Archiwum dnia 1 czerwca 2020

Rekordowa liczba medali młodzieży, udany jubileusz Budowlanych. Rok 1998

Aż 19 medali zdobyli juniorzy i juniorzy młodsi z województwa kieleckiego w ostatnim roku jego istnienia. To rekordowy dorobek w historii startów lekkoatletów Kielecczyzny w mistrzostwach Polski.

Na mityngu z okazji 50-lecia Budowlanych Paweł Kępa skoczył wzwyż 2.16 m, bijąc rekord okręgu

Ośmiokrotnie na mistrzowskim podium stawali 23-25 stycznia podczas halowych mistrzostw Polski w Spale. Anna Kądziela z Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski wygrała bieg na 800 m juniorek w czasie 2.14,26. Na 3000 m juniorów nie miał sobie równych Piotr Człeczyński z Budowlanych Kielce, zwyciężając z rezultatem 8.38,50. Trzeci w tym biegu był Robert Pawlak z STS Skarżysko z wynikiem 8.42,70. Także brązowy medal zdobyła Agnieszka Adamska z STS, która przebiegła 1500 m w 4.35,87.