Sabina Jarząbek mistrzynią, Maja Peryt wicemistrzynią Polski na przełaj!

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Sabina Jarząbek, zdobywając złoty medal podczas mistrzostw Polski w biegach przełajowych, rozgrywanych w Leśnej koło Olesna w województwie opolskim. Zawodniczka KKL Kielce zdecydowanie wygrała bieg na 6 km seniorek w czasie 20 min 15 s. Drugą na mecie Annę Bańkowską z Podlasia Białystok wyprzedziła o 16 s. Najlepsza świętokrzyska biegaczka ma szansę zakwalifikować się do reprezentacji Polski na przełajowe mistrzostwa Europy, które 11 grudnia odbędą się pod Turynem we Włoszech. Decyzję w tej sprawie zarząd PZLA podejmie na początku przyszłego tygodnia.

Maja Peryt (fot.Bartłomiej Kozłowski)

Sabina Jarząbek

W biegu na 2 km juniorek znakomicie spisała się Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice. Podopieczna trenera Dawida Kubca  wywalczyła srebrny medal, pokonując trasę w 6 min 41 s. Do zwyciężczyni Julii Gruchały z Akademii Biegowej Kartuzy straciła tylko dwie sekundy.

Na 2 km juniorek młodszych 15 s do podium zabrakło Oliwii Bełczew z KKL Kielce, która ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji z czasem 7.14. W biegu na 4 km seniorek dobrze spisała się Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów. Pokonała trasę w 14 min 19 s, plasując się na wysokim ósmym miejscu. Na 6 km także ósma była jej klubowa koleżanka Małgorzata Czarnota z czasem 21,59, a 13. Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn (23.27). Ta druga biegaczka sklasyfikowana została równocześnie na szóstej pozycji w kategorii młodzieżowej.

W biegu na 8 km seniorów na dziesiątym miejscu finiszował Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z wynikiem 24.48. Na 4 km juniorek po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją wystartowała Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec. Nie zdołała nawiązać walki o czołowe pozycje, zajmując 13. lokatę z wynikiem 14,45. Jej klubowy kolega Karol Bąk był 15. na 3 km juniorów młodszych z czasem 9.38.

Miejsca pozostałych świętokrzyskich biegaczy:

2 km juniorek młodszych – 21. Małgorzata Michalska, KKL Kielce 7.52

3 km juniorów młodszych – 39. Igor Szydłowski, Żaczek Połaniec 10.13

4 km seniorek – 29. Klaudia Szmigiel, Nadir Jędrzejów 16.36

4 km seniorów – 56. Jacek Długosz, LKB Rudnik 14.33

8 km seniorów – 23. Piotr Jaśtal, LKB 26.10

W klasyfikacji klubowej kobiet Nadir Jędrzejów zajął w mistrzostwach trzecią lokatę. W klasyfikacji mężczyzn LKB Rudnik uplasował się na 13. miejscu.