Archiwum miesiąca listopad 2022

Sabina Jarząbek pobiegnie w mistrzostwach Europy we Włoszech

Sabina Jarząbek, która w pięknym stylu zdobyła mistrzostwo Polski w biegu przełajowym na 6 km, została zakwalifikowana do reprezentacji Polski na 28. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych Piemont 2022. Zawody te rozegrane zostaną w niedzielę, 4 grudnia na trasach w parku La Mandria niedaleko Turynu.

Sabina Jarząbek w biegu po złoty medal przełajowych mistrzostw Polski (fot. Marek Biczyk, pzla.pl)

Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego pobiegnie na 8 km kobiet. Będzie jedyną biegaczką z Polski na tym dystansie. Prócz niej w reprezentacji naszego kraju znalazło się jeszcze osiem osób, w tym dwie biegaczki – Katarzyna Napiórkowska z LKS Maków Mazowiecki, która wystartuje na 4 km juniorek i Julia Koralewska z AZS-AWFiS Gdańsk, która rywalizować będzie na 6 km...

Czytaj więcej

Sabina Jarząbek mistrzynią, Maja Peryt wicemistrzynią Polski na przełaj!

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Sabina Jarząbek, zdobywając złoty medal podczas mistrzostw Polski w biegach przełajowych, rozgrywanych w Leśnej koło Olesna w województwie opolskim. Zawodniczka KKL Kielce zdecydowanie wygrała bieg na 6 km seniorek w czasie 20 min 15 s. Drugą na mecie Annę Bańkowską z Podlasia Białystok wyprzedziła o 16 s. Najlepsza świętokrzyska biegaczka ma szansę zakwalifikować się do reprezentacji Polski na przełajowe mistrzostwa Europy, które 11 grudnia odbędą się pod Turynem we Włoszech. Decyzję w tej sprawie zarząd PZLA podejmie na początku przyszłego tygodnia.

Maja Peryt (fot.Bartłomiej Kozłowski)

Sabina Jarząbek

W biegu na 2 km juniorek znakomicie spisała się Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice. Podopieczna trenera Dawid...

Czytaj więcej

Michał Bąk wygrał maraton w Bliżynie, Sabina Jarząbek „15” w Bełchatowie

Zdecydowanym zwycięstwem Michała Bąka zakończył się II Maraton Świętokrzyski Wokół Zalewu Bliżyńskiego. Biegacz z Chełmiec (gm. Strawczyn), reprezentujący Czarnecki Run Team, pokonał 42 km 195 m w 2 godz. 25 min 56 s. Drugie miejsce ze stratą aż 22 min 14 s zajął Jarosław Lubiński z Lipna (gm. Oksa), startujący przed laty w barwach KKL Kielce.

Maratończycy na trasie w Bliżynie. Z numerem 1 zwycięzca Michał Bąk (fot. blizyn.pl)

Wśród kobiet najlepsza okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team), która uzyskała czas 3:01.58. Drugą lokatę zajęła Paulina Gaik-Naczas z Warszawy z wynikiem 3:14.06, a trzecią Barbara Przeworska (Czarnecki Run Team) – 3:16.43.

W towarzyszącym maratonowi biegu na 10 km zwyciężył Rafał Teliga (Dream Team Wokó...

Czytaj więcej

Po mistrzowskie tytuły biegali na przełaj w scenerii dawnej wsi

111 biegaczek i biegaczy startowało w przełajowych mistrzostwach województwa świętokrzyskiego na terenie skansenu Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. W biegu na 2 km kobiet, połączonym dla trzech kategorii wiekowych, zwyciężyła Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice, wyprzedzając juniorki młodsze Oliwię Bełczew i Małgorzatę Michalską z KKL Kielce.

Maja Peryt w zwycięskim biegu na 2 km (fot. Facebook/Juventa-Cerrad)

Na 2,5 km mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Biskupski z LKB Rudnik. wyprzedzając Jakuba Pączkiewicza z KKL. Obydwaj startowali w kategorii seniorów. Na trzecim miejscu finiszował Paweł Bochenek z UKSM Ekipa Bielachy Kielce, który został mistrzem wśród juniorów młodszych.

Pozostałe tytuły mistrzowskie zdobyli:

600 m dziewcząt do lat 9 – Lili...

