Archiwum miesiąca kwiecień 2023

Maratończycy biegali w Krakowie, a wcześniej także w Dębnie

Tomasz Gawroński (fot. Facebook/Jędrzejów Biega)

Tomasz Gawroński zajął pierwsze miejsce w kategorii biegaczy słabosłyszących w  20. Cracovia Maratonie. Niespełna 31-letni biegacz z Jędrzejowa uzyskał dobry czas 2:38.04 i w silnej międzynarodowej stawce maratończyków uplasował się na 15. pozycji.

Jako 24. minął metę Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska-Kamiennej z wynikiem 2:43.23, 37. był Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego, który uzyskał 2:48.16. Jubileuszowy krakowski maraton ukończyło w niedzielę, 23 kwietnia, ponad 5 tys. osób.

Tydzień wcześniej świętokrzyscy maratończycy uzyskali jeszcze lepsze rezultaty w 49. Maratonie Dębno. Najlepiej wypadł Rafał Czarnecki z Bliżyna, zajmując piątą lokatę z czasem 2:29.11...

Czytaj więcej

Dariusz Sikora z medalem i kwalifikacją na mistrzostwa świata

Dariusz Sikora

Dariusz Sikora spisał się najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w mistrzostwa Polski w biegach górskich, rozegranych w ramach imprezy Pieniny Ultra-Trail. Zawodnik LKB Rudnik na trzecim miejscu ukończył bieg juniorów Palenica Trail na 5,7 km a przewyższeniami +285 m, – 285 m. Nie tylko zdobył brązowy medal, ale również zapewnił sobie kwalifikację na mistrzostwa świata juniorów.

Nie udało się wywalczyć miejsca na podium w kategorii seniorów Sylwestrowi Lepiarzowi, także z LKB Rudnik, wielokrotnemu mistrzowi Polski i medaliście w poprzednich latach...

Czytaj więcej

Srebrny medal Adama Kołodzieja w młodzieżowych mistrzostwach Polski

Adam Kołodziej (fot. Marek Biczyk)

Adam Kołodziej zdobył w Olkuszu tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski w biegu na 10 000 m. Zawodnik Wisły Junior Sandomierz uzyskał czas 30.25,43. Mistrzem naszego kraju zarówno w kategorii młodzieżowej, jak i open został Mateusz Gos z RLTL Radom z wynikiem 29.17,80. Sandomierzanin w klasyfikacji open uplasował się na piątej pozycji. Przypomnijmy, że przed rokiem był najlepszy wśród młodzieżowców i czwarty open z rezultatem 29.33,08.

W mistrzostwach kobiet startowały biegaczki Nadiru Jędrzejów. Najlepiej z nich wypadła Dominika Łukasiewicz, która zajęła drugą lokatę w słabszej serii z rekordem życiowym 37.20,92. W ogólnej klasyfikacji mistrzostw Polski była 17. Na 20. miejscu uplasowała się Małgorzata Czarnota, któr...

Czytaj więcej

Szkolne przełaje w Rytwianach. Potrójne zwycięstwo biegaczek KKL

473 dziewcząt i chłopców rywalizowało w finale wojewódzkim indywidualnych i drużynowych biegów przełajowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Rytwianach. Na malowniczej trasie w pobliżu Pustelni Złotego Lasu najlepiej radzili sobie biegacze trenujący w klubach sportowych.

Bieg dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych,z prawej z nr 6 Oliwia Bełczew (fot.ZSM Kielce/Facebook)

Na 800 m dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych nie miała sobie równych Oliwia Bełczew, mistrzyni i reprezentantka Polski z KKL Kielce. Wyprzedziła klubowe koleżanki Małgorzatę Michalską i Natalię Kosińską. Wszystkie trzy są uczennicami kieleckiego VI LO im. Juliusza Słowackiego, które zdecydowanie zwyciężyło w punktacji drużynowej tego biegu...

Czytaj więcej

Lidia Czarnecka z drugim wynikiem w karierze i I klasą w maratonie

Lidia Czarnecka

Lidia Czarnecka z Bliżyna wypadła najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w DOZ Maratonie Łódź, zajmując siódme miejsce wśród kobiet.  Równocześnie była najlepsza w kategorii K35 i  wypełniła normę na pierwszą klasę sportową czasem 2:49.43, który jest jej drugim rezultatem w karierze. Szybciej trasę 42 km 195 m przebiegła przed czterema laty w Gdańsku, gdzie uzyskała wynik 2:49.05.

