Archiwum miesiąca kwiecień 2015

Biegacz z Ostrowca 14. w młodzieżowych mistrzostwach Polski

Sylwester Lepiarz zajął 14. miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m, rozegranych 26 kwietnia w Zamościu. 22-letni zawodnik MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski przebiegł pierwszy raz tak długi dystans na bieżni, uzyskując czas 32.28,03. Młodzieżowym mistrzem naszego kraju został Szymon Kulka z ULKS Lipinki – 30.10,32.

Czytaj więcej

Jedna Katarzyna z rekordem, druga bardzo blisko

Katarzyna Furmanek uzyskała najlepszy wynik podczas mityngu „Dzień Miotacza” w Kielcach. Juniorka KKL rzuciła młotem 63,28 m, zaledwie o 66 cm bliżej od należącego do niej rekordu województwa z ubiegłego roku. Wśród mężczyzn wyróżnił się junior młodszy Szymon Mazur (MKS-MOS Płomień Sosnowiec), który 6-kilogramową kulą pchnął 18,69 m.
Rozgrywano również biegi i skoki. W skoku o tyczce niespełna 14-letnia Katarzyna Białogońska z KKL rezultatem 3,21 m poprawiła o 1 cm własny rekord województwa młodziczek, ustanowiony przed tygodniem w hali w Gdyni.

Inne ciekawsze wyniki świętokrzyskich lekkoatletów:
Kobiety
100 m – Karolina Młodawska 12,67, Karolina Kozłowska 12,77 (obie KKL Kielce)
300 m – Karolina Młodawska 42,77
600 m – Wiktoria Dziewięcka, KKL 1...

Czytaj więcej

W pierwszej setce w Warszawie, na podium w Niepołomicach

Blisko 7,5 tys. biegaczy ukończyło III Orlen Warsaw Marathon. W pierwszej setce do mety dobiegli czterej reprezentanci Świętokrzyskiego. Na 60. miejscu uplasował się Tomasz Biskupski z Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z wynikiem 2:45.00. 75. w klasyfikacji open i trzeci w kategorii 50-latków był Zenon Stępień z KKL Kielce – 2:48.21. 94. lokatę zajął Patryk Dudzic ze Staszowa (2:52.01), a 99. Piotr Brzoza z Kielc (2:52.19).
26 kwietnia świętokrzyscy biegacze startowali również w III Półmaratonie po Puszczy Niepołomickiej. Drugi z czasem 1:11.11 był Rafał Czarnecki z STS Skarżysko, a trzecie Marcin Stokowiec z KKL Kielce (1:12.45). Wygrał z rezultatem 1:10.56 pochodzący ze Stąporkowa Andrzej Lachowski, który reprezentuje teraz Kraków...

Czytaj więcej

Sezon letni czas zacząć. Na początek Dzień Miotacza

Mityngiem Dzień Miotacza rozpocznie się tradycyjnie letni sezon lekkoatletyczny w Świętokrzyskiem. Zawody odbędą się w sobotę 25 kwietnia na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza 1 w Kielcach. W programie wszystkie konkurencje rzutowe, a także biegi na 100, 300, 600, 1000 m kobiet i mężczyzn oraz na 2000 m mężczyzn, skoki w dal i o tyczce kobiet i mężczyzn. Jako pierwsze rozegrane zostaną konkursy rzutu młotem – o godz. 10 dla młodzików, a o godz. 11 dla starszych kategorii wiekowych. O godz. 12.30 początek konkursu skoku o tyczce, a od godz. 13 biegów i pozostałych konkurencji.
W tym sezonie w Kielcach planowanych jest jeszcze pięć imprez, które umieszczone zostały w kalendarzu PZLA...

Czytaj więcej

Biegali po kieleckim parku i na przełaj w Rytwianach

Sabina Jarząbek z KKL Kielce wśród kobiet i Damian Noga z Żaczka Połaniec wśród mężczyzn zwyciężyli w biegu głównym na dystansie 4 km w ramach rozegranego 18 kwietnia w kieleckim parku XII Biegu Ulicznego o Grand Prix MOSiR. Drugie miejsca zajęli Anna Latkowska z Kielc oraz Dawid Kubiec ze Starachowic.
W biegach uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się reprezentanci I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach – na 1000 m Wiktoria Krakowiak, a na 1400 m Bartosz Siemoński. Wśród gimnazjalistów na tych samych dystansach zwyciężyli: Julia Szymkiewicz z Gimnazjum w Małogoszczu i Mateusz Błaszczyk z Akweduktu Kielce. Rozegrano jeszcze cztery biegi dla  uczniów szkół podstawowych oraz biegi dla osób niepełnosprawnych.
Uczniowie ze świętokrzyskich szkół 16...

