Archiwum miesiąca marzec 2016

Rzuty młotem i dyskiem na początek lekkoatletycznej wiosny

kklWiosenny mityng w rzutach rozegrany zostanie w sobotę 2 kwietnia na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza w Kielcach. Zawody rozpocznie o godz. 10 konkurs rzutu młotem pań, w którym wystartują m.in. brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorek Katarzyna Furmanek z KKL Kielce oraz druga reprezentantka Polski na tej imprezie Marika Kaczmarek z Kadeta Rawicz. Dla obydwu zawodniczek będzie to pierwszy start w kategorii młodzieżowej.
O godz. 11 rozpocznie się rywalizacja młociarzy, a o godz. 12 konkurs rzutu dyskiem kobiet i mężczyzn. Organizatorem zawodów jest Kielecki Klub Lekkoatletyczny, który do tegorocznego kalendarza PZLA zgłosił jeszcze cztery imprezy, w tym VII Memoriał Zdzisława Furmanka, na którym będzie można zdobywać klasę Mistrzowską Międzyn...

Czytaj więcej

Lekkoatleci Lechii najlepsi na Kielecczyźnie. Tabele wyników 1947

W 1947 roku prymat w lekkiej atletyce na Kielecczyźnie wywalczył Harcerski Klub Sportowy Lechia Kielce. Przez pierwsze kilkanaście miesięcy po wojnie klub ten działał przy Stowarzyszeniu Kupców Polskich. Jesienią 1946 roku przeszedł pod opiekę Związku Harcerstwa Polskiego, a sekcja lekkoatletyczna odgrywała w nim główną rolę.

Stanisław Brzozowski (pierwszy z lewej) z Lechii Kielce przeszedł do warszawskiej Spójni i w latach 1949-50 reprezentował Polskę,  m.in. w międzynarodowych mistrzostwach Rumunii w Bukareszcie, z których jest to zdjęcie (archiwum rodzinne)

Młodych  zawodników szkolił Józef Bobiński. To znany łódzki lekkoatleta, mistrz Polski z 1928 roku w rzucie oszczepem oburącz i rekordzista naszego kraju w tej konkurencji (91,31 m w 1931 r.)...

Czytaj więcej

Wh3a3986_20160320_Dworek Laszczykow_Kiermasz Wielkanocny_Henryka Goraj_pisanki
Wiosennych i radosnych Świąt Wielkanocnych, ze smacznym jajkiem i mokrym dyngusem
życzy CK Lekkoatletyka
Czytaj więcej

Damian Noga czwarty w XIII Półmaratonie Marzanny

Biegacz Żaczka Połaniec Damian Noga zajął czwarte miejsce w XIII Półmaratonie Marzanny w Krakowie. Dystans 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 9 min i 31 s, poprawiając o 27 s rekord życiowy z ubiegłego roku. W klasyfikacji kobiet 12. lokatę zajęła Katarzyna Domańska z STS Skarżysko z czasem 1:34.02.

Prócz półmaratonu w Krakowie rozegrano też bieg uliczny na 10 km. Piątą pozycję wywalczył w nim Rafał Czarnecki z STS z wynikiem 33.16. 4 s za nim finiszował szósty na mecie Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce.

W rozegranym także 20 marca XVII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego dziesiątą lokatę zajął Tomasz Miśkowiec, mieszkaniec Makowa Podhalańskiego reprezentujący KKL Kielce. Na trudnej trasie uzyskał czas 1:15.54. Na 11. miejscu z rezultatem 1:17...

Czytaj więcej

Łukasz Miądzel z brązowym medalem w sztafecie

ban2Trenujący w KKL Kielce Łukasz Miądzel pobiegł w sztafecie polskiej 4×400 m, która zajęła trzecie miejsce halowych mistrzostwach Europy niesłyszących w lekkiej atletyce, które rozegrane zostały w Toruniu. Polacy uzyskali czas 3.26,85. Do ostatnich metrów toczyli zaciętą walkę o srebrny medal z Turkami, którzy okazali się ostatecznie lepsi o 0.09 s. Zdecydowanie zwyciężyli Rosjanie z wynikiem 3.24,86.

Łukasz Miądzel startował też w biegu indywidualnym na 400 m. W eliminacjach przebiegł ten dystans w 52,42 s i z szóstym czasem awansował do finału. Niestety, decydującego o medalach biegu nie ukończył. Mistrzem Europy został Słoweniec Tadej Enci, który jako jedyny pobiegł poniżej 50 s – 49,98. Czwartą i piątą lokatę zajęli zawodnicy Spartana Lublin Grzego...

