Archiwum miesiąca styczeń 2014

Karolina Kołeczek gwiazdą świętokrzyskiego sportu

Karolina Kołeczek zajęła szóste miejsce w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2013” na najpopularniejszych sportowców w województwie zorganizowanym przez „Echo Dnia” i inne regionalne media. Zwyciężył bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej i Vive Targi Kielce Sławomir Szmal. Kolejne miejsca zajęli: Sandra Drabik (boks i kick-boxing), Michał Jurecki (piłkarz ręczny Vive Targi Kielce), Paweł Golański (piłkarz nożny Korony Kielce) i Ivan Cupić (piłkarz ręczny Vive Targi Kielce).

Img_5665_31-1-2014_Targi Kielce_62 Plebiscyt Swietokrzyskie Gwiazdy Sportu

Warto dodać, że sandomierzanka już po raz drugi z rzędu znalazła się w dziesiątce najpopularniejszych świętokrzyskich sportowców...

Czytaj więcej

Podsumowanie 2013 roku w Hali Legionów

Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki zaprasza zawodników, trenerów, działaczy, sędziów i sympatyków „Królowej Sportu” na podsumowanie 2013 roku. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 lutego o godz. 11 w Hali Legionów przy ul. Bocznej w Kielcach.
2013 rok był bardzo udany dla świętokrzyskich lekkoatletów. Po raz pierwszy od lat odnieśli znaczące sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej. Oto największe z nich:
– srebrny medal Karoliny Kołeczek z Trójki Sandomierz w młodzieżowych mistrzostwach Europy w biegu na 100 m pł,
– szóste miejsce Katarzyny Furmanek z KKL Kielce w mistrzostwach świata juniorów młodszych w rzucie młotem
– złoty medal Mateusza Borkowskiego i czwarte miejsce Agnieszki Filipowskiej (obydwoje z LKB Rudnik) w Olimpij...

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek pierwszy raz w hali na 200 m

Podczas zorganizowanego przez PZLA mityngu kontrolnego w Spale Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m przez płotki z czasem 8,40. Podobnie jak przed tygodniem wyprzedziły ją zawodniczki AZS-AWF Warszawa. Zwyciężyła Urszula Bhebhe z rekordem życiowym 8,28, wyprzedzając o 0,02 s Annę Kiełbasińską.
Sandomierzanka, przygotowująca się do startu w halowych mistrzostwach Polski seniorów, które za cztery tygodnie odbędą się w Sopocie, pobiegła także na 200 m. W pierwszym starcie na tym dystansie w hali uzyskała rezultat 25,09, czwarty w tej konkurencji.
W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki szybciej w hali przebiegła 200 m tylko Elżbieta Kapusta z Budowlanych Kielce, do której od 30 lat należy rekord województwa – 24,70...

Czytaj więcej

Trzy medale i rekordy juniorów młodszych w Spale

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik zdobyli złote medale halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegach na 2000 m. Paweł Switek z Żaczka Połaniec wywalczył „srebro” na 600 m.
Niespełna 17-letni Mateusz Borkowski był jednym z bohaterów rywalizacji młodych lekkoatletów w Spale. Mimo że nie miał zbyt wymagających rywali (drugiego na mecie wyprzedził o ponad 3 s.), ustanowił czasem 5.29,12 halowy rekord Polski juniorów młodszych. Poprzedni od 21 lat należał do Wojciecha Kałdowskiego z Baszty Bytów i wynosił 5.31,6. Przypomnijmy, że przed tygodniem Mateusz poprawił rekord Polski tego samego zawodnika na 1000 m.
Agnieszka Filipowska do zwycięstwa dołożyła rekord województwa juniorek młodszych – 6.29,60...

Czytaj więcej

Juniorzy młodsi i juniorzy walczą o medale w Spale

23 świętokrzyskich lekkoatletów wystartuje w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale. Jako pierwsi rywalizację rozpoczną w piątek 24 stycznia juniorzy, wśród których nie mamy wielu medalowych szans. Znacznie wyżej notowani są juniorzy młodsi, którzy startują 25 i 26 stycznia. Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik bronić będą złotych medali zdobytych przed rokiem w biegach na 2000 m. Jednym z faworytów biegu na 600 m jest Paweł Switek z Żaczka Połaniec. Zwraca uwagę, że na mistrzostwach nie będziemy reprezentowani w konkurencjach technicznych, czyli w skokach i w pchnięciu kulą.

