Archiwum miesiąca czerwiec 2015

Juniorka KKL Kielce ze srebrnym medalem w dysku

mpj2015-2Po złotym medalu w rzucie młotem Katarzyna Furmanek zdobyła srebrny w rzucie dyskiem. W rozegranym w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej finałowym konkursie ustanowiła rekord życiowy wynikiem 44,59 m. Siódme miejsce w tej konkurencji zajęła druga juniorka KKL Anna Dąbrowska z rezultatem 38,57 m.
Zdobywczyni tytułu mistrzyni Polski juniorek na 3000 m Agnieszka Filipowska po raz pierwszy na bieżni wystartowała także na 5000 m, zajmując szóste miejsce z czasem 18.06,01. To nieoficjalny rekord województwa 18-latek. Wiktor Woś z KKL w eliminacjach biegu na 110 m przez płotki uzyskał 20. czas 15,48 s.
W uzupełnieniu wyników z drugiego dnia mistrzostw podajemy, że Karolina Przytuła z STS Skarżysko była trzecia w finale B biegu na 800 m z wynikiem...

Czytaj więcej

Złote medale Katarzyny Furmanek i Mateusza Borkowskiego

mpj2015-2Dwa złote medale zdobyli świętokrzyscy lekkoatleci w drugim dniu mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej. Najpierw na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który nie dał rywalom żadnych szans w biegu na 800 m. Wygrał w czasie 1.48,97, wyprzedzając drugiego na mecie Jakuba Bałdykę z RKS Łódź o 2,21 s.
Potem również zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Furmanek w rzucie młotem. Juniorka KKL Kielce złoty medal przypieczętowała rekordem życiowym i województwa 64,83 m, lepszym o 26 cm od swojego rezultatu z 14 czerwca. Od srebrnej medalistki Mariki Kaczmarek z Kadeta Rawicz rzuciła dalej o 2,93 m.
Dobrze wypadli również inni juniorzy KKL. Karolina Młodawska, która do tej pory startowała głównie w biegach sprinterskich i prze...

Czytaj więcej

Zenon Stępień wygrał II Kielecki Bieg Górski

logo_bieg_gorski2_465_s52-letni Zenon Stępień zwyciężył w II Kieleckim Biegu Górskim. Biegacz KKL Kielce pokonał 23-kilometrową trasę w 1 godz. 35 min i 22 s. 6 s za nim minął metę Jacek Długosz ze Starachowic. Trzecie miejsce ze stratą już 5 min 42 s zajął Marcin Rakoczy z KKL. W klasyfikacji kobiet najlepszą okazała się Tamara Mieloch z Podkowy Leśnej z czasem 1:57.47. Druga była kielczanka Mariola Kotarzewska – 2:01.02.
Bieg zorganizowany w niedzielę 28 czerwca przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach ukończyły 224 osoby, w tym 37 pań. Suma przewyższeń na trasie wynosiła około 750 m. Biegacze mieli do pokonania m.in. Górę Kamienną (366 m n.p.m.), Pierścienicę (367 m n.p.m.) i najwyższy szczyt Pasma Posłowickiego Biesak (381 m n.p.m.).

Czytaj więcej

Agnieszka Filipowska mistrzynią Polski juniorek

mpj2015-2Złoty medal Agnieszki Filipowskiej w pierwszym dniu mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej! Zmagająca się od miesięcy z problemami zdrowotnymi zawodniczka LKB Rudnik wygrała pewnie bieg na 3000 m z czasem 10.04,19. Drugą na mecie Weronikę Pyzik ze Znicza Biłgoraj wyprzedziła o 1,74 s.
Bez problemów do finałów awansowali faworyci do złotych medali Katarzyna Furmanek i Mateusz Borkowski. Juniorka KKL Kielce uzyskała najlepszy rezultat w eliminacjach rzutu młotem – 61,08 m, a junior LKB Rudnik wygrał pierwszą serię eliminacyjną biegu na 800 m czasem 1.55,79.
Na 800 m juniorek do finału B zakwalifikowała się Karolina Przytuła z STS Skarżysko, która była czwarta w drugiej serii eliminacji z wynikiem 2.15,86. Także w finale B wystąpi Wiktor Woś z KKL, któ...

Czytaj więcej

Płotkarka z Sandomierza trzecia w Paavo Nurmi Games

paavonurmigames_1405-120x90-tKarolina Kołeczek zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m przez płotki podczas Paavo Nurmi Games w Turku (Finlandia). Zawodniczka MUKS Wisła Junior Sandomierz pojechała na te rozgrywane od 1957 roku zawody, upamiętniające legendarnego fińskiego biegacza, z 13 innymi polskimi lekkoatletami. W eliminacjach swojej koronnej konkurencji pobiegła w pierwszej serii, zajmując z czasem 13,19 s drugie miejsce za reprezentantką Belgii Anne Zagré, która miała 13,01 s.
13,11 s w finale dało sandomierzance trzecią lokatę. Zwyciężyła brązowa medalistka tegorocznych halowych mistrzostw Europy w Pradze Serita Solomon z Wielkiej Brytanii z rezultatem 13,03 s. Drugą na mecie Zagré, czwartą płotkarkę ubiegłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu w Zurichu, wyprzedziła zaledwie o 0,01 s...

