Archiwum miesiąca listopad 2019

Rekordowy półmaraton biegacza ze Strawczyna w Gdańsku

Łukasz Woźniak zajął  piąte miejsce w AmberExpo Półmaratonie Gdańsk im. Pawła Adamowicza. Trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 8 min i 26 s, poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie o sekundę. Woźniak, który jest dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, a także trenerem biegaczy strawczyńskiego Olimpu i KKL Kielce, był najlepszym z Polaków w gdańskim półmaratonie.

Bardzo dobrą ósmą lokatę wywalczył Tomasz Biskupski z Sukowa, reprezentujący AZS UJK Kielce, który także poprawił rekord życiowy czasem 1:10.13. 46. na mecie był Paweł Jakubczyk z Kielc z rezultatem 1:19.57.

Półmaraton w Gdańsku, który w tym roku otrzymał imię zamordowanego w styczniu prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza, ukończyło 3162 biegaczy...

Bardzo dobrze spisał się Łukasz Woźniak w silnie i liczne obsadzonym 31. Biegu Niepodległości w Warszawie. Biegacz ze Strawczyna, który w tym roku zmagał się z kontuzjami, uplasował się na dziesiątej pozycji, pokonując 10-kilometrową trasę w 31 min 34 s. Do zwycięzcy, Arkadiusza Gardzielewskiego ze Śląska Wrocław, stracił 2 min 5 s.

W rozegranym na ulicach stolicy biegu świetnie wypadła również trenowana przez Woźniaka 18-letnia Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, która w kategorii kobiet uplasowała się na dziewiątym  miejscu z czasem 38.31. Do mety dobiegły w sumie 18 903 osoby.

Bieg Niepodległości w Kielcach, także na 10 km, ukończyło 744 biegaczek i biegaczy. Zwyciężył zdecydowanie Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) z czasem 34.54...

Piotr Dasios, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, bardzo dobrze wypadł w maratonie nowojorskim. Trasę 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 57 min 51 s. Czas ten przy wyniku, jaki uzyskał zwycięzca Kenijczyk Geoffrey Kamworor – 2:08.13, nie robi może wrażenia, ale należy wziąć pod uwagę, że Piotr Dasios skończył we wrześniu 54 lata.

Piotr Dasios na mecie maratonu w Limassol na Cyprze w kwietniu 2019 r. (blog Piotra Dasiosa)

Maratony biega od kilku lat i poprawia rekordy życiowe. W Nowym Jorku miał czas lepszy o 47 s od swojego poprzednio najlepszego wyniku uzyskanego w maju w Pradze. Zajął w tym prestiżowym maratonie 1267. miejsce w kategorii open i 58. w swojej grupie wiekowej (50-54 lata. Wśród ponad 350 Polaków startujących w Nowym Jorku był 14.