Archiwum dnia 20 lutego 2016

Karolina Kołeczek druga na mityngu w Niemczech

Podczas 18. Internationales Erdgas-Hallenmeeting w niemieckim Chemnitz Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce w finale biegu na 60 m przez płotki z czasem 8,11 s. Najlepszą polską płotkarkę wyprzedziła tylko reprezentantka Chorwacji Andrea Ivancevic, która uzyskała 8,03 s. Na trzecim miejscu minęła linię mety Franziska Hofmann z Niemiec z wynikiem 8,12 s.

Zawodniczka MUKS Wisły Junior Sandomierz ten sezon halowy traktuje ulgowo i nie wystąpi w  mistrzostwach świata, które odbędą się w drugiej połowie marca w amerykańskim Portland. Starty w hali zakończy prawdopodobnie za dwa tygodnie w Toruniu, broniąc zdobytego przed rokiem tytułu mistrzyni Polski. Jej najważniejszym celem w tym roku są bowiem Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Czytaj więcej

Mateusz Borkowski pobiegł po rekord Polski na 1500 m!

3.45,83 – tyle od dziś wynosi halowy rekord Polski juniorów w biegu na 1500 m. Ustanowił go Mateusz Borkowski podczas zorganizowanych przez PZLA zawodów w Spale. Niespełna 19-letni zawodnik LKB Rudnik rywalizował w nich z przygotowującymi się do mistrzostw Polski seniorami i zajął trzecie miejsce. Pierwszy na mecie był trenujący w Spale Duńczyk Andreas Bube z czasem 3.43,05, a drugi Szymon Krawczyk ze Śląska Wrocław – 3.43,64.

Mateusz zdecydowanie poprawił najstarszy halowy rekord naszego kraju juniorów, który ustanowiony został w 1974 roku przez Krzysztofa Wesołowskiego z Górnika Wałbrzych i wynosił 3.52,3. Pobił też nie tylko swój rekord województwa świętokrzyskiego juniorów (3.53,61 z 6 lutego ), ale i seniorów, jaki należał od pięciu lat do Dawida Kub...

Czytaj więcej