Najlepsza wśród kobiet w łódzkim maratonie okazała się Emilia Mazek z AZS AWF Warszawa z rekordem życiowym 2:34.03. Pierwszy wśród mężczyzn był Kenijczyk Joseph Munywoki, który uzyskał 2:12.50. Drugi minął metę z czasem 2:14.10 Kamil Karbowiak (Air Zone Warszawa), reprezentant Polski w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Monachium.

Na 40...

Czytaj więcej

Sabina Jarząbek z rekordem województwa w półmaratonie

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk,PZLA)

Znakomicie spisała się Sabina Jarząbek w 15. PKO Poznań Półmaratonie, zajmując w silnej międzynarodowej stawce siódme miejsce wśród kobiet z czasem 1:14.35. To rekord województwa świętokrzyskiego, lepszy o 2 min 22 s od rezultatu, jaki uzyskała przed dwoma tygodniami w Berlinie posiadająca licencję Nadiru Jędrzejów Beata Popadiak.

Był to pierwszy start biegaczki KKL Kielce w półmaratonie po kilkuletniej przerwie. Swój rekord życiowy, ustanowiony w 2018 r. w Radomiu, poprawiła aż o 4 min 10 s. Na mecie była drugą z Polek, szybciej od niej pobiegła tylko Monika Jackiewicz z MKL Szczecin (1:13.05), która została sklasyfikowana na piątym miejscu...

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Lidia Czarnecka najlepszą biegaczką w Półmaratonie Rzeszowskim

Lidia Czarnecka

Biegaczka z Bliżyna Lidia Czarnecka zwyciężyła wśród kobiet w 16. Półmaratonie Rzeszowskim, pokonując trasę 21 km 97,5 m na ulicach stolicy Podkarpacia w 1 godz. 21 min 34 s. Na piątej pozycji z czasem 1:24.18 uplasowała się Anna Pawlikowska z Kielc, reprezentująca podobnie jak zwyciężczyni Czarnecki Run Team.

Wśród mężczyzn pierwszy minął metę Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa, który w poprzednich dwóch sezonach startował z licencją STS Skarżysko-Kamienna. Uzyskał swój najlepszy w karierze wynik w półmaratonie – 1:05.47. Czwartą pozycję z rezultatem 1:09.44 zajął Damian Noga, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Szósty był wracający do  biegania po dłuższej przerwie Rafał Czarnecki, mą...

Czytaj więcej

Agnieszka Wrona 10 cm od podium w mistrzostwach świata mastersów

Agnieszka Wrona

Agnieszka Wrona najwyraźniej pozazdrościła swoim podopiecznym, którzy w lutym zdobyli trzy tytuły mistrzów Polski w skoku o tyczce i postanowiła powalczyć o medal w rozgrywanych w Toruniu halowych mistrzostwach świata mastersów. Uplasowała się ostatecznie na piątym miejscu w kategorii W40, ale do podium było bardzo blisko. Skoczyła bowiem 2,90 m, zaledwie 10 cm niżej od brązowej i 20 cm od złotej medalistki.

Niewiele do medalu zabrakło również Czesławie Stępniewskiej ze Skarżyska-Kamiennej, która była szósta w rzucie dyskiem w kategorii W65 z wynikiem 22,96 m. Także na szóstej pozycji uplasował się 84-letni skarżyszczanin Grzegorz Mirkowski, który oszczepem rzucił 22,36 m...

Czytaj więcej

Młociarze Stali Mielec najlepsi w wiosennym mityngu w Kielcach

Dawid Piłat ze Stali Mielec uzyskał najlepszy wynik Wiosennego Mityngu Rzutów, rozegranego na wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Kielcach. 21-letni młociarz, który trzy tygodnie temu wywalczył drugą lokatę wśród młodzieżowców w Pucharze Europy w Portugalii z rezultatem 72,42 m, tym razem uzyskał 70,93 m. Drugie miejsce w konkursie zajął Michał Mazur z Agrosu Zamość, rzucając 63,96 m.

Dawid Piłat ze Stali Mielec w swoim drugim starcie w tym roku znów rzucił ponad 70 m

Rzut młotem kobiet pod nieobecność mającej problemy zdrowotne Katarzyny Furmanek z KKL Kielce wygrała rezultatem 58,61 m juniorka Maria Duszkiewicz ze Stali Mielec. Wiktoria Wijas z KKL rzuciła 56,46 m, zajmując drugą lokatę. Czwarta była jej klubowa koleżanka Zuzanna Pałyga z...

Czytaj więcej