Czytaj więcej

Dwa rekordy i cztery zwycięstwa tyczkarzy KKL w Gdyni

Jan Działowski (z prawej)Jan Działowski skoczył 4,05 m, a Katarzyna Białogońska 3,20 m podczas XX Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana w hali Gdyńskiego Centrum Sportowego. Obydwoje poprawili należące do nich rekordy województwa świętokrzyskiego młodzików. Janek skoczył 5 cm wyżej od swojego najlepszego wyniku z 1 lutego i odniósł zdecydowane zwycięstwo w tej kategorii wiekowej. Kasia poprawiła się o 9 cm w porównaniu do rozegranego 29 marca Mityngu im. Adama Jóźwika w Kielcach, zajmując drugie miejsce w konkursie młodziczek. Pierwszą z wynikiem 3,60 była Julia Oberda z warszawskiej Skry.
Młodzi tyczkarze KKL trenowani przez Agnieszkę Wronę w zawodach rozegranych 18 kwietnia w Gdyni odnieśli jeszcze trzy zwycięstwa. Wśród „krasnali” najlepsza była Blanka Iwaniec (roc...

Czytaj więcej

Świętokrzyscy biegacze na ósmych miejscach w półmaratonach

Rafał Czarnecki zajął ósmą lokatę w VIII PZU Półmaratonie Rzeszowskim. Biegacz z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna, pokonał trasę 21 km 97,5 m w 1 godz. 10 min i 51 s. Był na mecie drugim z Polaków – za Arturem Kozłowskim z Sieradza (1:04.07). Wyprzedziło go jeszcze czterech Kenijczyków oraz biegacze z Ukrainy i Słowacji. Zwyciężył Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z Kenii w czasie 1:03.50. Na 21. miejscu minął metę Michał Jagiełło z Lubieni, reprezentujący LKB Rudnik, który uzyskał 1:17.23.
W VIII Półmaratonie Dąbrowskim w Dąbrowie Górniczej także najlepszy był Kenijczyk – Rop Abel Kibet. Zwycięstwo zapewnił sobie czasem 1:06.42. Ósme miejsce zajął Dariusz Starzyński z Sędziszowa z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 1:15.25...

Czytaj więcej

Złoty medal Damiana Satora na krótkim dystansie

Damian SatorDamian Sator zdobył mistrzostwo Polski juniorów w biegu górskim w stylu anglosaskim na krótkim dystansie. Trasę 4 km o przewyższeniu + – 250 m zawodnik Słoneczka Busko-Zdrój pokonał w 14 min 18 s. Ósmy na mecie w tym biegu był jego kolega klubowy Michał Konieczny w czasie 16.19.
Na 2,5 km juniorek młodszych (przewyższenie +- 150 m) Paulina Witek z Żaczka Połaniec zajęła dziewiątą lokatę. Na 4 km juniorów młodszych (+- 250 m) dziesiąty był Norbert Wojtaszek ze Słoneczka. Także na dziesiątym miejscu ukończyła bieg na 1,5 km młodziczek (+- 80 m) Karolina Niekurzak z Gryfa Rytwiany.
W zawodach rozegranych 11 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rywalizowały też – w otwartych mistrzostwach Podkarpacia – dzieci...

Czytaj więcej

70 lat temu powstał Kielecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki

11 kwietnia 1945 roku utworzony został Kielecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Już w niespełna trzy miesiące po wyzwoleniu Kielc spod niemieckiej okupacji zrealizowano to, czego nie udało się przed wojną.
W okresie II Rzeczpospolitej województwo kieleckie nie miało bowiem własnego okręgu. Na walnym zgromadzeniu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w grudniu 1921 roku we Lwowie zostało przypisane do jednego okręgu z województwem łódzkim. Okręg z siedzibą w Łodzi powstał jednak dopiero trzy lata później. Kluby z Częstochowy i Dąbrowy Górniczej, które to miasta znajdowały się w województwie kieleckim, już wcześniej przystąpiły do Krakowskiego OZLA. W Kielcach, Ostrowcu, Starachowicach czy Skarżysku „Królowa sportu” w latach 20. dopiero stawiała pierwsze kroki...

Czytaj więcej

Wesołego Alleluja, smacznego jajka, mokrego dyngusa, wiosny w sercach i za oknem

FreeGreatPicture.com-5684-easter-eggs_600

Czytaj więcej