Archiwum miesiąca marzec 2013

Wiosennych, ciepłych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych życzy ck.lekkoatletyka

Wielkanoc 2013

Czytaj więcej

Dobre wyniki biegaczy w półmaratonach

Przemysław Szymanowski z Końskich zajął ósme miejsce w X Półmaratonie Marzanny w Krakowie. Specjalizujący się w triathlonie zawodnik pokonał 21 km i 97,5 m w 1 godz. 10 min.. Na 11. pozycji z czasem 1:11.36 minął metę Damian Noga z Żaczka Połaniec, 14. był Rafał Czarnecki z Bliżyna (1:13.27), a 17. Damian Walczak z Żaczka (1:15.22). Noga, reprezentujący również Wszechnicę Świętokrzyską, zajął drugie miejsce w klasyfikacji akademickich mistrzostw Polski w półmaratonie.
W silnie obsadzonym VIII Półmaratonie Warszawskim Marcin Stokowiec z KKL Kielce uplasował się na 29. miejscu z czasem 1:13.47. Tuż za nim finiszował inny kielczanin Michał Jamioł (1:13.49).

Czytaj więcej

Rekord Polski Katarzyny Furmanek!

66,72 m – tyle wynosi rekord Polski juniorek młodszych w rzucie młotem 3-kilogramowym. Ustanowiła go Katarzyna Furmanek z KKL Kielce podczas rozegranego w zimowej scenerii wiosennego mityngu w rzutach.
Rekordowy rezultat uzyskała w pierwszej kolejce konkursu. To pierwszy rekord Polski juniorek młodszych w rzucie młotem o wadze 3 kg. Taki ciężar sprzętu obowiązuje w tej kategorii wiekowej od ubiegłego roku. Poprzednio juniorki młodsze rzucały młotem 4-kilogramowym, a rekordowy rezultat 66,62 m uzyskała w 1999 roku Kamila Skolimowska z Warszawianki. Aby rekord młotem o wadze 3-kg mógł być uznany, zawodniczki musiały rzucić dalej od tego wyniku. W ubiegłym roku to się nie udało. Najdalej rzuciła Marika Kaczmarek z Kadeta Rawicz – 65,32. Katarzyna Furmanek miała 65,23...

Czytaj więcej

Srebrne medale biegaczy z Rudnika

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku zostali wicemistrzami Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych. Podczas rozegranych w Kwidzynie mistrzostw Agnieszka przebiegła 3 km w 9 min 39 s, ulegając tylko Weronice Pyzik ze Znicza Biłgoraj, która miała 9.29. 30. miejsce na tym dystansie zajęła Paulina Markowska z Gryfa Rytwiany z czasem 10.37.
Mateusz Borkowski pobiegł na 5 km, uzyskując czas 14.40. O 12 s wyprzedził go Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka). Szósty na mecie w tym biegu był Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój (15.00), dziesiąte Krystian Surma z Olimpu Strawczyn (15.23), a 32. Arkadiusz Kwiatkowski z Gryfa (16.02).
W punktacji klubowej mistrzostw LKB Rudnik zajął trzecie miejsce z dorobkiem 14 pkt...

Czytaj więcej

Biegacze ze Strawczyna najlepsi

Trzy zwycięstwa odnieśli świętokrzyscy biegacze w rozegranych w Końskich międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Na największe słowa uznania zasłużył Kamil Bielawski z Olimpu Strawczyn, który zwyciężył na 3 km z przewagą aż 36 s nad drugim na mecie Wojciechem Pawlakiem z MLUKS Rawa Mazowiecka. Trzeci w tym biegu był kolega klubowy zwycięzcy Patryk Pietrzak.
Bieg na 2 km młodzików wygrał Marcin Warchulski (KKL Kielce), przed Dawidem Piwko z Olimpu. Na 1,5 km młodziczek zwyciężyła Paulina Witek z Żaczka Połaniec, a trzecia była Kinga Kowalska ze Słoneczka Busko-Zdrój. W biegu na 2,5 km młodziczek drugie miejsce zajęła Gabriela Kazberuk z Żaczka. Zwyciężyła Łucja Wiktorowicz (Pegaz Opoczno).
W punktacji klubowej mistrzostw...

Czytaj więcej

Zmiana warty w KKL

Trener miotaczy Grzegorz Furmanek został nowym prezesem Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego do zarządu wybrano ponadto: zawodniczkę i trenerkę Agnieszkę Wronę, trenera Szymona Garyckiego oraz biegaczy długodystansowych Jacka Kluźniaka i Bartłomieja Kozłowskiego. Do komisji rewizyjnej KKL weszli: Sabina Jarząbek, Zbigniew Jędrzejczyk i Janusz Marciniewski.
Uczestnicy zebrania złożyli podziękowania dotychczasowemu prezesowi Janowi Mochockiemu, który mimo problemów zdrowotnych pracował na rzecz klubu.

Czytaj więcej

Jarosz ósmy, Woźniak 11. w przełajowych MP

Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice zajął ósme miejsce w mistrzostwach Polski w biegu przełajowym na 4 km. W rozegranych w Bydgoszczy mistrzostwach dobrze wypadł również Łukasz Woźniak z KKL Kielce, który był 11. wśród seniorów na dystansie 12 km.
O medale mistrzostw Polski walczyli też juniorzy. Ze świętokrzyskich juniorów najlepiej wypadł Sebastian Kowalski z KKL, który uplasował się na 14. pozycji w biegu na 8 km. Na 6 km juniorek 22. była Dominika Łukasiewicz (MUKS THM Ostrowiec), a 25. Monika Gielec (Juventa-Kobex). Ponadto Tomasz Cieślik (LUKKS Bałtów) zajął 39. miejsce na 3 km juniorów.

Czytaj więcej

Trzy tytuły dla biegaczy z Rudnika

Reprezentanci Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika (gm. Brody) odnieśli trzy zwycięstwa podczas rozegranych w Strawczynie mistrzostw województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych. Najlepsza na 1,5 km młodziczek była Maja Dyoniziak, na 2 km juniorek młodszych Agnieszka Filipowska minęła metę ponad 40 sekund przed rywalkami. Trzeci tytuł dla LKB zdobył Mateusz Borkowski w biegu na 3 km juniorów młodszych. Bieg seniorów na tym samym dystansie zakończył się zwycięstwem Łukasza Woźniaka (KKL Kielce), przed Sylwestrem Lepiarzem (MUKS THM Ostrowiec) i Dawidem Kubcem (Juventa-Kobex Starachowice).
Z dobrej strony w mistrzostwach pokazali się gospodarze z niedawno powstałego klubu Olimp Strawczyn. Bieg młodzików na 2 km wygrał Kamil Bielawski przed Dawidem Piwko...

Czytaj więcej

Biegacze z Połańca startowali w Krakowie

Damian Noga z Żaczka Połaniec zajął siódme miejsce w biegu przełajowym na 4 km w Krakowie. 11. na mecie był junior młodszy z Połańca Paweł Switek. Bieg, który został rozegrany w ramach Grand Prix PZLA w biegach przełajowych, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Szymona Kulki z ULKS Lipinki, ubiegłorocznego mistrza Europy juniorów.

Czytaj więcej