czasie 10.24,08. Wrona pokonała w skoku o tyczce wysokość 3,90 m, do brązowego medalu zabrakło 10 cm.
Udanie zadebiutowała w rywalizacji z seniorkami Renata Misiarczyk z KKL, która ustanowiła rekord życiowy w rzucie dyskiem rezultatem 45,47 m i uplasow...