Archiwum dnia 24 czerwca 2012

Karolina Kołeczek mistrzynią Polski juniorek!

Karolina Kołeczek zdobyła złoty medal w biegu na 100 m przez płotki podczas 66. Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku. Zawodniczka Trójki Sandomierz zdecydowanie zwyciężyła w finale tej konkurencji z czasem 13,81 s.
Z pozostałych świętokrzyskich lekkoatletów najbliżej podium był Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec, który zajął czwartą lokatę w biegu na 1500 m z wynikiem 3.57,64. Na piątym miejscu na 5000 m uplasowała się Agata Wiatrowska z Trójki Sandomierz, poprawiając rekord życiowy czasem 18.12,98.
Sztafeta 4×400 m juniorek KKL Kielce zajęła szóstą pozycję z rezultatem 4.04,45. Pobiegła w składzie: Katarzyna Kozak, Marta Stemplewska, Sabina Jarząbek i Ewelina Dryja. Na 1500 m Karolina Mierzejewka z MUKS THM była siódma z czasem 4...

Medale dla Sandomierza i Stopnicy w „Czwartkach”

Karolina Gromada ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu oraz Mateusz Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy zdobyli złote medale podczas XVIII Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkkoatletycznych” w Łodzi.
Karolina zwyciężyła w biegu na 600 m 11-latek z czasem 1.47,76. To nowy rekord „Czwartków” oraz nieoficjalny rekord województwa dziewcząt do lat 12. Najlepszy wynik „Czwartków” oraz województwa 12-latków poprawił też Mateusz, który w półfinale przebiegł 60 m w 7,68 s. W finałowym biegu do wygranej wystarczył mu rezultat 7,94.
Na podium „Czwartków” stanęło jeszcze dwóch 12-latków z sandomierskiej SP 1. Kacper Stec w finale skoku w dal był drugi z rezultatem 5,00 m (w eliminacjach skoczył 5,26)...