Czytaj więcej

W Stopnicy skakali o tyczce, w Działoszycach też

Konkursy skoku o tyczce rozgrywane były w okresie międzywojennym nie tylko na stadionach, ale i boiskach szkolnych. Zawodnicy używali tyczek bambusowych lub drewnianych, lądowali nie na gąbczastym zeskoku, lecz na piachu lub trawie. Konkurencja ta znalazła się w programie święta sportowego młodzieży w Kielcach 24 maja 1925 roku na boisku Sokoła przy ówczesnej ul. 3 Maja (w rejonie dzisiejszego stadionu piłkarskiego przy ul. Ściegiennego). „Gazeta Kielecka” (nr 43/1925) informowała, że „z ćwiczeń chłopców szczególnie zainteresowały wszystkich skoki o tyczce, w których wyróżnili się świetnie postawieni sportowo” Jerzy Czarniecki i Ludwik Witkowski. Ten pierwszy, najlepszy w latach 20. kielecki lekkoatleta, skoczył wówczas 2,80 m.

Jan Lipczewski w 1935 r...

Czytaj więcej

11-latka z Kołaczkowic na podium w finale „Czwartków”

Czwartki LekkoatletyczneWeronika Uchto zajęła drugie miejsce w biegu na 300 m dziewcząt z rocznika 2004 podczas XXI Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi. Uczennica Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach (gm. Busko-Zdrój) pokonała ten dystans w czasie 46,99 s. Czwartą lokatę w finałowym biegu na 300 m w tej samej grupie wiekowej zajęła Aleksandra Grzyb z SP Baćkowice (powiat opatowski) z wynikiem 47,75 s.
Miejsca w pierwszej dziesiątce podczas tej imprezy zajęły jeszcze trzy dziewczęta z województwa świętokrzyskiego. Katarzyna Skiba z SP 33 Kielce rzuciła piłeczką palantową 52 m, co dało jej piątą pozycję w tej konkurencji wśród 13-latek. Kinga Ciesielska z SP 27 Kielce skoczyła w dal 4,58 m, zajmując szóstą lokatę w grupie 12-latek. Ponadto Karolina ...

Czytaj więcej

Mistrzostwa uczniów szkół podstawowych w Sandomierzu

Kilkaset dzieci rywalizowało w indywidualnych mistrzostwach województwa świętokrzyskiego szkół podstawowych w Sandomierzu. W zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy 17 czerwca zawodach najlepsze wyniki uzyskały dziewczęta w biegu na 300 m. Zwyciężyła Karolina Paluch z SP Samborzec (powiat sandomierski), wypełniając czasem 45,00 s normę na trzecią klasę sportową. Rezultaty na poziomie czwartej klasy uzyskały Anna Łuczkiewicz z SP 9 Starachowice (45,41) i Gabriela Modras z SP 4 Sandomierz (46,17). Wyróżniła się także 13-letnia Wiktoria Gromada, która skoczyła wzwyż 1,50 m. Startowała jednak poza konkursem, gdyż jest już uczennicą Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu.

Najlepsi w pozostałych konkurencjach:

dziewczęta roczniki 2002 i 2003
60 m – Karolina Pa...

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek czwarta, ale pokonała wicemistrzynię Europy!

Bardzo dobrze spisała się Karolina Kołeczek w VI Drużynowych Mistrzostwach Europy w Czeboksarach (Rosja). Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka zajęła czwarte miejsce w biegu na 100 m przez płotki, zdobywając 9 punktów dla reprezentacji Polski.
Startowała w drugiej silniejszej serii tej konkurencji. Pierwsza na mecie była Alina Tałaj z Białorusi z czasem 12,80 s, drugą lokatę zajęła Rosjanka Nina Morozowa (12,85), a trzecią Niemka Cindy Roleder (12,92).
Zawodniczka MUKS Wisła Junior Sandomierz uzyskała rezultat 13,03 s, wyprzedzając o 0,03 s piątą w tym biegu reprezentantkę Francji Cindy Billaud. To wicemistrzyni Europy z ubiegłego roku i siódma zawodniczka mistrzostw świata sprzed dwóch lat, rekordzistka swojego kraju z wynikiem 12,56 s.
Billaud wygrała bieg n...

Czytaj więcej

Drugie miejsca sztafet ze Strawczyna i Końskich, czwarte SP 33 Kielce

Dwa miejsca na podium wywalczyły świętokrzyskie szkoły w finale ogólnopolskim biegów rozstawnych Vena Sport, rozegranym 14 czerwca w Łodzi. W rywalizacji gimnazjalistów na 4×100 m drugie miejsce z czasem 45,57 s zajęła sztafeta Gimnazjum w Strawczynie: Adrian Czupryński, Kacper Nyga, Wiktor Dzwonek i Damian Dula.
W rywalizacji dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych na 4×100 m także druga pozycja z wynikiem 53,87 s przypadła sztafecie z Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, w której pobiegły: Emilia Król, Dominika Dąbrowska, Marta Barańska i Patrycja Gawrońska.
Najlepszy w tym roku czas w województwie na 4×100 m – 45,26 s – uzyskała męska sztafeta Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach, zajmując piątą pozycję...

Czytaj więcej