Archiwum dnia 26 czerwca 2022

Srebrne medale na 600 m najmłodszych świętokrzyskich lekkoatletów

Dwa razy na drugim i raz na trzecim stopniu podium stawali reprezentanci województwa świętokrzyskiego w ogólnopolskich zawodach programu ‚Lekkoatletyka dla każdego!” w Sieradzu. Srebrne medale wywalczyli w biegach na 600 m – Gabriela Parada ze Słoneczka Busko-Zdrój wśród dziewcząt do 11 lat z czasem 1.47,61 i Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec wśród młodzików z wynikiem 1.27,13. Obydwoje ustanowili rekordy życiowe, a Gabriela także najlepszy rezultat w województwie 11-latek.

Najlepsi młodzicy na 600 m, na drugim stopniu podium Kuba Tałaj (fot. Facebook/Żaczek Połaniec)

Trzecie miejsce w pchnięciu 4-kilogramową kulą 13-latków z wynikiem 10,84 m zajął Maciej Markiewicz z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Blisko podium była jego klubowa koleżanka Anastazja Kaczma...

Rober Urbanek z MKS Aleksandrów Łódzki uzyskał najlepszy wynik podczas rozegranego w Kielcach I Festiwalu Rzutu Młotem, w programie którego był także rzut dyskiem. Dwukrotny olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 r. i mistrzostw Europy z 2014 r. na stadionie Politechniki Świętokrzyskiej rzucił dyskiem 63,33 m, najdalej w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Mateusz Kacprzak z AZS-AWF Warszawa (51,72 m), a trzecie Jarosław Andrzejczak z RLTL Optima Radom (51,64 m).

Robert Urbanek drugi raz w tym sezonie rzucał dyskiem w Kielcach. 7 maja uzyskał 61,12 m, 25 czerwca 63,33 m

W konkursie rzutu młotem dominowały zawodniczki KKL Kielce. Zwyciężyła Katarzyna Furmanek z wynikiem 68,53 m, przed Mariką Kaczmarek, która uzyskała swój najlepszy rezultat w tym roku...