Czytaj więcej

Biegacze w drugiej dziesiątce przełajowych mistrzostw Polski

logompprzTylko trzy zawodniczki Żaczka Połaniec i czterech zawodników Olimpu Strawczyn reprezentowało województwo świętokrzyskie w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Żaganiu (Lubuskie). Najlepiej spisała się Paulina Witek z Żaczka, która wywalczyła 11. lokatę na 2 km juniorek młodszych, pokonując ten dystans w 7 min 25 s. W tym biegu startowały także jej koleżanki klubowe, ale uplasowały się na dalszych miejscach – 40. była Aleksandra Przybyło (7.51), a 44. Julia Krupa (7.57).

Z biegaczy ze Strawczyna najwyższą 15. lokatę zajął Dawid Piwko na 3 km juniorów z czasem 9,52. Na takim samym dystansie juniorów młodszych jako 16. minął  metę Bartłomiej Siadul z wynikiem 10.08. Także 16. w biegu na 6 km juniorów był Kamil Bielawski (20.31). Ponadto Hubert ...

Czytaj więcej

Lekkoatletów Kielc i Kielecczyzny spotkanie po latach

mosir„Ocalić od zapomnienia – spotkanie po latach” organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Odbędzie się w piątek 8 kwietnia o godz. 17 w restauracji Olimpijska przy ul. Leszka Drogosza 1 (przy stadionie lekkoatletycznym). W najbliższych dniach MOSiR roześle zaproszenia do ponad 80 osób z całej Polski, które w ubiegłym wieku uprawiały Królową Sportu w klubach Kielc i Kielecczyzny. Zaproszeni na piśmie zostaną tylko ci, do których adresy udało się ustalić. Na spotkaniu mile widziani będą jednak wszyscy, którzy zechcą spotkać się po latach z kolegami z bieżni, skoczni czy rzutni i powspominać tamte czasy.
Spotkanie będzie miało przede wszystkim towarzyski charakter...

Czytaj więcej

Dwa zwycięstwa świętokrzyskich młodziczek w Końskich

mlodziczki

Najlepsze świętokrzyskie młodziczki w biegu na 1,5 km. Od lewej Monika Stryjecka, Karolina Fiutek i Gabriela Jaros (fot. UMKS Nadir Jędrzejów)

Karolina Fiutek z UMKS Nadir Jędrzejów i Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn odniosły zwycięstwa w rozegranych w Końskich międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Pierwsza z biegaczek była najlepsza na dystansie 1,5 km, a druga na 2,5 km. Świętokrzyscy chłopcy wypadli znacznie gorzej. W rywalizacji z rówieśnikami z województwa łódzkiego miejsce na podium zdołał wywalczyć tylko Adam Masaczyński z KKL Kielce. Znany dotychczas głównie z występów w biegu na 110 m przez płotki zajął trzecią lokatę na 2 km.

Łódzkie zdecydowanie wygrało punktację wojewódzką mistrzostw młodziczek i młodzików z ...

Czytaj więcej

Międzywojewódzkie i wojewódzkie mistrzostwa na przełaj

Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w biegach przełajowych odbędą się w sobotę 12 marca w Końskich. Na trasach wyznaczonych na stadionie przy ul. Południowej rywalizować będą biegacze z województw świętokrzyskiego i łódzkiego z roczników 2001-2002, dziewczęta na dystansach 1,5 i 2,5 km, a chłopcy na 2 i 3 km.

Równocześnie odbędą się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w biegach na przełaj dla pozostałych kategorii wiekowych. Dzieci pobiegną na 600 m (dziewczęta) i 800 m (chłopcy). Dla juniorek młodszych, juniorek i seniorek przewidziany jest dystans 2 km, a dla juniorów młodszych, juniorów i seniorów 3 km lub – jak czytamy w regulaminie – 2 km.

Uroczyste rozpoczęcie mistrzostw planowane jest o godz. 11...

Czytaj więcej

SP 25 i 27 oraz Gimnazjum 6 dominują w mistrzostwach Kielc

16 i 17 marca w Hali Legionów odbędzie się trzecia runda halowych mistrzostw Kielc w wielobojach gimnazjów i szkół podstawowych. W drugiej, rozegranej w lutym, startowało aż 320 uczniów. Najlepsze wyniki wśród dziewcząt uzyskała Kinga Ciesielska z SP 27, która skoczyła w dal 4,46 m, a ponadto przebiegła 60 m w 8,65 s i zdecydowanie pokonała rówieśniczki w punktacji 4-boju, na który składają się jeszcze rzut piłką lekarską oraz bieg na 600 m.

Wśród chłopców na uwagę zasługują rezultaty Michała Frańczaka z Gimnazjum nr 7 – 5,16 m w skoku w dal  i 7,11 s na 60 m. Wartość tego drugiego obniża fakt, że podczas zawodów czasy mierzono ręcznie. W punktacji 4-boju gimnazjalistów Michała minimalnie wyprzedził  Oskar Ludwiczak (Gimnazjum nr 6), który d...

Czytaj więcej