Archiwum miesiąca grudzień 2017

Ośmiu biegaczy z Ukrainy w pierwszej dziesiątce w Szydłowie

Na trasie biegu na 10 km (fot. gmina Szydłów)

Oleksandr Matwijczuk z Ukrainy wygrał bieg główny na 10 km podczas 38. Międzynarodowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Pokonał trasę w 29 min 50 s, wyprzedzając o 6 s ubiegłorocznego zwycięzcę Artura Kozłowskiego z MULKS MOS Sieradz, olimpijczyka z Rio de Janeiro. Trzeci na mecie był Ukrainiec Dmytro Siruk z czasem 29.58. Biegacze z Ukrainy zajęli kolejnych sześć miejsc. Na dziesiątej pozycji uprasował się Mateusz Kaczor z RLTL ZTE Radom (30.38), a na jedenastej najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Sylwester Lepiarz, reprezentujący LKB Rudnik (31.17). Jako 15. finiszował kielczanin Aleksander Dragan (32.22), a kolejne dwie lokaty zajęli Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce (33.33) i Piotr Jaśtal z LKB Rudn...

Dobrych Świąt Bożego Narodzenia i jeszcze lepszego Nowego 2018 Roku!

Pierwszy w historii start lekkoatletki z Kielecczyzny na Igrzyskach Olimpijskich zakończył się wielkim sukcesem – Mirosława Sarna awansowała do finału skoku w dal i zajęła w nim wysokie piąte miejsce. Reprezentantka Budowlanych Kielce pojechała do Meksyku głównie jako podstawowa zawodniczka polskiej sztafety 4×100 m. W skoku w dal liczono na Irenę Szewińską, która przed olimpiadą legitymowała się najlepszym na świecie rezultatem 6,67 m. Kielczanka z uzyskanym pod koniec sierpnia wynikiem 6,29 m wyraźnie ustępowała faworytkom do czołowych miejsc i niewielu dawało jej szanse na zakwalifikowanie się do szerokiego finału. Minimum kwalifikacyjne wynosiło bowiem 6,35 m.

Mirosława Sarna w olimpijskim stroju w Meksyku

W pierwszej kolejce eliminacji Mirosława Sarna sk...

Kilkudziesięciu zawodników z Kielc, Strawczyna i Staszowa wzięło udział w Mikołajkowym Mityngu, zorganizowanym przez Kielecki Klub Lekkoatletyczny. Zdecydowaną większość startujących w Hali Legionów stanowili młodzicy i dzieci.

Najmłodsze skoczkinie w dal z prezesem KKL Grzegorzem Furmankiem, od lewej Anna Skowronek, Adrianna Makuła i Alicja Borek

Po dłuższej przerwie na bieżni i skoczni pojawiła się też Karolina Młodawska. Zaliczająca się do kategorii młodzieżowej zawodniczka KKL była najszybsza na 60 m z czasem 8,04 s i najdalej skoczyła w dal – 5,13 m. W tych samych konkurencjach jej koleżanka klubowa, 12-letnia Adrianna Makuła, uzyskała wyniki 8,29 s i 4,85 m.  Wyróżniła się także 13-latka z KKL Anna Skowronek, która przebiegła 60 przez płotki w 9,5...