Deszczowe mistrzostwa w Suwałkach, Jakub Sobura-Durma w finale

Jakub Sobura-Durma

Tylko Jakubowi Soburze-Durmie udało się wystartować ze świętokrzyskich lekkoatletów w pierwszym dniu mistrzostw Polski w Suwałkach. Zawodnik KKL Kielce w drugiej serii eliminacyjnej biegu na 400 m przez płotki zajął gwarantujące kwalifikację do piątkowego finału trzecie miejsce z czasem 52,15 s.

Później zaczął padać ulewny deszcz i organizatorzy zmuszeni byli odwołać wszystkie konkurencje, które miały być rozgrywane po godz. 17. Były to m.in. finał trójskoku kobiet, w którym jedną z faworytek jest Karolina Młodawska z KKL i bieg na 3000 m z przeszkodami z udziałem mającego także medalowe szanse Adama Kołodzieja z Wisły Junior Sandomierz. Ponadto mieli wystartować jeszcze dwaj zawodnicy KKL: Adam Masaczyński na 1500 m i Nikodem Pochopień w skoku o tyczce.

Wszystkie te konkurencje zostały przełożone na piątek 10 czerwca. Tego dnia rywalizować będą również Katarzyna Furmanek, Marika Kaczmarek i Wiktoria Wijas z KKL w konkursie rzutu młotem, ich klubowe koleżanki Natalia Biskupska i Zofia Jastrząb w skoku o tyczce.