Archiwum dnia 16 maja 2021

Julia Szydłowska pierwszy raz pobiegła 3000 m. Znakomicie!

Julia Szydłowska (fot. B.Kozłowski)

Bardzo dobrą formę zademonstrowała Julia Szydłowska podczas Małopolskiego Mityngu „I ty możesz zostać mistrzem” w Suchej Beskidzkiej. 17-letnia zawodniczka Żaczka Połaniec wystartowała po raz pierwszy na bieżni w biegu na 3000 m i wygrała zdecydowanie w znakomitym czasie 9.55,49. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki tylko dziewięć zawodniczek przebiegło ten dystans szybciej.

Drugą na mecie zawodniczkę Julia wyprzedziła o ponad 25 s. Szkoda, że rywalki w tym biegu nie były silniejsze, ponieważ miałaby szansę poprawić rekord województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych, który od 2014 roku należy do Agnieszki Filipowskiej z LKB Rudnik i wynosi 9.48,50.

W zawodach w Suchej Beskidzkiej dobrze wypadli też młodsi kole...

Martyna Kantor (fot. pzla.pl)

Reprezentująca Ludowy Klub Biegacza Rudnik Martyna Kantor z dużą przewagą zobyła złoty medal mistrzostw Polski kobiet w biegu górskim na długim dystansie. 43-kilometrową trasę „Beskidzki Topór”, wiodącą szlakami Beskidu Małego, ze startem w Andrychowie i metą na Czarnym Groniu w Rzykach, o przewyższeniach + 1911 m – 1745 m, pokonała w 3 godz. 43 min 49 s. Drugą na mecie Katarzynę Solińską z KKL MOSiR Krosno wyprzedziła o blisko 11 minut.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Martyna Kantor została mistrzynią naszego kraju w biegu górskim w stylu anglosaskim. Na 12-kilometrowej trasie w Bielsku-Białej również pozostawiła rywalki daleko za sobą.

Jeśli jeszcze chodzi o mistrzostwa na długim dystansie, to na piątej pozycji wśród mężczyzn...