Zgłoszeni do mistrzostw Polski w Spale zawodnicy:
Juniorzy
Karolina Młodawska, KKL Kielce – 60 m i 60 m pł
Aleksandra Śnioch, KKL – 800 m

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek z rekordem, ale pokonana

Od rekordu wojewódzwa rozpoczęła sezon halowy Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz. Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka na zawodach w Spale przebiegła w eliminacjach 60 m przez płotki w 8,30 s, o 0,07 s szybciej od rekordowego wyniku sprzed roku. Uległa jednak różnicą zaledwie 0,004 s Annie Kiełbasińskiej z AZS AWF Warszawa.
W finale różnica między nimi była już wyraźniejsza. Kiełbasińska poprawiła się na 8,29, Kołeczek miała 8,37 i zajęła trzecie miejsce. Wyprzedziła ją jeszcze Urszula Bhebhe (AZS AWF Warszawa) z czasem 8,34.
Bardzo dobrze w Spale wypadł Paweł Switek z Żaczka Połaniec, ustanawiając halowy rekord województwa juniorów młodszych na 400 m rezultatem 50,85. Jego klubowy kolega junior Mateusz Gad wyrównał „życiówkę” na 60 m czasem 7,14...

Czytaj więcej

Młodzi tyczkarze KKL nadal w świetnej formie

Po raz kolejny w tym roku świetnie wypadli młodziutcy tyczkarze KKL Kielce z rocznika 2001, trenowani przez Agnieszkę Wronę. Na zawodach w hali warszawskiej AWF Jan Działowski wyrównał należący do niego rekord województwa młodzików rezultatem 3,40 m. Liwia Majchrzak skoczyła równe 3 m, zaledwie 5 cm niżej od ustanowionego przed tygodniem rekordu. Ponadto Katarzyna Białogońska pokonała wysokość 2,60, a Anna Iwaniec 2,40, co jest jej rekordem życiowym.

Czytaj więcej

Rekord Polski Mateusza Borkowskiego na 1000 m!

Mateusz Borkowski z LKB Rudnik ustanowił halowy rekord Polski juniorów młodszych na 1000 m. Podczas mityngu w Łodzi niespełna 17-letni zawodnik zdecydowanie wygrał bieg na tym dystansie w czasie 2.28,42. To rezultat o 0,60 s lepszy od dotychczasowego rekordu należącego od 1993 roku do Wojciecha Kałdowskiego z Baszty Bytów.
W łódzkich zawodach dobrze wypadła też koleżanka klubowa i rówieśniczka Mateusza Agnieszka Filipowska, która z dużą przewagą zwyciężyła bieg na 1000 m kobiet z rezultatem 3.00,01. To jej rekord życiowy w hali.
W silnie obsadzonym biegu na 2000 m mężczyzn Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice był czwarty z czasem 5.24,87.

Inne wyniki świętokrzyskich lekkoatletów w Łodzi:
800 m kobiet: Karolina Przytuła, STS Skarżysko 2...

Czytaj więcej

Rocznik świętokrzyski 2013 na naszej stronie

Najważniejsze starty w kraju i zagranicą, najlepsze wyniki na stadionie i w hali świętokrzyskich lekkoatletów, a także poprawione w 2013 roku rekordy Polski i województwa znajdują się w roczniku, który umieściliśmy w dziale „Roczniki”.

Czytaj więcej

Świętokrzyscy lekkoatleci w mistrzostwach Śląska i Podkarpacia

Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki organizował przed laty halowe mistrzostwa województwa w Spale, takie zawody (bez biegów okrężnych) odbywały się też w Hali Legionów w Kielcach. W tym sezonie rywalizacji o miano najlepszych w regionie pod dachem nie będzie, więc nasi lekkoatleci startują poza konkursem w mistrzostwach innych województw. Zawodnicy Żaczka Połaniec brali udział w mistrzostwach Podkarpacia juniorów młodszych w Mielcu. Najlepiej wypadł w nich junior Mateusz Gad, który dwukrotnie poprawiał rekord życiowy w biegu na 60 m. Najpierw w eliminacjach uzyskał czas 7,18, a potem wygrał finał B z rezultatem 7,14. Juniorka Daria Nurkiewicz chód na 3 km zakończyła rezultatem 16.31,25.
Świętokrzyscy biegacze rywalizowali w halowych mistrzostwach województ...

Czytaj więcej