Maja Peryt z dwoma medalami, Tomasz Gawroński tuż za podium

Maja Peryt

Maja Peryt wygrała zdecydowanie bieg na 3000 m podczas 26. Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Białymstoku. W pierwszym swoim starcie na stadionie na tym dystansie zawodniczka Juventy-Cerrad Starachowice uzyskała czas 10.15,38. Pobiegła też na 1500 m, zdobywając srebrny medal z wynikiem 4.41,01.

Starachowiczanka była jedyną świętokrzyską lekkoatletką w tych zawodach, ale dzięki zdobytym przez nią 16 punktom nasze województwo zostało sklasyfikowane na 13. miejscu w punktacji wojewódzkiej, wyprzedzając pomorskie i lubuskie.

W rozgrywanych także w tym tygodniu mistrzostwach Europy niesłyszących i niedosłyszących w Szczecinie startował Tomasz Gawroński z Jędrzejowa. 31-letni biegacz uplasował się na czwartej pozycji na 10 000 m z czasem 33.34,02, a na dystansie o połowę krótszym był piąty z rezultatem 16.00,20.