Każdy może wygrać. Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń po raz czwarty

Startować mogą wszyscy chętni, od 6. roku wzwyż, dzieci za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna – w niedzielę 9 października odbędzie się Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń 2022. To już czwarta edycja tych zawodów, w których rywalizują obecni i byli zawodnicy oraz osoby, które nie trenowały jeszcze lekkoatletyki. Po raz pierwszy rozegrane zostaną na stadionie Politechniki Świętokrzyskiej przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego, ponieważ stadion MOSiR przy ul. Leszka Drogosza przechodzi modernizację.

W programie zawodów znajdują się biegi na 60, 100, 1000 i 5000 m, skoki wzwyż i w dal, pchnięcie kulą, rzuty dyskiem, młotem, oszczepem i piłeczką palantową oraz sztafeta mieszana 4×100 m. Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki nie wyklucza rozegrania dodatkowych konkurencji, jeśli będzie takie zainteresowanie.

Rywalizacja rozpocznie się o godz. 12.30. Zgłoszenia udziału w niej będą przyjmowane w biurze zawodów na stadionie. Nie ma opłaty startowej, dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych organizatorzy przygotowali okolicznościowe medale.