Martyna Kantor obroniła mistrzowski tytuł na długim dystansie

Martyna Kantor (festiwalbiegowy.pl)

Reprezentująca LKB Rudnik Martyna Kantor z Krakowa została mistrzynią Polski w biegu górskim na długim dystansie. 43-kilometrową trasę ze Szczawnicy na Wielką Prehybę pokonała w 4 godz. 5 min 48 s, prowadząc przez cały dystans. Drugą na mecię Mirosławę Witowską z Zakopanego wyprzedziła o 3 min 42 s, powtarzając sukces sprzed roku, kiedy również zdobyła złoty medal.

W ten weekend świętokrzyscy biegacze startowali również w klasycznych maratonach. W 19. Cracovia Maraton najlepiej wypadła Anna Latkowska z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która zajęła 14. miejsce z czasem 3:26.58. W rozegranym także w Krakowie nocnym biegu ulicznym na 10 km czwarty był Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce z rezultatem 32.19.

W DOZ Maraton Łódź dobrze spisali się policjanci. Na 30. pozycji z czasem 2:46.49 minął metę Michał Kołomański z oddziału prewencji w Kielcach. 41. był Kamil Czarnecki z komendy powiatowej w Skarżysku-Kamiennej, który uzyskał 2:49.17. Ponadto Łukasz Ołub z Bliżyna, reprezentujący Czarnecki Run Team, zajał 37. lokatę z wynikiem 2:47.49.