Kamil Walczyk i Beata Popadiak najlepsi w Półmaratonie Marzanny

Kamil Walczyk

Zdecydowanym zwycięstwem Kamila Walczyka zakończył się 18. Krakowski Półmaraton Marzanny. 35-letni biegacz z Makowa (powiat radomski), który w ubiegłym roku reprezentował STS Skarżysko-Kamienna, uzyskał czas 1:09.44. Drugiego na mecie Mateusza Pawełczaka ze Złochowic koło Kłobucka wyprzedził o 38 s.

Na 17. miejscu z czasem 1:18.55 finiszował Sebastian Łukasiewicz z podkieleckiej Miedzianej Góry, reprezentujący Klub Biegacza Gepard. 18. był Slawomir Pietrzykowski z Kielc i Woźniak Running Team z wynikiem 1:19.54. Na 20. pozycji przybiegła najlepsza z kobiet Beata Popadiak z Krakowa, będąca zawodniczką Nadiru Jędrzejów. Ustanowiła swój rekord życiowy w półmaratonie rezultatem 1:19.56, a startowała pod szyldem ASICS FrontRunner Poland/#TeamGazeli.

Dziewiątą lokatę wśród pań z rezultatem zajęła Klaudia Szmigiel z Węgrzynowa (gm. Mniów), reprezentująca w Krakowie Woźniak Running Team/UJK Kielce kolejna zawodniczka jędrzejowskiego klubu. Również poprawiła swoją „życiówkę” wynikiem 1:30.28. Na 21. miejscu z czasem 1:36.56 została sklasyfikowana Anna Latkowska z Kielc i 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W rozegranym równolegle z półmaratonem biegu na 10 km zwyciężył Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z rezultatem 30.30. Czwarty był Tomasz Biskupski startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach/Tomato Market, który uzyskał 31.55. Najlepsza wśród kobiet okazała się Martyna Kantor z Krakowa, reprezentująca w biegach górskich LKB Rudnik.