Brązowy medal i kontuzja Karoliny Młodawskiej w trójskoku

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska zajęła trzecie miejsce w trójskoku podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w Suwałkach. Zawodniczka KKL Kielce objęła prowadzenie w konkursie najlepszym w tym sezonie rezultatem 13,61 m. W drugiej kolejce odniosła kontuzję stopy. Oddała jeszcze trzy skoki, ale już nie była w stanie skoczyć daleko.

Tymczasem najgroźniejsze rywalki poprawiały się. Najpierw w trzeciej kolejce Agnieszka Bednarek z AZS Łódź z pomocą wiatru 2,2 m/s skoczyła 13,64 m. W piątej zaatakowała Adrianna Szóstak z AZS Poznań i została liderką z wynikiem 13,80 m. W ostatniej poprawiła się jeszcze o 4 cm i obroniła mistrzowski tytuł sprzed roku.

Karolina Młodawska zrezygnowała z ostatniej próby. Zdobyła brązowy medal, jakiego nie miała jeszcze z mistrzostw Polski na stadionie. W 2020 r. zdobyła bowiem złoty, a w 2021 r. srebrny.

W konkursie tyczkarek dzielnie walczyła niespełna 16-letnia Zofia Jastrząb. W pierwszej próbie pokonała wysokość 3,70 m i w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami zajęła bardzo dobre siódme miejsce. Druga juniorka młodsza z KKL Natalia Biskupska tym razem skakała poniżej swoich możliwości, zajmując 14. miejsce z wynikiem 3,40 m.