Czytaj więcej

Trzy mistrzowskie tytuły i jeden rekord Polski. 200 i 300 m pł kobiet

W biegu na 200 m przez płotki największe sukcesy ze świętokrzyskich lekkoatletek odnosiła Anna Skowronek z KKL Kielce. Na 300 m przez płotki nie ma sobie równych Karolina Kołeczek, która biegała ten dystans jako zawodniczka Wisły Sandomierz.

Karolina Kołeczek (fot. Paweł Małecki)

Anna Skowronek (fot. pzla.pl)

Bieg płotkarski na 200 m przez pewien okres był jedną z podstawowych konkurencji młodziczek. Ale wprowadzony został ponad pół wieku temu dla seniorek. W latach 1970-71 znajdował się nawet w programie mistrzostw Polski, a także mistrzostw okręgu kieleckiego. Pierwszą mistrzynią okręgu została w 1970 r. Maria Zep z Granatu Skarżysko-Kamienna z czasem 32,8 s. Rok później tytuł zdobyła 15-letnia Alina Bednarczyk z Budowlanych Kielce z rezultatem 31,5 s.

P...

Czytaj więcej

Łukasz Woźniak i Tomasz Biskupski wygrali Bieg Niepodległości w Kielcach

Zwycięstwem Łukasza Woźniaka ze Strawczyna (Woźniak Running Team) i Tomasza Biskupskiego z Sukowa (Zabiegani w Kielcach) zakończył się Bieg Niepodległości w Kielcach. Trzymając się za ręce wbiegli na metę w parku miejskim, pokonując 10 km w czasie 32 min 49 s. Trzecią lokatę ze stratą 25 s zajął Michał Bąk z Chełmiec (Czarnecki Run Team).

Łukasz Woźniak (z lewej) i Tomasz Biskupski razem wbiegli na metę (fot. Paweł Małecki)

Czwarty był Piotr Jaśtal z Domaszowic, reprezentujący także 10. Brygadę Kawalerii Pancernej z wynikiem 33.27. Ten zawodnik znany dotychczas głównie z sukcesów w biegach górskich dzień wcześniej startował w silnie obsadzonym Biegu Niepodległości na 10 km w Warszawie. Uplasował się tam na 18. pozycji z dużo lepszym niż w Kielcach czasem 32.14...

Czytaj więcej

W mistrzostwach Polski na 10 km Sabina Jarząbek ze srebrnym medalem

Sabina Jarząbek

Kolejny wielki sukces Sabiny Jarząbek! W rozegranych w Poznaniu mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 10 km kobiet zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zajęła drugie miejsce z czasem 33 min 40 s.

Zwyciężyła zdecydowanie ubiegłoroczna wicemistrzyni Izabela Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin, która uzyskała rezultat 32.45. Kielczanka przed rokiem zajęła trzecie miejsce. Tym razem ta lokata przypadła Natalii Bielak z SMS Szklarska Poręba (34.14).

Mistrzostwa rozegrane zostały 11 listopada w ramach Biegu Niepodległości Run Poland 2022, do którego start nastąpił o godz. 11.11. W rywalizacji mężczyzn, którzy nie rywalizowali o medale mistrzostw Polski, bardzo dobrze spisał się Aleksander Dragan z KKL, zajmując trzecie miejsce z czasem 31.05...

Czytaj więcej

Sabina Jarząbek zdobyła mistrzostwo Polski w biegu na 5 km!

Wielki sukces Sabiny Jarząbek! Biegaczka KKL Kielce zwyciężyła w otwartych mistrzostwach Polski w biegu na 5 km, rozegranych w ramach Niepodległej Piątki na PGE Narodowym. 5-kilometrową trasę pokonała w 16 min 19 s, wyprzedzając o sekundę Ewę Jagielską z Prefbetu-Sonarol Łomża i o dwie Natalię Bielak z SMS Szklarska Poręba.

W ubiegłym roku Sabina Jarząbek była trzecia, w tym wygrała Niepodległą Piątkę na PGE Narodowym (fot. niepodlegla5.pl)

W mistrzostwach startowały też reprezentantki Nadiru Jędrzejów. Najlepsza z nich Dominika Łukasiewicz uplasowała się na 19. pozycji z czasem 17.31. 20. była Małgorzata Czarnota (17.35), a 39. Klaudia Szmigiel (20.05). W klasyfikacji drużynowej Nadir zajął drugie miejsce wśród kobiet.

W mistrzostwach mężczyzn 28...

Czytaj więcej