Sukcesy świętokrzyskich biegaczy w biegach ulicznych i górskim

Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik zwyciężył w 9. Ogólnopolskim Biegu Kleszczów na Piątkę. 5-kilometrową trasę z metą na bieżni miejscowego stadionu pokonał w 14 min 56 s. Drugie miejsce zajął Patryk Stypułkowski z MKS Tomaszów Mazowiecki ze stratą 9 s, a trzecie kielczanin Aleksander Dragan z czasem 15,13.

Sylwester Lepiarz pierwszy na mecie biegu w Kleszczowie (fot. maratonczyk.pl)

Wśród kobiet pierwszą lokatę wywalczyła Sabina Jarząbek z KKL Kielce, która przebiegła 5 km w 16.30. Czwarta była Małgorzata Czarnota, reprezentująca Nadir Jędrzejów i AZS UJK Kielce, która straciła do zwyciężczyni 1 min 54 s. Kolejna zawodniczka Nadiru Dominika Łukasiewicz była najlepsza wśród kobiet w biegu „Aliplast Chęć na Pięć – biegniemy dla Ukrainy”. 5 km w Parku Ludowym w Lublinie pokonała w 18 min 15 s.

28. Bieg Górski na Ślężę, także na 5 km, wygrał Piotr Jaśtal z LKB Rudnik z czasem 26.30. Z kolei w mającym międzynarodową obsadę 19. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run na 10 km w Łodzi siódmy z rezultatem 31.26 był Tomasz Biskupski, startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach.

W poprzedni weekend zwycięzcy z Kleszczowa zajęli drugie miejsca w 28. Biegu Fiata w Bielsku-Białej na 10 km – Lepiarz z czasem 30.54, a Jarząbek z 34.32. Dragan był trzeci – 31.38. W 20. Półmaratonie Hajnowskim na trasie z Białowieży do Hajnówki dobrze wypadli biegacze ze Skarżyska-Kamiennej. Na wysokiej szóstej pozycji uplasował się Karol Majewski z czasem 1:15.33. Wśród kobiet piąta była Monika Mosiołek (1:31.14), a szósta Anna Ordyńska (1:33.07)