Archiwum miesiąca październik 2012

Trzeci w Mielcu, czwarty w Tarnobrzegu

Po udanym sezonie na bieżni Sylwester Lepiarz z powodzeniem startuje w biegach ulicznych. W rozegranym 12 października XVIII Ogólnopolskim Biegu o Puchar Prezydenta Mielca na dystansie 3 km junior MUKS THM Ostrowiec zajął trzecią lokatę z czasem 8 min 48 s. Do pierwszego na mecie Jacka Żądło ze Stali Mielec stracił 13 s. Dobrze w tym biegu wypadli również młodzicy LKB Rudnik. Mateusz Borkowski był wśród mężczyzn dziewiąty (9.11), a Agnieszka Filipowska w klasyfikacji kobiet trzecia (10.28).
14 października Lepiarz uplasował się na czwartym miejscu w XXXIV Międzynarodowym Biegu Nadwiślańskim im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu. Dystans 15 km pokonał w czasie 48.39. Piąty na mecie był Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz (49.18)...

Kilkudziesięciu zawodników startowało w V Memoriale Edmunda Sarny, czyli otwartych mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w wielobojach. Najlepszy wynik zawodów uzyskała Monika Nowak z Krakowa, która rzuciła dyskiem 49,02. 17-letnia utalentowana miotaczka chciała w Kielcach poprawić rekord Polski juniorek młodszych, który od 36 lat należy do Urszuli Płusy z Górnika Zabrze i wynosi 51,50 m. W uzyskaniu rekordowego wyniku przeszkadzał jej jednak ciągle padający deszcz. W jednej z prób posłała dysk poza granicę 50, ale wypadła ze śliskiego koła i rzut był nieważny.
Z wieloboistów, którym aura również mocno utrudniała rywalizację, najwartościowszy rezultat uzyskał Michał Zaliński z KKL Kielce – 4778 pkt. w 7-boju juniorów młodszych...