Pierwsze miejsce i rekord Sabiny Jarząbek w Praskiej Piątce

Sabina Jarząbek

Sabina Jarząbek z KKL Kielce zajęła pierwsze miejsce wśród pań w Praskiej Piątce. Atestowaną trasę na ulicach prawobrzeżnej Warszawy pokonała w czasie 15 min 58 s, co jest jej rekordem życiowym, a także najlepszym wynikiem w historii świętokrzyskiej lekkoatletyki w biegu ulicznym na 5 km kobiet.

Wśród mężczyzn czwartą lokatę zajął z wynikiem 14.55 Andrzej Starżyński, który w tym sezonie reprezentuje LKB Rudnik. Na szóstej pozycji minął metę Tomasz Biskupski z grupy Zabiegani w Kielcach (15.10), a ósmy był Aleksander Dragan z KKL Kielce (15.30).

W rozegranym równocześnie 8. Nocnym Półmaratonie Praskim świętokrzyskich biegaczy nie było na czołowych miejscach. Natomiast w 32. Międzynarodowym Półmaratonie Signify w Pile jako dziewiąty przybiegł do mety Michał Kołomański z Wilkowa (gm. Bodzentyn), startujący w reprezentacji Polskiej Policji. Uzyskał czas 1:15.24.

W ostatni weekend rozegrana też została I Bilczańska Dycha w podkieleckiej Bilczy. Pierwsze miejsce zajął w niej Damian Kutera z Dąbrowy (gm. Pawłów), który 10 km pokonał w równe 35 minut. Wśród kobiet najlepsza była Anna Pawlikowska z Kielc z czasem 40.33. Obydwoje reprezentują Czarnecki Run Team.